Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 07:44:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hvar: Kupanje uz miris lavande  (Pročitano 3886 puta)
25. Jun 2009, 15:15:52
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Savršen spoj sunca, mora, mirisa i opuštenog načina života, čine Hvar idealnim za letnji odmor.

Beskrajno duga polja lavande, bujna vegetacija, brojne uvale i šljunkovite plaže čine Hvar najlepšim hrvatskim ostrvom. Nalazi se u centralnom delu dalmatinskog arhipelaga, između Brača i Korčule. Ostrvo je okrenuto ka južnoj, sunčanoj strani sveta, koja mu je podarila prijatnu i blagu klimu i najveći broj sunčanih dana u Evropi. Bez obzira koje mesto da odaberete za odmor, Hvar, Stari grad, Jelsu ili Vrbosku, moći ćete lako da obilazite celo ostrvo i da se kupate na kojoj god plaži poželite.
Noćni život na Hvaru važi za najbolji na Jadranu. Veliki broj ekskluzivnih restorana, konoba, kafića i diskoteka nudi nezaboravne večeri na morskoj obali.

Najlepse plaze

Ždrlica, Palmižana, Pokonji dol i Jerolim: nalaze se na obližnjim Paklenim otocima. Do njih postoji dobro organizovana brodska veza iz luke grada Hvara. Na Paklenim otocima postoje i dobre lokacije za ronjenje. Kompletna oprema za ronjenje može da se iznajmi za 10 evra, celodnevni izlet s ronjenjem na atraktivnijim lokacijama košta 65 evra. Na ostrvu Jerolim nalazi se nudistička plaža.
Biševo: malo ostrvo sa lepim plažama i čistim morem. Obavezno posetite Modru špilju, poznatu po retkom prirodnom fenomenu. Zahvaljujući zracima sunca koji prodiru u špilju kroz otvor ispod površine mora cela špilja je obojena predivnim srebrenkasto-plavim nijansama.

Najatraktivniji izleti

Slapovi Krke: celodnevni izlet u Nacionalni park Krk, obilazak vodopada, jedinstvenih prirodnih atrakcija

Korčula i Mljet: izlet brodom uz obalu Hvara, pored ostrva Brač i poluostrva Pelješac, do Korčule, koju smatraju rodnim mestom moreplovca Marka Pola. Plovidba se nastavlja prema Mljetu, jednom od najljepših i najšumovitijih ostrva na Jadranu.

Najbolji provod

Ukoliko ste smešteni u gradu Hvaru, za prvu jutranju kafu predlažemo kafe "Loko". Ako se kupate na Paklenim otocima, obavezno ostanite na after bič partiju. Uveče uživajte u morskim specijalitetima i domaćem vinu u restoranu "Zarače" u Hvaru. Posle ponoći najbolja zabava je u klubovima "Veneranda" i "Atlantida".


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
 :help: :flower: :( :!:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Bio sam tamo ovog leta, 28.6.-10.7. Autom, sa srpskim tablicama, i sa zenom i dvoje dece od 4 i 6 godina.
Naravno, pre nego sto smo krenuli bilo je komentara u stilu  Smile , ali srecom nisam ih slusao.
Isli smo ovako: Sabac-Zvornik-Sarajevo-Mostar-Metkovic-Drvenik(trajekt)-Sucuraj-Jelsa.

Mi smo se fenomenalno proveli. Za 12 dana nije nam se desila ni najmanja neprijatnost. Nisam cak primetio ni da nas je neko ruzno pogledao. Ponasali smo se potpuno normalno, pricali smo isto kao kod kuce, a auto je sve vreme bio parkiran ispred kuce u kojoj smo bili (kuca cak ima garazu, ali je ulica prilicno uska i nezgodna za manevrisanje, a i u garazi je trebalo prvo skloniti neke ormare... Mrzelo me je). Sve vreme sam bio totalno opusten. Nisam uopste razmisljao o tome da bi moglo ovo ili ono da se desi. Dosta sam pricao i sa mestanima i sa turistima Hrvatima. Svi su se ponasali potpuno normalno, i cak uglavnom bili jako ljubazni i prijatni. Deca su nam se zajedno igrala na plazi, sa nekima smo i razmenili telefone i e-mailove... Sve kao sto je bilo nekad i kao sto i treba da bude.

