Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:17:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: IK-3 maketa  (Pročitano 8733 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
@papalu: a šta će ti airbrush?
A ovo za pokušaj objašnjenja naše filozofije, koja je uglavnom neobjašnjiva svima sem nama Smile
Smile Majstore, moram da se oprobam u svemu, ali to ne znaci da cu da se manem cetkice, jer je to visoki, visoki nivo. Ali, treba mnogo vremena za to i dosta da se uci. Za sada ja sam pocetnik u svemu i nekako mi nesto i uspeva, ali mnogo toga upropastim - napr. slabo radim kabine Smile, pa bi mi u tome air brush dobro dosao.
Eeeh, ne znam ja da napravim rukom takve prelaze boja kao ti. Ajde, pouci nas jednom kad stignes, nekoj makar osnovnoj stvari u farbanju cetkicom. Pilot nas je zadivio fenomenalnim radom cetkicom kada je vrhunski odradio teksturu drvenog trupa jednog Albatrosa - za to je potrbno veliko iskustvo, ali bar smo saznali da je i tako nesto moguce. Jos, kad bi nam jedan majstor otkrio nesto malo (a uglavnom sve nam je nepoznato - mislim na pocetnike), eto nama veselja. Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Feb 2009, 13:42:27 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson C702i
 Smile
I ja cu da stanem u red da ucim da farbam cetkicom...Davno nisam nista sem sitnisa farbao sa njom  Smile

Papalu za kabine,e tu su ti cetkica i cackalica zakon Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Aha! Dobro.  :flower:Ali to znaci da ja nesto pogresim kod lepljenja trake - stalno neki podlivi, ali ajde to se sredi, nego zna boja da mi pukne i odlomi se pa onda moram da krpim. Ma, valda je u pitanju samo strpljenje , mirnoca i iskustvo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ma lako je cetkicom bar kad je drvo- izvucete nekoliko sirokih sara u slicnoj boji i onda najtanjom cetkicom izvijugade uzduzne. Samo probajte i ide ko ladna voda.

Dobio sam emajl... gazda jedne firme je upravo dosao iz radionice gde je predao dukomataciju za rad na kapupu makete IK-3 ali je sredjivao i oko stampanja nalepnica. Cekamo pa da vidimo Smiley Mozete sloboidno da zaboravite sve sto je do sada radjeno.

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ovo je lepa vest! Bravo! Ali, kao što reče pilot, strpljenje na prvom mestu. S obzirom na to da  maketarska zajednica u Srbiji počiva na pravilima tajnih ili veoma zatvorenih društava (mada mislim da bi trebalo da je hobi ovaj pa tako i drugi nešto što je totalno otvoreno za svakoga zainteresovanog pojedinca ili grupu) i ako je komunikacija na veoma niskom nivou... sumnjam da će od toga biti nešto.
Uspeo sam da saznam da u našoj zemlji postoji 1 (jedan) proizvođač maketa (postavio sam link na prethodnim javljanjima) i nekoliko u pokušaju što je na 8 i kusur miliona stanovnika katastrofalno! Informaciju o njemu sam dobio na jednom britanskom forumu, zatim na dva češka foruma...ni na jednom srpskom!!! Saznao sam da se u Poljskoj nalaze male firmice koje prave i makete naših aviona (naravno,između ostalih) Sim XII, Sim XIV...
Opet, u Češkoj se pravi Do-22 u razmeri 1/48 koji nije naš po konstrukciji ali je leteo sa našim oznakama...
Da ne odem suviše u ot, kod nas sam uglavnom nailazio na ljubomoru, surevnjivost... što je zaista bolidno!
Na ovom forumu sam još i dobro prošao Smile
U svakom slučaju, gospodinu koji je krenuo u avanturu izrade našeg lovca svih lovaca, slavnog IK-3, želim sve najbolje! Ako postoji mogućnost prenumeracije, rado bih učestvovao.
Nadam se da ćemo uskoro na ovom forumu videti i neku urađenu IK trojku.
P.S.-Kontaktirao sam sa maketarom koji je uradio onaj ,,jedini" IK-3 u 1/48 (ne proizvođačem već maketarom). Lik je skroz kul, dobio sam mnogo informacija. Zahvaljujem mu se i na ovaj način Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Drago mi je sto si ovde nasao na kolko tolko razumevanja mada ruku na srce ne bih da dajem bilo kakvo misljjenje vezano za druge nase forume i sajtove. To je njihova stvar sta se tamo desava i kakv odnos imaju prema korisnicima. Ipak ja sam morao da obrisem linkove sa tvoje prve strane. U vezi toga evo nekoliko smernica:

- stavljanje linkova nije svugde dobrodoslo ili dozvoljeno a to je zbog toga jer forum Burek ima 50.000 poseta dnevno dok svi nasi drugi avio sajtovi zajedno nemaju tolko za godinu dana.

