Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Igi Pop i The Stooges na Tašmajdanu! ~ Jelen Pivo Live festival  (Pročitano 14964 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Oduvavanje na Tašu! (VIDEO)

Publika na Tašmajdanu je dobila sve što joj sleduje, jer jedan je Igi Pop!

"Ćale svih rokera" pružio je publici sve što joj sleduje i po šta je došla - katapultiranje na binu golog trozoa, skarednu gestikulaciju, pentranje po skelama, zajedničko izvođenje pesme "No fun", ('to be alone'), sa srećnicima koji su se dokopali bine, bacanje, mlataranje, šepurenje i dobri, stari, rock'n'roll, u svom autentičnom izdanju. Zbog toga su svi i došli.

Kako ovaj šezdesetogodišnjak uspeva da demonstrira ovakvu energiju, pitanje je na koje postoje mnoge pretpostavke. U euforiji izlaska pred publiku, Igi se malo i sapleo, ali samo jednom. Pogledajte prvih osam minuta nastupa.



Sve je bilo tu, uključujući i suvereni nastip veterana The Stooges, potpomognut saksofonskim deonicama. Ništa manje nije ni očekivala masa koja je celo popodne polako popunjavala Taš, uz Repetitor, Hipnotized, Jarbole i Električni orgazam.

Stadion se popunio tek pred kraj nastupa fenomenalnih alternativaca, The Dinosaur, koji su svojom svežom, nepromenjenom energijom i besprekornom svirkom opravdali dodatak Jr. Masa se zatalasala tek uz stare stvari: "Freak Scene", "Out There" i "Feel the Pain".

Fenomenalna, vruća noć na drevnom stadionu Tašmajdan, u epicentru gradskih zbivanja, u vrevi gradskih likova i njihovih gostiju, prošla je brzo, pa je poslepunog sata svirke masa tražila još, a Igiju se nije silazilo sa bine.

Vrpoljio se, pokazivao svoje guštersko telo, tražio da ga obožavaju i vrište njegovo ime, polio se vodom, igrao stalcima za mikrofone, zaletao u publiku, pod budnim okom roudija.

Posle petnestak minuta bisa svi su se nevoljno povukli - Igi Pop sa bine, a publika sa stadiona. Neki su poneli kući trofej, flašicu koju je bacio lično Igi, majicu, (originalna ili ne - košta 1200 dinara), mamurluk.

Beograd nije upisan na oficijalnoj majici turneje koju 2008, sviraju Igi & The Stooges, ali oni su nam sami rekli da znaju gde je Beograd i poklonili nam noć za pamćenje.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
"Disciplinovani Partibrejkersi"
Nedelja, 7. septembar 2008. 10:38    

Drugo, nažalost i poslednje, veče ovogodišnjeg Jelen Live Festivala proteklo u fantastičnoj atmosferi za koju su bili zaslužni Lemonheads, Disciplina Kitchme i, naravno, Partibrejkersi!

Jelen Live je obeležila desetine hiljada ljudi koji su za dva dana od Tašmajdana napravili centar sveta, ali i nastupi svetskih zvezda.

Prve večeri festivala vremešni Igi je napravio ludnicu, "momci" iz benda Dinosaur Jr. su bili prijatno iznenađeni, a u subotu uveče, grmeli su Lemonheadsi.

Završnica "rogatog festivala" počela je odličnim domaćim bendom Strip i fenomenalnim vokalom pevačice koja "preti" da će nekog nabosti "Štiklom u čelo".

Hrvatske Majke, američki Leamonheads-i, i Koja koji je "disciplinovao" fanove pesmama "Vreme je za pravdu", "Bunt" i "Betrmen, Mandrak, Fantom", a potom ih naterao na šutku sa legendarnom "Bukom u modi", bili su matematička formula za dobar provod.

Kao šlag na Jelen torti, na bini su se, za sam kraj, pojavili i Partibrejkersi. "Šta je, šta ste se ućutali, jel vam pretio neko?!", zagrmeo je Cane, a onda raspametio sve prisutne sa "Lobotomijom"!

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Taš pripada Brejkersima
Nedelja, 7. septembar 2008. 17:54    

Drugi dan "Jelen pivo live" festivala pripao je u potpunosti Partibrejkersima. Posle nastupa Majki pred praktično praznim auditorijumom, uraganskog nastupa Discipline, sa nezadovoljnim Kojom ('U redu je', poručio je publici koja se jedva pokrenula da ga pozove na bis), i hendikepiranih Lemonhedsa, Brejkersi su dobili svoj šou za kraj - pred svojom publikom na svom terenu.

