Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Имају ли Срби своја права у Србији  (Pročitano 19165 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Sto se tice pisma i jedan i drugi su Srpski. I knjiga ako je namenjena za Srbiju treba da bude na prvom mestu napisana cirilicom pa odmah ispod toga latinicom. Ali svakako treba koristiti i jedno i drugo pismo ravnomerno tj. po sopstvenoj volji.
Naravno...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
латиница није српско писмо и готово.Ако хоцете о томе имам и тему о изумирању ћирилице.Да се разумемо у свим земљама еворопске уније се пичу ствари на њиховом језику.Ако ја треба да прихватим њеихово писмо и њиов језик онда ми они нетребају.То што смо прихватили латиницу нам је наметнуто и то ме нервира.Треба све да бде на чирилици.Свака страна фирма пише на свој језику а дали срби смеју да ставе своје име фирме на ћирилици у некој страној земљи незнам.Али знам да непример неко ко се зове ђорђе или слично мора да мења своје име да би отворио емаили.И ко зна шта све.Ја њима да се прилагођавам а они мени не.Е па то неможе.Све ми се нешто натура еворопако и светско као да ја немам ништа своје.Имам свој језик,своје писмо,своју музику,своју веру,своју тредицију.То у европи нема по томе смо јединствени.И уместо то од предака нам дато да чувамо ми се тога одричемо.Је нећу па био луд колико код хоћете.Хвала не треба ми.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
Pa brade su im iste...a i teorija zavjere i SADa kao vjecnog neprijatelja,sve u svemu veoma blizu jedni drugima!
preterujes. pa 65% naroda nije za radikale.

to sto bamby prica nema nikave veza sa SAD i zaverom. to je negov licni stav-princip kojeg se drzi i kojeg bi trebalo da s svi mi drzimo isto kao sto se i hrvati drze svog.
zasto se u HR ne pise cirilicom? znali ste pre 10 god svi da je pisete.
ovo ne znai da ja pisem cirilicom. jbg. samo podrzavam bambyle-a.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Sjetih se price mog dobrog profesora istorije. Kaze covjek: "Sjedim ja tako na plazi u Hrvatskoj, a pored mene fina porodica. Ljudi znaju da uzvaju. Pridje djecacic i pita me za novine, ja mu dadoh. On otrca do lezeljke i pogleda u naslovnu stranicu, zatim malo nabrzaka prelista. Lice mu izgubi sjaj... cerilica... Skoci decko, frljnu novine i odskakuta u drugom pravcu..."  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Sjetih se price mog dobrog profesora istorije. Kaze covjek: "Sjedim ja tako na plazi u Hrvatskoj, a pored mene fina porodica. Ljudi znaju da uzvaju. Pridje djecacic i pita me za novine, ja mu dadoh. On otrca do lezeljke i pogleda u naslovnu stranicu, zatim malo nabrzaka prelista. Lice mu izgubi sjaj... cerilica... Skoci decko, frljnu novine i odskakuta u drugom pravcu..."  Smile
Нажалост има тога и у Србији неки срби се стиде ћирилце а већина је и незна.То је само једна од ствари.Али мени није важно како је у дргим земљама са нашим писмом и правима.Постави сам и тему слика Срба у западним медијима.Како и на који нас начин доживљавају у свету.Мени се само не свиђа што се ми стидимо и одричемо онога што је српско.Сви су се одрекли,Хрвати,Словенци,сад и Црноорци измишљају нешто ново.А све то потиче од нас.Сви смо ми један народ и несвиђа ми се то одвајање.То сад постоји и у СРбији.Срби се међусобно одвајајуч.Погледајте само ово око става.Сви за само једна странка против.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Nije to samo tako kod Srba... Ne brigaj, to je normalno. Svaka nacija i ona visoko jedinstvena ima svoje razdore i probleme.
Sto se tice cerilice, djelimicno si u pravu. OK treba je cuvati, ali daj da cuvamo i latinicu. Latinica se vise koristi OK daj da izjednacimo 50-50% ali nikako da ukidamo i da odbacujemo latinicu...  Smile
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
SonyEricsson k310i
Latinica se vise koristi OK daj da izjednacimo 50-50% ali nikako da ukidamo i da odbacujemo latinicu...  Smile
Неђу да изједначавам ништа.Моје писмо је ћирилица и непада ми напамет да приватам латиницу.Да ли би неко у Америци писао ћирилицом и учио ћирилицу.Они незнају ни где смо ми а камоли ћирилицу.Ја хоћу у Европу и да сашувам оно што је моје.Нисам ни ја мислио да је одбацим.Нека свако пише на свом језику.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
SonyEricsson k800i i D820
Vlado upravu si,znaci netreba ni jedno ni drugo gubiti....sto je tu je i to je povijesno bilo uvijek Srpsko i Latinica i Cirilica!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
Sjetih se price mog dobrog profesora istorije. Kaze covjek: "Sjedim ja tako na plazi u Hrvatskoj, a pored mene fina porodica. Ljudi znaju da uzvaju. Pridje djecacic i pita me za novine, ja mu dadoh. On otrca do lezeljke i pogleda u naslovnu stranicu, zatim malo nabrzaka prelista. Lice mu izgubi sjaj... cerilica... Skoci decko, frljnu novine i odskakuta u drugom pravcu..."  Smile
pa ti nisi svestan kakvih i ovde ima ljudi.
dovoljno je da vide registraciju PU ili ZG sa sahovnicom i da ispljuju kola, nabcaju zemlju. dobro da nisu izgrebali kola.
to su uradili moji skolski na moje oci.
naravno da je to retkost, ali ne znaci da se ne dogadja.
i mislim da je to vise da se pokazu kako su baje & stuff.
to je meni sve ciganski skroz. ja sam cesto citao HR novine i nista mi ne smeta.
mislim da je kod njih to malko izrazenije, a da li je to normalno, nije na meni da sudim...

Latinica se vise koristi OK daj da izjednacimo 50-50% ali nikako da ukidamo i da odbacujemo latinicu...  Smile
Неђу да изједначавам ништа.Моје писмо је ћирилица и непада ми напамет да приватам латиницу.Да ли би неко у Америци писао ћирилицом и учио ћирилицу.Они незнају ни где смо ми а камоли ћирилицу.Ја хоћу у Европу и да сашувам оно што је моје.Нисам ни ја мислио да је одбацим.Нека свако пише на свом језику.
ti imas problem.
da li znas koliko zemalja ima vise pisama ili jezika cak zvanicnih?!??!
to je nesto najnormalnije.
ja pisem samo latinicu sem kada se potpisujem jer mnogo pisem i citam engleski pa mi je lakse da se ne prebacujem...
ne mozes da poreknes da srbija koristi oba pisma.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne razumem zasto da latinica nije Srpsko pismo. I jedno i drugo su Srpska pisma a to sto je cirilica uzeta kao glavno pismo je razlog zato sto je Pravoslavna crkva zastupljenija kod nas Srba i zato sto su svi juznoslovenski narodi do kraja XIX veka pisali odnosno koristili cirilicu. Stalno pisem cirilicom jedino na netu koristim latinicu jer me mrzi stalno da prebacujem sa latinice na cirilicu. Inace to je i Srpski problem zato sto su Pravoslavna crkva i cirilica kao pismo imali veliki uticaj tj. da moras biti Pravoslavac i pises cirilicom ako si Srbin. Zbog tih razloga su se kasnije ljudi iz primorskih delova gde su ziveli Srbi katolici prelazili tj. drugacije se nacionalno izjasnjavali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.