Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Igi Pop i The Stooges na Tašmajdanu! ~ Jelen Pivo Live festival  (Pročitano 14965 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Hehehe... Ja uopste nisam videla ovu temu kada sam otvarala svoju... Duboko izvinjenje moderatorima  Smile

Naravno da idem, ne bih propustila Igija, Partibrejkerse i jarbole na jednom mestu nikada!

Do 14. avgusta je promotivni period, tako da navalite dok ima Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Neki shit
Dinosaur Jr. ♥
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
The Lemonheads na Jelen Pivo Live festivalu

Pored legendarnog Iggy Popa and The Stooges koji otvaraju treći po redu Jelen Pivo Live 08, zvezda drugog dana festivala, 6. septembra, je najznačajniji rok bend grandž generacije - The Lemonheads. Posle niza zapaženih albuma, bend koji i dalje predvodi sugestivno zgodni Evan Dando, je stekao svetsku slavu 1992. godine obradom pesme ’’Mrs. Robinson’’ sastava Simon and Garfunkel.

Lemonheads i danas smatraju jednim od najuticajnih alternativnih sastava američke rok scene. To potvrđuje i ’’NME Classic Album’’ nagrada koju je bendu 2008. godine dodelio magazin New Musical Express, i to za izdanje ’’It’s A Shame About Ray’’ iz 1992. godine.

Premijerno na Jelen Pivo Live festivalu, domaća publika će imati priliku da među prvima u svetu čuje neke od njihovih novih pesama, koje će se naći na novom studijskom albumu Lemonheads-a, a čije je objavljivanje planirano za kraj ove godine.

Zanimljivo je da u jednom trenutku u bendu svirao i Patrick "Murph" Murphy osnivač sastava Dinosaur Jr, koji će takođe nastupiti na Jelen Pivo Live festivalu 5. septembra. Evan Dando je obožavalac benda The Stooges a kao inspiraciju navodi upravo Dinosaur Jr!

Podsećamo, treći po redu Jelen Pivo Live otvoriće legendarni Iggy Pop and The Stooges. Pored njih prvog dana će nastupiti i čuveni Dinosaur Jr, Električni orgazam, Jarboli, Repetitor i Hipnotized, dok će drugog dana publiku zabavljati Partibrejkersi, Disciplin A Kitschme, Strip i Majke.

Apatinska Pivara kao lider u proizvodnji piva na srpskom tržištu u okviru svoje CSR strategije, u saradnji sa strateškim partnerom Recan-om, pokreće akciju recikliranja limenki pod sloganom „Reciklirajte i VI!“. Akcija „Reciklirajte i Vi“ prati sve Jelen Pivo Live muzičke događaje, a ima za cilj da podigne svest kod mladih i podseti javnost o značaju recikliranja i energetskim uštedama koje ono donosi.

Ulaznice za festival nalaze su u prodaji na svim prodajnim mestima Eventima širom Srbije, Blagajni Doma omladine, Bilet servisa i Ticketlina. Cena ulaznice za prvi dan festivala iznosi 1.200 dinara, dok je cena ulaznica za drugi dan 1.000 dinara. Komplet karata je u prodaji po ceni od 2.000 dinara. Ova cena ulaznica važiće do 14. avgusta.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung Neki shit
Brate jebote ovo postaje sve bolje i bolje vlidi ce da umre  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
"Jelen pivo lajv 2008" 5. i 6. septembra na Tašu

A je l' znaš ti Stevu iz Slovca, ko je cinkario policiji u Minhenu? Ne znaš?! Moja... majka!!!

- Kifla -

Ovako sam počeo svoj prvi novinski članak u životu, pre nekih 12 godina. Citatom iz serije "Zaboravljeni". Tada sam pisao o vinkovačkom bendu "Majke", kojim sam i dan-danas opčinjen. Sada, zreliji i stariji, ponovo sam na početku. S istim onim uzbuđenjem. Hoću li ih najzad videti uživo? No, idemo iz početka.

Tema je još jedan festival u Beogradu. Na stadionu Tašmajdan 5. i 6. septembra održaće se treći po redu festival "Jelen pivo lajv", na kome će nastupati sve sami velikani domaće i svetske muzike. Krećemo.