A publika je jedva čekala da počnu.



I počeli su, prvo je izašao Anton u majici na kojoj piše: "Iggy is the king", odmah zatim i Cane koga je publika, od milja, odmah gađala.



Fanovi "od 7 do 77", konačno su naučili i pesme sa novog albuma, pa su "Lobotomija", "Nema te", "Put", izmešane sa klasičnim reperima njihove karijere, postale samo deo specifičnog zvuka i energije koji ovaj bend čini onim što jeste.





Nastupili su sigurno, opušteno i zadovoljno, na mestu sa koga mnogi nose nezaboravne uspomene sa velikog koncerta posle albuma "Kiselo i slatko" 1996. godine.

Sve je bilo na svom mestu: "Molim onoga koji puši cigarilos, da ga ugasi, jer mu strašno smrdi cigara, tamo negde levo", obratio se fronmen publici na vip tribini.

Miša Karajanković, jedan od nekadašnjih basista grupe uspešno je pomogao bendu da premosti hendikep koji je nastao kada je aktuelni basista Laki, polomio ruku.

Letele su pune i prazne pivske čase, u sredini prvog reda momci su đuskali tradicionalnu "šutku", u zadnjim su sve generacije uživale u poklonjenom koncertu svog omiljenog benda koji na turneji posledičnoj izlasku albuma "Sloboda ili ništa", još nije stigao u Beograd.



Nije bilo zemljotresa, Brejkersi su odsvirali pun koncert, i dali nam dozu slobode dovoljnu da preživimo čekajući.

"Da li vas je neko pitao kako ste"? Nije, Cane, ne danas, možda sutra.

Posle dva bisa, Cane se opet zahvalio: "Hvala vam ljudi", još jednom i kraj.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Više od 10.000 ljudi na „Jelen pivo lajv“ festivalu
Rok šou iz Igijeve radionice


Legendarni Igi Pop i „The Stooges“ oduševili su svojim nastupom oko 10.000 ljudi na „Jelen pivo lajv“ festivalu sinoć na beogradskom stadionu „Tašmajdan“. Na vrelu beogradsku noć spustio se rok tornado „Igi“, spektakularni šou proverenog majstora ostavio je publiku u transu.

Pre Igija, okupljene su zagrejali američki rokeri „Dinosaurus Jr.“, a dobre svirke su imali i domaći sastavi „Električni orgazam“, „Hipnotized“, „Jarboli“ i „Repetitor“. Oko 22.30 časova sve je bilo spremno za izlazak na scenu prgavog dečka rokenrola, koji je rešio da da sve od sebe i publici priredi veče za pamćenje.

Kad Igi Pop praši
- Mi smo je.... „Stooges“, mi je.... znamo gde je Beograd i vreme je za žurku - rekao je Igi i počelo je, uz numeru „1969“, totalno ludilo. Igi se odmah popeo na ozvučenje, dokazao da je i dalje u neverovatnoj formi, podrazumeva se - go do pojasa. Publika je bila spremna za šou. Ređali su se poznati hitovi, a uz „Now I Wanna to be your Dog“ publika u parteru počela je da „divlja“. Svi su mislili da je to vrhunac koncerta, a onda je uz numeru „No Fun“, kao i pre četiri godine na „Egzitu“, Igi pozvao publiku na binu gde je i završilo desetak najsrećnijih. Oni nisu mogli da veruju šta im se dešava, počeli su da grle rok zvedzu, dok se on drao „No fun, no fun...“. Igi je i sam tokom koncerta nekoliko puta silazio do publike koja se očajnički gurala u prvim redovima da ga dodirne.
Pošto je nedavno objavio novi album, Igi je iskoristio priliku i da predstavi nekoliko novih pesama, kao što „Trollin“ i „My Idea of Fun“ uz koje su publika takođe dobro zabavila. Nakon sat vremena bend je otišao sa bine, ali je masa neumorno skandirala „Igi, Igi, Igi...“. Roker se vratio i otprašio još nekoliko pesama na bis koji je trajao dvadesetak minuta. Na kraju se jedva rastao od publike, i kada su muzičar konačno otišli sa bine, Igi se i dalje bacao po sceni, vitlao stalkom od mikrofona, na svoj način pokazao da ga je beogradska publika oduševila.
- Hvala ljudi - rekao je Igi, sišao sa bine pravo u zagrljaj svoje devojke Nine i otišao u noć.

