Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:15:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li života posle rođenja?  (Pročitano 13310 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Druze ja napisah tezile bi

Citat
tezile bi da budu u istoj liniji i dalje, ali zbog nemogucnosti da se predje brzina svetlosti, " zaostajale " bi i time bi se duz lagano zakrivila.

ali zbog nemogucnosti ....

Ovde se ide obrnuto od onog sto si rekao. Da se sve tacke na toj duzi krecu brzinom "C", zbog veceg obima, a time i duzeg puta, tacke koje blize vanjskom kraju bi trebalo da se krecu brze od "C". Kako se to ne moze, one zaostaju za unutrasnjum tackama, iako se krecu istim brzinama.

« Poslednja izmena: 22. Jan 2008, 22:54:23 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 Light,stvari se mogu osetiti kao istinite,negde duboko u nama.Intimno,prepoznaš nešto o čemu nisi ni razmišljao-kao istinu.Znači da mi već 'znamo' dosta toga ali ne dopire do naše svesti jer je pohranjeno u nesvesnom.
 Kažu da je ego glavni kočničar otvaranja uma i osvešćivanja.Niko  ne može doživeti prosvetljenje a da mu ego ostane živ.
 Oslobodimo se ega i otvorimo oči-to stalno mudri ljudi govore.
 Onda ćemo možda prestati da se plašimo smrti i možda,možda ćemo otići odavde zauvek.
   Mi postojimo nakon smrti naših tela.U to sam siguran.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Gledano iz ugla energija/materija, smrt ne postoji. Mozemo govorti o prestanku funkcija nasih materijalnih tela. Sta se kasnije dogadja sa svescu, to naucnici pokusavaju odgonetnuti. Postoji veliki broj indicija, da nase fizicko telo nije jedino, vec jedno od nekoliko ljustura u koje smo mi ucaureni. Jedna od verzija objasnjenja dogadjaja iz Biblije,o nasem padu je i ta da su nas privukle moci materije. Da smo iz energetskog, presli u materijalno stanje. Svugde se govori o tom smeru dogadjaja. Sada je na nama da to preokrenemo, da iz materijalnog krenemo ponovo put energetskog, duhovnog,... pri cemu je to i jedna od verzija objasnjenja vaskrsnuca Isusa. Da je On dao podstrek ljudima na to. Podsetio nas ko smo i odakle smo. Da smo ustvari bogovi koji su to zaboravili da jesu. Uostalom i drugi pokusaj pada se desio i samom ponudom sotone Isusu da zajedno vladaju svetom, sto je on odbio. Zato se i ne ocekuje da sedimo i cekamo spasenje, vec poziv, kroz reci, Ja sam svetlo .... da se okrenemo vecoj svesnosti i setimo svega toga. Naucimo lekciju, kako opet nebi dosli u iskusenje pada. Naucimo kako probuditi neaktivne delove nase DNK-a, u kojima stoje informcije o nasem razvitku. O nasem podizanju svesti, ko smo, i da ustvari pripadamo necem mnogo vecem, a ne da jos i sami sebe svodimo na nesto nisko.
Razvitkom nauke i svesnosti o strukturi univerzuma, o nama samima, jednostavno postajemo sve svesniji i svesniji dogadjaja, medjusobnih uticaja, znanja oko nas, i u nama samima. Samim saznanjem, a kasnije i prihvatanjem i razumevanjem tog saznanja, podizemo svest na visi nivo.
I za mene i Isus, i Muhamed, i Buda, ... mogu biti bica koja su vec na takvom nivou svesnosti i razvitka, da nama izgledaju bozanstveno. Koji svojim bitstvovanjem u svetlosti, energetskoj svesnosti,... " upucuju poziv ", podsecaju nas na secanje zaboravljenog i podsticu na ucenje kako i zasto, ...
A zar za tim i takvim saznanjima ne tezi i covecanstvo?? Naravno ako se pre toga ne pokokamo.
« Poslednja izmena: 25. Jan 2008, 13:26:02 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Nije samo ego glavni kocnicar...najveci kocnicar je strah...
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Nije samo ego glavni kocnicar...najveci kocnicar je strah...

