Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:36:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li prijateljstva posle ljubavi?  (Pročitano 5455 puta)
22. Jul 2006, 13:55:05
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Ima li prijateljstva posle ljubavi?

Gotovo da nema raskida koji se ne završi onim čuvenim "ostaćemo prijatelji". Koliko se često ovo obistini? Retko, vrlo retko. Toliko retko da na um pada pitanje da li je ovo uopšte moguće.
Pa ipak, moguće je, zašto da ne? Ne samo da je moguće, nego je i prirodno: imate zajedničke uspomene i iskustva, kao i odnos koji seže mnogo dublje od seksualnog. Ako je veza bila duža, postoji i uzajamno razumevanje koje se ne može tek tako staviti na stranu. No, to što je prijateljstvo moguće ne znači da je lako doći do njega. Evo i nekih smernica:

Razmislite da li je moguće
Čak i kad je razlaz bio rezultat dogovora i nije bilo komplikacija poput neverstva, svađa, tuča i ostalih gluposti, ponekad je zaista teško gledati na bivšeg partnera kao na nekog ko to više nije. Ako vam je i dalje žao što ste raskinuli, verovatno je najbolje da sačekate malo sa prijateljstvom.

Stvari na čistac
Ako zaista želite novog prijatelja, morate se osloboditi svog prljavog veša koji ste nekad gurali u stranu. Dakle, sada recite sve, ali bukvalno sve, naročito ono što ste prećutkivali dok ste bili u vezi. Sve što ostane i izbliza nerešeno uvek će biti kamen spoticanja u vašem prijateljstvu.

Sačekajte da se ohladite
Nikako nemojte da upadnete u zamku ograničavanja prirode, ali ne i vremena kontakta sa bivšim partnerom. Ako i dalje budete provodili po ceo dan zajedno, ništa niste uradili. Niti ćete vratiti staru vezu, niti ćete ikad postati pravi prijatelji. Ući ćete u neki ljubavni "limbo" iz kojeg je često veoma teško pobeći. Najbolje je da sa prijateljstvom sačekate dok oboje ne nađete nove partnere.

Povucite ručnu
Naravno, nikad ne treba silovati stvari. Ponekad se ljubav i strast jednostavno ne mogu zameniti prijateljskim odnosom. U ovom slučaju priznajte poraz, pružite jedno drugom ruku i uputite se na različite strane sveta. Mada, kafica jednom mesečno nije zabranjena.


Izvor: Glas Javnosti\I. Ć
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile

bilo je slicnih tema... ali ajd' bas da cujemo iskustva iz prve ruke

sto s mene tice, bivsi momci mi nisu prijatrelji
kad se sretnemo, zastanemo da razmenimo koju recenicu, i to je sve

jako je tesko iz kategorije 'bivsi/a' preci u 'sadasnji prijatelj'- vidjala sam doduse i takva prijateljstva, ali posle poduze pauze nakon zabavljanja, a to dvoje obicno neki zajednicki interesi slucajno ponovo spoje (posao i sl.) i onda se lagano podsete da to sto im nije islo ne znaci automatski da se ne postuju i ne gotive kao osobe
« Poslednja izmena: 22. Jul 2006, 14:35:34 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Nema sanse, ali nema teoretske sanse.
Kako god da je bilo, uvek se vracamo na staro(govorim licni primer) secas se ovoga onoga, e da kad smo tu, ova pesma joj da poruka ona ujutro, da pa onaj fazon u skoli itd.....
Znaci ne verovatno, ja sam prekinuo svaki moguci kontakt, ali nije da ta kafa nije zabranjena ali nije preporucljiva, gotivim ja nju i ona mene verovatno, ali nista prijateljstvo nikada, moze opet sve ali to prijateljstvo posle "svega" mi je nekako licimerno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
A sta se desava ako ste bili najbolji drugovi, pa se smuvali, pa raskinuli? Da li se taj slucaj razlikuje?
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Ne razlikuje se, meni je bilo tako  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Who the fuck is Bugs Bunny?!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 4047
Zastava Beograd, trenutno...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 6630
E jebi ga...
IP sačuvana
social share
"Бог вас клео, погани изроди, што ће турска вјера међу вама?"

Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia the best
sto se tice mene nemam bivseg momka,tako da....ne znam... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
E bem li ga kad moram da strcim ijopet. Ja sam sa svojom bivsom bio 4 i po godine. Raskinuli smo na moju inicijativu i ostali prijatelji jer sam ja na tome insistirao. Mislim da je moguce u bilo kom slucaju ako se prevazidje povredjeni ego. Problem nastaje (vise se pitam nego tvrdim) ako vec prevazidjemo emotivan bol gubitka ili prevare ili sta god - i ako se to desi na obe strane - sta ostaje sto nas sprecava da opet budemo zajedno?

Ko mene je to bilo malkice drugacije i nije bilo povredjenog ega ali nije bilo ni povratka. Bilo je doduse pokusaja (neuspelih) prijateljskog sexa ali to je nebitno. Bitno je da ipak - prijateljstvo nije bilo nikada kako bi trebalo da bude. Ne znam da li sam ja suvise ocekivao ili ne ali je uvek postojala neka stanka izmedju nas, bez obzira sto i dan danas lepo komuniciramo iako smo oboje srecno u braku. Tesko jeste ali je moguce.  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
LG 4X HD
korektni odnosi da,prijateljstvo teshko ali ne i nemoguce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 nemoguce..... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:36:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.