Melanholični „Dinosaurus Jr.“

Bilo je eksplozivno i pre Igija. Dok je sumrak padao na grad, na scenu stadiona „Tašmajdan“, nakon sjajnih svirki domaćih bendova, izašli su nanovo okupljeni momci iz američkog benda „Dinosauars Jr.“ - doktori za gitarske melanholične melodije. Pošto je ovo bio njihov prvi nastup u Srbiji, publika je s iskrenim oduševljenjem uživala uz stare hitove, ali i uz numere sa novog albuma „Beyond“. Koncert su počeli u ritmu nove pesme „Almost Ready“. U prvim redovima je odmah nastalo komešanje, atmosfera je bila sjajna. Nakon još nekoliko novih pesama (od kojih je u numeri „Back to your Heart“ do izražaja došao basista Lu Barou - čovek retko peva, ali ovo je njegova pesma) „Dinosaurus Jr.“ su rešili da obraduju publiku i starim hitovima, što je dovelo koncert do vrhunaca, a bilo je i neizbežnih šutki u prvim redovima uz numere „Out There“, „Feel the Pain“ i „Freak Scene“. Odličan provod je pomalo remetila pauza između pesama, dok je sedokosi Meskis nameštao pojačalo, a basista se češao po leđima stalkom od mikrofona. Ipak, bend je sinoćnom svirkom pokazao da ih je vredelo čekati sve ove godne, da se nisu badava okupili, i da i dalje neguju alterativni rok pravac sa kojim su i počeli davnih osamdesetih. Bez mnogo komunikacije sa publikom, uz povremeno „hvala“, bila je to sjajna profi svirka.

Ceo dan u hotelu

Igi Pop je u Beograd stigao u četvrtak kasno uveče u društvu devojke, lepotice Nine Alu. U petak prepodne je nakratko skoknuo do „Taša“ na tonsku probu, ali se ubrzo vratio u hotel „Hajat“ gde je ostao do početka koncerta. Da li vreo dan ili nešto drugo, tek, Igi Pop nije video mnogo od Beograda.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
„Dinosaur Jr“ svirali u Beogradu
Sve je u novcu


Poznati američki alternativni sastav „Dinosaur Jr“ nastupio je u petak na festivalu „Jelen pivo live“, a članovi ovog benda iz Beograda nose samo pozitivne utiske koje su stekli za dva dana koliko su proveli ovde. Nekoliko sati pred nastup gitarista i pevač Džej Meskis, basista Lu Barlou i bubnjar Marf sedeli su opušteno u lobiju hotela Hajat gde su bili smešteni. Ne preterano pričljivi, ali odlično raspoloženi nisu krili zadovoljstvo što su nakon duge pauze ponovo zajedno na sceni i što sviraju u gradu u kome nikada ranije nisu bili.

- Sviđa nam se ovde. Dobro je. Možda je grad moderniji i više zapadnjački nego što smo očekivali, a mi smo zadovoljni što smo ovde jer ponovo sviramo koncerte, a to je ono što najviše volimo da radimo - rekao je Marf.
- Uvek kada nedge nastupamo prvi put utisak je mnogo jači. Divno je što smo ovde i zaista drago mi je što smo došli u Beograd - nadovezao se Barlou.
Nakon njihovog albuma „Bug“ iz 1988. godine Lu Barlou je napustio bend, a zatim i Marf, obojica navodno isfrustrirani zbog tretiranja u bendu od strane Meskisa. Nakon dosta godina su se pomirili i 2005. ponovo okupili u originalnoj postavi.
- Lako smo prevazišli nesuglasice u bendu - progovorio je Meskis koji je osim po gitarskom umeću poznat i po tome da ne voli mnogo da priča.
- Ma sve je to zbog novca...(smeh)... novac čini da sve bude bolje - dobacio je kroz šalu Barlou, a prisećajući se koji period u karijeri pamte kao najlepši, Džej Meskis nakon razmišljanja ozbiljnim glasom kaže:
- Ovaj period kroz koji sada prolazimo je najbolji u dosadašnjoj karijeri. Lepo je, volimo da sviramo u novim gradovima, pred novom publikom.
- Da, dobra je atmosfera. Bolja nego što je bila ranije. Posle ponovnog okupljanja sve nam je izonova uzbudljivo - ubacio se Barlou koji je i na pitanje zašto na koncertima ne komuniciraju s publikom odgovorio:
- Gore na bini je mnogo bučno i ne možemo tako glasno da govorimo. To je glavni razlog. Stalno se nešto dešava, Marf lupa bubnjeve, Džej podešava gitaru... Toliko je glasno da ni međusobno ne razgovaramo - istakao je on. Iako su popularnost stekli još krajem odamdesetih godina kažu da je bilo i perioda kada nisu mogli da žive samo od muzike.
- Sada možemo, ali kada smo bili mlađi morali smo da radimo razne druge poslove ali uglavnom smo imali dobre turneje na kojima smo zarađivali novac - rekao je Marf, a Barlou je nastavio
- Imali smo sreću jer smo bili veoma popularni u Americi i Evropi te smo često bili na turnejama i prodavali smo dosta naših albuma iako nismo morali da prodajemo u velikim tiražima jer smo imali dobre turneje. Mi smo ustvari prilično rano počeli da sviramo i da idemo na turneje, a dosta smo radili pre nego što smo postali popularni. Popularnost može da stekne svako pa i oni koji počnu kao andergraund bend - zaključio je Lu Barlou.

