Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:37:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Imam besplatni internet.  (Pročitano 5179 puta)
30. Sep 2005, 21:47:56
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
Zastava madjarska
Imam besplatni internet,t.j. pomocu wlan-a sam uhvatio signal routera iz obliznje skole.Interesuje me odredjivanje FAT-a u azereus-u.Dali je to moguce bez fizickog kontakta sa tim routerom ? Dali bih to mogao rijesiti softverski,ako da kako ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Molim? Aj ponovo objasni gde, zasto i kako hoces da odredis, sta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
Zastava madjarska
Evo ovako stoje stvari.Prije mjesec dana kupio sam SMC-ov wireless router i SMC-ovu wireless PCI karticu u METRO-u (sve zajedno u paketu za 70€) radi umrezavanja sa bratom koji zivi u zgradi preko puta moje(zracnom linijom 90-tak metara).Nakon instaliranja routera na njegov PC i wireless PCI kartice na moj PC pokusao sam da uspostavim kontakt sa njegovim routerom.Nasao sam slab signal i prikopcao sam se na njega pomocu softvera sa instalacijskog CD-a.Odmah sam ga nazvao i rekao mu da sa nasao signal sa njegovog routera,na sta je on rekao da je to cudno sto on mene ne registrira.Rekao je da probam otici na internet.Probao sam i uspjeo.Nakon toga je rekao rekao da je iskljucio router i da probam ponovo.Probao sam i ponovo sam uspjeo otici na internet.Tada mi je bilo jasno da sam se nekome prikacio na WLAN.Tada sam rijesio da isprobam download-ovanje torrent-a sa www.thepiratebay.org pomocu programa AZUREUS.Download-ovanje je bilo veoma sporo (od 5-20kB/s) iako mogu da postignem brzinu od 80-110kB/s(jednom prilikom u WAREZ P2P CLIENT-u).Od brata sam saznao da u AZUREUS-u treba namjestiti NAT(TCP port).Surfajuci po stranim stranicama dosao sam do saznanja da se NAT namjesta u samom routeru.Posto ja nemam pristup router-u u  toj skoli (udaljena oko 30-tak metara zracne linije) imam sledeca pitanja ?                                                                                                      1).Da li postoji neko softversko rijesenje za moj problem (neki program koji ce doprijeti do skolskog routera i pokazati mi portove koje on koristi) ?                                                                                                                             2).Da li ce koristiti da pomocu kabla antenu koju imam na wireless kartici postavim napolje,radi uspostavljanja komunikacije sa bratovim routerom ? a ako ne koju vanjsku antenu da kupim (ili napravim) ?                                      Opis terena:Razdaljina oko 90 metara.Ja sam na 3.-em spratu a on na 2.-gom.Sa svoga prozora vidim samo gornji dio njegovoga prozora.Izmedju nas je ta famozna skola i 4 krosnje drveca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Strucnjaci neki u toj skoli Smiley

1. To sto Azureus skida sporo, ne mora da znaci da je do tebe, to zavisi od vise faktora. Zavisi i od konekcije onoga od koga skidas fajlove, a i od opterecenosti te skolske mreze. Idi na ovaj sajt da bi testirao brzinu download-a, http://bandwidthplace.com/speedtest/ pa javi rezultate.

2. Mozes da probas da skeniras portove pomocu nekog port skenera, najbolji je Nmap http://www.insecure.org/nmap/
Ako ti je komplikovan za koriscenje, probaj da nadjes neki laksi: http://www.google.com/search?hl=en&q=port+scanner&btnG=Google+Search

3. Da li si sasvim siguran da ste podesili router kako treba? Koji je model routera? Koji mu je domet? Da li ste probali da se zamenite, ti da stavis router kod tebe, a on karticu kod njega?

4. Router bi trebao da podrzava WEP enkripciju, to obavezno ukljucite ako ne zelite da neko vama upada u mrezu kao sto vi to radite sa skolom. 128-bit ako podrzava, ako ne onda 64-bit. Kako se to radi pogledaj u uputstvu od router-a, ili potrazi objasnjenje na netu.

5. Takodje treba da podesis SSID, da bi znao koja je vasa mreza, recimo nazove te je "Nasa_lokalna_mreza", I onda skines NetStumbler ( http://www.netstumbler.com/downloads/ ) i s njim skeniras etar i vidis koje sve mreze postoje tu u okolini, izmedju ostalog i svoju. Takodje tu mozes i da vidis kvalitet mreze tj. da li imas dobar signal, i na osnovi toga zakljucis da li ti treba neka bolja antena ili ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
Zastava madjarska
1) Kao prvo , hvala sto si odvojio svoje vrijeme za moj problem. Danas sam skidao INDEKSOVCE sa www.podzemlje.com brzinom od 60-80kB/s , iako mi TCP port nije namjesten. Testirao sam brzinu na datoj adresi. Ovo su rezultati : - Communications = 409.7 kilobytes/sec. - Storage = 50 kilobytes/sec. -1MB file download = 20.5 sec. -Subjective rating = not bad (dakle nije tako lose za dzaba)                                                                                                                2) Skinuo sam onaj program za skeniranje portova , ali posto sam ja mulac za takve stvari da cu ga burazu da ga prouci.                                                      3) Skinuo sam i NetStubler , i otkrio sam da jos neko koristi WLAN , ali kod njega nisam uspjeo upasti. Od zene sam saznao da tu negdje u okolnim zgradama zivi i nastavnik fizickog iz te skole. Toliko o strucnjacima.                                                                                                                                                    4) Sto se tice podesavanja routera i umrezavanja , isprobacemo u toku ove sedmice. Jos jednom hvala za sve i budi pozdravljen. Izvjesticu te o svemu novom sto budem radio i kakvi su rezultati.           
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Znaci skola ima 512kbps wireless internet, nije lose Smiley  ... sad samo lepo se umrezite, tako da obojica imate net + mozete da igrate igrice i da razmenjujete falove lokalno...

Nista, ajd pa javi sta si na kraju napravio Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 269
Zastava
Blago tebi majstore Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
mob
HTC One X
on ima dzabe wireless, a ja placam j*beni dial-up Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
mob
Samsung Note 10+
@Dr.Kadzija nemoj da se ljutis,ali mislim da si slagao odnosno precutao nesto. Nemoguce je da si se nakacio na njih,neko ti je dojavio kako da podesis ip.
Wireless mreza sama po sebi ima zastitu,sto znaci ne mozes da se nakacis bez dojave kako da podesis parametre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 124
Zastava
ja imam wireless ta da nemog da svatim kako upao
u skolu.ako neznas ip adresu.
tu je opticka vidljivost ...nerazumem... =D>samo si se otkrio Smile
IP sačuvana
social share
ako vam je dobro,
onda nista
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:37:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.