Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:02:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Христос је све  (Pročitano 29748 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Note 10+
Sto se tice tvog citata,razumem ga,ne treba prevod,prvi put sam za njega cuo u jednom filmu,u stvari da to nije citat iz spisa pronadjenih na crnom moru.
Mislim da ga sa pravoslavne strane nikad nisam video.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Vidis kako lepo mozemo da pricamo

Video si ih i filmu Stigmata sa Radetom Sherbedzijom a radi se o tkzv svicima iz Mrtvog Mora odnosno NagHamadija i Qumarana. To je skup rano-hriscanskih tekstova pisanih na koptskom i grckom i vode poreklo iz veoma ranog 1 veka nove ere.

Konkretan citat je iz spisa naslovljenog kao Tomino Jevandjelje koje sadrzi 113 (+1) izreka gde  je Hrist direktno citiran. Vecina njih je veoma simbolicna. Dobar deo se poklapa sa delovima kanonskih jevandjelja ali ima delova koji su originalni i nigde ranije zapisani. Ono sto je zanimljivo je da je tekst datiran u 50. godinu novog veka dok se za kanonska jevandjelja zna da su pisana oko 2 veka (150god kasnije).

Ali i pored razumevanja mi nisi rekao sta mislis kao vernik o tome sto je u njemu receno - mislim citatu.

A evo ti nesto sto ce ti biti poznato

26. Jesus said, "You see the sliver in your friend's eye, but you don't see the timber in your own eye. When you take the timber out of your own eye, then you will see well enough to remove the sliver from your friend's eye."

48. Jesus said, "If two make peace with each other in a single house, they will say to the mountain, 'Move from here!' and it will move."



« Poslednja izmena: 16. Okt 2006, 14:14:12 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Note 10+
Hm,pa zvuci ok ovo poslednje je opste poznato.
A ne vidim zasto bi se onaj citat kosio sa Hriscanstvom,pa tako i jeste Isus je svuda oko nas i u drvetu,mislim da ti fali deo u kome kaze da nije on samo u kamenu,u crkvi vec gde god se okrenes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa pravo da ti kazem da ne znam ni ja. Jedino sto se tvrdi je da ga je Nikejski sabor proglasio tkzv gnostichkom jeresi iako ni jedna recenica u njemu nema slicnosti sa poznatim gnostickim spisima. Cak i oni nisu daleko od klasicnog kanonskog ucenja ali ima vishe tkzv. tehnickog razilazenja. Jedino sto naginje tome je sledeci stih:

3. Jesus said, "If your leaders say to you, 'Look, the (Father's) kingdom is in the sky,' then the birds of the sky will precede you. If they say to you, 'It is in the sea,' then the fish will precede you. Rather, the (Father's) kingdom is within you and it is outside you.

When you know yourselves, then you will be known, and you will understand that you are children of the living Father. But if you do not know yourselves, then you live in poverty, and you are the poverty."

Koji je meni licno mozda najlepsi od svih. Mada price o Bogu u nama ima i u kanonskim spisima ali takodje u drugoj literaturi van hriscanstva. Cak sta vishe bio sam licno na  pravoslavnim liturgijama gde je svestenik pozivao vernike da tragaju za Hristom u svom srcu.

E sad zasto ti sve ovo pricam. Delimicno da probam da ti pokazem da iskrene vere u Boga ima i van kanonske crkve i da postojanje tako necega ne negira znacaj i vrednost crkve kao takve. Moj princip je da chovek treba sam da vodi svoj zivot prateci svoje srce i um - i uvek ici putem prihvatanja a ne iskljucivanja.