Uticaj Nila Janga i „Ramones“

Grupa „Dinosaur Jr“ uticala je na mnoge bendove a na pitanje koje imao najviše uticaja na njih Džej Meskis je kroz zube procedio „Birthday party“, a ostala dva člana su počela da nabrajaju i ostale uticaje: „Black Flag“, „Minor threat“, „Minutemen“, „Meet Puppets“, „Black Sabbath“, „Ramones“, Nil Jang...

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
"Jelen pivo lajv", ili zabava za 1.000 dindži


Doduše, prvi dan je bio 200 dinara skuplji, ali s debelim razlogom. No, idemo redom.

Beograd. Sjajno mesto za život i provod. Gomila raznih mogućnosti i izbora. Prilika za sve. Posle tmurnih devedesetih, i posrtanja i borbe početkom novog milenijuma, najzad diše punim plućima. Domaći, sad ste vi na potezu. Čuvajte i jačajte njegov duh. Strani, dođite i uverite se sami u moje reči. Nećete pogrešiti.

Stižemo do stadiona. Oni koji ga pamte odranije bili su šokirani izgledom. Oni novi pitali su se šta je ovo, ruševina ili arheološko nalazište. Bilo kako bilo, stadion na Tašmajdanu, srce Beograda, verovatno najbolji open air prostor za svirke u gradu, zaista očajno izgleda. Oronulo i skoro potpuno razrušeno. Meni je prošlo kroz glavu sledeće - neki novokomponovani biznismen bacio je "šapu" na to mesto i sad želi da ga totalno uništi i da ga kupi za male pare, a zatim tu organizuje razne parade i posela. E, neće moći, mi ga nećemo dati. Biće on opet onaj stari. I što je najvažnije, nekadašnja kuća rokenrola nije izgubila dušu. I dalje se oseća silina i neka magija u vazduhu. Bilo je zaista fenomenalno biti tu oba dana festivala. Ipak je to naš Taš!

