Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I zivotinje imaju dusu: Bik pustio suzu dok su ga vodili na klanje :(  (Pročitano 7851 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
ee  Smile

Sjećam se kad smo klali tele kako su ga nestručno započeli,jedno vrijeme je trčalo polu-obezglavljeno
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
Dobro, de vlastin sarkazam svi razumemo, pošto bi čovek da bude sarkastičan, verovatno zato što mu je kršteno ime Sarkazam u crkvi svetog Sarkazma na dan Sarkazma u Sarkazam Cityu.

Ali postoji ono nešto, kako se beše zove... A da, emocija. Ljudi imaju emocije, i ponekad kada vidimo nekoga ko pokazuje emociju na pravom mestu u pravo vreme, poput bika iz vesti, mi se vežemo za tog bika, iako ga nismo videli uopšte, ne znamo njegovo ime, ko su mu roditelji, koja mu je omiljena boja itd.

Ali to nije bitno, pošto kada se vežeš za nekoga u tom kontekstu, to se zove manipulacija, jer manipulacijom možemo da nateramo osobe da rade stvari za nas, pa čak i da pokazuju emocije. Mi osećamo bikovu tugu, jer je njegova tuga prikazana kroz suze, koje su njen predstavnik. Mi naravno odmah dobijamo reakciju na te suze, i to nazivamo empatija, odnosno saosećanje sa tim stvorom dok plače.

Iako smo pojeli mnoge životinje te i drugih vrsta, upravo ova vest nas je ganula jer služeći se metodom empatije i manipulacije, čitalac lagano postaje tužan, jer mu je žao životinje koja je svesna da ide na klanje. Naravno, ne postoji dokaz o tuzi same životinje, ali mi predpostavljamo da je životinja ronila suze, i samim time pokazivala koliko je tužna dok je bila vođena na mesto gde je trebalo da bude zaklana. Možda postoji verovatnoća da joj je upalo nešto u oko i da je to izazvalo reakciju suzenja iz oka, ali ne, moj mozak odbija tako nešto da pomisli.

Upravo zato, i samo zato pokazao sam veliku tugu prema jadnoj životinji, jer me je priča ganula. Bože blagoslovi 24 sata, jer da oni nisu prepisali ovu zadivljujuću vest, gde bi nam život bio? Možda na nekom boljem, lepšem mestu. We will never know...

(sofisticirani mod off)
« Poslednja izmena: 22. Nov 2012, 21:43:14 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung Galaxy S II
Dobro, de vlastin sarkazam svi razumemo, pošto bi čovek da bude sarkastičan, verovatno zato što mu je kršteno ime Sarkazam u crkvi svetog Sarkazma na dan Sarkazma u Sarkazam Cityu.

Ali postoji ono nešto, kako se beše zove... A da, emocija. Ljudi imaju emocije, i ponekad kada vidimo nekoga ko pokazuje emociju na pravom mestu u pravo vreme, poput bika iz vesti, mi se vežemo za tog bika, iako ga nismo videli uopšte, ne znamo njegovo ime, ko su mu roditelji, koja mu je omiljena boja itd.

Ali to nije bitno, pošto kada se vežeš za nekoga u tom kontekstu, to se zove manipulacija, jer manipulacijom možemo da nateramo osobe da rade stvari za nas, pa čak i da pokazuju emocije. Mi osećamo bikovu tugu, jer je njegova tuga prikazana kroz suze, koje su njen predstavnik. Mi naravno odmah dobijamo reakciju na te suze, i to nazivamo empatija, odnosno saosećanje sa tim stvorom dok plače.

Iako smo pojeli mnoge životinje te i drugih vrsta, upravo ova vest nas je ganula jer služeći se metodom empatije i manipulacije, čitalac lagano postaje tužan, jer mu je žao životinje koja je svesna da ide na klanje. Naravno, ne postoji dokaz o tuzi same životinje, ali mi predpostavljamo da je životinja ronila suze, i samim time pokazivala koliko je tužna dok je bila vođena na mesto gde je trebalo da bude zaklana. Možda postoji verovatnoća da joj je upalo nešto u oko i da je to izazvalo reakciju suzenja iz oka, ali ne, moj mozak odbija tako nešto da pomisli.

