Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:54:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatska (Dalmacija & Istria)  (Pročitano 7381 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
PA ocigledno je jedino resenje da Hercegovce i Bosance drzite stoooo dalje od Dalmacije... 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Mind the cat

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ne bih da da ponavljam kao Švaba tra-la-la da sam punih 20 god. bar 3-4 puta godišnje odlazila što na letovanje, što na izlete, doček Nove g. u Istru i Dalmaciju. Sjajno je, fenomenalno, ima neki svoj šmek koji nigde drugde u svetu nisam našla, ali isto tako i druge destinacije imaju nešto svoje po čemu su interesantnije od Cro. Pitanje je samo ko šta voli. Ja volim istarsko podneblje, u Poreču su mi najbolji prijatelji na celom svetu, ma draži od ove moje ćaknute familije! I onda ako me neko pita da li da ide tamo, mogu da mu dam samo dobre preporuke, savete i kontakte ako mu treba dobar apartman! 

Eto, ima i nas koji volimo Istru, ali volimo da kusnemo i iz drugog tanjira!  Smile
IP sačuvana
social share
Mrrrrr.....Prrrrr.....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
Ne bih da da ponavljam kao Švaba tra-la-la da sam punih 20 god. bar 3-4 puta godišnje odlazila što na letovanje, što na izlete, doček Nove g. u Istru i Dalmaciju. Sjajno je, fenomenalno, ima neki svoj šmek koji nigde drugde u svetu nisam našla, ali isto tako i druge destinacije imaju nešto svoje po čemu su interesantnije od Cro. Pitanje je samo ko šta voli. Ja volim istarsko podneblje, u Poreču su mi najbolji prijatelji na celom svetu, ma draži od ove moje ćaknute familije! I onda ako me neko pita da li da ide tamo, mogu da mu dam samo dobre preporuke, savete i kontakte ako mu treba dobar apartman! 

Eto, ima i nas koji volimo Istru, ali volimo da kusnemo i iz drugog tanjira!  Smile

Ja u životu nisam vidija Istriana uživo haha... a rijeko da je itko drugi u Hrvatskoj ih vidio tko nije iz Istre, ja uopce nemam osjecaj da su oni u Hrvatskoj, ta regija je neki drugi svijet za sebe Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 12:06:42 od Dalmatino_CRO »
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
Tamo bih jedino i mogao da odem.... No ipak necu da vam ostavljam pare Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60


 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
10 stvari koje strani turisti moraju znati o Hrvatskoj

Neke predrasude o našoj zemlji su ljudi stvorili iz neznanja. Isto kao i bilo kojoj drugoj zemlji. Za neke smo si sami krivi, jer, zapravo, jesmo takvi, ali ne želimo to priznati pa optužujemo druge za šovinizam. Što bi naši gosti, zapravo, trebali znati o nama?
1.   Ne govorite nam o našim sportskim uspjesima. Više nemamo niti njih


Poput Georgea W. Busha koji je za posjeta Hrvatskoj tome lupetao kako je naša zemlja poznata po svojoj sjajnoj košarkaškoj momčadi, tako i neki drugi neuki turist može koristiti stare i loše obavještajne podatke ili pročitati stari članak na internetu. Tek sada vidimo koliko su nam značili svi oni plasmani na svjetska prvenstva, medalje u momčadskim sportovima koje nitko drugi ne igra i pojedinačne medalje koje su osvojili pojedinci za koje nitko ne mari dok ne osvoje medalju. Tek sada vidimo kako nemamo ništa drugo. Ne dirajte ranu koja boli.

2.   Hrvatska je lijepa zemlja puna bogatog povijesnog nasljeđa

Što za svoju zemlju mogu reći stanovnici bilo koja druge zemlje na ovoj planeti. Da nađete živa bića na nekoj drugoj planeti, sigurno bi i ona, pod uvjetom da mogu govoriti i da imaju slično društveno uređenje mogla za svoju zemlju reći isto. Stoga, ako želite nešto lijepo reći o našoj zemlji, probajte nešto drugo. Mi bismo vam rado pomogli oko toga, ali je činjenica da smo trenutno nešto u lošoj formi i ne pada nam ništa na pamet. Malo ćemo razmisliti pa vam se vratimo s tim...

