Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:31:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Ignorišite optužnicu protiv Čekua"  (Pročitano 3005 puta)
23. Mar 2006, 13:16:08
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
 Izvor: B92, Beta
Priština -- Soren Jesen Petersen pozvao na ignorisanje optužnice protiv Agima Čekua.

Petersen i Čeku (Arhiv, Fonet)
Petersen i Čeku (Arhiv, Fonet)

Šef UNMIK-a je pozvao zapadne sile da ignorišu međunarodnu poternicu koju su vlasti Srbije izdale za Agimom Čekuom, sada premijerom Kosova. U pismu, u koje je uvid imala agencija AP, navodi se da je Petersen saopštio da UNMIK ne priznaje validnost poternica protiv Čekua.

Agencija ne navodi kome je pismo upućeno i prenosi ocenu šefa UNMIK-a da jurisdikciju na Kosovu imaju Ujedinjene nacije i da poternice protiv Čekua i Hašima Tačija narušavaju taj princip. Petersen je naveo da je važno da poternice Interpola protiv Čekua i Tačija budu stavljene na stranu zbog potrebe da obojici bude omogućeno slobodno kretanje.

Da su neke zemlje već uvažile Petersenov zahtev pokazuje poseta Čekua Briselu, koji je u sedištu Evropske unije i NATO-a razgovarao s Havijerom Solanom i Japom de Hop Sheferom. Čeku je rekao da će NATO ostati na Kosovu i posle rešenja statusa i ocenio da se ne može isključiti, ali da nije verovatno nasilje tokom rešavanja položaja Pokrajine. Čeku je naveo da će rešenje za Kosovo biti onakvo kakvo želi većina i da će to rešenje prihvatiti i manjina jer će uvideti da će to biti i u njenom interesu.

"Kao što znate, mi smo evropska država s jasnim ciljem članstva u EU i NATO-u. Veoma smo srećni što je EU otvorila evropsku perspektivu Kosova i mi imamo jasan plan za evropske integracije. Tu agendu koristimo i u cilju razvoja Kosova. Drago mi je da sam u Briselu razgovarao sa Solanom i ubedio ga da mi na Kosovu ne razmišljamo ni o čemu drugom nego o evropskoj perspektivi i razvoj Kosova u skladu evropskim standardima. Nadam se da ćemo vrlo skoro biti deo EU", rekao je bivši komandant OVK, protiv kog je Srbija raspisala međunarodnu potenicu zbog optužbi za ratne zločine.

Hašim Tači takođe se tereti za ratne zločine, optužnicom Okružnog suda u Prištini.

SNV će tražiti smenu

Srpsko nacionalno veće Kosova i Metohije najavilo je da će od generalnog sekretara Ujedinjenih nacija Kofija Anana tražiti da smeni svog izaslanika za Kosovo Sorena Jesena Petersena, zbog poziva na ignorisanje poternice za Čekuom. "Uloga sudije u koju se stavlja Petersen i njegovo donošenje presude bez obrade direktno su upereni protiv međunarodnog sistema i kompromituju međunarodno pravo i kredibilitet UN", navodi SNV u saopštenju.

"Od Čekua se očekuju kontrausluge"

Novinar Milivoje Mihajlović kaže za B92 da prijem na koji je Čeku naišao u Briselu ne bi trebalo da bude iznenađenje, pre svega zato što Zapad od Čekua očekuje velike usluge na Kosovu, ali i od Haradinaja i Tačija, pa je zbog toga i popustljiv prema pomenutoj trojici. "Zapad očekuje od njih da pacifikuju nasilne Albance na Kosovu i pomognu u postizanju standarda pred konačnu odluku o statusu. Sva trojica su i Petersenovi igrači, a Petersen nije naivan kada smatra da samo njih trojica mogu da srede situaciju na Kosovu i spasu međunarodnu misiju na Kosovu, koja je doživela krah", kaže on.

