Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ilegalac služio čaj britanskoj kraljici  (Pročitano 652 puta)
04. Avg 2008, 11:39:57
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
I to se, eto, dogodilo... Ilegalni imigrant iz Rusije radio je kao lakej na dvoru britanske kraljice i služio je čajem. Tridesetdvogodišnji Igor Golovanov, koji je služio NJeno veličanstvo i princa Filipa, kaže: "Nisam mogao da poverujem da služim kraljicu i njenog supruga".

Početak neverovatne priče datira od pre dve godine. Ali, još čudnije je, u stvari sasvim neverovatno, da je postao član osoblja Bakingemske palate mada nije imao dozvolu za rad, što je ovog mladića automatski pretvorilo u ilegalnog imigranta. A u Bakingemsku palatu, zamak Vindzor, Balmoral i Sandringem doveo ga je posao lakeja i dvorskog pomoćnika.

Igor, koji se rodio u Moskvi, dobio je stan u dvorcu, vozio se u pozlaćenim kočijama i razgovarao s šefovima država i premijerom Gordonom Braunom, prenosi "Glas javnosti".

Kraljevska posluga nije imala predstavu o sumnjivom imigracionom statusu Igora, dok im on sam nije saopštio. Rekao je: "Moja privremena viza ističe u avgustu, i ja bih hteo da zauvek ostanem u Velikoj Britaniji. Za to mi je bila potrebna potvrda poslodavca, i ja sam poslao mejl u department personala dvorca. Kada su mi saopštili da se ne bave takvim stvarima, ja sam pitao da li su razrešili pitanje moje dozvole za rad. Kroz nekoliko minuta telefonirali su mi i pozvali me na sastanak s direktorom personala Elizabetom Hank. Tokom susreta, 19. juna, ona je otvorila moj karton i veoma se začudila, jer nije našla dozvolu za rad. Pokazao sam joj staru odluku i ona je rekla da joj je potrebno da telefonira".

Kroz deset minuta pozvao ga je asistent i rekao da su kontaktirali sa pravnicima. Saopštili su mu da je ugovor sa njim raskinut, zato što sam ja faktički radio kao ilegalni imigrant mimo uslova vize.

Prethodno je predstavnik Bakingemske palate izjavio da je Igor, koji sada živi na jugu Londona, prošao punu proveru i dobio dozvolu za boravak. Ali je i dodao: "Prilikom promene poslodavca, procedura nije obavljena u potpunosti. Greška je otkrivena i ugovor je raskinut".

Služio je princa Čarlsa i princa Endrjua, poznavao se sa i sa drugim članovima kraljevske porodice. I za sve to vreme njegova dozvola za rad nije bila važeća, nego je bio prekršilac zakona.

Igor, jedini Rus u osoblju, tvrdi da Bakingemska palata nije proverila njegove podatke, i da je on smatrao da nisu potrebna odgovarajuća dokumenta, pošto radi za kraljevsku porodicu.

Ipak, kad je sa zaprepašćenjem za to saznao personal palate, bio je otpušten iz službe i upozoren da mora da napusti Veliku Britaniju.

Igor sa tugom kaže: "Sada mogu da me izbace iz Britanije zbog njihove aljkavosti. Oni su prekršili zakon uzimajući me na posao, a sada me neprekidno zovu da bi mi rekli da što je moguće pre napustim zemlju. Mislim da su prema meni loše postupili".

NJegovu neverovatnu priču otkrio je londonski San. Ovom listu Igor je rekao: "Volim vašu zemlju zbog njene kulture, kuhinje, ljudi i osećaja za humor. Nadam se da će neko stati na moju stranu i pomoći mi da ostanem".

Prema novim zakonima, u takvim slučajevima imigranti mogu biti novčano kažnjeni ili čak oterani u zatvor zbog ilegalnog rada.

Igor je detaljno opisivao način na koji je dospeo u Bakingemsku palatu. "Kada sam bio na razgovorima za prijem na posao, oni nisu napravili kopije mojih dokumenata i nisu proverili moj imigracioni status. Bili su dužni da podnesu prijavu za moju dozvolu za rad. Ali oni to nisu učinili, pa sam, počinjući rad, prekršio uslove svoje britanske vize. To je značilo da sam, u suštini, ja bio ilegalni imigrant, koji je služio u posluzi kraljevske palate, ali niko to nije primetio".

Onda je dodao: "Bio sam jedini Rus koji radi u palati, pa sam iz tog razloga mislio da da su moju kandidaturu pažljivo proverili".

Igor je dospeo u Britaniju zbog studija 2000. godine i dobio je diplomu magistra u oblasti hotelijerskog biznisa na Univerzitetu Burnemut.

Prvi posao dobio je u svojstvu čuvara u gostionici u primorskom gradu. Imigracione vlasti izdale su mu privremenu dozvolu za rad, pod uslovom da radi samo za tog poslodavca.

Ali, kada su vlasnici gostionice saopštili da će ona uskoro biti zatvorena, Igor je počeo da traži drugi posao. Zapazio je oglas Bakingemske palate za mesto dvorskog pomoćnika i u januaru 2006. podneo je prijavu.

Igor priča: "Prošao sam dva razgovora i rečeno mi je da će me primiti na posao, i to u svojstvu lakeja. Interesovali su se za moje planove, i ja sam rekao da se nadam da ću u Britaniji ostati zauvek".

"Pokazao sam im svoja dokumenta i objasnio da mi treba dozvola za rad da bih služio u Bakingemskoj palati. Ali, oni nisu napravili nikakve kopije i ništa nisu napisali. Ja više ništa nisam čuo o toj dozvoli".

Igor, koji je stupio na posao u oktobru 2006. godine, dodaje: "Sećam se kako sam došao i začudio se veličinom dvorca. Pomislio sam: Sjajno. Radiću sa najuticajnijim ljudima u Velikoj Britaniji".

"Nekoliko nedelja sam proveo učeći kako da prođem kroz razne delove palate, zato što je ogromna. Sve vreme sam se gubio".

On je takođe ispričao: "Moja dužnost u početku je bila posao sobara, a takođe donošenje hrane i pića. Posluživao sam visoke dvorjane, kao što je lični sekretar kraljice, i druge".

"Kada sam stekao više prakse, dali su mi iste te obaveze, ali već za same članove kraljičine porodice. Posluživao sam hranu, čaj i kafu za kraljicu i vojvodu od Edinburga, Filipa. Oni su bili neverovatno pažljivi prema meni, bez obzira na to što sam ja tako mlad".

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung GALXY S3
Koji car Smile Smile Smile Ma srediće Elizabeta nešto. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
britanci glupaci Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.