Gresis, strah moze biti instrument ega. Ako egu nesto ne odgovara, moze postaknuti osecaj straha za svoj " cilj ". Naravno da panika je paralisajuci strah, ali ego zeza coveka ceo zvot, strah u pojedinim trenucima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Dobih ovo preko Emaila (Sančeza), pa kako mi deluje veoma indikativno što se tiče verujućih i ne-verujućih ljudi, podeliću sa vama:

U majčinoj utrobi razgovaraju, još nerođeni, blizanci. Jedan od njih je verujući, a drugi neverujući.

Neverujući mališan: Veruješ li u život posle rođenja?

Verujući mališan: Pa, naravno! Svima je jasno da postoji život posle rođenja. Mi smo ovde samo zato da bismo postali dovoljno snažni i da bismo se valjano pripremili za ono što nas docnije čeka.

Neverujući mališan: Ma, to je glupost! Nikakav život posle rođenja niti postoji niti može postojati! Možeš li uopšte i da zamisliš kako bi taj život mogao izgledati?

Verujući mališan: Ne znam baš sve pojedinosti, ali verujem da će tamo biti više svetlosti i da ćemo, možda, sami hodati i svojim ustima jesti.

Neverujući mališan: E, kakva besmislica! Nema šanse da sami hodamo i da svojim ustima jedemo. To bi bilo zaista smešno!Pa, mi imamo pupčanu vrpcu koja nas hrani. Znaš, hteo bih nešto veoma ozbiljno da ti kažem: život posle rođenja ne može postojati i zbog toga što je naš život – pupčana vrpca – i inače suviše kratak.

Verujući mališan: A ja sam siguran i da može i da postoji. Samo što će sve biti malo drugačije, nego što je sada. Ja to zaista mogu da zamislim.

Neverujući mališan: Ali, niko se nikada nije otuda vratio! Život se jednostavno završava rođenjem. I uopšte, život – to ti je samo ogromno stradanje u tami.

Verujući mališan: Ne i ne! Zaista se ne slažem s tobom. Ne znam tačno kako će izgledati naš život posle rođenja, ali, u svakom slučaju, znam da ćemo videti mamu i da će se ona pobrinuti za nas.

Neverujući mališan: Mamu? Zar zaista veruješ u mamu? Ma, gde se to ona uopšte nalazi?

Verujući mališan: Ona je svuda i u svemu oko nas. Mi u njoj prebivamo i zahvaljujući njoj krećemo se i živimo. Bez nje mi jednostavno ne možemo postojati.

Neverujući mališan: E, to je stvarno totalna besmislica! Ja nisam video nikakvu mamu i zato je očito da ona jednostavno i ne postoji.

Verujući mališan: Ne mogu se nikako s tim složiti. Jer ponekad, kada sve unaokolo utihne, čujem je kako poje i osećam kako posmatra ovaj naš svet. Čvrsto verujem da će naš pravi život početi tek nakon rođenja. A ti?

 


Odlicna i zanimljiva prica !

Na kraju su i vernik i nevernik dospeli u isti svet !
« Poslednja izmena: 28. Jan 2008, 22:18:34 od CPU »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Nije samo ego glavni kocnicar...najveci kocnicar je strah...

Gresis, strah moze biti instrument ega. Ako egu nesto ne odgovara, moze postaknuti osecaj straha za svoj " cilj ". Naravno da panika je paralisajuci strah, ali ego zeza coveka ceo zvot, strah u pojedinim trenucima.

Има и оних који цео живот проведу у грчу - пасивном страху  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Citat
пасивном страху

Lepo si rekao - pasivan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:15:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.