Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Imaju li djavoli po neki put fizicko oblicje?  (Pročitano 12254 puta)
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Vanpiri su medju nama. Bata Zivojinovic glavni glumac. Smile
Sala.
Ovde je najteze govoriti o temi koja se zapocne, sta mislite?
Sto se djavola tice mislim da ljudi vide ono sto zele da vide ili ono cega se plase. Djavo u obliku necega, objekta, lutke recimo, ukelte kuce i slicno mislim da je to preterivanje. Djavo ( zlo, negativnost ) moze da se javi samo u ljudskom obliku kao negativan naboj, u trenutku kada smo u afektu pa neznamo sta bi smo od besa, bola...

Pozelimo sebi dobro, cinimo sebi dobro, na isti nacin delujte i na ostale, volite sve oko sebe i cinite dobro pa mi onda recite ima li tu negde djavola ako se svi slazu i svi uzajamno postujemo i uvazavamo? Smejali bi se svi na samu pomisao tada kad bi mogli da malo zavrimo u svoje najmracnije odaje srca, misli...
Djavo nije nikakav entitet koji se moze izolovati ni u materijalnom niti u energetskom smislu. Cist produkt misli, samo jedan pojam koji je dogmom postao institucija zla. Mozda je to cak i jedno od najboljih, univerzalnih nacina da se opravdaju covekova zlodela.
Kazu :,, Djavo ne spava"!!! Jel? E pa uspavajmo ga onda, ugusimo ga tako sto cemo svoje zivote usmeriti ka necemu pozitivnom a ne nanosenju zla drugima ili jos gore sebi.

Ok, sad mozete da me ispljujete.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 142
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Zvuci otrcano i idilicno ali je istinito Smile
IP sačuvana
social share
Ica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Naravno da mnogi vjeruju u postojanje Д‘avola.
I ne samo neuki priprosti ljudi.
Đavo, kao nadnaravno biće, prisutan je u mnogim religijama.
Kršćani su kao i muslimani puni straha od prijeteće opasnosti nestašnog đavola (muslimani ga zovu šejtan).
Dakle, monoteističke religije, koje u načelu ne priznaju nikog osim Svevišnjeg, preplavljene su bajkama o nadnaravnim moćima đavola i njegovim marifetlucima.
Ne priznaju sve religije "djavola",kao na primer Wicca(a samim tim i ja!).To je hriscanska podela na "dobro" i "zlo".dobro je 'Bog",a zlo "Djavo".Ja ne verujem u djavola,jer dajuci necemu ime,dajes mu moc.A zasto bi davali moc necemu sto je lose i zlo.
IP sačuvana
social share
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
SonyEricsson K800i
Wiccan art, iskopavaš teme koje su dugo bile neaktivne, a ni ja nisam bio aktivan na forumu poslednjih godinu dana...mrzi me da čitam svih 5 strana, ali...
Čovek podsvesno pravi podelu na dobro i zlo jer ima potrebu da se od zla ogradi i zaštiti. Većina ljudi neće biti u stanju da prizna da su dobro i zlo tako ispreplitani da ih je ponekad nemoguće, ne samo razdvojiti, nego i razlikovati. I zlo i dobro su iskonski elementi i jedno i drugo imaju moć nad ljudima, ljudi su samo vremenom menjali način na koji zamišljaju njihove pojavne oblike...
Na šta misliš pod tim da dajući nečemu ime daješ mu i moć?
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na šta misliš pod tim da dajući nečemu ime daješ mu i moć?
Pa,ako sad pocnem da verujem u to sto hriscani nazivaju "djavo'' ili "satana'' ili kako god znaci dajem mu moc nadamnom!Hriscani veruju da postoji djavo i nazivaju ga raznim imenima,dakle sve lose sto im se desi(uvek su nasi sopstveni postupci uzrok svega sto nam se kasnije vraca,dobrog ili loseg) oni okrivljuju djavola.I boje ga se.Dali su moc necemu sto ne postoji,jer su mu dali ime,osobine itd.


P.S.Sorry za iskopavanje starih tema!necu vise! Smile Smile
IP sačuvana
social share
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1726
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa, ako sad pocnem da verujem u to sto hriscani nazivaju "djavo'' ili "satana'' ili kako god znaci dajem mu moc nadamnom!
Hriscani veruju da postoji djavo i nazivaju ga raznim imenima, dakle sve lose sto im se desi (uvek su nasi sopstveni postupci uzrok svega sto nam se kasnije vraca, dobrog ili loseg) oni okrivljuju djavola. I boje ga se. Dali su moc necemu sto ne postoji, jer su mu dali ime, osobine itd.
Neko je lepo rekao:
"Đavo ima 2 želje: da ljudi ne veruju u njegovo postojanje i - ako Bogu hvala i poveruju -
da žive u stalnom strahu od njega".

A možda je najbolje za njega reći: "Onaj, ime-mu-se-ne-spomenulo", šta misliš?

To što on nudi ne znači da ja to moram i da prihvatim.
Ja lično ne okrivljujem drugoga za moje gluposti, grehe, greške, kukavičluke....
 Smile Mnogo, bre, dugačak taj spisak!

Hvala Hristu što je On veći i moćniji od bilo kog mog ... 'spiska'!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 666
A jebi ga ljudi veruju i u gore stvari.

Boga na primer  Smile Smile Smile
  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.