Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:46:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: IK-3 maketa  (Pročitano 8734 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Nisam maketar a nisam ni radio tu maketu ka kojoj sam stavio te nesrećne linkove Smile Tumarajući po netu, naišao sam na neke češke i britanske maketarske forume... i upitao sam se da li ima nešto slično i kod nas pa sam naišao na vas tj. Burek forum. Nisam mnogo na netu, uglavnom vikendom ( ne svakim ) pa se i ne snalazim baš najbolje. Što se tiče IK-3, zaista bih voleo da nađem literaturu koja se bavi tom mašinom. Naravno, u obzir dolaze i IK-2, S-49 itd. I, da, voleo bih da se oprobam u maketarstvu.
P.S.-Da sam ja napravio tog IK-3, ne bih se ustručavao da ga okačim ovde. Ne znam koliko je tačan ali mi se sviđa. Konačno, ne videh ni jedan drugi Smile
Zahvaljujem se na dobrodošlici Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Budi ovde pa ce u skorije vreme biti radova na tu temu Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
More, ima da me uhvati pandrc, pa prvo se ujutro dobro najedem bureka sa sirom i jogurta, onda kupim IK-3  neki bilo koji koji ima, onda kupim pivu i krenem da ga razbijam maketu ko svinja trabanta. Mnogo me zaludjujete, a ko za inat nemam mnogo vremena. Nakupovo sam maketa - imam zalihu za 2 godine i vise (kojom brzinom ja radim) i sve stoji - ali ne zavaravajmo se - uskoro stize air brush i Papalu okrece novi list u sopstvenoj istoriji maketashenja, te plemenite veshtine koja ovde na Bureku dozivljava stalne erupcijei prave protuberance. Sta sve nije ovde bilo - ne mogu da ispratim sve, kako je krenulo moracu kupiti poseban spoljni hard disk samo za maketashenje.

Mnogo smo jaki a bicemo jos jaci i ludji, zato Ultrastare, ako nis radio makete, pocni da ih radis - ta plemenita veshtina smiruje duh i leci nerve, razvija misao, a rekao bih cak i filozofski pogled.
Stav maketasha je blizak stavu Indijanca, recimo na primer Apacha, koji nepokretno sedi zureci u daljinu. On vidi ono sto se ne vidi.
I maketash u jednom, mozda i veoma kratkom trenutku, ali zato nista manje natprirodnom, isto tako vidi nevidljivo.
Mozda nisam bas sasvim jasan, ali dok radim maketu ulazim u sasvim drugu vremensku brzinu. Uradim koliko uradim, ali posle toga misli mi krenu nekim dobrim putem, uvidjam koliko je strpljenje velika stvar i kako svet, u stvari, u svoj svojoj uskovitlanosti se ne pomera s mesta.

Ok, tupim ga, ali mozda i ne. Pozdrav svima, ove godine cemo razbiti sa maketama - bice to plodna godina i dobar ulov Smile
 Smile
« Poslednja izmena: 08. Feb 2009, 02:32:15 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Tako je Papalu  Smile Tek NG Kup ima da bude jos bolji Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Grunf je rekao: "Tko leti vrijedi", Papalu kaze: "Tko maketari ne zivotari" Smile Smile
Malo veselja, nego, stvrarno na NG Kup cemo izaci mnogo zesce nego ovo sto je bilo - znam za sebe a verujem i ostali su u zagrejanju. Smile
Bilo bi lepo dati neke tematske celine, a koliko vidim to se vec i ostvaruje (nasi avioni krajem i posle rata).
Ja sigurno moram da uradim Me Bf109 G-6 nemacki koji je bio nad nasim prostorima u WWII (neprijatelj, sunce mu njeghovo). Samuraj77 mi je vec dao shemu i dekale  Smile, tako da to sledi, kao uostalom i Spit sto mi ga pokloni Mr-Ace, sa dekalima JRV Smile (mada tog ce neko vec bolje da uradi, ali neka i mene Smile)

Ovo sto trenutno radim cu da zavrsim ovih dana, a onda dolazi air brush, pa idem na Myster, a paralelno krece Ju-188, Fiseler (Roda),nemacki kamion cisterna, a mozda i nesto jos sasvim drugo iz steka Smile Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Gospodo, naleteo sam na ovaj sjajan sajt o IK-3 Smile

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tu ima svega. I opet taj IK-3, izgleda jedan jedini ikada urađeni, na ovom sajtu

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Izgleda kao da je ovo tabu tema Smile

P.S.-Kako je moguće postati član foruma letletlet, pošto ne uspevam nikako...
 Smile
« Poslednja izmena: 11. Feb 2009, 17:56:19 od pilot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
Eh, IK-3... Kako bi bilo lepo uraditi ga, al' ovo što postoji ima dve mane - prva je razmera (nema gi u '72), a druga medijum... Biće, samo se time zanosim, jednog dana i '72 i plastika... Do tada radimo što se raditi da Wink
@papalu: a šta će ti airbrush?
A ovo za pokušaj objašnjenja naše filozofije, koja je uglavnom neobjašnjiva svima sem nama Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Za IK-3 ima jos dosta toga kao recimo ovo:

http://www.letletlet-warplanes.com/2008/05/13/rogozarski-ik-3-camouflage/

Jaka- bice jedna jako dobra '72 sa foto delovima i slicno. Inace nije to tabu tema al ne treba ni svako da prica o tome.

Ja sam vlasnik LetLetLet foruma i zbog svog osobenog sadrzaja ja vrlo retko ikod da primam tamo. lakse je uci u Pentagon  Smile Al nije strasno jer ima jos avio sajtova na nasem jeziku pa moze slobodno da se ide tamo. verujem da ima Download deo gde se povremeno nabaci neki dobar arhivski materijal za dz, dobri profili, dobre fotografije.... sto bih ja bio izuzetak.

Eh da- bice besplatnih primeraka IK-03 za organizatore NGK 2009 ali i za prijatelje Burek foruma.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson C702i
Hajde da krenemo redom...
U razmeri 1/72 ako se ne varam jedina prava plasticna maketa je bila od proizvodjaca Av USK i to ne tako tacna ali je svakako raritet Smile postoji i neka me neko ispravi ako gresim jedna Vakumska verzija tj vakumski izradjena maketa Ik-3 takodje u 1/72

Od Smole tj Rezina za sada u 1/72 ima 2-3 makete a u 1/48 ima jedna.U glavnom su u pitanju proizvodjaci sa prostora Ex SFRJ
Kvalitet same smole od koje su ove makete livene je jako los,ima puno gresaka kao posledica livenja ali uz puno truda i bas bas ozbiljnog posla se maketa moze napraviti naravno uz zrtvovanje jos neke makete koja bi posluzila za delove koje valja zameniti i nadomestiti.

U tacnost ovih maketa ne bih ulazio jer ni sam nisam vrsni poznavalac ovog aviona...Ali nastojim da postanem  Smile

Videcemo,iskreno se nadam pojavljivanju makete u razmeri 1/48 ali od Plastike,u tom slucaju bih napravio svaki primerak koji je izasao iz fabrike Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Hvala za informacije Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:46:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.