U petak, 5. septembra, festival otvara legenda. Šta god da dodam, umanjiću njegovu veličinu. Zato samo ime - Igi Pop (Iggy Pop). Igi je sa svojim bendom "The Stooges" 2004. godine na Egzitu imao nastup koji je ostao zabeležen kao jedan od najboljih ikada na Tvrđavi. A vi sad zamislite šta nas očekuje na Tašu. Mi ćemo ovog velikana detaljnije predstaviti u narednom članku. Istog dana još jedno veliko ime. Ne znam koliko je ovaj američki andergraund bend poznat domaćoj javnosti, ali svakako je jedan od presudnih za kreiranje čuvenog granč pokreta i recimo da je prethodnica Nirvane. "Dinosaur Jr" iz svojih gitara izvlače ono najbolje i svojom melodičnom bukom publiku dovode do ludila. I o njima ćemo opširnije pisati. Još samo podatak da će ovaj bend doputovati ovde samo zbog koncerta u Beogradu i nakon njega odmah se vratiti za Ameriku i nastaviti svoju turneju tamo. Zaista velika čast za nas.

Prelazimo na domaće učesnike prvog dana festivala. Iako za sebe tvrde da su mali bend koji pravi jednostavne pesmice, "Jarboli" su, bez sumnje, mnogo više od toga. Melodične gitare i pitak glas bili su pokretači i inspiracija mnogim našim mladim ali i starijim grupama. Pored "Jarbola", u petak nastupa još i bend "Repetitor", kao i "Hypnotized".

Na redu je drugi dan, subota 6. septembar. Prve zvezde svakako su sjajni "The Lemonheads". Zvuči neverovatno, ali ipak ćemo biti u prilici da čujemo klasike poput "Mrs. Robinson" ili "Into your arms". Da napomenemo da ćemo ekskluzivno, jedni od prvih u svetu, čuti neke nove stvari s albuma koji će izaći krajem godine. A šta tek reći za domaću scenu drugog festivalskog dana? Tri verovatno najuticajnija benda na ovim prostorima ikada na jednom mestu: "Partibrejkers", "Električni orgazam" i "Disciplin A Kitschme". Pa vi nemojte da dođete! Biće tu i bend "Strip". I...

Evo nas na početku. Za mene najznačajniji gosti festivala. Znam da će se mnogi frapirati, ali to je istina. A ko je ikada čuo "Majke", makar jednu pesmu, njihovu žestoku gitaru i glas Gorana Bareta, koji ježi kožu, e, taj će me razumeti.

Ne znam samo hoće li mi srce izdržati, ali moram reći. Najveća muka je zapravo što ta dva dana najverovatnije neću biti u Beogradu. Tugo moja!

A vi, molim vas, uživajte malo i za mene...

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Učesnici festivala "Jelen pivo lajv"

Predstavićemo izbliza, kao što smo obećali, najznačajnije učesnike festivala "Jelen pivo lajv", koji će se ove godine održati na Tašmajdanu 5. i 6. septembra. Najveća zvezda je, bez svake sumnje, Igi Pop (Iggy Pop) sa svojim bendom "The Stooges". On će nastupiti u petak, prvog dana. Godine 2004. održao je koncert za pamćenje na Egzitu, a ništa manje spektakularan neće biti ni ovaj nastup, sigurni smo u to. S Igijevim likom i delom imao sam prilike da se susretnem u ranim tinejdžerskim danima, kada sam došao do jedne kasete sumnjivog kvaliteta, običnog žutog omota, na kojoj je pisalo samo "The Stooges". Posle konstantnog preslušavanja "zarazio" sam se sa dve pesme - "I Wanna Be Your Dog" i "No Fun". Ovu prvu je, nedugo zatim, pevušio i skoro ceo moj razred. Toliko sam bio dosadan! A "No Fun" su sjajno obradili i Pistolsi. A ja sam vrlo brzo shvatio zašto Igija Popa zovu "kum panka". Usput, dotična kaseta je prvi album grupe iz 1969. godine, koliko god to zvučalo neverovatno. Poređenja radi, za Pistolse smo čuli tek tamo neke 1975/76. A, što bi rekli stariji i mudriji od mene, sve ostalo je istorija. Nema dileme, žilavi 61-godišnji Džejms Njuvel Osterberg Mlađi (James Newell Osterberg, Jr.), daleko poznatiji kao Igi Pop, imaće nezaboravan nastup na Tašu te večeri. Stoga, ne razmišljajte mnogo.

