Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:49:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ime hriscanskog boga?  (Pročitano 1883 puta)
22. Feb 2010, 15:35:40
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
da li je isus nas bog ili neko drugi? posto se isus obraca bogu, znaci da bog vec postoji..

ako imamo boga, a to nije isus, zasto on nema ime kao alah, npr.?! nego ga zovemo Bog

ako neko meni ovo moze da objasni bicu mu zahvalan. kako to da samo hriscanski bog nema ime
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
da li je isus nas bog ili neko drugi? posto se isus obraca bogu, znaci da bog vec postoji..

ako imamo boga, a to nije isus, zasto on nema ime kao alah, npr.?! nego ga zovemo Bog

ako neko meni ovo moze da objasni bicu mu zahvalan. kako to da samo hriscanski bog nema ime
Svako ima svog Boga, pitanje je " koji postoji, koji je stvaran ? "
Kada se "Isus Hrist" pojavi onda ce on biti stvarni/postojeci Bog, a svi koji su u tu pricu sumnjali ce biti gubitnici na kraju svog zivota. Do tada jedini gubitnici su ono koji tvrde da je "Isus Hrist" nekakav Bog, a to ne mogu da dokazu.
Ne razumem koncept u kojem je Bog - Bog, a ljudi mu daju ime, ljudi koji sami sebi daju imena ?
Kako neko ko je sve stvorio moze da ima ime koje On nije stvorio ?
Po biblijskom prorocanstvu, kada svaki covek na Planeti bude znao da je Bog tu, verovanje u Boga ce nestati
i svi ce znati da je Bog tu i svako oko ce ga videti, ali nece svako oko koje bude videlo Boga znati da je Bog taj covek kojeg gledaju.

Taj stvarni Bog je Bog samo onih koji vide, govore i znaju istinu, ljudi koji veruju u "Miki Maus" "bogove"
ce umreti, dok poslednji ne umre.
Pa ti sad vidi da li ti se isplati da u nesto verujes, kada su svi koji su u to verovali pre tebe - okrenuli pedale.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Kazu da je Isus Bogocovek, tojest, Isus je Boziji rodjeni sin. Takodje kazu da je dolaskom Isusa sam Bog sisao medju ljude, i u Isusu je dobio ljudski oblik i osobine.  Raspece Isusa smatra se vrhunskom zrtvom za iskupljenje svih ljudskih grehova,  jer je Bog zrtvovao svog najrodjenijeg sina.

Hriscanski Bog nema ime cisto da se pokaze kako je on iznad svega, pa mu eto ni ime ne treba. Stavise onaj ko ga naziva imenom je bogohulnik i sektas, zavisi koje ime upotrebis.  Ali mozes da mu se obracas molitvama, ponizno i iz strahopostovanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Kazu da je Isus Bogocovek, tojest, Isus je Boziji rodjeni sin. Takodje kazu da je dolaskom Isusa sam Bog sisao medju ljude, i u Isusu je dobio ljudski oblik i osobine.  Raspece Isusa smatra se vrhunskom zrtvom za iskupljenje svih ljudskih grehova,  jer je Bog zrtvovao svog najrodjenijeg sina.

Hriscanski Bog nema ime cisto da se pokaze kako je on iznad svega, pa mu eto ni ime ne treba. Stavise onaj ko ga naziva imenom je bogohulnik i sektas, zavisi koje ime upotrebis.  Ali mozes da mu se obracas molitvama, ponizno i iz strahopostovanja.

