Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hronicni gastritis i helikobakter pilori  (Pročitano 47624 puta)
17. Feb 2012, 15:47:53
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Zeleo bih da se konsultujem sa ljudima koji imaju malo vise iskustva od mene sa gastritisom.Imam 21 godinu, nisam sklon bolestima i pre ovih pregleda nisam bio dugi niz godina kod lekara.Imao sam i ranije problema sa stomakom ali to je bilo samo kad se veoma iznerviram i to se pokaze tako sto pocne zeludac jako da me boli i to prestane nakon odredjenog vremena.U decembru prosle godine osetio sam nelagodnosti u zeludcu u vidu mucnine i nadutosti i jedno vece sam imao takozvani "napad gastritisa" koji je dosta podsecao na srcani udar jer nisam mogao da disem ali se kasnije pokazalo da su svi ti problemi gastro prirode (radjen mi je ekg i pregled grudi,pritisak itd).Posle toga tegobe su se pogorsavale toliko da sam ceo dan provodio u krevetu sa bolovima u zeludcu,nadutoscu,mucninom i kiselinom koja se sirila skoro do grla sto je izazivalo i bol u grudima.Da ne bih duzio pricu jer sam bio kod mnogo lekara (vecina je rekla nije ti nista idi kuci) na kraju sam uradio gastroskopiju i utvrdjen mi je hronicni gastritis i sumnja na jedno stanje zvano aberantni pankreas sto treba da utvrdim za neko vreme u Klinickom centru preko Ehoendoskopije.Radio sam test na Helikobakter (Igg iz krvi) i pokazalo se negativno mada imam veliku sumnju da je upravo bas ona kriva za moje stanje.Stanje mi se znatno poboljsalo u januaru i moram da naglasim da nije zbog lekova vec samo od sebe i u tome je glavni problem.Terapija koja se sastoji od Gastroperiodna,Kontroloka,Espumisana,Iberogasta,Buskopama,Pepsan gela i cajeva mi nista nije pomogla i stanje mi je podjednako isto kao i kad ne pijem nista od njih.Od pre nekoliko dana sam dobio i jake bolove u zeludcu i zanima me zbog ceka je tako s obzirom da ih nisam imao vec preko mesec dana? Lekovi koje trenutno pijem su Gastoperidon (pio sam Klometol ali nista ne pomaze) i Espumisan.Nadutost, mucnina i bolovi dodju i prodju sami od sebe u bilo kom periodu dana ili noci nema nekih pravila.I pored svega toga slezina mi je izduzena ali kazu da to nema veze sa gastritisom i da je to verovatno zato sto sam visok.Samo jos da dodam nemam problema sa prolivom (nema krvi u stolici), ne povracam ali osecam kako mi stomak vrlo tesko vari hranu (u decembru sam naglo izgubio dosta kilograma ali to je stalo kad sam krenuo opet redovnije da jedem).I danas mi je opet pocela totalna odbojnost prema hrani sto znaci da jedva mogu nesto da pojedem.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Od pre nekoliko dana sam dobio i jake bolove u zeludcu i zanima me zbog ceka je tako s obzirom da ih nisam imao vec preko mesec dana?
Шта да ти кажем?
Вероватно ће те гастритис пратити цео живот или ће да се уклони део панкреасног ткива.
Тегобе имају перидоичан карактер. Час је јаве, час их нема.
Има и нервозе,али има и ефекат исхране. Нема кафе, чајеви, дуван, алкохол. Нема лекова на празан желудац.
Ако имаш новца, ако живиш у Београду и ако си вољан, иди за овај ехо приватно!
Када ти је заказан ехо?
Терапија ти је дај све, па ће нешто да помогне.
дијагноза иде правилно, овај ултразвук ће много шта да каже!
Пробај да једеш по мало.
Кад год имаш јаче тегове зови хитну помоћ.
Јбг. млад си.... Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 17:14:04 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
to je sad jos uvek akutno, imas sanse da ga zalecis sasvim dobro ali moras da se pridrzavas dijete..

gastroenterolog ti je vec verovatno rekao da se kod hronicnog gastritisa i refluksa ne sme jesti nista slatko.. nikad.

ako imas napad za slatkisima jedi iskljucivo samo plazma keks.. nista drugo slatko.. nikad.

