Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:37:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li drugarica poremećaj u ishrani?  (Pročitano 1652 puta)
06. Jul 2006, 12:23:12
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ima li drugarica poremećaj u ishrani?

O različitim poremećajima u ishrani već smo pisali, ali šta ako se taj problem ne odnosi na vas, već na vama blisku osobu? Šta ako vaša dobra drugarica ima poremećaj u ishrani? Kao što znate, to su veoma ozbiljni poremećaji, koji mogu dovesti do smrtnog ishoda; zato ne bi bilo loše da umete na vreme da prepoznate ima li vaša drugarica takav problem, kako biste makar mogli da pokušate da pomognete. Ovim ne želimo da kažemo da prijatelje treba špijunirati - radi se samo o onome što možete usput da primetite kada se često viđate s nekim, pa da umete da prepoznate šta je to što primećujete.

Dobro, vaša drugarica se trudi da bude mršava - ali veliki broj devojaka želi da budu vitke, pa nisu bolesne. Plus, ima onih koji su prirodno vitkije, sitnije građe, tako da nije uvek lako proceniti ko je premršav. Tu vam brojke dolaze u pomoć - izračunajte indeks telesne mase svoje drugarice. Kako? Tako što ćete broj njenih kilograma podeliti s njenom visinom (izraženom u metrima) na kvadrat. Recimo, ona je visoka metar i sedamdeset, a ima 60 kilograma, to znači da 60 delite sa 2,89 i rezultat je 20,76. Šta vam znači ta brojka? Indeks telesne mase između 19 i 24 znači normalnu telesnu težinu, između 16 i 18,5 radi se o neuhranjenosti, a ako je indeks telesne mase manji od 16, reč je o anoreksiji.

Anoreksija nije jedini mogući poremećaj; postoji i bulimija - tada bi vaša drugarica mogla da ne bude premršava, ali da ima mnoge druge probleme jer povraća posle svakog jela. Kako to primetiti? Jednostavno - posle svakog jela ona otrči do WC-a, i ne, to nije zato da bi smesta oprala zube (naravno, nemojte pobrkati ovu situaciju s onom kada vaša drugarica ima slabu bešiku, pa, ako je uz parče pice popila i koka-kolu, mora da otrči do toaleta). Šta učiniti u takvoj situaciji? O tome pročitajte sutra.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
sta god ucinite dzaba je..pricam iz sopstvenog iskustva...osobe koje uglavnom trce u wc nakon jela da bi ispovracale ono sto su pojele su sasvim zrele osobe i svesne svoje namere i posledica namere tako da ce vas poslusati i nastaviti dalje..mene je mama pratila ali bukvalno posle svakog obroka...da, mnogi misle da je to ogavno..i jeste..ali jednostavno to je nesto sto devojka sebi utuvi u glavu i ona opravdava sebe time, evo jos malo da smrsam i necu vise....sve dok sama ne odluci da prestanem sa time ne moze joj pomoci niko..cak ni najbolja drugarica
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kad shvatite da vaša drugarica posle bukvalno svakog obroka namerno povraća (a znate koliko mrzite kada vam je toliko loše da se ispovraćate), prvi impuls vam je verovatno da vrisnete na nju: "Jesi li ti normalna?!" Međutim, to neće pomoći ni vama ni njoj, ona će se samo osetiti još gore i odbačenije, a nastaviće da povraća (možda čak i prestane da se druži s vama da je ne biste optuživale). Umesto toga, odaberite neko mirno mesto na kome će se ona osećati sigurno i pokušajte da u blagom razgovoru saznate da li ona zaista ima takvih problema. Saslušajte je, bez osuđivanja, i budite pune razumevanja.

Nakon izvesnog posmatranja, zaključili ste da vaša drugarica zaista ima ovakav ili onakav poremećaj u ishrani - šta da učinite? Budite uz drugaricu i nemojte joj prigovarati. Prigovori u ovakvim slučajevima nimalo ne pomažu, jer poremećaji u ishrani ove vrste i nastaju zato što se osoba oseća nesigurno u sebe i nevoljeno - ako joj budete prigovarale, njen problem će se samo pogoršati. Podržavajte je (ne u izgladnjivanju ili povraćanju, naravno), nastojte da joj izgradite samopouzdanje tako što ćete joj isticati kako je ona super osoba, pa će ona s vremenom i sama odlučiti da li joj je potrebna pomoć kako bi prestala da se izgladnjuje ili da povraća.

Sad, ako je situacija s vašom drugaricom otišla toliko daleko da ona stvarno izgleda kao kostur i uz to se redovno onesvešćuje od gladi, ili ako primetite da su joj zubi propali od konstantnog povraćanja i da joj je dah (opet zbog stalnog povraćanja) stalno grozan, moguće je da je prekasno da joj budete samo prijateljska podrška. Tada bi bilo dobro da alarmirate njenu porodicu da ona ima veoma ozbiljan zdravstveni problem, ili, ako znate da je i njena mama opsednuta vitkošću, alarmirajte drugaričinu rodbinu (one članove za koje znate da im je stalo do nje), ili neku drugu odraslu osobu kojoj verujete. U situaciji koja je otišla toliko daleko moguće je da je vašoj drugarici potrebna hitna medicinska pomoć - i da ćete samo moći da se nadate da će preživeti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 39
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson j300
Treba mi pomoc!!!!
Imam drugaricu koja je bas punija, ali ona ne preduzima nista da bi smrsala.Inace,ima zestoke komplekse zbog toga.
Bila sam sa njom kod nutricioniste, vezbala sa njom svaki dan,cimala se,da bi ona posle dva meseca odustala.Uspela je da skine dva kilograma i to joj je bilo malo, pa se razocarala.Posle toga se ugojila jos vise.Pokusala sam da joj objasnim da to ne moze preko noci,da je potrebno malo vise ali da ce zdravo smrsati,govorila joj da debljina lose utice ina njeno zdravlje,ali svaki moj napor je bio uzaludan.
Pomozite mi-KAKO DA JE MOTIVISEM DA NASTAVI ONO STO JE ZAPOCELA? Smile
IP sačuvana
social share
Jelena i Katarina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
pokusaj sa opkladom...mene je tako cura koju strahovito POSTUJEM, a ona mene mrzi naterala da se iz cista mira opkladim sa njom i evo sad vodim racuna o ishrani, trcim svaki dan, radim vezbe, i za 6 meseci sam smrsala 16 kg ( a da a mrzi me jer je i ona bila sama vreca sala,pa kad me pogleda vidi sebe staru, a sada izgleda kao sex bomba, odbija sve od sebe arogantna je jednom recju  izgleda kao milijardu dolara, sa facom hilary swank...a svi bale oko nje)...Nadji nacin...ako nece lepim, budi surova...meni je uspelo...A opklada jeu mom slucaju, ako ja za godinu dana ne smrsam da licim na nesto poenjem se na binu nekog od ***** kafica i pevam Pojescu sve kolacice, a u suprotnom, ona se penje i peva jednu drugu pesmu po mom izboru...mislim da ce to biti Kolibri ili tako vec nesto...totalno bezveze...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:37:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.