Ako je Bog nekoga zrtvovao onda taj neko ne moze da postane Bog, taj ne moze da bude bogocovek,
nego je samo neko ko je mrtav/ne postoji, a ko je bio bogocovek.
Isus je po jevandjelju covek koji je dobio bozanske osobine kada je imao 30 godina, njegova misija
bogocoveka/mesije je trajala samo 3 godine.
"hriscanska" dogma koja nema nikakve veze sa onim sto govori zakon, proroci i Isus Hrist je sekta
bas kao sto su sve druge religije - sekte.
Zakon i proroci odnosno Istina/Hrist nije verovanje nego znanje.
Gospod je morao da zrtvuje deo sebe, svoj Duh ili Logos ili Hrista da se iskupi za ljude koje je morao da zrtvuje, i ta smrt ne iskupljuje sve grehe, nego samo one koji ce biti oprosteni onima koji nece umreti.
Gresi onih koji su bili "kolateralna steta" u procesu stvaranja spasenih ne mogu da budu oprosteni posto
ti ljudi ne postoje. Bog moze da oprasta grehove samo onima koji postoje, posto je Bog samo Bog zivih.

Marko je iovako blago zbunjen, zar zelis da ga jos vise zbunis ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Motorola raspala
Hocu i ja da ga zbunim! Smiley Cuj sad marko:
Nekada davno bog je resio da se spusti medju ljude, da im skrene paznju da je jos tu jer su kanda zaboravili. Ali to nije hteo da uradi na nacin na koji bi obican smrtnik uradio da je bog: samo se spustis sa nebesa i eto te! Ne, njegov dolazak je morao biti epic! I tako je on gledao sa neba i razmisljao kako da sidje dole pa da ceo svet prica o tome milenijumima... Razmisljao je tako dugo sve dok svojim svemogucim okom nije ugledao devicu kako se u sumarku igra sa svojim drugaricama koje nisu bile device. Bila je prelepa... Gledao je njenu divnu crnu kosu meku kao svila kako leprsa na vetru koji je par minuta ranije stvorio. Imala je divno plodno telo sa bujnim grudima i licem kao u andjela, i to bas onog sto je sedeo tu pored njega. Tada je bog rekao sebi: "Pu, al sam dobar! Mislim da sam prevazisao sebe ovaj put kad sam napravio tako dobru cicu". A to je zaista i uradio, Marija je bila zaista najlepsa devojka na celom svetu! Tada se bog dosetio genijalnog, a kakvog bi drugog, plana. Oplodice prelepu mariju, oplodice je svojim bozijim semenom makar mu to bilo poslednje. Napravice joj bebu koju ce 9 meseci nositi u svojoj devicanskoj materici i kad se rodi, ta beba ce biti ON! I bi kako je i zamislio... Jedne mracne noci strcnuo je sa nebesa kapljicu svoga bozijeg semena i oplodio lepu devicu Mariju. 9 meseci kasnije dosao je i taj dan. Bog je obukao svoj kaput i krenuo na zemlju da se zavuce prelepoj Mariji u matericu, al jedan andjeo koji je bio u pratnji nije ugasio svetlo kad su posli. To svetlo se dole sa zemlje videlo u obliku 3 zvezde. Brzo se bog zavukao, a isto tako brzo i izbukao iz Marije samo ovaj put kao beba. Dugo je cutao, uzivao je u ljudskom zivotu i nikome nije pricao ko je sve dok nije napunio 30ak godina. A i tada je ljudima rekao da je "sin boziji", sto je u neku ruku i bio, jer bi bio preveliki sok za svet da znaju da je bog licno medju njima. Sirio je tako on ljubav medju ljudima dok ga sotonini izaslanici nisu zakucali na krst i jako ga uboli kopljem u stomak. Nravno otisao je na nebo, ali je predhodno izgovorio neke epic poslednje reci... Posle tri dana skontao je da mu fali ljudsko telo u kojem je bio pa se resio da ode nazad po njega. I posle tri dana vratio se u telo da ga pokupi ali ljud su to shvatili kao da je sin boziji ustao iz mrtvih, a to je svo vreme bio samo on. Nije hteo da se prepire mnogo sa njima jer je zurio nazad i dao im je ukratko objasnjenje u svojoj knjizi koju su napisali drugi doduse. I tako, legenda i dalje zivi i svi jos uvek pricaju o tome kako je bog sisao medju ljude tako sto je napravio sebe u ljudskom obliku, ali je jos uvek ostao i  gore da bi se na kraju sa zemlje vratio sebi na nebo! The end!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
Kazu da je Isus Bogocovek, tojest, Isus je Boziji rodjeni sin. Takodje kazu da je dolaskom Isusa sam Bog sisao medju ljude, i u Isusu je dobio ljudski oblik i osobine.  Raspece Isusa smatra se vrhunskom zrtvom za iskupljenje svih ljudskih grehova,  jer je Bog zrtvovao svog najrodjenijeg sina.