Slede pravi dinosaurusi. I njihova iritirajuće melodična buka. Za američki bend "Dinosaur Jr." saznao sam preko već ranije spominjanog, prvog i verovatno jedinog alternativnog CD kluba u gradu - "Mu Tai". Još iz vremena kad smo diskove mogli jedino da iznajmimo i presnimimo na kasetu. E, to je bilo pravo uzbuđenje. Danas, u poplavi nove tehnike i raznih mogućnosti, ne možete osetiti draž nečijeg novog albuma jer se on pojavi na netu čak i pre zvaničnog izdanja. No, dobro, tehnika narodu! Dinosaurusi dolaze iz Masačusetsa i dosad su objavili osam studijskih albuma. Iako su svoj prvi album, "Dinosaur" iz 1985, prodali u mizernih 1.500 kopija, kritika danas ovaj bend smatra jednim od najuticajnijih u alternativnoj muzici, kao i pretečom čuvene Nirvane. A inače ne praktikuju da dolaze u Evropu. Mis'im, šta reći?!

Idemo na drugi dan. Još jedna premijera kod nas. Kradljivac ženskih srca, sladunjavi Evan Dando, i njegovi "The Lemonheads" nastupiće drugog dana kao hedlajneri. Iako postoje od 1986. i u prve četiri godine postojanja izdaju čak četiri albuma, komercijalni uspeh postižu tek izdanjem "It's a Shame about Ray" iz 1992. godine. I to fenomenalnom obradom pesme "Mrs. Robinson". A u svojih 12 meseci vojskovanja mislim da bih na prste jedne ruke mogao nabrojati dane kad nisam čuo stvar sa albuma iz 1993. (Come on Feel the Lemonheads), "Into Your Arms". Sjajna pesma. Za kraj ove ili početak sledeće godine spremaju novi album, s koga ćemo među prvima moći da čujemo neke pesme.

Za "Brejkerse", "Orgazam" i "Disciplinu" neću trošiti reči, nema potrebe. A za "Majke"... Reći ću samo da nema ravnodušnih. Jedni se plaše i gnušaju tvrdih gitara, teških stihova i promuklog glasa Gorana Bareta, dok su drugi opčinjeni njihovom magijom. A vi pogodite u kojoj grupi sam ja. I pronađite negde bar jednu stvar i poslušajte. "Zbunjen i ošamućen", "Iz sve snage", "Krvarim od dosade", "Mršavi pas", "Bez pameti", "Odvedi me", "A ti još plačeš", "Vrijeme je da se krene"... Pa mi onda recite da ste ravnodušni. Čik!

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
 Jeftinije ulaznice za Jelen Pivo Live festival još samo danas       P


Promotivni period prodaje ulaznica za Jelen Pivo Live festival traje, do četvrtka, 14. avgusta. Do 14. avgusta cena ulaznice za prvi dan festivala iznosi 1.200 dinara, dok je cena ulaznica za drugi dan 1.000 dinara. Komplet karata je u prodaji po ceni od 2.000 dinara. Ulaznice za festival nalaze su u prodaji na svim prodajnim mestima Eventima širom Srbije, Blagajni Doma omladine, Bilet servisa i Ticketlina.

Posle ovog datuma ulaznice će u prodaji biti po znatno višim cenama, dok će ulaznice biti najskuplje na dan festivala.

Premijerno na Jelen Pivo Live festivalu, domaća publika će imati priliku da čuje sastave The Lemonheads, Dinosaur Jr i Majke, uživa u eksplozivnoj energiji sastava Iggy and The Stooges i čuje zašto su Partibrejkers, Električni orgazam i Disciplin A Kitschme bendovi koji su definisali domaću rock scenu.

