Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:52:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Idete li u raj ili u pakao?  (Pročitano 26231 puta)
24. Jan 2006, 11:46:58
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Postoji teorija da ljudi veruju iz ciste koristii.Dakle smatraju da ako veruju, imaju vece sanse za vece blazestvo pa onda zato "veruju".
Koliko vas zaista ali najiskrenije veruje u Boga i smatra se Hriscanima, a takodje veruje da ce ici u pakao?
Gde idete? (izbegavajte odgovore u smislu nije moje da odlucim, ili ne razmisljam o tome zato sto svako mora po nekad da razmisli o tome)
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Verovati je u korenu ljudskog bica. Covek je Homo-Religiosis bice, jer i onaj najokoreli ateista mora u nesto verovati. Veruje recimo u pribranost masinovodje kada ulazi u voz da se vozi. Veruje u iskustvo vozaca, kada krece na put autobusom preko opasnih prevoja. Veruje da ce mu biti bolje sutra, veruje da ce napraviti karijeru itd.

Ljudi obicno da bi oblatili hriscanstvo na dosad nevidjn broj nacina, kazu eto i to da ljudi imaju korist ako veruju.

No, ovakvo pitanje se ne postavlja jednom hriscanu, jer nijedan pravi hriscanin se ne bavi time hoce li ici u raj ili pakao. On se bavi time da sve sto radi bude ugodno Bogu, da gradi ljubav prema Bogu a istovremeno u kontra pravcu dolazi blagodat Bozija srazmerno nasoj veri.

Pravi hriscanin, cak i kad dostigne mir i blagodat Boziju uvek ce se smatrati najvecim gresnikom pa tako da ide i u pakao jer nije dostojan sebe pred Bogom. Takvo misljenje je potrebno, kako bi se borilo sa unutrasnjim iskusenjima, koje navode coveka na gordost, a od gordosti su svu grehovi.

Ali naravno uvek tu u pozadini zivot se gradi u nadi, na Boziju vecnu milost, ljubav i covekoljublje. Ali mora se reci, zadnja rec je uvek Bozija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
J
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Ja ne verujem u pribranost masinovodje vec pretpostavljam da je on pribran.Razlika je ogromna.Pretpostavka je bazirana na cinjenicama, podacima i iskustvu a vera je bazirana na... nije bazirana uopste.Covek nema veze sa verom ni u jednoj drugoj oblasti osim religije.  
Hoces da kazes da se pravi hriscani nikad ne zapitaju gde ce otici? Ma daj...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Dobro, koje su cinjenice, i iskustvo dovoljni da sad zakljucis da za 10 godina ziveti na istom mestu gde sad zivis? 

Pitanje je bio postavljeno u ovom kontekstu. Ti verujes toj teoriji koja kaze da ljudi koji veruju rade to iz koristi, da bi dobili vece blazenstvo. Prema tome onikoji veruju su na neki nacin licemerni, e sada te interesuje sta ce reci oni koji veruju da ce otici u pakao, a nazivaju se hriscanima. Pitanje je vrlo kontradiktorno, i nastalo kao posledica nepoznavanja hriscanskog zivota i shvatanja raja i pakla onakvog kakvog nam serviraju na televiziji, u flimovima i romanima.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
A gde to oni grese kad nam predstavljaju raj i pakao?
Ne mene ne zanima misljenje onih koji veruju da ce otici u pakao vec da li uopste postoje takvi(ali istinski da veruju).
A sto se tice cinjenica one su sledece (izmisljene su zato sto ja u stvari pretpostavljam da cu otici u BG):
Moj otac vec 20 godina zivi na istom mestu.
Moja majka zivi ceo zivot na istom mestu.
Tek svaki 5 covek se preseli u toku zivota.
Imam posao koji me veze za mesto.
Imam zenu koja me veze za mesto.
...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@costa
Kakva unutrasnja iskusenja?
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
To opet nisu cinjenice da znas, ili da budes siguran. Pretpostavka je nesto moderniji izraz za verovati. Svejedno kako god hoces!

Koliko ti verujes da ces dobiti otkaz na poslu? Znas da postoji i takva mogucnost, ali ne pomisljas na nju naravno! Isti je slucaj i sa hriscanima. Ako je neko pravi hriscanin onda zna da ako otpadne od Boga, svojom krivicom moze izgubiti spasenje. Ali nema pravog hriscanina koji veruje da ce otici u pakao, jer ako bi verovao to bi znacilo da je izgubio veru da je Bogu sve moguce, a onda ne bio hriscanin. Pravi hriscanin se trudi kako da ne povredi Boga, da ga zavoli. Jer raj je Carstvo Bozije, zivot u neprestanoj ljubavi sa Bogom, a ne neki vrt sa prelepim pejzazom gde se mogu pecati ribe u lepom cistom jezeru ili setati po travi. Crkva Hristova je vec jedan ogranak Carstva Bozijeg ovde na zemlji. Pakao je nirvana ili nistavilo, ali svesno.

@Pedjanbg

Pa naprimer pusac kada bi hteo da prestane sa pusenjem morao bi voditi borbu sa unutrasjim iskusenjima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Nisam siguran da razumem sta hoces da kazes.
Jel zelis reci da vera u Boga pomaze da na primer ostavimo pusenje, ili hoces da kazes da vera u Boga sprecava ljude da necasno postupaju.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Opet gresis.Ja pretpostavljam da necu izgubiti posao zato sto
U SCG retko ko izgubi posao, dobro radim a takve ne otpustaju, i zato sto imam vezu na vrhu (sve izmisljeni primeri).

I sada bi ti zlobnici koji su postavili teoriju odozgo rekli:
Dakle dosli smo do zakljucka da svi pravi Hriscani veruju da ce ici u raj.Ni malo koristoljubivo...
A stvari si naopako postavio.Nije da ne verujes da ces ici u pakao zato sto si Hriscanin nego si hriscanin da bi verovao da neces ici u pakao.
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:52:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.