Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:42:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska nema nameru da se izvini Srbiji  (Pročitano 32680 puta)
16. Nov 2008, 21:45:55
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Hrvatsko Ministarstvo spoljnih poslova i evropskih integracija saopštilo je da Hrvatska nema potrebu da uputi izvinjenje Srbiji za događaje u proteklih 18 godina.

U saopštenju povodom poslednjih izjava predsednika Srbije Borisa Tadića o odnosima Zagreba i Beograda, navodi se "da je za rat na području bivše Jugoslavije, kao i za agresiju na Hrvatsku odgovorna velikosrpska ideologija i režim Slobodana Miloševića".

Tadić je u subotu u intervjuu agenciji Beta rekao da misli da je "učinio dosta" za razvoj odnosa Srbije i Hrvatske, navodeći i da se izvinio pripadnicima hrvatskog naroda koji su bili "žrtve zločina koje je učinio neko u ime srpskog naroda", ali da "nikada slično izvinjenje sa hrvatske strane nije usledilo".

Ocenjujući da u "hrvatskoj politici ne postoji svest o neophodnosti izvinjenja i za velike žrtve koje je imao srpski narod", Tadić je kazao da "to ne ide u prilog poboljšanju bilateralnih odnosa i njihove izgradnje u budućnosti".

"Hrvatska nije vodila agresivni rat niti su hrvatski vojnici ratovali na području Republike Srbije, pa zbog toga ne postoje razlozi ni potrebe za izvinjenje", navodi se u današnjem saopštenju hrvatskog ministarstva.

Ministarstvo smatra da bi se "Srbija i njeni funkcioneri morali suočiti s istinom o svojoj nedavnoj prošlosti i ulogom u agresiji na Hrvatsku, kao i odgovornosti za najteže zločine koji su tada počinjeni na području Hrvatske".

U saopštenju se takođe tvrdi da je to preduslov svakog pomirenja i temelj za razvoj dobrosusedskih odnosa.

"Istovremeno, Hrvatska ostaje pri svom opređeljenju o potrebi bolje regionalne saradnje i unapređenja međusobnih hrvatsko-srpskih odnosa koji su od izuzetne važnosti za mir i stabilnost ovog dela Evrope", navodi se u poruci.

Na kraju saopštenja se navodi da Hrvatska podržava evropsku perspektivu svih zemalja jugoistočne Evrope kao najbolju garanciju dugoročnog mira i stabilnosti.

"U prilog tome Ministarstvo spoljnh poslova i evropskih integracija ističe da je Hrvatska kao zemlja koja je pred ulaskom u NATO i Evropsku uniju spremna da svoja iskustva podeli sa svim zemljama regiona, pa tako i s Srbijom", poručilo je Ministarstvo.


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No pain-no gain!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 121
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung E251
Predivno,a Bljesak i Oluja najveće pobede hrvatske vojske.Nisam srbin ali od ovakvo licemerja mi se stomak okreće Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Isprika Srbiji?
What for?
Pa nije se jedna metak u tom ratu ispucao na teritoriji Srbije...

Ali, debelo jedno ali Smile
Isprika Srbima, onim nevinima koji su bili žrtve nekih kretena i kriminalaca unutar Hrvatskih redova - e to je druga priča.
Nevine žrtve zaslužuju NE SAMO ISPRIKU nego i više od toga.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Nije na prvom mestu on imao razlog bilo kome da se izvinjava prvi Wink Znao je da povratno izvinjenje dobiti a ako nije znao onda je glup Smiley
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia E
Ne trazimo mi od 'rvata nikakva izvinjenja kasno je za to, a za ovo izdajstvo Borisa Kradica nek mu sude pokoljenja, toliko Smile  sa onima koji su nas bacali u jame u krecane i klali ustaskim nozem proterali i spalili ognjista nema razvijanja prjateljskih odnosa ja stvarno ne znam odakle Kradicu takva ideja Smile na svakom koraku Mesic i kompanija podrzavaju sva klanja i ubistva Srba u zadnjih 200 godina, i sad se ocekuje od jednog komuniste po opredeljenju a ustase po ubedjenju da se izvini za "eventualne" zlocine a on se pravi budala i jos kaze da su odnosi izmedju dve zemlje zahladili pa ima li veceg licemera od onog majmunolikog mutanta i drustvenog marginalca!?
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


No pain-no gain!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 121
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung E251
Kaže NEKIH kriminalaca u hrvatskim redovima!A odakle onda 10.000 navijača na utakmici Hrvatska-Andora skandira,,ubij srbina''?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
BlackBerry Torch
Kaže NEKIH kriminalaca u hrvatskim redovima!A odakle onda 10.000 navijača na utakmici Hrvatska-Andora skandira,,ubij srbina''?

S time se već UEFA zeza i bavi. A NSH plaća u CHF Smile
Ako nisi shvatio što sam htio reći - tvoj problem. Možda namjerno biraš da ne želiš shvatiti. A to već nije moj problem.
Ja znam da sam fer prema svim nevinim žrtvama, bez obzira bile one Hrvatske, Srpske ili neke treće.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Istocna Hrvatska je sravnjena sa zemljom  Smile . Srbi su etnicki ocisceni iz Hrvatske. Nije toliko problem u izvinjenju, koliko u tome sta se radi nakon svih zahebancija 90-ih. Ali, red bi bio da se Stjepan (ili neki drugi igrach) izvini. Na Balkanu se "izvini" tumaci kao znak slabosti, inferiornosti, zato se niko nikom ne izvinjava, vec se glavicom razbija tvrdi zid  Smile Mislite o tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
samo malo, hrvatska zaista nema razloga da se izvini srbiji, kao drzavi, jer zaista hrvatskih trupa na teritoriji srbije i nije bilo, ali treba srbima koje je proterala ne samo da se izvini vec i da im omoguci povratak Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N95
Odlicno, super, fenomenalno! Usli smo u novi hladni rat sa Hrvatima! Tolko o ovim demokrata, liberalima i evropljana. Nesto oni pricaju o radikalima a sada ispali oni gori! Samo tako! Samo se vi izvinjavajte hrvatima...
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 66
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:42:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.