Zeludac koji je hronicno zapaljen, svarice pre masno nego slatko.. slatko ce da ga unistava i pravi samo jos goru situaciju.

OD hrane koju ne smes jesti dakle nista slatko, dalje.. paprike, grasak, boranija, pasulj, slatki kupus, kelj, pecurke, krastavac, kiseli krastavac, integralna testa i lisnata testa (nikad nista iz pekare), hleb od belog brasna.Od voca nikako ne smes jesti agrume, kiselo juzno voce - limun, narandzu, kivi. Ne smes luk, mladi luk, beli luk, sirce. Dinstani luk na malo ulja i vodi smes, na primer kad se prave corbice ili kuvana jela. Sva mesa smes, smes cak i slaninu, ali umereno, nemoj svaki dan. Ne smes mesne preradjevine (pastete, virsle, suhomesnate proizvode), ne smes supe iz kesice i sve sto ima te odvratne zacine i hemiju. Slobodno pohuj meso, to moze da ti padne tesko, ali ce bol biti kratkotrajan, nece izazvati previse veliki problem. Jedi ribu, piletinu, junetinu, svinjetinu, mozes da jedes i cevape. Salatu od kupusa, zelenu salatu, paradajz salatu bez kore paradajza - zacini sa malo maslinovog ulja i nemasnog jogurta i solju. Probaj i videces da ima smisla.

Banana je spas za zeludac i pojedi jednom dnevno jednu minimum. I jabuka zlatni delises je dobra za zeludac, nije kisela.

Hleb stavljaj u tost i tako ga jedi, lakse se vari. Jedi kuvana jela i jedi dakle jabuke, kruske, banane. To ti je od voca dovoljno.

Nikako ne pij kafu, nikako ne pij gazirana pica. Od pica pij vodu, nezasladjene cajeve.

Slobodno przi u tiganju na malo ulja ili maslinovog ulja. Ne preteruj sa zacinima. Napravi razmak izmedju obroka najmanje dva sata. Nikad ne pij tecnost pre, za vreme i odmah posle obroka.

Ako jedes plazma keks, neka ti to bude zaseban obrok, recimo poslepodnevna ili vecernja uzina.

Dva sata pre spavanja nikako nista u usta sem tecnosti.

Spavanje iskljucivo na podignutoj podlozi, nabacaj jastuke i spavaj jedno desetak dana u polu-lezecem polozaju, videces kako je to blagotvorno za refluks. Nema dizanja kiseline, ne boli te u grudima, ne przi ti grlo i nema krkljanja bolnog u stomaku ujutru i mucnine i podrigivanja.

E sad, od lekova koje pijes.. to je prvo premnogo lekova, pravi se kontraefekat. Predji na Nexium 20mg. Pij ga prvih deset dana tri puta dnevno 20 minuta pre tri glavna obroka. Narednih deset dana dva puta dnevno 20 min pre dva izabrana obroka i onda jos mesec dana jednu ujutru kad ustanes pre dorucka 20 minuta.

Nexium je skup, ali je spas za zeludac, videces. Samo se pridrzavaj satnice. Moras da postanes disciplinovan ili ces se tako patiti celog zivota.

Moj predlog je da gutas sondu, izdrzi 6 minuta pakla. Cisto da ti uzmu lepo biopsiju zeluca i da vide da li imas kilu na zelucu i na koji nacin ona vraca kiselinu u jednjak. Takodje da budes sto posto siguran imas li helikobakter iz uzorka koji budu uzeli.

Gastritis menja nacin zivota, ali moze da bude i dobra promena.. srecno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Linux
Browser
Opera 11.50
ja sam malo posle 21-e zaglavi frke s zeludcem i helikobakter pilorijem ...doduse gastritisa bez ... elem posto spomenu da ne mozes da dises ... ako ti je lakse kad duboko udahnes i zadrzis dah imas problema s podignutim zeludcem koji pritiska dijafragmu ... svako cimanje i podizanje tereta u polozaju kad si sagnut ce te jebat samo tako ... meni je neka priucena maserka Slovakinja pomogla vise nego sve i jedan doktor koje sam obisao ... a obisao sam ih masala.

necu ti preporucujem lekove al evo jedan savet koji te nista ne kosta da probas ... nadji u nekoj prodavnici zdrave hrane mekinje za ljudsku ishranu ... i svako jutro jednu supenu kasiku zamesaj sa casom jogurta i pij to. Smiruje zeludac i pomaze pri varenju ...

