Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Bijela kuga"  (Pročitano 2785 puta)
31. Jul 2003, 02:40:51
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Jel treba objašnjenje pojma? Ne treba.

Dakle općenito je poznato da sve europske zemlje kao i SAD, Australija i Kanada imaju problema s natalitetom. To se zasad još ne osjeća na broju njihove populacije, ali se osjeća na njenoj etničkoj i osobito rasnoj strukturi. Dakle potražnju za radnom snagom namiruju useljavanjem ljudi iz "trećeg svijeta", najčešće Afrike.

Svi vi koji pratite nogomet, u zadnje vrijeme sigurno imate problema sa svrstavanjem Francuske. Je li ona europska ili afrička reprezentacija.
Nedavno su i u VB izbili strahoviti rasni nemiri u gradovima gdje crnci i Indijci čine već više od 50% stanovništva.

Oni koji su živjeli u npr Njemačkoj ili znaju nekog tko tamo živi (ne samo Dušana :wink: ), znaju koliko se npr. Turci, ali i neke druge etničke skupine teško navikavaju na europski način života i kulturu.

Glavno pitanje je hoće li crnci uskoro postati glavnina europskog stanovništva i stanovništva ostalih zemalja spomenutih na početku ovog posta? Ili bolje rečeno kada?

Po nekim procjenama za oko 50 godina u Americi će 60% stanovništva biti nebjelačko. (Tu treba ubrojiti i Hispanoamerikance koje Ameri također ne drže bjelcima).

Za oko 50 godina će isto (na vašu veliku sreću) biti oko milijun Hrvata manje. To naravno ne znači da ovdje neće nitko živjeti, ali ćemo imati gomilu Tomislava, Trpimira, Luki i Ivana, koji će se prezivati N'Djawara, Bakalewi i sl.

U Dublinu se gradi džamija, najveća u Europi, a Irska je zemjla s najvećim prirodnim priraštajem u EU. Iza Albanije i u cijeloj Europi.

Kako će te promjene struktrure stanovništva djelovati na naše potomke, ako ih uopće budemo imali?

1/3 Njemica svjesno nema djecu. Zasad Nijemci tome doskaču na taj način što ih dosta ženi Poljakinje i Hrvatice, ali.....

Češka je odlučila tome doskočiti time što pokušavaju dovesti imigrante iz Hrvatske, Ukrajine i Kazahstana (očito ciljaju na tamošnje Ruse), ali hoće li to biti dovoljno?

Razmislite malo.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Po nekim procjenama za oko 50 godina u Americi će 60% stanovništva biti nebjelačko. (Tu treba ubrojiti i Hispanoamerikance koje Ameri također ne drže bjelcima).

Bio sam ubedjen da je vec sad tako...

Jednom prilikom sam usao u raspravu oko toga sa profesorkom geografije... drzao sam se misljenja da je sex zabava siromasnih... po nekoj analogiji, u africi nemaju televizore, kompjutere i kad dodje vece sta mogu da rade recite vi meni? nisu optereceni skolovanjem dece i sl, i zato se heftaju ko ne zdravi.
U Evropi je sve to proracunato.. za normalne odnose nema ni vremena ni volje, kontraceptivnih sredstava koliko volis... Zene opterecene izgledom, samo misle sta ce biti kad se ugojim toliko i toliko nakon trudnoce... Grudi ce mi se spustiti jedan milimetar... a to sto ce dobiti najdivniji poklon prirode to je nebitno... Evropa [najrazvijeniji deo] je "zemlja" zombija bez emocija.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Dobro receno SF,zanska emancipacija i njihova opsednutost izgledom su stvarno najveci problemi civilizacije drago mi je da jos neko to vidi Smile
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Siromasni ljudi nisu glupi, znaju oni sta valja Smiley bolje je par puta obaviti posao nego gledati 3-4 spota sumnjivog kvaliteta i morala na MTv Smiley
Razvijene kulture se degenerisu... pogledaj samo sta se nosi po ulici... lowcut farmerke za devojke su izuzetno ne zdrave i mogu zbog njih ostati sterilne, isto tako utegnute pantalone za muskarce, slip boxerice i sl. Danas u svetu svaka peta devojka ima normalnu trudnocu... sve drugarice koje su radjale u skorije vreme ili je bio carski rez ili su lezale na odrzavanju po nekoliko meseci ili i jedno i drugo, niko normalno da se porodi, sto ono kazu nase bake su radjale na livadi, same se brinule o svemu i sl i sta nasim matorima danas fali?
Drustvo je otislo u kurac ... droga, alkohol, lekovi koji vise odmazu nego sto pomazu, sva ta sranja kao sto je teretana i sl...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
p.s. Pre par godina ta ista spomenuta Nemacka je "uvezla" 700.000 zdravih musakara i zena u plodnom preiodu zivotu  kavkaske rase tj bele, da srede situaciju u zemlji jer se sa sve vecim postotkom pocela radjati deca sa stravicnim deformitetima i anomalijama.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 119
nije samo u pitanju 'briga oko izgleda' .. vodish se mishlju da tvoje dete treba pristojno da zivi [bar gledano iz Srbije] .. da ne morash da brinesh da li ce imati sutra neshto da jede i sl.

ne shvatam ljude koji imaju i karijeru i pare i normalan brak, shto ne prave decu .. da imam obezbedjen stan i relativno pristojnu platu, rodila bih odmah .. ne mogu da naradjam decu i da idu bosi i gladni .. nikako  Smile

tako da me trenutno sprechava nedostatak materijalnih sredstava i neresheno stambeno pitanje  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Ovo je važno pitanje gdje se vidi današnji trend da se djecu gleda kao vlasništvo, a ne kao dar. Dobar je stav da se djeci da sve ono što " stari" nisu imali, no zbog toga imati samo jedno dijete?
A ljudi ne shvaćaju da je sve prolazno. Sve što čovjek učini propast će i zaboravit će se, no čovjek " nastavlja" živjeti samo u svojoj djeci.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
Nemamo sta da se radujemo sto je Hrvata sve manje i manje, posto isto ceka i nas. Srbija sve vise i vise stari.
Ali mi smo se setili. Importirali smo Kineze.Razlika izmadju nas i njih gotovo se i ne vidi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.