Upravo zato, i samo zato pokazao sam veliku tugu prema jadnoj životinji, jer me je priča ganula. Bože blagoslovi 24 sata, jer da oni nisu prepisali ovu zadivljujuću vest, gde bi nam život bio? Možda na nekom boljem, lepšem mestu. We will never know...

(sofisticirani mod off)

Браво.. Smile Лепо речено.. Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
meni je neshvatljivo zasto ovde na forumu ljudi kace ovakve vesti.. nigde bukvalno ne mozes da pobegnes od ovakvih stvari, jedino da odes u tri lepe pizde materine
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.10
Ja sam odavno naucio da empatiju treba pokazivati kada je to zaista i potrebno a ne uvek. Jedno je kada se neki idiot jednostavno izivljava nad zivotinjama a sasvim drugo kada ta zivotinja prakticno sluzi da bude u lancu ishrane i da se pojede. Ovo prvo je idiotizam, dok je ovo drugo prirodan poredak stvari. Zivotinje su takodje ziva bica i naravno da pokazuju emocije(zadnji put kada sam gledao kako kolju jagnje, ono se onako privezano bukvalno usralo(da, bukvalno)), samo sto, ne vidim da ce mu biti nesto bolje sada u zivotu kada ga je dao manastiru da sluzi za vucu jer ce na kraju verovatno opet zavrsiti na trpezi tog manastira bio on uplakan ili ne. Prirodan poredak stvari, jbg. Farmer je pokazao da mu je stalo do te zivotinje i to je u redu, samo sto, eto, nije ovo sad nesto oko cega treba dizati toliku prasinu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
meni je neshvatljivo zasto ovde na forumu ljudi kace ovakve vesti.. nigde bukvalno ne mozes da pobegnes od ovakvih stvari, jedino da odes u tri lepe pizde materine

Pa vidiš, kada daš 14ogodišnjem detetu moć da postuje vesti... shit happents
« Poslednja izmena: 22. Nov 2012, 23:20:35 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung GT-S7580
Мунка, Јаккале, само игноришите.  Smile

А ти други или види колико имам година или престани да смараш, препоручујем и једно и друго.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Samsung Galaxy S II
meni je neshvatljivo zasto ovde na forumu ljudi kace ovakve vesti.. nigde bukvalno ne mozes da pobegnes od ovakvih stvari, jedino da odes u tri lepe pizde materine

Pa vidiš, kada daš 14ogodišnjem detetu moć da postuje vesti... shit happents

Какве везе има да ли је ову вест поставило 14-годишње дете? Могао је било ко да је постави, па и човек од 40 и кусур година...  Smile Могао си и ти да је прекопираш овде, само је можда ниси пронашао.. Smile
Не бих се сложила са тобом, мислим да свако има права да пише вести овде.. Ако се некоме не допада шта пише нека заобиђе тему, јер довољно је прочитати назив теме и знати о чему се ради... Није тако увек, али у овом случају јесте.. Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Gde baš sada da naletim na ovu temu kada sam se upravo vratila sa slave...  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.64
mob
Sendo 
А ти други или види колико имам година или престани да смараш, препоручујем и једно и друго.  Smile

Nije bitno koliko imaš godina, bitno je da si nezreo i nesposoban da stavljaš vesti. Smile

meni je neshvatljivo zasto ovde na forumu ljudi kace ovakve vesti.. nigde bukvalno ne mozes da pobegnes od ovakvih stvari, jedino da odes u tri lepe pizde materine

Pa vidiš, kada daš 14ogodišnjem detetu moć da postuje vesti... shit happents

Какве везе има да ли је ову вест поставило 14-годишње дете? Могао је било ко да је постави, па и човек од 40 и кусур година...  Smile Могао си и ти да је прекопираш овде, само је можда ниси пронашао.. Smile
Не бих се сложила са тобом, мислим да свако има права да пише вести овде.. Ако се некоме не допада шта пише нека заобиђе тему, јер довољно је прочитати назив теме и знати о чему се ради... Није тако увек, али у овом случају јесте.. Smile


Ja to pišem zato što me je to... dete pre par dana napušavalo zbog kvanititeta vesti koje sam postavio. Tako da eto...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.