Treći po redu Jelen Pivo Live otvoriće legendarni Iggy Pop and The Stooges 5. septembra. Pored njih prvog dana će nastupiti i čuveni Dinosaur Jr, Električni orgazam, Jarboli, Repetitor i Hipnotized, dok će drugog dana publiku zabavljati Partibrejkers, The Lemoheads, Disciplin A Kitschme, Strip, Majke i Shiroko.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Od ponedeljka skuplje karte za Festival „Jelen pivo lajv“
Autor: A. N. | 14.08.2008. - 06:00


Ulaznice za „Jelen pivo lajv“ festival, koji će 5. i 6. septembra biti održan na beogradskom stadionu „Tašmajdan“, od ponedeljka, 18. avgusta, koštaće 1.250 (drugi dan), 1.450 (prvi dan) i 2.500 dinara (komplet karata).

Karte po starim cenama (1.000, 1.200 i 2.000 dinara) mogu se kupiti u narednih nekoliko dana i to na prodajnim mestima „Eventima“, Bilet servisa, „Tiketlajna“ i na blagajni Doma omladine.
Na otvaranju ovogodišnjeg „Jelen pivo lajv“ festivala nastupiće legendarni Igi Pop sa svojim bendom „The Stooges“, a prvog dana će svirati i američki sastav „Dinosaur Jr.“, „Električni orgazam“, „Jarboli“, „Repetitor“ i „Hipnotized“.
Zvezde drugog dana festivala biće „The Lemonheads“, a osim njih, publiku će zabavljati i „Partibrejkersi“, „Disciplina kičme“, „Strip“ i „Majke“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
POČELO EMITOVANJE SPECIJAL EMISIJE:

Zagrevanje za Jelen Pivo LIVE festival!



U susret predstojećem Jelen Pivo LIVE festivalu, Apatinska Pivara i Televizija B92 poklanjaju specijal emisije u kojima će budući posetioci festivala moći da saznaju sve interesantne informacije vezane za organizaciju festivala, ali takođe i o muzičarima koji će nastupati na dvodnevnom muzičkom događaju koji se ove godine održava 5. i 6 septembra na Tašmajdanu.

Prvi specijal iz serijala je već emitovan u četvrtak, 7. avgusta, dok ćemo drugi zajedno pratiti u subotu, 16.08.2008. godine, u 20:50h na TV B92. U emisiji će se predstaviti neverovatniThe Lemonheads-i, kao i neki novi domaći bendovi.

Do 5. septembra, kada počinje festival, imaćemo priliku da pogledamo još nekoliko emisija u kojima ćemo čuti nešto više o muzičarima koji će obeležiti ovogodišnji festival: Iggy and The Stooges, Dinosaur Jr i Majke. Emitovaće se i intervjui sa rok bendovima - Paribrejkersi, Električni orgazam i Disciplina kičme, a biće reči i o kampanji za reciklažu “Reciklirajte i Vi!” koju će Apatinska Pivara sprovoditi na samom festivalu.

Emisije će, nakon emitovanja, biti postavljene i na Youtube –u, kako bismo svi imali priliku da ih još jednom pogledamo I podelimo sa nama dragim ljudima.

« Poslednja izmena: 15. Avg 2008, 14:14:59 od TijannicaNBGD »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Rok ludilo

Festival Jelen pivo lajv ove godine će biti održan na beogradskom stadionu Tašmajdan 5. i 6. septembra. Od mnogobrojnih poznatih muzičkih imena glavna zvezda festivala svakako će biti legendarni američki pevač Igi Pop s pratećim bendom Stjudžis. Tom prilikom poznati muzičar, koji je imao više nego uspešan nastup na Egzitu 2004. godine, promovisaće svoj novi album "The NJeirdness". Pored njega publiku će zabavljati i američki alternativni bend Dinosaur Jr, kao i domaći Partibrejkersi, Disciplina kičme i Električni orgazam. Najavljena su i gostovanja hrvatskog benda Majke, kao i beogradskih alternativaca Strip.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.