Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:46:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Corinne Bailey Rae  (Pročitano 1660 puta)
13. Maj 2006, 18:27:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Biografija Corinne Bailey Rae


Djetinjstvo
Corinne Bailey Rae je rođena 1976. godine u Leedsu (Ujedinjeno Kraljevstvo), kao najstarija od tri kćeri u obitelji. Svoju glazbenu karijeru je započela sviranjem klasične violine, prije nego je shvatila da je pjevanje više privlači. Evo što ona kaže o svojim pjevačkim početcima: „Počela sam pjevati u mjesnoj crkvi, barem tako mislim, ali su ljudi vjerojatno mislili da se radi o gospel crkvi zbog, znate, mišljenja ostalih o crnim ljudima i njihovim vjerskim uvjerenjima. Ali, to uopće nije bila gospel crkva, već obična bratska crkva s ljudima iz srednjeg sloja društva, gdje bismo se svaki dan okupljali i pjevali u zboru. To je uvijek bio moj najdraži dio službe, pjevanje!“. Corinne se kasnije premjestila u baptističku Crkvu gdje su se pjevale tradicionalne pjesme i/ili pjesme koje su približavale čovjeka vjeri i Bogu. Ipak priznaje: „Malo smo mijenjali riječi pjesama, ali nismo htjeli uvrijediti ostale vjernike.“

Grupa Helen
Corinne je u djetinjstvu pjevala u strogo ograničenim vjerskim horizontima i kaže da je već tada bila voljela glazbu. Tu ljubav je dodatno učvršćena kada je dobila električnu gitaru na dar od jednog čovjeka oduševljenog njenim pjevanjem. Tijekom odrastanja počela je slušati kultnu rock grupu Led Zeppelin. O tome kaže: „Obožavala sam tu grupu. I ja sam htjela slijediti njihove stope i kreirati vlastitu glazbu.“ Kada je imala 15 godina, došla je vrlo blizu ostvarivanja toga sna. Osnovala je žensku indie grupu Helen koja je svoju glazbu bazirala na ostvarajima Veruca Salt i L7. Rekla je: „U tim grupama vidjela sam prvi put u životu ženu s gitarom u ruci. Bile su seksi i usput feministice. I ja sam htjela biti poput njih, pjevati u javnosti.“
Grupa Helen je podigla prašinu; u svijetu bijelih muških indie – pjevača, Helen je bila ženska grupa s mješankom kao frontmenom (Corinnein otac je Indijac, a majka bijela Engleskinja). Ime grupe, Helen, također se nije svidjelo konzervativnoj publici. U svoju obranu kaže: „Da, znam! No, imale smo samo 15 godina i u to vrijeme smo mislile da smo pametne pošto je Helen bila bezobrazna i izazovna indie grupa.“ Ipak priznaje: „Danas mi se to baš i ne čini pametnim.“
Helen je kasnije otišla u heavy metal vode, no to nije dugo trajalo; basistica je zatrudnjela i Helen se raspala. Otvoreno govori: „Jesam li bila razočarana? Gadljivo! Nisam znala što ću sa sobom nakon raspada grupe!“

Život na sveučilištu
Nakon razočaranja što se tiče raspada Helen, otišla je studirati na Sveučilište Leeds u Leedsu. Tijekom studentskih godina radila je u jazz klubu. Kada joj je bilo dopušteno da pjeva u jednom jazz bendu, otkrila je da joj se neizmjerno sviđa i ta vrsta glazbe. U tom bendu upoznala je Jasona Raea, saksofonista s kojim se vjenčala 2001. Ponosno kaže: „Bila sam Corinne Bailey, pa sam dodala Rae, muževo prezime. Nema crtice, jer tada ne bi bilo otmjeno“, dodaje smijući se.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:46:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Bailey Rae Corinne

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.