Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 01:28:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska od Srbije traži milijarde dolara  (Pročitano 6132 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ok dobro...sve mi je jasno!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti.

Zodijak
Pol
Poruke 513
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Sto se tog 'duga' tice..Dobice patku.Mozda dve..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Sto se tog 'duga' tice..Dobice patku.Mozda dve..

I jedno malu korbu voca..ajde reci da si i to zaboravio!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti.

Zodijak
Pol
Poruke 513
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Srbija sprema tuzbu protiv Hrvatske za Jasenovac..Jevrejski lobi podrzava..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Srbija sprema tuzbu protiv Hrvatske za Jasenovac..Jevrejski lobi podrzava..
Uh eto ga...sada smo se zahebali...ja neznam dali je tim jevrejima kao i tim sto spremaju tuzbu jasno da je Njemacka preuzela svu odgovornost za Jasenovac...poslje rata mislim! Daj malo obavestite te ljude koji se bave time!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
INTERVJU : Svetozar Livada, autor knjige "Etničko čišćenje - ozakonjeni zločin
Žrtve ocenjuju prirodu rata
Hrvatska je imala 1.107 naselja gde su Srbi bili većina. Utvrdio sam da je u tim naseljima do temelja uništena podloga za povratak. Iz Hrvatske je isterano 124 hiljade Srba. U Zagrebu je na velesajmu bio i jedan koncentracioni logor, "Paviljon 22" i uglavnom su svi znali šta se tamo dešava, a oko 200 ljudi je nestalo
Profesor Svetozar Livada je o poslednjim ratovima na prostoru bivše SFRJ napisao nekoliko knjiga, međutim poslednja "Etničko čišćenje - ozakonjeni zločin", maestralno je delo, koje je promovisao po celoj Hrvatskoj ali je prošla skoro prećutano. Jednostavno je ignorisana jer rat i njegove posledice koje su često bruka za obe strane nisu dobre kada se o njima piše argumentovano. Zbog toga dr Livada u razgovoru za Glas javnosti kaže:


  KNJIGOCID

Početkom devedesetih, "neprijatelji" su bile i knjige. Pisali ste o "knjigocidu" u kojem je uništen veliki broj knjiga jer su bile "nepodobne"?
- Naše društvo već decenijama živi u ideološkoj obmani i tumači samo paradigme svoje ideologije, a protivnu ideologiju negira do vulgarnog ateizma. Negira i istorijsku instituciju, crkvu, religiju i po toj logici nastala je potreba da se izopšti mogućnost postojanja. Negacija etnosa, ovde, ili negacija njegove kulture ide tako daleko da se zatiru i groblja, a zatiranjem knjižnog fonda i kulturnih institucija kulturocid je kompletan. To je ponavljanje nemačkog nacističkog odnosa prema kulturi Jevreja. Ovde je nacionalizam počeo jezičkim nacionalizmom i pretvorio se u knjigocid, kulturocid i na kraju išao prema negaciji ljudi i celih grupa, i to ne samo prema Srbima, nego i onima "koji nisu sa nama, ili su protiv nas." Čak su bili rigidniji prema pripadnicima svoga etnosa, koji nisu pristali na taj oblik mržnje, kulturocid, na odnos prema čoveku i njegovim vrednostima. A to i dalje traje! Nedavno je nagrađena književnica koja je pisala uputstvo za uništavanje knjižnog fonda u Hrvatskoj! Prema tome ciljevi rata su bili proterivanjem stanovništva delom ostvareni, ali se oni nisu do kraja realizovali i zbog toga imamo nedovršeno izmirenje.
   
 
 

- Mi živimo u jednoj organizovanoj obmani i laži. Svi fenomeni o odnosu na prirodu rata su ideologizovani.


Ko to mi?
- Društva i sredine novonastalih država. Sve nove države imaju stereotipe prirode rata. Da bi se taj stereotip na neki način argumentovano definisao i da bi se otklonio to treba uraditi na osnovu empirijskih vrednosti posledica rata. Jer žrtve ocenjuju prirodu rata. Treba odrediti koje je bila njegova suština. Koji su bili strateški ciljevi i kako se i kom obliku ostvaruju.

