Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:37:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Igrate li Pokemone ??  (Pročitano 58394 puta)
Poznata licnost


Hakuna Matata

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2682
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
pika pika  Smile
IP sačuvana
social share




Always follow the WWW rule:
What did you try? What did you get? What did you expect?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.4.154.25
mob
Tel.Me Your.Number
Čikorita napad rušenjem!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
 Pokémon generacije

Prvotne Pokémon videoigre bile su japanske RPG igre s elementima strategija te im je tvorac Satoši Tađiri koji ih je namijenio igranju na Game Boyu. Ove videoigre, njihovi nastavci, poboljšane inačice te prijevodi na engleski jezik i dalje se smatraju "glavnim" Pokémon videoigrama, videoigre na koje se odnose fanovi kada koriste izraz "Pokémon videoigre". Sveukupno, prodano je 143 milijuna kopija Pokémon videoigara (uključujući i njihove odgovarajuće konzole), što Pokémone čini drugom najbolje prodavanom franšizom ikad, nakon Nintendova Super Maria.

Sva licencirana Pokémon svojstva nadgledana od tvrtke The Pokémon Company strogo su podijeljena na generacije. Postoje četiri generacije, koje su definirane Pokémonima koji se u njoj pojavljuju. Svaka od ovih generacija prvi je put uvedena s po dvije Pokémon videoigre za Game Boy konzole i njegove nasljednike (uključujući i Nintendo DS), počevši s (u većini zemalja) Pokémon Red i Blue i njihovom poboljšanom inačicom Pokémon Yellow za prvu generaciju, zatim Pokémon Gold i Silver s njihovom poboljšanom inačicom Pokémon Crystal. Nakon toga došle su Pokémon Ruby i Sapphire, praćene s Pokémon FireRed i LeafGreen, poboljšanim inačicama prvotnih igara te Pokémon Emerald, poboljšanim inačicama treće generacije igara. Trenutačno posljednju četvrtu generaciju obilježilo je puštanje igara Pokémon Diamond i Pearl u prodaju, te njihove nadolazeće poboljšane inačice, Pokémon Platinum.

Ove generacije strogo su kronološki podijeljene distribucijom; velik broj Pokémona iz sljedećih generacija pojavljuje se u animiranim serijama, manga stripovima ili TCG-u prije nego što se Game Boy videoigre koje označuju tu generaciju puste u prodaju, ali animirane serije i manga stripovi podijeljeni su po sagama i generacijama po istoj shemi kao i videoigre.




Prva generacija



Prva je generacija započela s Pokémon Red i Blue videoigrama. Prva generacija predstavila je prvotnih 151 Pokémona (od Bulbasaura do Mewa), kao i osnove borbama Pokémona. U Japanu, prva je generacija uključivala Pokémon Red, Green i kasnije Blue (s promjenom crteža Pokémona i podlogom u spiljama) verzijama, dok su druge zemlje započele s Red i Blue verzijama (obje su sadržavale obnovljene elemente), ali nikada nisu dobile Green verziju.

Ova je generacija kompletirana igrom Pokémon Yeloow: Special Pikachu Edition, koja je slabo povezana s Pokémon animiranom serijom, u kojoj igrač započinje s Pikachuom koji odbija ući u svoju Poké loptu, umjesto toga prateći trenera/igrača u stopu. Okrenuvši lice svom Pikachuu, igrači bi otprilike mogli prosuditi koliko ih njihov Pokémon voli. Ovi i još neki elementi slični su animiranoj seriji. Programeri su izmijenili pojavljivanja nekih trenera i Pokémona da bi igra što više nalikovala animiranoj seriji, uključujući i pojavljivanje Jessie i Jamesa, poznate članove Tima Raketa u glavnoj priči igre i animirane serije. Jessie i James koriste svoje potpisne Pokémone (Koffing, Ekans i Meowth). Koffing i Ekans poslije evoluiraju u Weezinga i Arboka, ali Meowth ne evoluira.

Ove verzije igara okretale su se oko Kanto regije, ali se pravo ime te regije nije znalo do puštanja druge generacije. Prva je generacija isto tako upoznala igrače s idejom glavnog protivničkog trenera kojeg igrač susreće nekoliko puta tijekom igre, kao i s timom zlih Pokémon trenera.

Ove su igre bile kompatibilne s N64 igrama Pokémon Stadium i Pokémon Stadium 2. Poboljšane inačice prvih dviju Pokémon videoigara, zvane FireRed i LeafGreen, puštene su u prodaju u trećoj "Advance" generaciji.