to, ona Slovakinja sto mi je za pola sata masiranja uzimala kesa skoro kolko kurve kostaju i smanjenje nervoza i frustracija ... zvuci sasavo al mene zeludac ne jebe vise

Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Citat
Od pre nekoliko dana sam dobio i jake bolove u zeludcu i zanima me zbog ceka je tako s obzirom da ih nisam imao vec preko mesec dana?
Шта да ти кажем?
Вероватно ће те гастритис пратити цео живот или ће да се уклони део панкреасног ткива.
Тегобе имају перидоичан карактер. Час је јаве, час их нема.
Има и нервозе,али има и ефекат исхране. Нема кафе, чајеви, дуван, алкохол. Нема лекова на празан желудац.
Ако имаш новца, ако живиш у Београду и ако си вољан, иди за овај ехо приватно!
Када ти је заказан ехо?
Терапија ти је дај све, па ће нешто да помогне.
дијагноза иде правилно, овај ултразвук ће много шта да каже!
Пробај да једеш по мало.
Кад год имаш јаче тегове зови хитну помоћ.
Јбг. млад си.... Smile

Eho endoskopija je vrlo slicna gastroskopiji samo je vrh drugaciji (ceo postupak mi je objasnio hirurg) i za to se ne brinem preterano jer ce mi raditi najbolji iz Klinickog centra.Sto se tice hitne pomoci od njih nema vajde dva puta sam bio rekli mi idi kuci nije ti nista.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
ja sam malo posle 21-e zaglavi frke s zeludcem i helikobakter pilorijem ...doduse gastritisa bez ... elem posto spomenu da ne mozes da dises ... ako ti je lakse kad duboko udahnes i zadrzis dah imas problema s podignutim zeludcem koji pritiska dijafragmu ... svako cimanje i podizanje tereta u polozaju kad si sagnut ce te jebat samo tako ... meni je neka priucena maserka Slovakinja pomogla vise nego sve i jedan doktor koje sam obisao ... a obisao sam ih masala.

necu ti preporucujem lekove al evo jedan savet koji te nista ne kosta da probas ... nadji u nekoj prodavnici zdrave hrane mekinje za ljudsku ishranu ... i svako jutro jednu supenu kasiku zamesaj sa casom jogurta i pij to. Smiruje zeludac i pomaze pri varenju ...

to, ona Slovakinja sto mi je za pola sata masiranja uzimala kesa skoro kolko kurve kostaju i smanjenje nervoza i frustracija ... zvuci sasavo al mene zeludac ne jebe vise

 Smile

Fora je u tome kad ja mogu da jedem onda nije problem sta god da stavim u usta,ali od danas je opet pocelo da ne mogu apsolutno nista znaci sta god da je ni na silu ne mogu.Za to masiranje sam i ja razmisljao ali imam bolove u zeludcu tako da tesko da bi bilo koristi za sad.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
to je sad jos uvek akutno, imas sanse da ga zalecis sasvim dobro ali moras da se pridrzavas dijete..

gastroenterolog ti je vec verovatno rekao da se kod hronicnog gastritisa i refluksa ne sme jesti nista slatko.. nikad.

ako imas napad za slatkisima jedi iskljucivo samo plazma keks.. nista drugo slatko.. nikad.

Zeludac koji je hronicno zapaljen, svarice pre masno nego slatko.. slatko ce da ga unistava i pravi samo jos goru situaciju.

OD hrane koju ne smes jesti dakle nista slatko, dalje.. paprike, grasak, boranija, pasulj, slatki kupus, kelj, pecurke, krastavac, kiseli krastavac, integralna testa i lisnata testa (nikad nista iz pekare), hleb od belog brasna.Od voca nikako ne smes jesti agrume, kiselo juzno voce - limun, narandzu, kivi. Ne smes luk, mladi luk, beli luk, sirce. Dinstani luk na malo ulja i vodi smes, na primer kad se prave corbice ili kuvana jela. Sva mesa smes, smes cak i slaninu, ali umereno, nemoj svaki dan. Ne smes mesne preradjevine (pastete, virsle, suhomesnate proizvode), ne smes supe iz kesice i sve sto ima te odvratne zacine i hemiju. Slobodno pohuj meso, to moze da ti padne tesko, ali ce bol biti kratkotrajan, nece izazvati previse veliki problem. Jedi ribu, piletinu, junetinu, svinjetinu, mozes da jedes i cevape. Salatu od kupusa, zelenu salatu, paradajz salatu bez kore paradajza - zacini sa malo maslinovog ulja i nemasnog jogurta i solju. Probaj i videces da ima smisla.