Vaša knjiga je čista sociološka studija hrvatskog društva i promena u njemu?
- Osnovnu podlogu čini faktografija odnosa prema prostoru i ljudskom faktoru. Budući da je strategija rata imala ugrađeno u sebe etničko čišćenje, pokušao sam da vidim koliko je to etničko čišćenje bilo strateški rasprostranjeno na celi narod i lokalitete gde su živeli.

Zbog toga sam uzeo statističke pokazatelje. Hrvatska je imala 1.107 naselja gde su Srbi bili većina, i temeljito sam istražio kakvo je stanje bilo 1991. po popisnim rezultatima i kakvo je bilo 2001. godine po popisu stanovništva. Tako sam utvrdio da je na pretežnoj većini naselja u kojima su Srbi bili u većini do temelja uništena podloga za povratak. Ne samo što su ljudi proterani, nego je uništena celokupna nadgradnja, a to je hrvatska nadgradnja, bez obzira na to što je ona vlasnički pripadala stanovnicima srpskog naroda oni su bili hrvatski građani. Utvrdio sam da su uništene sve prateće infrastrukturne institucije, ambulante, Domovi kulture, magacini, trafo-stanice, groblja... Zbog toga je etničko čišćenje u Hrvatskoj bilo najčistije jer je zahvatilo toponomastiku, onomastiku i katastar. Kada sam to utvrdio, išao sam dalje, pa sam na osnovu statističke analize ustanovio kako je to bilo sprovedeno u gradovima i u dvesta i nešto gradova koje ima Hrvatska ustanovio da je iz njih isterano 124 hiljade Srba gde nije bilo rata i da je primenjena ista "tehnologija". Tako nisam našao nijedno selo u kojem neko nije ubijen ili nestao, a u većim gradovima bili su osnovani koncentracioni logori, koji su se eufemistički zvali "sabirališta", a u mnogim sredinama su i ubijeni. U Splitu je deložirano oko 10 hiljada građana, a u Zagrebu 18.500 po statističkim podacima.

U Zagrebu je na velesajmu bio i jedan koncentracioni logor , "Paviljon 22", i uglavnom su svi znali šta se tamo dešava, a oko 200 ljudi je nestalo. Ipak, najveći broj ljudi likvidiran je u Sisku, a do danas nema nijednog sudskog procesa protiv počinitelja.

Zbog vašeg pisanja smatraju vas jeretikom, ne samo Hrvati, već i Srbi, zapravo njihovi politički predstavnici u Hrvatskoj?
- Istina je sama po sebi bolna. Prvo što su takozvani titularni intelektualci zaposeli institucije i pošto su posledice rata takve da ukazuju na sve elemente građanskog rata, a oni su tzv. intelektualci, koji su opsluživali kontrarevoluciju i lansirali sintagmu da se radi o "Domovinskom ratu" i kada iznosiš te činjenice ti si ne njihov neprijatelj, ili ovog i onog fenomena, nego "istine o domovini, o državi" ti si neprijatelj države jer je država dignuta na postolje života i smrti. Onda po toj logici stereotip je prodro u sve institucije, pošto desničari, koji ne mogu da budu intelektualci jer ih ne zanima istina i opšte dobro, nego samo interes i plemenski uzus i način života, pa kao "ognjištari" ne samo da stigmatiziraju svakoga onog koji to dovodi u pitanje i najradije bi ga likvidirali jer, na celom Balkanu je kama najsvetlije oružje. Ovde se politički protivnik doživljava kao neprijatelj, a neprijatelja treba poraziti, ne samo poraziti, nego ubiti i negirati u svakom pogledu. Po toj logici svako licitira svojim žrtvama i podiže ih do nemogućeg broja i demografskih parametara, ali drugoga potpuno negira, pa su tako i mrtvi "naši neprijatelji".

IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Au druze moj... ovo neki jaki covo...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Primjer vase lijepe demokracije

ERA PRIVEDEN NA VIDOVDAN
Era Ojdanić proveo dan u policijskoj stanici u Hrvatskoj samo zato što je kod prijatelja u restoranu za njihovu dušu zapevao nekoliko srpskih hitova!
Slučajnost ili ne, tek na Vidovdan u hrvatskom mestu Veliki Poganac pokraj Koprivnice privedeni su u policijsku stanicu srpski folk pevač Era Ojdanić i harmonikaš Velimir Živković iz Beograda! Era i kolega privedeni su zbog navodno ilegalnog nastupa na proslavi (bez posedovanja radne dozvole) koja je održana pod šatorom kraj kafe bara "Danny 2", čija je vlasnica Srpkinja Danka Šoštarić!