A sad festival. Treći po redu. "Jelen pivo lajv 2008". Preseljen s Kalemegdana na pravo mesto. Dva dana paklenih vrućina i paklenih svirki. Krećemo s prvim danom. Program je kasnio, što je i razumljivo, jer skala je pokazivala, mislim nekih 36 stepeni. Zbog te činjenice, prva tri benda, "Repetitor", "Jarboli" i "Hypnotized" svirala su tek pred šačicom svojih fanova. Da se razumemo, svirke su bile odlične, samo je vreme bilo problem. A nije se smelo odugovlačiti, jer zbog prostora koji je u užem centru završetak mora biti planiran do ponoći. Drastična promena desila se s nastupom "Električnog orgazma". Bilo je prisutno znatno više ljudi a atmosfera se zagrevala velikom brzinom. Sve u svemu, američke majstore melodične buke "Dinosaur Jr." i, što bi Cane rekao, "ćaleta svih nas", Igija Popa, sačekalo je nekih 10.000 duša. Dinosaurusi su nastupali prvi put u Srbiji. Ponovo okupljen bend ostao je privržen prepoznatljivom gitarskom zvuku a pored novih pesama obradovali su publiku i svojim starim hitovima. A sve je to bio sjajan uvod za "kuma panka", jednog i jedinog Igija Popa. On je na scenu sa svojim bendom "The Stooges" izašao oko 22.30 i na njoj ostao do ponoći. A koliko je energije ostavio tamo to znaju samo prisutni. Bar za jedno tri koncerta. Iako je već zagazio u sedmu deceniju života, Igi je pokazao da je za klasu bolji od mnogih svojih mnogo mlađih kolega. Uvijao se na bini, skakao, pentrao se po zvučnicima, divljao i pre svega, pružio Beogradu nezaboravnu svirku. Silazio je Igi i u publiku, čak je nekolicinu srećnika izveo i na binu. Mnogi nisu očekivali da će već druga pesma biti "Now I Wanna Be Your Dog". Uplašili su se da će posle početne histerije atmosfera splasnuti. Ha, kakva zabluda. Igi je bivao sve bolji i žešći a publika se pitala šta im se to dešava. Nakon jednog sata najlepšeg sna, usledio je neizbežni bis i još dvadesetak minuta uživanja, a zatim odlazak u noć. I dilema za sve nas - jesmo li sanjali ili se ovo zaista dogodilo? Hvala ti, Igi!

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia N95 8gb
Jelen pivo lajv", ili video sam "Majke"



Drugi dan. Moj dan. Iako ne pijem pivo, slaviću Apatinsku pivaru. Molim čitaoce da mi ne zamere na preteranoj subjektivnosti. Ipak sam ovaj dan čekao gotovo 20 godina. I dočekao... Ali, idemo redom, sve kako valja i trebuje.

Drugi dan "Jelen pivo lajv" festivala počeo je slično kao i prvi. Uz vrućinu i odlaganje početka. Ipak, ja nisam kasnio. Što je sigurno, sigurno. Bendovi "Strip" i "Shiroko" svirali su pred šačicom ljudi, kao i kolege prethodnog dana. Šteta, jako lepo zvuče. A onda se na velikom video bimu iza pozornice pojavio natpis - "Majke" 18.50. A ja kô da ne verujem. Odlazim na šipku ispred bine, kao u polusnu. I dalje u neverici. Momci štimuju instrumente, pored mene dve Riječanke u transu, a ja ne dišem. Je li došao taj dan?

Na binu se nekako doteturao, prebijen od alkohola i ko zna čega još, čovečuljak od jedva 50-ak kila sa rej ban naočarima i kaubojkama na nogama. Kada sam čuo glas, suze su mi krenule. Teško je govorio, još teže se kretao. I to je bilo više nego dovoljno. Jer taj čovečuljak zapravo je bio Goran Bare! Čovek sa tri života, moj vaspitač i roditelj. Tekstovi koji skraćuju život, gitara koja reže i glas koji prodire do kosti. Eto, to su "Majke". A to govorim samo nekoliko sati posle događaja, i sam nesvestan svojih reči. Priznajem, nije ih lako slušati. Poštujem svačije mišljenje, i da su teški i da su suviše mračni... Ali ja ih baš takve volim. Četrdeset pet minuta sam živeo neki drugi život, tuđ. U nemogućnosti da kontrolišem pokrete i emocije, suze i krike. Ostaje mali žal za pesmama poput "Krvarim od dosade" i "Mršavi pas", ali Bare je obećao! Pred bis i jednu od njihovih prvih pesama - "Iz sve snage", Bare je promrmljao: "Nisam znao da imamo ovoliko fanova ovdje. Doći ćemo ponovo." Obećao je! A ja više nemam želja u životu. Gledao sam "Majke"!

Uh, teškom mukom idemo dalje. Vidno manji broj ljudi nego prethodnog dana dočekao je na Tašu i ostale izvođače. Prva u nizu bila je "Disciplina kičme", iliti "Disciplin A Kitschme", kako vam drago. Bilo je lepo još jednom se vratiti u mladost i čuti hitove "Iza devet brda", "Betmen, Mandrak, Fantom", "Buka u modi"... Da napomenem da je silni bubnjar benda imao asistenta koji mu je sve vreme nameštao i pridržavao bubanj jer ga je ovaj, narodski rečeno, "pojeo". A ono što Koja može da uradi na basu, ne može niko u svetu, to potpisujem. Sjajna svirka!