3.   Nitko vas ne želi ovdje, ali kad ste već tu, onda ostavite svu svoju lovu


Hrvatska je zemlja turističke orijentacije koja ništa ne čini kako bi razvila svoj turizam i nešto pošteno zaradila na svojoj ljepoti bogatstvu povijesnog nasljeđa. To je zato što vas ne volimo. Da, vas, strance. Zapravo, bojimo vas se. Imali smo loših iskustava u prošlosti i sada oklijevamo pri ulasku u novu vezu. Europska unija je puna obećanja, ali mi smo oprezni., stoga i pregovori traju malo sporije. Vidite, mi cijelo vrijeme znamo što radimo. Tih milijun i kusur turista u ovih par mjeseci godišnje je najviše na što smo trenutno spremni.

4.   Dva milijuna ljudi u ovoj zemlji su celebrityji, bolje vam je da znate tko je tko


Možda nismo nešto pametni i sposobni, ali znamo kako postati poznat. Naši mediji nisu u stanju objaviti niti jednu informaciju koja ne uključuje neku poznatu osobu., No, s obzirom da su skoro svi u Hrvatskoj već poznati putem talent i reality showova, celebrity i trač magazina i televizijskih emisija imaju veliku vjerojatnost da objave nešto što je stvarno važno i što se doista dogodilo.

5.   Da, mi smo katolici


Dovoljno uvjereni u to da bismo mogli tiskati i plakat na kojem to piše. Što to znači zapravo ne znamo, ali znamo da nam se sve prašta ako odemo u crkvu. Stoga, budite spremni na to da vam bacimo auto u more, ako nam se ne sviđaju tablice na njemu. U kafiću ćemo vam naplatiti račun 10 puta više bez da trepnemo, a ako se budete bunili još ćemo vas i istući. To vam dođe kao život na kredit, imamo nejasnu ideju da to nije u redu, ali ne zabrinjavamo se oko toga dok ne dođe račun na naplatu.

6.   U našoj zemlji više nema rata. Osim nakon nogometnih utakmica


Unatoč nama koji živimo u njoj, Hrvatska je, zapravo, jedna prilično mirna zemlja. Rekli bismo čak i dosadna. Kriminalce smo sklonili s ulice u državne ustanove i velike kompanije pa je, zapravo, prilično sigurno šetati i uživati u ljepotama naše zemlje i njezinom bogatom povijesnom nasljeđu. Najveća vam opasnost prijeti kada nižerangirani nogometni klub iz vaše nogometno nezanimljive zemlje pobijedi jedini naš klub koji smije postati državni prvak. Tada vam zbog tablica možemo baciti auto u more.

7.   Imamo i struje i tekuće vode


Turist koji posjećuje neku egzotičnu zemlju po prvi put ima pravo na svakakva pitanja. Jedno od prvih je dostupnost osnovnih komunalnih usluga. To što se jednim dijelom naša zemlja nalazi u Srednjoj Europi, a i dalje se smatra egzotičnom je isključivo zasluga nas koji živimo u njoj i našeg karaktera, te specifičnog oblika kojeg zemlja zaprima kada je nacrtate na karti, a podsjeća na bananu. Iako ovdje svi volimo reći da je to kifla.

8.   Nalazimo se u istoj vremenskoj zoni poput većine kontinentalne Europe


Tako je, a ako avion ne leti na propelere kod nas iz te iste Europe možete stići za manje od 3 sata, gdje god se nalazite. Pod uvjetom da od tamo postoji direktna linija, što onda i nije tako puno mjesta iz kojih možete doći. I bolje, jer nemamo niti jedan pravi veliki aerodrom, a, sjećate se, zapravo nit ne volimo da nam puno dolazite. Javit ćemo vam kada smo spremni i za taj korak...

9.   Iako je Hrvatska stanište brojnim divljim životinjama, one ipak ne šeću slobodno ulicama naših gradova


Kod nas ulicama slobodno šeću sudionici brojnih kriminalno-sportsko-gospodarstveno-političkih afera koje toliko potresaju našu javnost da je ona, uznemirena situacijom u zemlji, odlučila kolektivno poći na godišnji odmor. Za to vrijeme, sudionici spomenutih afera dobivaju solidnu minutažu i prostor u prijateljski naklonjenim medijima gdje mogu onda iznijeti svoj stav i istinu. Javnost je još uvijek na godišnjem, a mediji ju ne žele uznemiravati pitanjima što ona zapravo misli,

10.   Ne, to nije privid, ovo je uglavnom dosadna zemlja


Od činjenice da u glavnom gradu posjetitelj nema ništa što bi mogao raditi nakon 11 sati navečer, do gore nabrojanih fenomena koji govore kako su žitelji naše zemlje zapravo konstantno napušeni i ništa ih pod milim bogom ne dira, niti, poput svih napušenih ljudi, možete išta s njima poduzeti sve vam govori kako je ovdje dosadno. Da nema onih par mjeseci kada nam vi, dragi naši turisti, dolazite, što bismo mi sami sa sobom?

Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
Ma ljudi.  Nakon 22 godine sam ponovo bio u Hrvatskoj na moru.  I sve je bilo super.  Tamo su svi posveceni turizmu.  I normalno, nevolju dobije ili onaj koji je trazi, ili onaj koji je bas baksuz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak
Pol
Poruke 86935
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0
svaki turist je dobrodosao u Dalmaciju pa tako i turist iz srbije!!!
nemojte virovat pricama o nekim napadima na turiste, a i ako se dogode dogode se s razlogom (zbog provokacije, npr. pivanje zvezdine ili patrizanove pisme, pa i u beogradu bi hrvati dobili batina da pivaju hajdukove pisme)...
samo vi dodite do Dalmacije, uzivajte u moru, suncu i izlascima i naravno ostavite koji dinar....  Smiley))))
IP sačuvana
social share
The normal boobs ( . )( . ) The silicone boobs ( + )( + ) The perfect boobs (o)(o) Some boobs are cold (^)(^) and some boobs belong to grandmothers \./\./ And let’s not forget the very large boobs (o Y o) and the very small boobs (.)(.) and lastly the asymmetrical boobs (•)(.) I love them all!!!


Galerije slika najlepsih dama - Sydney Sweeney
Galerije slika najlepsih dama - Paige VanZant
Galerije slika najlepsih dama - Paige Spiranac


Galerije slika najlepsih dama - Sara Jean Underwood
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Apple iPhone SE 2020
Meštani Jelse objavili čitulju za svoj grad

Tanjug    | 06. 08. 2010. - 21:49h | Foto: A. Dimitrijević/Ilustracija    | Komentara: 12
Iako je od Hvara preplavljenog turistima udaljena samo tridesetak kilometara, Jelsa u špici ovogodišnje sezone je gotovo prazna, pa su očajni zbog manjka posla, meštani i jelšanski ugostitelji, sastavili čitulju turizmu u svom gradu, pišu danas hrvatski mediji.

U umrlici, kojima su pre nekoliko dana nakratko oblepili mesto, ogorčeni Jelšani se opraštaju od, kako je oni zovu, "Jese" u jeku turističke sezone i ironično, između ostalih, zahvaljuju Opštini, Turističkoj organizaciji i političkim strukturama na "podršci što je umrla posle višegodišnje bolesti".

Vlasnica jednog restorana u Jelsi smatra da je glavni uzrok loše sezone nedovoljna promocija mesta, manjak informacija za goste na internetu, kao i loša saradnja i povezanost lokalnih ugostitelja i domaćih vrhunskih vinara i uljara.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Gušti su gušti.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1742
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson G 502
Citat
Najbolji srpanj u povijesti hrvatskog turizma..Dobra vijest za hrvatski turizam, državni proračun i sve koji su velike nade polagali u ovogodišnju sezonu. U srpnju su ostvareni najbolji rezultati u povijesti hrvatskoga turizma, koji su potpuno izbrisali minuse od početka godine. Samo u proteklom mjesecu Hrvatsku je posjetilo dva milijuna i sedamsto tisuća turista.
Ministar turizma Damir Bajs na konferenciji za novinare u Makarskoj izjavio je da smo u srpnju ove godine imali 2,7 milijuna turista, što je 9 posto više nego u istom mjesecu 2009. godine.
Oni su ostvarili 19 milijuna noćenja ili 7 posto više nego u srpnju prošle godine. Zahvaljujući izvrsnim rezultatima u srpnju, u prvih sedam mjeseci ove godine imali smo 5 milijuna i 500 tisuća stranih i domaćih turista, što je 3 posto više nego u prvih sedam mjeseci prošle godine. U prvih sedam mjeseci ove godine ostvareno je oko 31 milijun noćenja, a to je za oko 5 posto više u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje, objasnio je ministar.

Izvor..

 Smile
« Poslednja izmena: 09. Avg 2010, 17:52:18 od čmelka »
IP sačuvana
social share
Potpuno legitimno u Kninu, Srbi bili na svojoj zemlji i rusili balvane na svojim ulicama, ne vidim u cemi je problem.....

Onako im samo kazu: pamet u glavu ili vam pustamo Srbe s lanca. (by shkorpion
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:54:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.