Uzrujan zbog svega što mu se u Hrvatskoj dogodilo, Era Ojdanić, koji se u petak vratio u Beograd, za Kurir je istakao da je do sada u "lijepoj njihovoj" pevao nekoliko puta i da nikada nije imao problema.
- Uvek sam imao urednu radnu dozvolu, a jedno vreme kad su za odlazak u Hrvatsku bile potrebne i vize, i njih sam dobijao. Ja sam bio prvi srpski pevač koji je gostovao u "lijepoj njihovoj"! U Velikom Pogancu sam bio u privatnoj poseti kod prijatelja Miroslava Dulikravića, koji me je pozvao da zajedno dočekamo Vidovdan. Na put sam krenuo s prijateljem Velimirom jer nisam hteo da u Hrvatsku putujem sam. Na proslavi, koja je bila u šatoru ispred tog kafića, od vlasnice i njenog muža bio sam zamoljen da otpevam nekoliko pesama kako bih uveličao proslavu srpskog praznika - priča Era Ojdanić.

 
  SRBI - LEPO VASPITAN NAROD

Folk pevač ističe i da je policija bila korektna prema njima - nisu ih maltretirali niti vređali, ali su im sve vreme, dok nisu napustili Koprivnicu, jedanaest časova bez prestanka bili za vratom.
- Jedan od policajaca mi je rekao da sam ga prijatno iznenadio jer prilikom saslušavanja i davanja iskaza nisam podizao glas i što sam bio smiren i korektan. Pa ja sam pevajući obišao čitavu zemaljsku kuglu! Rekao sam im da sam lepo vaspitan i znam kako da se ponašam u tuđoj zemlji. Uostalom, kao i svi Srbi - kaže Era.
   
 
 
 
On dodaje da je skup bio uredno prijavljen, a Velimir Živković i on su nastupali bez honorara. Kaže da je pevao sam u dva navrata po pet-šest pesama, uobičajene numere koje najčešće izvodi - "Šumadijo, Šumadijo", "Kuće male krečene u belo", "Zlatibore, pitaj Taru" i "Oženjen sam, kao momak živim".
- Oko jedan sat posle ponoći u ugostiteljski objekat došla su dva inspektora, jedan se zove Marko Mićić i inspektorka, kojoj nisam upamtio ime, sa dva policajca. Verujem da nam je to napakovao jedan Hrvat koji ima kafanu oko sto metara dalje. Inspektori su nam odmah tražili pasoše i radnu dozvolu. Pošto nismo imali radne dozvole jer smo za Vidovdan došli u goste, oni su nas dvojicu uz policijsku pratnju odveli do stanice policije da nas saslušaju i naprave zapisnik. Saslušanje je trajalo skoro dva sata, da bi nas kasnije odveli i u Koprivnicu, u drugu policijsku stanicu, gde su nas tri sata ponovo ispitivali - opisuje svoj "hod po trnju" naš pevač, ističući i da mu je tu dato rešenje kojim se njima kao strancima zabranjuje da se bave muzičkom delatnošću bez radne dozvole.

Era naglašava da su ga odmah obavestili da ih istog dana očekuje suđenje kod sudije za prekršaje. Pevač kaže da su se na vreme pojavili kod sudije za prekršaje Vesne Adamović, koja ih je oslobodila optužbe da su nelegalno obavljali estradnu delatnost.

- Moram da istaknem da je sudija za prekršaje bio izuzetno korektna i fer žena. Generalno, najviše sam ogorčen što, kad njihovi pevači dolaze kod nas, mi ih dočekujemo crvenim tepihom, a o radnim dozvolama niko ih ne pita, a evo kako postupaju Hrvati sa Srbima kada kod prijatelja dolazimo u "lijepu njihovu" - kaže na kraju Era Ojdanić.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Da znam dobro stani mi smo zaostali a vi naprjedujete...eto rijesen problem svi znamo na cemu smo i to je super...tuzakati cemo se i svatko zadovoljan  Smile

Malo vise citaj strane novine ako zelis imalo pouzdanije i realnije cinjenice o tih sto mi jedan era Ojdanic prica...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Pouka priče je valjda jasna i debilima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 01:28:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.