Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HTC TyTn II problem  (Pročitano 3243 puta)
04. Dec 2010, 01:03:38
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
E ovako, prvo sam mislio da je baterija jer kad upalim na punjenje telefon puni se neko vrijeme a onda odjednom pun 100% i tako uzmem da ga koristim i baterija mu ne traje sat ipo dva možda. . .  kupio sam mu novu bateriju i upalim ga napuni se a onda udjem na wireless malo na zoutube gledam 2 min, ekran zatreperi i ugasi se telefon . . .  ne mogu da ga upalim narednih nekoliko min ako ga ne stavim na punjenje, a ako malo odstoji može da se upali, jel ima neko ideju šta bi moglo da bude?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
niko ne zna ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1691
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Sony Z2
-mislim da je u pitanju hardverski problem...
      Da bi bio siguran da je hardver,uradi backUp,pa zatim hard reset. Beckup nemoj vraćati odmah,već vidi kako će se ponašati posle hard reset-a. Jesi li ubacivao kuvane ROM-ove ? Ako jesi,vrati se na official pa bez ubacivanja bilo kakvih app,probaj.(može biti problem u radio-ROM-u ,ne odgovarajući). Šta si sve instalirao u telefon (pre nego što je nastupio problem) ? Uglavnom,ako ti na oficijalnom rom-u, posle hard reseta radi isto,problem je u hardveru.

    Ono što možeš videti sam,kada je hardver u pitanju je:
-mini-usb na telefonu,koji je inače problem kod Tytn2. Znači uzmi bilo kakvu lupu i pogledaj kontakte da li su pravilno rasporedjeni.
-pogledaj ležište baterije,prebriši suvom,mekanom,pamučnom krpom kontakte na telefonu.
-probaj sa drugim punjačem (ne mora biti HTC,za probu bilo koji sa mini usb konektorom)
-probaj ga povezati sa PC,dok se ne napuni,pa vidi da li će biti isto
-probaj i rekalibraciju baterije(ne te nove koju si kupio,već originalne,njegove fabričke):

1. Discharge the device. Absolutely.
2. Take out battery to 40-60 sec.
3. Put the battery to the place. Don't switch on the device!
4. Charge the device by normal way (not by usb!) to the full state (green LED).
5. Take out battery again for 40-60 sec.
6. Put the battery to the place.
7. Switch on the device.
That's all.

-nisi trebao kupovati bateriju,ali gotovo sad....



   
« Poslednja izmena: 04. Dec 2010, 15:19:41 od backarelli »
IP sačuvana
social share
I love mobile phones...                   HTC machines definitely have soul...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
pa ja ga vec neko vrijeme ne punim na originalni punac nego preko usb-a na komp jer mi je crkao punjac ili preko nekog adaptera za steker u koji ide onaj isti kabal kao iz kompa ... moze li bit ybog toga ?

oko roma nisam cackao jer sam cuo da mogu da ga sjebem .. Smile
« Poslednja izmena: 04. Dec 2010, 21:13:30 od Milorad »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1691
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Sony Z2
-pa ako je tako,probaj promeniti kabal od PC-a do telefona. Punjenjem sa PC-a ga nikako nisi mogao oštetiti . Za taj,kako ti reče "šteker-adapter" ,treba videti amperažu kojom puni. Ako puno odstupa od originalnog punjača,može i to da bude razlog. Kada kažem da se ne mora koristiti originalan punjač,podrazumeva se da primarni,kojim se puni,mora imati približno istu amperažu punjenja(može da bude manja,nebi smela da bude puno veća). Takodje se može desiti,da se telefon ne ispravnim punjačem može trajno (hardverski) oštetiti (nije isključeno da je to i kod tebe slučaj) ,tako da se više uopšte ne može puniti.

  Probaj sa nekim originalnim punjačem (može od Nokia,Motorola....etc... modela,koji imaju isti mini-usb i slabiju bateriju od Tytn2). Takodje izvrši rekalibraciju baterije koju sam ti dao u predhodnom postu. Može da se desi,da ti pomogne. Ako ne bude bilo nikakve promene,moraš odneti telefon u servis (ne bilo koji) da ti pogledaju hardver,koji je zadužen za punjenje baterije.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2010, 11:15:25 od backarelli »
IP sačuvana
social share
I love mobile phones...                   HTC machines definitely have soul...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mislim da je u pitanju hardver, ko zna shta sam napravio neispravnim punjacem vjerovatno :/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mozda je riknuo ulaz na fon-u kada ti je crkao i punjac, mislim nece punjac sam od sebe da rikne nego dok puni???
Mozda ti je nesto pregorelo na ulazu idi u servis pa promeni 5-10 evra mislim da je, i ubuduce puni na kucnom punjacu. Mozes puniti i na kompu ali su Htc modeli malo osetljiviji na to pogotovu ti stariji modeli. Imaj u vidu i kad ga svaki put prikljucis na komp, na punjac da njakas ulaz, jbg.potrosna roba. Verovatno ti je star par godina pa ti vidi koliko je to punjenja i akanja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Tytn II
E ovako imam HTC TyTN II  i kad ga prikljucim usb kablom na racunar on se puni ali racunar ne prepoznaje telefon u servisu ga prepozna  dali zna neko gde da skinem drajver za XP za usb da bi prepoznao moj telefon
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.57
mob
Apple iPhone
Skines ActiveSync i to je to (valjda) Smiley
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Tytn II
to je upalilo ali imam jos jedan problem naime imao sam na telefonu navigaciju igo 8 koja je dobro radila ali sad kad hocu da je aktiviram stigne do one dozvole za koriscenje i kad kliknem da se slazem  ili neslazem (probao sam obe varijante) tu se zaledi i ni makac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.