Kupali smo se uglavnom u blizini Jelse: Vitarnja, Mina, Grebisce, Zavala... Plaze su OK, ali nista impresivno. Bio sam i na boljim. Verovatno bi obisli i vise njih da hvarski putevi nisu tako ocajni. Putevi koji povezuju Jelsu, Stari Grad i Hvar su super, a sve ostalo je katastrofa. Rupa uglavnom nema, ali su zato jako, jako uski i veoma krivudavi. Jedan od najgorih puteva kojima sam (ikada) vozio je Sucuraj-Jelsa. 52 km, oko 1.5 sat voznje, povracanje skoro zagarantovano.

Nocni zivot... nemam pojma. Nisam ga ni trazio, ali mi uvece nije delovalo preterano zivo. OK, bio sam pocetkom sezone, ali stvarno nisam primetio da se uvece nesto desava. Naravno, govorim o Jelsi, a ipak je tamo centar desavanja grad Hvar.

Bio sam i u Starom Gradu - simpatican gradic, i u Hvaru - koji ne bi trebalo propustiti.

Turisti su sa svih strana. Moze se cuti i nemacki i francuski i skandinavski jezici, ali cini mi se da je ipak najvise Poljaka i Ceha. Ima dosta i Madjara, Hrvata i Slovenaca. Srba nema mnogo. Ja sam ih sreo 20-ak.

Cene?  Smile Hrvatska, za nas, nije bas jeftina. Ostrva su skuplja od ostatka Hrvatske (kazu, i do 30%), a grad Hvar je skup i za ostatak ostrva. Evo par cena: Hleb 8-10, Mleko 10-12, Paradajz 8, Breskve 15, Jabuke 10, Sladoled kugla 5-7, Limunada 10, Burek 14, Hamburger 24, Pica 35-45, Porcija ribe  60 >, Prevoz Jelsa-Bol(Brac)-Jelsa 70 (bio na pocetku, posle su smanjili na 50), celodnevni izlet Bisevo-Modra spilja-Komiza... sa uracunatim ruckom na brodu 350 (nama su kao ''domacim gostima'' ponudili popust 10%  Smile ) privatni smestaj osoba/dan 12-30 Eur .....

Prosli smo uvod, razradu i na redu je zakljucak.
Da li cu ici ponovo? Naravno (ako nam opet ponude besplatan smestaj, kao ove godine)
Da li drugima preporucujem da idu? Naravno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Ja sam ove godine primjetila da na hvaru ima dosta srpskih turista, na koju god plazu sam otisla, cula se ekavica bar iz jednog ugla. Nisam cula da je iko imao problema (i ja sam bila u jelsi).

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
pa sad, skupo ... sve je skupo za nas ... ja sam tamo placao koktele ko sto ih i ovde u bg-u ...

sta znam, jeste skuplje od ohrida, bugarske itd. ali ako odes u grcku, crnu goru ili tursku u nesto luksuznije lokacije razlike su minorne ... a hvar jeste kulturno mesto ... moja preporuka

mada vidim da se ljudi i dalje zentaju ... vidis na vestima jedne razbijene nbg table u dubrovniku i odma mislis najgore ... ja sam video 20 NS tabli ... preporuka za posetu grada hvara, jelse, splita(kad vec tu prolazi trajekt), stari grad je simpa, bol je ok ali je malo izvikan (ima tu zanimljivu plazu ali to je uglavnom to) ... vrboska me nesto nije odusevila, to je za ove jahtase i jedrilice ko ima ..

nezgodno je samo sto nema nekih putica uz prirodu vec putevi podsecaju na klasicnu magistralu pa bi trebalo imati neki prevoz ako volite da obilazite ... priroda je gotovo netaknuta a na dosta mesta stvarno to i jeste ...
ko uziva u cistoj prirodi, miru (nisam primetio neka ludovanja nocu, mada su kafici i klubovi puni do 2) uzivace i tamo..

malo nezgrapno napisano ali 8/10 od mene
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 07:44:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.