Druga generacija



Počevši s Pokémon Gold i Silver videoigrama, druga je generacija Pokémona donijela novih stotinu Pokémona (od Chikorite do Celebija), povisujući broj Pokémona na 251, te je donijela novu Johto regiju. Inovacije su uključivale i Game Boy Color IR priključak za dobivanje "Mystery Gift", sustava izmjene dana i noći, koncepta biljaka koje su aktivno rasle i rađale Bobice (predmeti s posebnim iscjeljivim moćima) i Aprikorne (za pravljenje posebnih Poké lopta). U ovoj igri, igrač je mogao promijeniti svoju sobu i promijeniti je prema svom ukusu, kao i uzgajati Pokémone. Uzgajanje Pokémona bio je (i ostao) jedini način dobivanja Pokémon Beba (novu klasu Pokémona). Istodobno, uvedena su dva potpuno nova tipa; Mračni i Čelični tip Pokémona. Čak su i sami Pokémoni dobili neka drukčija svojstva, a jedna od najznačajnijih promjena jest da su Pokémoni sada dobili spolove. Prije, jedini Pokémoni koji su imali točno određen spol bili su oni iz obitelji Nidoran, koji imaju neobično velik oblik spolnog dimorfizma. Još jedna značajna, iako manja, izmjena jest da su NPC treneri dobili imena uz njihov običan naslov.

Ova igra uvela i je novi alat zvan Pokégear, uređaj koji je igraču koristio kao mobitel, radio, karta i sat. Funkcija mobitela korištena je da bi igrač komunicirao s NPC trenerima u igri zbog potencijalnih revanš borbi. Radio stanice koje su bile odabrane utjecale su na Pokémone koji su mogli biti nađeni u divljini. Postojala je i jedna stanica koja je igraču govorila gdje se mogu pronaći određeni Pokémoni. Sat je uključivao vrijeme i dan u tjednu, a majka protagonista mogla ga je promijeniti iz Standardnog (Zimskog) u Dnevno (Ljetno) računanje vremena. Poznavajući vrijeme uvelike je pomagalo igraču jer su se mnogi Pokémoni pojavljivali u točno određeno vrijeme, a neki su se Pokémoni razvijali u točno određenom dijelu dana (Espeon i Umbreon iz Eeveeja, ovisno o danu ili noći), dok su se neka događanja odvijala u točno određenim danima tjedna. Sunce je sjalo od 6 ujutro do 6 navečer, a ostatak vremena bila je noć.

Ova je generacija kompletirana izlaskom Pokémon Crystal videoigre u prodaju, koja je bila jedina ekskluzivna Game Boy Color Pokémon igra, i jedina koja je igraču dopuštala da izabere svoj spol (inače, do izlaska ove igre, i djevojčice i dječaci u igri morali su biti muškog spola jer nije bilo izbora). Isto tako, bila je prva igra koja je prikazivala animirane Pokémone (Pokémon bi izveo neku animaciju ili kretnju kada bi ga igrač susreo u divljini ili kada je pušten iz Poké lopte) i tekst na ekranu koji je najavljivao da je igrač ušao u novu lokaciju. Crystal verzija modificirala je pronalazak triju Legendarnih pasa, u kojoj je igrač na kraju susreo Suicunea i dobio mogućnost uhvatiti ga. Doduše, ostalo dvoje igrač je morao pronaći na normalan i teži način (nasumičnim susretima u divljini).

wiki
« Poslednja izmena: 30. Nov 2008, 18:43:08 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
dobra igra do sad sam igrao..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
evo jedno pismo preuzeto sa Nova TV foruma.  Smile


Zovem se Ivan. Imam 17 godina. Pratim vaš program od samih početaka i oduvijek mi se sviđao. Oduvijek sam obožavao seriju Pokemoni. Najdraži lik u toj seriji je zasigurno Ash Ketchum iz grada Palleta. Uz njga su najbolji prijatelji Brooke i Misty. Likovi koje volim, ali su ponekad zli su Tim Raketa i njihov zastitni simbol pokemon Mjaut. Kada ste ukinuli tu seriju sa vaseg cijenjenog programa, ja sam zapao u veliku dusevnu krizu iz koje se i dan danas teskom mukom izvlacim. Posjecivao sam mnoge psihologe koji su mi savjetovali da gledam Pokemone na drugim televizijama , ali nista od toga mi nije pomoglo jer mi jedino Nova TV pruza uzitak takvog gledanja najbolje serije na svijetu. Zato Vas molim da vratite seriju Pokemoni kako bi mnoga djeca medu kojim asam i ja kao veliki poklonik mogli normalno zivjeti. Ako i kada ih pocnete ponovno pustati molim Vas da ne prekidate reklama kako je to nekad bio obicaj. Zato Vas molim, sto se nadam da cete i uciniti, da ih vratite te nama svima ispunite najvecu zelju na svijetu. Spasite nas od zla i vratite Pokemone. Ukoliko to ne ucinite, morat cu poduzeti sve mjere koje su potrebne da se moj cilj ostvari. HVALA



drugi komentar:

Pozdrav svima...Moram potkrjepiti gore navedene recenice jer kad se covjek osjeca isfrustrirano i izigrano nema pravih rijeci kojima bi opisao stanje u kojem se nalazi...Krenimo redom...Od kad je Nova TV pocela emitirati sada vec kultnu seriju Pokemoni doslo je do jednog ogromnog izljeva pozitivne energije koja se mogla primjetiti na licu svakog pojedinca kao takvog...bilo je to vrijeme kada se uzdignuta cela hodalo ulicom i kada se gradom ponosno pronosilo ime Pokemon...u tom razdoblju kojeg se svi sa dozom nostalgije,ali ipak radosno prisjecamo zivotni standard je bio na vrhuncu,mito i korupcija su suzbijeni do minimuma,siromastvo je u potpunosti nestalo jer ljudi koji su bili iole siromasni su se obogatili spoznajom da ih iz dana u dan iscekuju nove zgode i nezgode vezane uz svijet koji ne samo da vida rane vec ih i presavija...i tako kad su ljudi i Pokemoni uspostavili zajednicki jezik i zajednicki prolazili kroz sva iskusenja,ali i sve one anegdote koje su nam ispunjavale srca toplinom proizaslom iz ljubavi prema Pokemonima nasao se jedan tuntlek (ispricavam se na izrazu,ali to je jedina odgovarajuca opaska na njegovo nedjelo) koji je polako ali sigurno poceo rusiti sve lijepo sto se izgradilo na temeljima ciste dobrote i beskrajne ljubavi...ispocetka su to bile razne smicalice da bi se dokopao medijskog prostora,tipa ubacivanje reklama svakih 37 sekundi ili koristenje Pokemona u promiđžbu vlastitih interesa...sve se pocelo lagano urusavati...nije vise bilo onog ushicenja,ali i dalje je postojala nada,nada da ce sve biti kao prije...ali nažalost,nasa nadanja su se ipak ispostavila ludom radovanja te su usljedili novi destruktivni potezi...naime, doslo je do ne pridrzavanja epizodnog sljeda sto je sve nas,istinske poznavatelje onih stvarnih vrjednosti nagnalo da se zapitamo i da tomu stanemo na kraj...digli smo svoj glas...sto je naravno od strane javnosti intepretirano kao pazite sad ovo..."rušenje postojece vladajuce garniture"...nastojali smo odagnati takve teze te pokusali pokazati kakvo je stvarno stanje u drzavi,ali nismo se mogli odhrvati mracnim silama koje se bave zakulisnim igrama...te su na koncu Pokemoni ni krivi ni duzni potpuno odbaceni ostali zaboravljeni...u nastojanju da se ispravi pocinjena nepravda ponovno dizemo svoj glas...DA SE NE ZABORAVI...hvala na razumjevanju
« Poslednja izmena: 22. Jan 2009, 19:08:00 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
evo jedno pismo preuzeto sa Nova TV foruma.  Smile


Zovem se Ivan. Imam 17 godina. Pratim vaš program od samih početaka i oduvijek mi se sviđao. Oduvijek sam obožavao seriju Pokemoni. Najdraži lik u toj seriji je zasigurno Ash Ketchum iz grada Palleta. Uz njga su najbolji prijatelji Brooke i Misty. Likovi koje volim, ali su ponekad zli su Tim Raketa i njihov zastitni simbol pokemon Mjaut. Kada ste ukinuli tu seriju sa vaseg cijenjenog programa, ja sam zapao u veliku dusevnu krizu iz koje se i dan danas teskom mukom izvlacim. Posjecivao sam mnoge psihologe koji su mi savjetovali da gledam Pokemone na drugim televizijama , ali nista od toga mi nije pomoglo jer mi jedino Nova TV pruza uzitak takvog gledanja najbolje serije na svijetu. Zato Vas molim da vratite seriju Pokemoni kako bi mnoga djeca medu kojim asam i ja kao veliki poklonik mogli normalno zivjeti. Ako i kada ih pocnete ponovno pustati molim Vas da ne prekidate reklama kako je to nekad bio obicaj. Zato Vas molim, sto se nadam da cete i uciniti, da ih vratite te nama svima ispunite najvecu zelju na svijetu. Spasite nas od zla i vratite Pokemone. Ukoliko to ne ucinite, morat cu poduzeti sve mjere koje su potrebne da se moj cilj ostvari. HVALA

Decka pod hitno ali pod hitno u bolnicu da se utvrdi nivo poremecenosti...17 godina i zaludjen pokemonima?!?  Smiley 1 Ej bre! Omiljeni su mi i zli Tim Raketa...  Smile  Smile
Nadam se da se zafrkavao.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
HTC One V
O boze gospode...coekivao sam da je igrica malo bolja! Ali ovaj u pismu...strasmo znaci ne mogu da verujem!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ne fali njemu ništa.  Smile  (sem pokemona  Smile )

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.43
mob
Tel.Me Your.Number
eMeM imaš li ovo za comp Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
eMeM imaš li ovo za comp Smile Smile


možeš to lako naći kao rom za GBA emulator...  Smile

Što se tiče vaših reakcija na lika od 17 god...  Ne znate vi šta su Pokemoni.  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:37:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.