Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hymer - tuning vozila za rekreaciju  (Pročitano 2902 puta)
07. Jun 2007, 20:12:02
Zvezda u usponu


Hahaha...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1969
Zastava Banja Luka
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Nokia 6280
Vatreni autodom budućnosti by Hymer za maksimalan odmor

Mnogi se pitaju, zar je to moguće - autodom u potpuno crnoj boji sa vatrenim jezicima na karoseriji izvedenim airbrush tehnikom? No, pravo iznenađenje se nalazi u multimedijskom sadržaju u unutrašnjosti vozila. Tako je prava kamperska namjena ovog show vozila ipak pala u drugi plan.
Ovogodišnja turistička sezona već je počela, a nova generacija kamperskih vozila proizvođača Hymer modela za 2008. godinu je već spremna i bit će predstavljena tijekom ljeta na europskim salonima. Među serijskim izvedbama Hymer kamperskih vozila izdvaja se dorađena verzija autodoma nazvana 'Tuning Van by Hymer'.

Ovaj autodom izrađen je u cifrastoj američkoj maniri s glavnim ciljem da privuče pozornost posjetitelja specijaliziranih kamperskih salona. Crni metalik lak karoserije ukrašen je crveno-žutim vatrenim jezicima nacrtanim airbrush tehnikom s 3D efektom. Naplaci kotača su srebrne boje, a u unutrašnjost je ugrađena skupa i najmodernija multimedijska oprema. Ovaj autodom je izrađen u suradnji sa čak 12 tvrtki koja je svaka bila zadužena za svoj dio u kojem je usko specijalizirana.

Crni metalik lak osigurala je tvrtka Beutinger i to je prvi autodom kompletno pofarban crnom bojom. Za farbanje bila je zadužena tvrtka Loco Customs koja je za lakiranje i izradu vatrenog airbrush crteža izvela 24 motiva crteža za što je ukupno potrošeno 40 sati. No, nije crna samo limena karoserija već i svi prozori koje je proizvela tvrtka Polyplastic iz Rotterdama. Stakla nisu obojana izvana lakom, već su u proizvodnji stakla crno tonirana kako bi se uklopila u estetski dizajn karoserije.

Na naplatke od 18 cola namontirane su specijalne gume Yokohama Advan S/T sa indeksom brzine 'Y' do 300 km/h. Posebna je priča unutrašnjost što se može lijepo vidjeti i na priloženim fotografijama. I tu prevladava crna boja, a osim metalnih dijelova ima puno kože i površina koje imitiraju metal. No, osim prvoklasnog dizajna, svakog će oduševiti kvaliteta ugrađene tehnike i ponuđeni komfor koji je vrhunski. Sva sjedala su specijalno razvijena od strane tvrtke Hause Aguti. Prednja sjedala vozača i suvozača mogu se okrenuti prema unatrag pri čemu se dobije velika dnevna soba.
Tvrtka Cobra zajedno je sa markom Pioneer razvila specijalni high-tech multimedijski paket. Cilj je ponuditi najbolju kvalitetu zvuka u optimiziranom obliku unutrašnjosti ovog vozila, kako bi se dobio pravi kvalitetan zvuk kao i u kinu. Glavna 'muzička' jedinica je AVH-P 5700 s DVD playerom.

Multimedijskim paketom se upravlja putem 6,5 colskog touch-ekrana čime je osiguran maksimalan komfor. Uz pomoć iPod uređaja i odgovarajućeg interfacea CB-IB 100 moguće je izabrati sviranje bilo kojeg od tisuću spremljenih pjesama. Dolby digitalni procesor osigurava vrhunsku kvalitetu zvuka bez obzira na vrstu glazbe, a tu je i neizostavni surround zvučni efekt.
Muzički sustav uz glavni procesor ima i šest pretpojačala, glavno četvero-kanalno pojačalo snage 4x120 W, set trosistemskih Pioneer zvučnika i 17 colski LCD ekran. Pioneer je pripremio subwoofer od 3.000 W, a koji hrane dva pojačala svako snage 1.000 W. Iznad kreveta je ugrađen 10 colski ekran 'all-in-one' s ugrađenim video igrama. Ukupna potrošnja struje cijelog ugrađenog sustava poprima respektirajuću brojku od 1,6 kWh.