Hriscanski Bog nema ime cisto da se pokaze kako je on iznad svega, pa mu eto ni ime ne treba. Stavise onaj ko ga naziva imenom je bogohulnik i sektas, zavisi koje ime upotrebis.  Ali mozes da mu se obracas molitvama, ponizno i iz strahopostovanja.

Ako je Bog nekoga zrtvovao onda taj neko ne moze da postane Bog, taj ne moze da bude bogocovek,
nego je samo neko ko je mrtav/ne postoji, a ko je bio bogocovek.
Isus je po jevandjelju covek koji je dobio bozanske osobine kada je imao 30 godina, njegova misija
bogocoveka/mesije je trajala samo 3 godine.
"hriscanska" dogma koja nema nikakve veze sa onim sto govori zakon, proroci i Isus Hrist je sekta
bas kao sto su sve druge religije - sekte.
Zakon i proroci odnosno Istina/Hrist nije verovanje nego znanje.
Gospod je morao da zrtvuje deo sebe, svoj Duh ili Logos ili Hrista da se iskupi za ljude koje je morao da zrtvuje, i ta smrt ne iskupljuje sve grehe, nego samo one koji ce biti oprosteni onima koji nece umreti.
Gresi onih koji su bili "kolateralna steta" u procesu stvaranja spasenih ne mogu da budu oprosteni posto
ti ljudi ne postoje. Bog moze da oprasta grehove samo onima koji postoje, posto je Bog samo Bog zivih.

Marko je iovako blago zbunjen, zar zelis da ga jos vise zbunis ?

brate, pa ti si me vise zbunio nego on...  Smile

aj molim te objasni mi kako to da je Bog samo bog zivih? odakle sad pa to, zar ne postoji zagrobni zivot i tako to, ides kod boga posle smrti i sl.?

