Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatski novinar eksperimentom dokazao da su Vodice bezbedne za Srbe  (Pročitano 1009 puta)
15. Jul 2010, 23:08:26
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Kada se pročulo za napad na srpskog turistu koji se desio u hrvatskim Vodicama, novinar zagrebačkog 'Jutarnjeg lista' Željko Huljev napravio je mali eksperiment u želji da sazna da li je zaista nebezbedno biti Srbin u ovom mestu.

Huljev je rešio da prošeta mestom obučen u dres srpske teniske reprezentacije. Prošao je kroz centar, bio na obali, Plavoj plaži i u nekoliko kafića. I, uprkos činjenici da je pre izvesnog vremena jedan Srbin tu nastradao, Huljeva niko nije loše tretirao – naprotiv. Svi su bili ljubazni i profesionalni, te za ceo dan novinaru niko nije ni dobacio, a kamoli ga napao.


„To nije učinio niko od Vodičana, a učinjena je velika šteta našem turizmu. Istina, ima tuča u ‘pijanim satima’ na sve strane i u njima učestvuju svi, ali u Vodicama niko ne progoni turiste iz Srbije“, rekao je mladić koji iznajmljuje skutere i glisere na obali Vladimira Nazora.

Crvena majica i napis 'Srbija' nisu bili provokativni ni gostima u obližnjem kafiću, koji su čak proćaskali sa Huljevim, između ostalog i o odnosu prema srpskim turistima.

„Ko te ima šta dirati ako si normalan i dobronameran čovek koji je došao da se odmori, bez obzira odakle si“, konstatovao je jedan od gostiju kafića.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ima mnogo nacionalisičkih pretećih poruka sa obe strane da se nađu po internetu. Primera radi YouTube je najatraktivniji za obe strane. Stekao sam utisak da hrvati ipak dominiraju sa pretnjama. Mogućnost da neko ko je hrvatske nacionalnosti bude napadnut je verovatna u BG pre svega pa onda ostali veći centri. U bilo kom malom mestu pa makar ta osoba nosila majcu sa amblemima Hrvatske, prilično sam siguran da niko neće ni da ga pogleda. Da li to znači da ako se prošetam u majci sa natpisom Srbija u Hrvatskoj, neće niko da me dira? Ja nemam takav utisak.

To što je taj Željko dobro prošao ne govori da će i srbi dobro proći. Ako je bio upitan nešto od prolaznika, verovatno zbog hrvatskog dijalekta je odmah otpao. Provalili ga da je hrvat.

Pričam o normalnoj situaciji, obučem majicu sa natpisom Srbija i šetam se primorjem a nikog ne pogledam popreko.  Ovo kažem jer sam siguran da ako neko obuče majicu sa natpisom Hrvatska niko ga neće dirati u Srbiji. Ne garantujem za veće centre jer tamo ima više ljudi i pritom i više budala. Drugari hrvati znam da vas ima ovde na forumu pa prokomentarišite ovo.
« Poslednja izmena: 16. Jul 2010, 01:15:43 od Sasha019 »
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.