Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvati u Beogradu  (Pročitano 6310 puta)
16. Jan 2006, 19:07:23
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ne za gomilom vec za pravdom.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mladi u Srbiji i Hrvatskoj sve manje se sećaju ratnih sukoba i mržnje, a u Beogradu je sve više gostiju iz Hrvatske. Mladih Zagrepčana je sve više u Gradu greha,... kako po popularnom filmu zovu Beograd. Oni su neopterećeni prošlošću i hrle ka Beogradu oduševljeni provodom kakav u svom gradu ne mogu ili ne znaju da nađu.

Zagrepčanka Bojana Sošić često putuje. Voli da posećuje različita mesta, upoznaje ljude i voli dobar i kvalitetan provod. Upravo zbog toga, Beograd joj je jedna od najdražih destinacija. "Ovde ne moram da pričam na stranom jeziku, svi me razumeju. Mogu da upoznam više ljudi i o više stvari s njim ada pričam. Zabavno je, veliki je to grad, duplo veći nego Zagreb, ima više mesta za izlazak, kulturnih događaja i uopšte više zanimljivih ljudi koje mogu da upoznam", kaže ona.

U Beogradu često boravi i zagrebački DJ Verbal. I on je fasciniran veličinom Boegrada i žali se da mu je Zagreb postao skučen i dosadan i da ne pruža dovoljno mogućnosti za provod. "Odgovara mi to što mi ovde izgleda atraktivnije, daje mi više mogućnosti, a i jeftinije je, tako da je super zarađivati u Hrvatskoj, a onda dolaziti ovde, čisto iz potrošačke perspektive", kaže Verbal.

Novinar zagrebačkog Jutarnjeg lista Miroslav Kuskunović više od godinu dana živi u Beogradu. On smatra da je folk-muzika najjači srpski izvozni brend, a da su narodnjaci i splavovi sinonim dobre zabave. On kaže da mladi u Hrvatskoj Beograd i Srbiju upoznaju preko filmova u kojima se u Srbiji sve svodi na šalu i provod.

"Beograd je, što se tiče noćnog života, interesantniji nego Zagreb. U Zagrebu je tranzicija otišla do te mere da se od ponedeljka do petka radi, a vikendom izlazi i ima malo mesta na kojima se možeš dobro zabaviti kao u Beogradu. Ovde ima mnogo raznovrsnih mesta. Beograd živi 24 sata nedeljno, što nije slučaj sa Zagrebom. Ovde postoji jedan kosmopolitizam koji se, na žalost, u Hrvatskoj možda ponekad prikazuje u krivom svetlu. Čovek kada dođe ovde zapravo promeni mišljenje o tome kakav je Beograd", kaže on.

Najbolji pokazatelj kakav stav prema Beogradu danas imaju mladi Hrvati govori slučaj Kuskunovićevog prijatelja koji je celo društvo iz Zagreba doveo u Beograd, na momačko veče. Zbog dobrog provoda i jedna Zagrepčanka planira da ponovi isti put za svoje devojačko veče. Da li je Beograd na putu da izgradi još jednu izvoznu robnu marku? 



http://www.zuraja.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=354&topic=9&newlang=
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 649
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
neka dodju uz zemun pa da vidis kako ce da imaju lep provod skijanje po dunavu ali zimi a splavove ce da vide samo sa reke dok budu skijali Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1047
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung G880
Moj slucaj ce biti Srbin u Zagrebu jer idem na koncert 13. februara na Bloodhound gang
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Ne znam kako bi se mi proveli tamo kad bi otisli grupno.
Sve u svemu dobrodosli su,samo nek ostavljaju lovu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
moj ujak koji zivi u Zg kad je dosao u Bgd posle 15 godina imao je samo jednu zamerku:
nema ni jedne menjacnice u centru grada koja radi posle 8h ili vikendom...
sto se ostalog tice (hrana, pice, smestaj, provod, knjizara koja radi do 12h nocu, sigurnosti,...) ostao je bez teksta.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
Imam ima znam ja menjacnicu u 27 marta,a u cumicevom ima i aparata,mada je mom ortaku ukrao 100$.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
e, hvala za info.. kad opet dodje u bgd da prekopava po arhivi kinoteke, reci cu mu.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 649
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
ima u zemunu par menjacnica rade non stop ali necu dat i kazem gde Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Sto vise njih to vise para, sto vise para to boljih i kvalitetnijih zurki....i nov nacin zivota...samo sumnjam da bi smo mi odavde smeli i da promolimo nos u zg i dao tome izvestavaju televizije. Ne bismo dosli kuci u jednom komadu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 649
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
tacno tako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.