Hocu i ja da ga zbunim! Smiley Cuj sad marko:
Nekada davno bog je resio da se spusti medju ljude, da im skrene paznju da je jos tu jer su kanda zaboravili. Ali to nije hteo da uradi na nacin na koji bi obican smrtnik uradio da je bog: samo se spustis sa nebesa i eto te! Ne, njegov dolazak je morao biti epic! I tako je on gledao sa neba i razmisljao kako da sidje dole pa da ceo svet prica o tome milenijumima... Razmisljao je tako dugo sve dok svojim svemogucim okom nije ugledao devicu kako se u sumarku igra sa svojim drugaricama koje nisu bile device. Bila je prelepa... Gledao je njenu divnu crnu kosu meku kao svila kako leprsa na vetru koji je par minuta ranije stvorio. Imala je divno plodno telo sa bujnim grudima i licem kao u andjela, i to bas onog sto je sedeo tu pored njega. Tada je bog rekao sebi: "Pu, al sam dobar! Mislim da sam prevazisao sebe ovaj put kad sam napravio tako dobru cicu". A to je zaista i uradio, Marija je bila zaista najlepsa devojka na celom svetu! Tada se bog dosetio genijalnog, a kakvog bi drugog, plana. Oplodice prelepu mariju, oplodice je svojim bozijim semenom makar mu to bilo poslednje. Napravice joj bebu koju ce 9 meseci nositi u svojoj devicanskoj materici i kad se rodi, ta beba ce biti ON! I bi kako je i zamislio... Jedne mracne noci strcnuo je sa nebesa kapljicu svoga bozijeg semena i oplodio lepu devicu Mariju. 9 meseci kasnije dosao je i taj dan. Bog je obukao svoj kaput i krenuo na zemlju da se zavuce prelepoj Mariji u matericu, al jedan andjeo koji je bio u pratnji nije ugasio svetlo kad su posli. To svetlo se dole sa zemlje videlo u obliku 3 zvezde. Brzo se bog zavukao, a isto tako brzo i izbukao iz Marije samo ovaj put kao beba. Dugo je cutao, uzivao je u ljudskom zivotu i nikome nije pricao ko je sve dok nije napunio 30ak godina. A i tada je ljudima rekao da je "sin boziji", sto je u neku ruku i bio, jer bi bio preveliki sok za svet da znaju da je bog licno medju njima. Sirio je tako on ljubav medju ljudima dok ga sotonini izaslanici nisu zakucali na krst i jako ga uboli kopljem u stomak. Nravno otisao je na nebo, ali je predhodno izgovorio neke epic poslednje reci... Posle tri dana skontao je da mu fali ljudsko telo u kojem je bio pa se resio da ode nazad po njega. I posle tri dana vratio se u telo da ga pokupi ali ljud su to shvatili kao da je sin boziji ustao iz mrtvih, a to je svo vreme bio samo on. Nije hteo da se prepire mnogo sa njima jer je zurio nazad i dao im je ukratko objasnjenje u svojoj knjizi koju su napisali drugi doduse. I tako, legenda i dalje zivi i svi jos uvek pricaju o tome kako je bog sisao medju ljude tako sto je napravio sebe u ljudskom obliku, ali je jos uvek ostao i  gore da bi se na kraju sa zemlje vratio sebi na nebo! The end!
  ti si mi  ovde najjsaniji Wink
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: markoi93

brate, pa ti si me vise zbunio nego on...  Smile

aj molim te objasni mi kako to da je Bog samo bog zivih? odakle sad pa to, zar ne postoji zagrobni zivot i tako to, ides kod boga posle smrti i sl.?

Cime sam te ja zbunio, stvarnoscu koju i sam znas ?

Bog je Duh/rec/svest, a to je nesto sto postoji samo u zivomcoveku. Samo ziv covek moze da slusa, vidi i govori rec Boziju.
"Zagrobni zivot" je nesto sto su izmislili jevreji, zivot coveka ne postoji izvan zivog covekovog tela.
Isus je objasnio jevrejima da pojma nemaju sta im je receno u Starom Zavetu, " A Isus odgovarajući reče im: Varate se, ne znajući Pisma ni sile Božje. Jer o vaskrsenju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božji na nebu. A za vaskrsenje mrtvih niste li čitali šta vam je rekao Bog govoreći: Ja sam Bog Avraamov, i Bog Isakov, i Bog Jakovljev! Nije Bog Bog mrtvih, nego živih. "
"Hriscanstvo" kao i sve druge religije su lazi/obmane koje nemaju nikakve veze sa istinom koju je govorio Isus.
Istina nema nikakve veze sa religijom ili religija sa istinom, Isus je dosao da bude zrtvovan zbog istine, a ne zbog
verovanja koje je stvorio farisej Pavle i neko ga je nazvao "hriscanstvo".
Jovan 18:37 " Onda Mu reče Pilat: Dakle si ti car? Isus odgovori: Ti govoriš da sam ja car. Ja sam za to rođen, i zato dođoh na svet da svedočim istinu. I svaki koji je od istine sluša glas moj. "
"Zagrobni zivot" i ostale jevrejske baljezgarije nisu istina nego laz.

Trebalo bi da budes ono sto jesi a ne ono sto verujes da jesi, posto si za to verovanje cuo od nekog.
Religija nije nikome pomogla pa nece ni tebi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
pa sto bismo onda uopste verovali ako nema zivota posle smrti? cemu onda uopste sluzi vera?
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Ima vec jedna tema o ovome  Smile Lock  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
pa sto ne rece odmah, mi se raspricali  Smile Smile
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:49:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.