Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I mi konja za trku imamo ~ Nj.K.V Aleksandar protiv Srba 8)  (Pročitano 16454 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.112
Ma zadnjih 10 postova te "pratim".
Smile
Pa ti si bre neki stalker?  Smile
Ako mi nestanu gace s konopca znacu ko je kriv  Smile

Kolko si neozbiljan.

I ne pratim te, nego sam primjetio 2, 3 posta na temi i kontam "kakve gluposti covjek prica, mooram mu rec".

Mada inace ne rado se ubjedjujem, al bas peces oci neozbiljnoscu i glupostima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1459
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
BG_Highlander, ne smaraj i te sabanske fore prodaj onome ko te je naucio njima, a ne ovde!
Mislis?
Ja mislio da nisu smorne jer mi mnogi cestitaju u pp  Smile...a ti si mnogo nervozan za muskarca sa suknjicom  Smile

Odoh ja, mora neko i da radi i zaradi za proleterske dzabalebarose  Smile
IP sačuvana
social share
"Svi oni jednako misle.To nisu ljudi na čiju se reč možeš osloniti. To je najodvratnija fukara na svetu, koja se ne može zajaziti ničim što bi joj se ponudilo. Ja sam duboko uveren da se s njima nećemo usrećiti. Ti su ljudi, svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi, i u takvom meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi." - Zivojin Misic o Hrvatima uoci stvaranja Kraljevine SHS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.50
@BG_Highlander

Poslednje upozorenje Smile I ne pisi vise poruka za redom Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Citat
Ne uopšte ne verujem u feudalizam niti mi je na prvom mestu Rusija. Niti smatram da su Petrović-Njegoši neko ko je ikad radio za Srbiju. I što je vrlo zanimljivo kad sam odrasla i počela da istražujem isto negativno mišljenje prema lovćenskim parazitima koji su za par godina iz državne kase sebi kupili celu planinu i podigli tuce dvorova a u smrt poslali milion Srba i izgubili državni suverenitet Srbije srela sam i kod svojih predaka koji su bili savremenici tih događaja s početka 20. veka.

Ловћену

 Поносита ловћенска планино,
 глава ти се над облацим’ виси,
 те под собом поносито сматраш
 сва чудеса природом створена:
 Црну Гору – крваво мраморје,
 равну Босну, љуту Арбанију,
 турска поља, латинско приморје!
Удар грома хиљадни вјекова
у њедра си своја сасипао
ка ђевојка даровне јабуке.
Ти одбијаш сваког створа друштво
што не сличи орлу ал’ курјаку,
ал’ Милошу или Карађорђу,
а отровне бљујеш анатеме
на вуковце, рода издајице.

 
--------------------
Јуначки, сви на једног... Smile

Dok su Luka Vukalović, Dušan Mandić i Jovo Čerečina krvarili gaće od Nikšića do Trebinja to piskaralo je uvelo sankcije hercegovačkim ustanicima. Kad je ustanak poražen vlastiti serdari su ga proterali i onda je pisao o vilama i junacima iz Napulja a kad je Miloš molio da ne otseca ustanike pravio se gluv.
« Poslednja izmena: 09. Jul 2011, 13:28:38 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 12.0.742.100
mob
HTC One
Sa kakvim primitivnim oblicima zivota vi diskutujete.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Kako će da saznaju ako im neko ne kaže, kod nas nema ozbiljne nacionalne istoriografije. Bolje znamo istoriju amerike nego svoju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1459
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Херојски народ и краљ у рову

Како је француски часопис „Пти журнал” 1915. писао о борби српског народа и краљу Петру Првом Карађорђевићу



Док бугарске трупе надиру у Србију, масакрирају целу цивилну популацију и пале градове и села, српски војници узвраћају с бесом. И не само они. Цела цивилна популација је устала да препречи пут непријатељу. Жене, деца, старци заједно са наоружаном армијом бране своја села. То је једна борба за огњиште и за живот народа. То је један херојски народ, достојан дивљења целог света.

Ово је срж чланка посвећеног храбрости српског народа који је, под насловом „Један херојски народ”, објављен у француском листу „Пти журнал” 1915. године. Исте године, у истом листу, објављен је и дужи текст под насловом „Српски краљ у рову”, посвећен Петру Првом Карађорђевићу, о коме су у то време врло афирмативно писали многи листови у Европи.

„Пти журнал” из 1915. пише о везаности краља Петра за Француску у којој се школовао после Швајцарске и где је завршио чувену војну академију у Сен-Сиру 1864. године, а 1870. придружио се Легији странаца.

„Са једним лепим жаром и љубављу према земљи која му је дала азил, млади принц је ступио у Легију странаца и понашао се храбро”, пише „Пти журнал” тврдећи да је српски суверен, који се борио под француском заставом, сачувао апсолутну оданост Француској упркос немачким сплеткама.

„Моја војна каријера почела је под француском војном заставом, колико због мојих симпатија за Француску, толико и у знак признања због војног образовања које сам добио у тој земљи”, цитира „Пти журнал” српског краља, под чијом командом су Срби тријумфовали у балканским ратовима против Турске 1912. и против Бугарске 1913.

Хвалећи његову мудрост и „диван језик којим је говорио”, лист цитира оно што је краљ Петар рекао свом сину Ђорђу 1905. године, на дан пунолетства (који се одрекао права наследства престола 1909):

„Чувај увек част и законе краљевине. Само тако ћеш задобити симпатије народа без којих посрћу тронови на овом свету. Не заборави никада да краљ мора да служи свом народу, а не народ свом краљу. Труди се да постанеш добар монарх: тада ћеш заслужити благослове твојих потчињених. Сети се да срећан суверен може постојати само у срећној држави”.

„Пти журнал” наводи да ове речи садрже оно чега се краљ Петар придржавао током своје владавине, илуструјући то тада свежим примером из Првог светског рата, када је Петар Први Карађорђевић, у новембру 1914, пре Колубарске битке, са оба своја сина сишао у ров и одржао говор исцрпљеној и уморној војсци која је после тога смогла снаге за још једну победу.

„У месецу новембру прошле године, Србија је, пред налетом Аустроугарске, била близу да подлегне. Недостајало јој је оружје, Београд је био у рукама непријатеља, неке трупе давале су знак да ће клонути. Стари краљ Петар, већ увелико болестан, прекинуо је лечење и направио преокрет. За два дана он је подигао на ноге исцрпљене, изнурене и деморализоване војнике. Наоружао их је, сишао у ров заједно са својим синовима, који су достојни свог оца, и помоћу речи које им је изговорио, они су поново били у офанзиви, показавши живост и снажно херојство”, пише „Пти журнал” одајући част и српском народу и његовом старом краљу који је кроз своје дело „тако чудесно остварио своје речи да краљ може да буде само онај ко служи своме народу”.

Г. Поповић
IP sačuvana
social share
"Svi oni jednako misle.To nisu ljudi na čiju se reč možeš osloniti. To je najodvratnija fukara na svetu, koja se ne može zajaziti ničim što bi joj se ponudilo. Ja sam duboko uveren da se s njima nećemo usrećiti. Ti su ljudi, svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi, i u takvom meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi." - Zivojin Misic o Hrvatima uoci stvaranja Kraljevine SHS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
I kakve oveo veze ima sa temom i sa nesrecnim Aleksandrom?
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 94
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
SonyEricsson w950i
Koliko bi naroda zelelo da ima prestolonaslednika i da se pri tome ponosi svojom istorijom.....
Jaaaaaaoooooooj moja Srbijo zalosna....zemljo neobrazovanih , zlobnih i prostih ljudi......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.