Problem je sto ima ljudi u crkvi i oko nje - i pravoslavne i ostalih hriscanskih - koji se bave svime drugim osim da pomazu ljudima na njihovnom duhovnom putu. Zbog takvih ljudi crkva gubi ugled i vrednost, bar u ochima ljudi koji tragaju za Bogom a ne za gordoscu i spostvenom ego-velicinom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Note 10+
Drugo je kad covek pljuje crkvu,a nesto sasvim trece kad huli na Boga i Hrista.
Ljubavi prema Bogu,postoji i van crkve,u pravu si.
Sto se tice spisa,mislim da se o njima nista nije znalo sve dok nisu pronadjeni,tako da mislim da nisu ni bili tema nikejskog sabora.
Mislim da bi ti spisi pre poljuljali katolicku,nego Pravoslavnu crkvu
« Poslednja izmena: 16. Okt 2006, 15:07:55 od Dutch »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
u pravu si decky, gordost jeste veliki problem prisutan cak i kod nekih svestenika.
To nas sve opterecuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
HTC One
Sujeta i gordost su osobina apsolutno svakog coveka. Ona koji kaze (i stvarno misli) da nije sujetan, ustvari poseduje sujetu prema samome sebi. Ta sujeta moze biti pozitivna i negativna. Pozitivna je kada je covek sujeta prema sebi u smislu da se takmici sam sa sobom, da bude jos bolji, i kada iz toga proizilazi nesto pozitivno i po njega i po okolinu. Negativna sujeta je kada covek zeli da se istakne po svaku cenu, iako nije sujetan prma drugima (ali je tada neminovno gord prema njima).

Pitanje je samo koliko smo te sujete svesni, da li je prihvatamo i koliko je kontrolisemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Dutch

Spisi su otkriveni u originalu pocetkom 70tih godina. Medjutim pretpostavlja se da su postojali za vreme Nikejskog sabora jer se o njima tamo raspravljalo. Postoje pisani dokumenti o tome. Posle sabora su nemilosrdno unistavani a oni koji su ih citali su ubijani i proganjani. Tako su i zavrsili u Egiptu jer su prognanici nasli zastiti tadasnjih islamskih plemena i kasnije koptske crkve u Etiopiji.

Huljenje je cisto crkveni izraz - vezan je za moralne norme koje je crkva postavila da bi samu sebe zastitila - te norme se nekako svedu uvek na to - "ko nije snama on je protiv nas". Tu nakaradnu filozofiju progona i iskljucivosti su koristili i Nacisti i komunisti - jer su je lepo naucili od majke crkve. Katolicka - pravoslavna - mala je razlika. Ono sto cini bilo koju crkvu vrednom nije dogma i moral vec bogoljubni ljudi koji nadju svoj licni put ka Bogu kroz lavirinte ckrvenih malverzacija, lazi, korupcije, nemorala, cinizma i dvolicnosti. takvi ljudi su zaista istiniti sveci - ali ne zato sto su spoznali Boga nego zato sto su izabrali takav put da ga upoznaju. Takve ljude ja uvek postujem i volim svim svojim srcem kao i samog sebe i Boga u meni - ali uvek lajem na one koji takve ljude koriste za svoju nakardnu propagandu koja nema nikakve veze ni sa Hristom ni sa Bogom a po najmanje sa svetim duhom.

I evo ti jedan citat za razmisljanje

22. Jesus saw some babies nursing. He said to his disciples, "These nursing babies are like those who enter the (Father's) kingdom."

They said to him, "Then shall we enter the (Father's) kingdom as babies?"

Jesus said to them, "When you make the two into one, and when you make the inner like the outer and the outer like the inner, and the upper like the lower, and when you make male and female into a single one, so that the male will not be male nor the female be female, when you make eyes in place of an eye, a hand in place of a hand, a foot in place of a foot, an image in place of an image, then you will enter [the kingdom]."

« Poslednja izmena: 17. Okt 2006, 02:47:11 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung Note 10+
Drzacu se ja moje biblije,prevedene na Srpski sa grckog i ostalih jezika,pusti me tih prevoda sa izumrelih na engleski.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
HTC One
Mislim da nije u redu reci moje biblije (nije prozivka radi prozivke, stvarno tako mislim). Te prisvojne kategorije po pitanju vere uopste nisu nesto pozitivno. Dovoljno je reci drzacu se Biblije, ovako ispada da je to nesto licno i ekskluzivno tvoje 9kao i kada neko kaze moja crkva), a ako verujes u Boga onda je sve pa i to njegovo, a ti se drzis reci njegove a ne svoje. Ovako zvuci pretenciozno i u neku ruku i prepotentno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:02:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.