Sledi sladunjavi srcolomac i zavodnik Evan Dando i njegovi "The Lemonheads". I oni su prvi put kod nas. Devojčice su vrištale, Riječanke su htele da mu bace grudnjak, a Dendo je bio zagledan u nebo, nekoliko puta se izvinjavajući zbog svog glasa. Nije bilo potrebe, svirka je bila više nego dobra. Na kraju je sišao do jedne devojke u publici, da malo proćaska s njom, i još više zaludeo ostale prisutne zaljubljene devojčice.

Za sam kraj, naši bogovi. Cane, Anton i svemogući "Partibrejkersi". Anton je majicom "Iggy is king" pokazao šta misli o zvezdi prethodnog dana, a Cane je komentarom za VIP galeriju - "Vidi p...e", rekao šta misli o njima. I onda rokačina do ponoći, pa i posle. Sjajan spoj starih i novih hitova. Samo da ispravim malopređašnji komentar - ono što može Koja da odsvira na basu, može još samo Anton na gitari. Starimo, menjamo se, ali ne odustajemo! "Partibrejkersi" zauvek!

Kraj. Gomila uzbuđenja, gomila zabave. Ovaj grad je zaista veliki. Šta je sledeće?

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1047
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung G880
Lemonheads - isceđeni kao limun i bez glasa
Nedelja, 7. septembar 2008. 20:11   

Očekivalo se mnogo od nastupa The Lemoheads u Beogradu, ali su ljubitelji njihovog zvuka otišli razočarani sa Taša.

Neubedljiv nastup, Ivan Dendo, jedini stalni član benda, pravdao je "pucanjem" glasa zbog čega se više puta izvinjavao publici.

Lemonheads su stigli u Beograd u postavi koja funkcioniše od izlaska poslednjeg albuma, prvog posle deset godina. Osim hendikepa sa glasom, američki bend se našao se i u "sendviču" između Discipline kičme i Partibrejkersa, koje je na Tašu čekala njhova publika, pa su Lemoheeads iz svega izašli prilično isceđeni. Kao limun.

Trojka koju čine Bil Stivenson i Karl Alvarez iza nežnog i harizmatičnog Danda, prilično je uvežbana, ali, ah taj glas...Dendo se izvinjavao, a na kraju je sišao među publiku, poklonio nekima spisak pesama i potpisivao ih. Videlo se da ga je pomalo i sramota.

Jedan od bitnijih sastava "grunge" ere, Lemonheads je Evanov bend, u kojem je "trošio" muzičare baš kao bonbone po kojima je dobio ime. Bez obzira na to, ostao je upamćen po hitovima kao što su "I'ts A Shame" i "Come On", kao i po obradi ’’Mrs. Robinson’’, koju na Tašu nisu svirali.

Ove godine je Ivan Dando primio nagradu magazina NME, koji je njegov abum "It's A Shame About Ray", uvrstio u "klasične albume".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ovo je tekst nekog satro muzickog novinara sa monda.

Uvek sam hejtovao novinare ali posle ovoga teksta znam 100 % i zasto.


Nastup Lemonheadsa na Jelen live-u je bio realno los.Iz vise razloga.

Evanu je u Spanji na koncertu 2 dana pre Beograda doslovno pukao glas.Covek 2 dana mogao da govori i u BG je dobio neke inekcije uz pomoc kojih je uspeo da izvuce nesto glasa.Vesu bassisti je izgubljena bass gitara u transportu na aerodromu tako da je covek po prvi put u zivotu svirao na tudjem basu a bubnjar je imao 4 koncert za bendom bez i jedne tonske probe.Kada se uz to dodaju i problemi sa Evanovom gitarom dobro je da je koncert u opste i zavrsen, iole normalno

Ovaj njihov nastup i nastup u Zagrebu ne mogu da se porede.Ali bolje i ovakav nego nikakav.

U mondovom tekstu stvari koje sam pozeleneo su totalne gluposti i jebenom "novinaru" bi porucio kad vec nemas pojma, koristi jebenu wikipediju.

Inace dokle god su Disciplina i Partibrejkersi headlineri bilo kakvih festivala u Srbiji ne pise nam se dobro, kao sto bi neki hardcore partibrejkers fan zenskog roda od jedno 50 leta rekao za vreme Lemonhedsa :"Cane, spasi nas". Prva pomisao je bila nema tebi spasa!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.