Za sigurnost vozila ugrađen je protuprovalni alarm marke Cobra koji je povezan na satelitsku navigaciju, te je u svakom trenutku moguće vozilo locirati pomoću satelita. Tvrtka Bosi opremila je vozilo kromiranim ispušnim sustavom i profiliranom cijevi na oba praga, što vozilu daje prestižan izgled i odgovarajući zvuk motora.
I da se dotaknemo ekologije. Zbog velike potrebe za strujom velikog broja ugrađenih električnih i elektronskih uređaja, osobito izraženog kod mirovanja i kratkog zaustavljanja vozila kada nije moguće koristiti mrežni 220 V strujni priključak, ovo vozilo opremljeno je gorivim ćelijama kao izvorom električne struje tvrtke EFOY. Rezultat rada vodikovih gorivih ćelija je struja i voda, pa takav izvor energije ne onečišćuje okoliš.

Neosporan je atraktivan vanjski dizajn karoserije i njeno farbanje, ali pravo iznenađenje se nalazi u multimedijskom sadržaju u unutrašnjosti vozila. Tako je prava kamperska namjena ovog show vozila ipak pala u drugi plan. O samom motoru za ovo vozilo proizvođač za sada ne daje podatak, kao ni o korisnom prostoru, jer ovo vozilo je prije svega napravljeno samo da privuče pažnju kupaca i posjetitelja salona.
Poznavajući situaciju ne sumnjamo da će i ovakav kakav je imati puno potencijalnih kupaca u svijetu, a nama ipak ostaje samo da ga gledamo i uživamo u njegovim mogućnostima koje nemamo ni u svojim stanovima. Više informacija o ovom vozilu možete potražiti i na internetu na adresi: www.hymer.com ili www.tunigvan.com

Izvor: AutoPortal.hr

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hymer-2.jpg
(109.35 KB, 350x348)
hymer-3.jpg
(91.27 KB, 350x340)
hymer-4.jpg
(100.64 KB, 350x225)
hymer-5.jpg
(88.29 KB, 350x233)
hymer-6.jpg
(98.34 KB, 350x237)
hymer-7.jpg
(74.06 KB, 350x233)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Tattoo
Obožavam ove "kuće na točkovima".Samo koštaju po 100000-200000 evra,Mercedes je napravio takav kamper na osnovi nekog njihovog autobusa koji je unutra opremljen kao najjači stanovi i ima foru da kad staneš,pritisneš dugme i on se"proširi" sa svake strane po metar i po i onda u njemu dobiješ širinu kao u pravom stanu,samo što košta više od 500000 evra.Amerikanci imaju taj fazon,prodaju kuću,kupe takav kamper i onda putuju i žive u njemu.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=74132

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson W810i
Znaci nije im dobro.....ima  da prodam stan i da kupim takav jedan polovan!!!  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
 Smile

oću i ja jedan, e gdje bi onda sve išao, gdje god odeš imaš kuću
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung i8510 innov8
Treba i parkirati to chudo...Ali extra su opremljeni unutra!Video sam emisiju o tom koji se shiri sa strane kad stanesh.NApravili su 2 primerka bili,jedan sav u tigrasto a drugi valjda u nekom belom fazonu,ali mislim da je cena bila oko milion evra... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
i da mu je još jedno 600 konja samo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.50
mob
LG L5 II
Samo 600?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://s3.bitefight.ba/c.php?uid=74132

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson W810i
Treba i parkirati to chudo...Ali extra su opremljeni unutra!Video sam emisiju o tom koji se shiri sa strane kad stanesh.NApravili su 2 primerka bili,jedan sav u tigrasto a drugi valjda u nekom belom fazonu,ali mislim da je cena bila oko milion evra... Smile

Da gledao sam i ja tu emisiju na Explorer-u ili Discovery-u.....al ovo ovde na slici je bebica u poredjenju sa tim......i da svaki se pravi po tri meseca i da kostaju preko milionceta!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.224 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.