- komercijalni linkovi takodje nisu dozvoljeni a oba tvoja su bas komercijalni linkovi. Ostavio sam ih par dana da ne mislis da imam nesto protiv tebe jer si nov clan.

- obrati paznju na sve maketarske teme na Bureku- niko nije dao link ka sajtu proizvodjaca i to si samo ti uradio! Sustina je da se predstavi rad a ne da budes neciji "glasogovornik". dakle ako si otvorio temu onda treba da stavis svoju maketu. Tema tipa "IK_3- ajde pravite maketu jer se meni svidja" ne idu bas.

- dobro si primetio da mnogi prave makete nasih aviona. Kod nas se vis jnih bavilo al bez uspeha

- vidim da volis nase avione i na zalost Burek nije bas najbolje mesto za tebe jer neces ovde naci mnogo toga. Zato ako nije tesko Samuraju77 nek ti javi na PP sve nase forume pa ces tamo naci mnogo vise podataka.

- ne znam ko ti je pomogao sa podacima jer nisam video tu maketu ovde. U svakom slucaju nikom ne pada na pamet da kaze odakle mu podaci...

Toliko Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Uuu, Ik-3 u plastici, to bi bilo superiska. Jel 1/72 ili 1/48?
Ha, a ja sam iako pocetnik, vec sebi kupio jednu maketu ovog aviona , ali rezinsku, u 1-72, da se i to jednom proba. Smile Smile

Verujem da ce u jednom trnutku ovde na Bureku biti iznenadna eksplozija maketa tih domacih aviona, samo da se napalimo. Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ma polako Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Pilot- što se tiče linkova i brisanja, nema problema. Siguran sam da to ne radiš iz hira nego  kao moderator treba da držiš neki red. To je O.K.
Nisam ničiji ,,glasnogovornik" (pilot-obrati pažnju na pravopis-ovo je dobronamerna primedba) niti ikoga zastupam. Smatram da za tim nema potrebe.
Što se tiče naših foruma ( kao i hrvatskih), nakon ovog iskustva, ne pada mi na pamet da se tu zadržavam. Veoma mnogo ima maketara koji misle da su nekakvi znalci ili da su tu drugi zbog njih... prilično bolesno.
Na svim forumima je veoma slično.
Što se tiče gospodina kojeg sam pomenuo ( maketar koji je napravio IK-3 u 1/48 ),stavio mi je na raspolaganje kompletnu literaturu sa izvorima i referencama našim i stranim! Čak i intervjue koje je uradio. Pri tom mi je precizno naznačio greške koje se provlače po štampi i el.medijima a sve na osnovu fotografija... eto, opet ispadoh nečiji ,,drveni advokat".Ovo sam napisao da se vidi da nisu svi ,,zatvoreni".
Jedini link koji sam dobio je na ovom sajtu ( letletlet ). Naredni put ću otvoriti temu sa svojom maketom, urađenom.
Veliki pozdrav,
Vaš Ultrastar Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Intervjue.... nema mnogo ljudi koji su uradili razgovore sa nekim vezanim za IK-3. ja sam pricao sa sinom vlasnika fanrike, bio do porodice jednog od konstruktora, razgovarao sa nekoliko majstora koji su radili na njemu, bio u muzeju i dobio da pregledam neke kutije i albume kao i tehnicku dokumentaciju. Od maketara to niko nije uradio koliko ja znam. Mogu da ti navedem tacno ko je i kod koga bio radi istrazivanja. Od maketara niko!

Mislim da treba opet da procitas ono sto sam napisao o tome da ljudi treba da daju izvore. U svakom slucaju dobro je da si nasao nesto i da ce ti to koristiti. Zao mi je zbog situacije na drugim forumima. ja tamo ne idem i trudim se oko najjaceg foruma kod nas a to je Burek.

Ako si primetio koristio sam apostrofe kod izraza glasnogovornik.

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:17:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.