----------------

SCANDAL!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

dajte da uploadamo svoje avatare

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 312
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
IP sačuvana
social share
I'm going to make him an offer he can't refuse...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

dajte da uploadamo svoje avatare

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 312
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Dragica Ceku s mlađim sinom Adrianom.Vidi mali ima neki jeben laptop.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PhotoView.jpg
(25.27 KB, 468x355)
IP sačuvana
social share
I'm going to make him an offer he can't refuse...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Po

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1162
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Čeku: Samo sam branio domovinu

Agim Čeku kaže da nikada nije počinio niti naredio zločin i da mu je savest mirna. On je za bečki Kurir rekao da je Albancima rat na Kosovu bio nametnut i da je činio što se moralo činiti, a to je odbraniti domovinu. "I na to sam ponosan. Ako Beograd tvrdi suprotne stvari, onda je to za mene bez značaja", kaže Čeku povodom tvrdnji iz Beograda da je počinio ratne zločine. Čeku je optužio Beograd da zloupotrebljava srpsku manjinu na Kosovu kako bi u nekom obliku zadržao kontrolu nad Kosovom. "Oko stanja srpske manjine se mora još ponešto promeniti. Vlada u Srbiji ih sprečava da učestvuju u političkom životu na Kosovu. Zbog toga moramo poboljšati komunikaciju sa srpskom manjinom. Moramo njihove političke vođe ohrabriti da sarađuju u institucijama i preuzmu odgovornost time što će Prištinu, a ne Beograd, smatrati svojim glavnim gradom", kaže Čeku.

Govoreći o pregovorima o statusu Kosova, Čeku je izjavio da je zadovoljan njihovim tokom. "Zadovoljan sam što su pregovori konačno počeli, a mi se trudimo da u okvirima koje su postavili posrednik UN Marti Ahtisari i njegov tim kooperativno radimo", rekao je Čeku. On smatra da će, ako ne bude moguć kompromis sa srpskom stranom, mnogo toga zavisiti od koraka koje će preduzeti Ahtisari, naglašavajući da za kosovske Albance nema druge perspektive od nezavisnosti. "Nezavisnost ne bi trebalo da usledi posle pet ili deset godina, već po završetku pregovaračkog procesa", rekao je Čeku.

Izvor: FOnet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
Siptari i Hrvati, idealne gospodske porodice, zelim vam sto vise takve gospode... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Povučena poternica za Čekuom
Izvor: FoNet
Pariz -- Interpol je saopštio da je povukao poternicu za kosovskim premijerom Agimom Čekuom.

Poternica je povučena zbog njegovog novog statusa predsednika Vlade Kosova, iako ga Srbija i dalje optužuje za ratne zločine. Poternica Interpola za Čekuom bila je raspisana na zahtev Srbije, javlja AP.

Civilna misija Ujedinjenih nacija na Kosovu je pozdravila odluku o povlačenju Interpolove poternice za Čekuom.

Rašković-Ivić: Promocija separatista

Predsednica Koordinacionog centra za Kosovo Sanda Rašković-Ivić u pismu je optužila šefa civilne misije Ujedinjenih nacija Sorena Jesena Petersena da je jedan od "najuticajnijih promotera ciljeva albanskih separatista", pošto je pozvao zapadne zemlje da ignorišu poterenice za pokrajinskim premijerom Agimom Čekuom i predsednikom Demokratske partije Kosova Hašimom Tačijem.

"Umesto da smirujete strasti i potičete ravnopravnost Srba i Albanaca, Vi povlačite poteze koji prelaze sve granice Vaših kompetencija i ovlašćenja i svesno nastojite da ponizite državu Srbiju i njeno rukovodstvo. Srbija je poternice za Čekuom i Tačijem izdala na osnovu opsežne istrage i obilja prikupljenih dokaza koje Vi nedopustivo potcenjujete", navodi se u pismu.

A Mira Markovic je pravo nevinasce u odnosu na njega  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 313
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I posle svi pricaju da mi treba da prvo ocistimo svoje dvoriste. Zasto bi mi pomagali naporima da se Srbija napravi jediom zemljom odgovornom za sve zlocine na prostoru bivse Jugoslavije, zlocine su cinili svi ali ispada da smo mi jedini krivci. Haradinaj pusten do pcetka sudjenja a optuzen za najgore ratne zlocine a Seselj 3 GODINE sedi u Hagu zbog "pozivanja na zlocine". Za Vukovar sude samo nama a svi zaboravljaju sta je Mercep tamo radio. CEKU PREMIJER A HASIM TACI PREDSEDNIK PARTIJE??? AKO HOCE DA SE SUOCIMO SA PROSLOSCU NEKA SHVAATE DA TO NEMOZEMO DA URADIMO MI SAMI< TO MORA DA URADI CEO OVAJ REGION!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:31:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.263 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.