Banana je spas za zeludac i pojedi jednom dnevno jednu minimum. I jabuka zlatni delises je dobra za zeludac, nije kisela.

Hleb stavljaj u tost i tako ga jedi, lakse se vari. Jedi kuvana jela i jedi dakle jabuke, kruske, banane. To ti je od voca dovoljno.

Nikako ne pij kafu, nikako ne pij gazirana pica. Od pica pij vodu, nezasladjene cajeve.

Slobodno przi u tiganju na malo ulja ili maslinovog ulja. Ne preteruj sa zacinima. Napravi razmak izmedju obroka najmanje dva sata. Nikad ne pij tecnost pre, za vreme i odmah posle obroka.

Ako jedes plazma keks, neka ti to bude zaseban obrok, recimo poslepodnevna ili vecernja uzina.

Dva sata pre spavanja nikako nista u usta sem tecnosti.

Spavanje iskljucivo na podignutoj podlozi, nabacaj jastuke i spavaj jedno desetak dana u polu-lezecem polozaju, videces kako je to blagotvorno za refluks. Nema dizanja kiseline, ne boli te u grudima, ne przi ti grlo i nema krkljanja bolnog u stomaku ujutru i mucnine i podrigivanja.

E sad, od lekova koje pijes.. to je prvo premnogo lekova, pravi se kontraefekat. Predji na Nexium 20mg. Pij ga prvih deset dana tri puta dnevno 20 minuta pre tri glavna obroka. Narednih deset dana dva puta dnevno 20 min pre dva izabrana obroka i onda jos mesec dana jednu ujutru kad ustanes pre dorucka 20 minuta.

Nexium je skup, ali je spas za zeludac, videces. Samo se pridrzavaj satnice. Moras da postanes disciplinovan ili ces se tako patiti celog zivota.

Moj predlog je da gutas sondu, izdrzi 6 minuta pakla. Cisto da ti uzmu lepo biopsiju zeluca i da vide da li imas kilu na zelucu i na koji nacin ona vraca kiselinu u jednjak. Takodje da budes sto posto siguran imas li helikobakter iz uzorka koji budu uzeli.

Gastritis menja nacin zivota, ali moze da bude i dobra promena.. srecno  Smile

Radio sam sondu i utvrdili su da imam hronicni gastritis uz najverovatnije aberantni pankreas (ako je to onda nema veze sa celom pricom gastritisa).Nemam cireva niti bilo sta te prirode kao ni refluxnu bolest a za helikobakter cekam rezultate mada cini mi se da je najverovatnije upravo ona problem.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 19:13:33 od Technoboy_90 »
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Linux
Browser
Opera 11.50
reci samo, kad te uhvati bol jel ti bude lakse i podnosljivo kad duboko udahnes i zadrzis dah?  Smile

mada s obzirom da su ti dijagnostikovali gastritis ... obrati paznju na ovo sto ti je ispisala munkaZe
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
reci samo, kad te uhvati bol jel ti bude lakse i podnosljivo kad duboko udahnes i zadrzis dah?  Smile

mada s obzirom da su ti dijagnostikovali gastritis ... obrati paznju na ovo sto ti je ispisala munkaZe

Kad me uhvati tako ne mogu nista da ucinim osim da sacekam da prodje (traje od pola sata do sat vremena)
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Eho endoskopija je vrlo slicna gastroskopiji samo je vrh drugaciji (ceo postupak mi je objasnio hirurg) i za to se ne brinem preterano jer ce mi raditi najbolji iz Klinickog centra.
Шта ти онда није јасно?
Citat
Sto se tice hitne pomoci od njih nema vajde dva puta sam bio rekli mi idi kuci nije ti nista.
Ти онда остани и немој да идеш! Ово озбиљно мислим. Немој да им помињеш тај панкреас, нека сами поставе дијагнозу. Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.