Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:25:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hriscanstvo, objasnjenje. Istina.  (Pročitano 72511 puta)
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
popustio je pod new age zajebacijama,tako je to kad ti njuejdzeri isperu mozak,jos gore nego kod jehova
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
ima negde tekst o fast fud duhovnosti. 
aha evoga

Najčešće bolesti koje se prenose duhovnim putem:

​1. Duhovni fast food
   

​Kada se duhovnost pomiješa sa kulturom, koja vrednuje brzinu, multitasking i instant zadovoljstvo, dobijamo duhovni fast food.

​On je rezultat široko rasprostranjene i potpuno razumljive fantazije da se može osloboditi od patnje brzo i lako. Međutim, mora nam biti savršeno jasno da se: duhovna transformacija ne može postići u jednom mahu.

2. Vještačka duhovnost

Vještačka duhovnost se manifestuje tako što  čovjek govori, oblači  i ponaša se tako kako on zamišlja da bi to radio duhovan čovjek. To je takva varijanta imitacije, baš kao kada tkanina sa leopard šarom pokušava da imitira pravo leopardovo krzno.

​3. Pomiješana motivacija

Iako je naša težnja za razvojem uvijek istinska i čista, ona se često miješa sa nižim motivima, uključuje želju da se bude voljen, želju za pripadnošću, želju da se popuni unutrašnja praznina, uvjerenje da će duhovni put eliminisati naše stradanje, i duhovnu ambiciju - želju da se bude poseban, najbolji, "jedini u svom rodu".

4. Identifikacija sa duhovnim iskustvom

U ovom slučaju, ego se identifikuje sa duhovnim iskustvom, i pripisuje ga sebi. Počinjemo da vjerujemo da smo otjelotvorenje uvida, koji se nekada pojavio u nama. U većini slučajeva, ova bolest ne traje dugo. Ali kod ljudi koji sebe smatraju prosvijetljenim i / ili duhovnim učiteljem, ona se zadržava dugo vremena.

5. Oduhovljenje ega

Ova bolest se javlja kada se sama struktura egoistične ličnosti duboko identifikuje sa duhovnim idejama i konceptima. Rezultat je "neprobojna" egoistična struktura. Kada se ego oduhovljava, mi postajemo imuni na pomoć, na nove informacije ili konstruktivne povratne informacije. Postajemo neprobojni, naš duhovni rast prestaje - i sve to u ime duhovnosti.

​6. Masovna proizvodnja duhovnih učitelja

   
Postoji nekoliko dobro reklamiranih duhovnih tradicija koje neprestano proizvode ljude, koji sebe smatraju prosvijetljenim ili majstorima, što ustvari uopše nije tako.

To je neka spiritualna proizvodna linija: ovdje malo sjaja, ovdje dodamo uvid, i - O-PA! - prosvijetljen si i spreman da prosvijetliš druge u istom stilu. Problem nije u tome kako su učeni ovi učitelji, problem je u tome što se oni prestavljaju kao duhovni majstori.

7. Duhovna gordost​

Duhovna gordost nastaje kada praktičar posle mnogogodišnjeg intenzivnog napora zaista dostigne određeni nivo mudrosti, i koristi ovo dostignuće da opravda odsutstvo dalje prakse. Osjećaj "duhovne superiornosti" - je još jedan simptom bolesti, koja se prenosi duhovnim putem. Ona se manifestuje kao suptilno osjećanje "ja sam bolji i mudriji od ostalih, ja sam iznad njih, jer ja idem duhovnim putem".

8. Kolektivna svijest

To se takođe još zove: grupni mentalitet, psihologija kulta ili ašramska bolest. Ovaj podmukao virus, veoma liči po mnogim svojim elementima na klasičnu kozavisnost. Članovi duhovne grupe sklapaju između sebe suptilne i nesvjesne dogovore u vezi toga, kako da ispravno misle, govore, oblače se i djeluju. Pojedinci i grupe zaraženi "kolektivnom sviješću" odbacuju druge ličnosti, vrijednosti i okolnosti koje nijesu u skladu sa njihovim nepisanim pravilima.

9. Kompleks izabranog

Ovo je ubjeđenje da je "naša grupa duhovno razvijenija, snažnija i prosvetljenija, ili drugim rečima, bolja od svih ostalih grupa".

​Postoji velika i ključna razlika između shvatanja da je čovjek našao pravi put za sebe, učitelja i zajednicu, i osjećanja da je našao Toga Jedinog.

10. Smrtonosni virus "Dostigao sam"


Ova bolest je veoma opasna jer može biti fatalna za našu duhovnu evoluciju. To je uverenje da "sam dostigao" cilj duhovnog puta. Čim se to uvjerenje učvrsti u našoj psihi, naš duhovni napredak se završava. Čim počnemo da vjerujemo da smo stigli do kraja puta, dalji rast je nemoguć.

bebamur
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
vidim nesto sto hoces da kazes... ne znam sta si htio tacno reci jer imam osjecaj da su ovo neke misli komsije koji hoce da bude pamet a nije. pa koristi floskule bzvz. nisi nista rekao o ovom esto sam ja napisao. hocu da cujem tvoje misljenje. .

uradi kako sam rekao i vidjeces sve. ne znam zasto si postao ovo. ne mozes mi nista dokazati kad sam ja uspio ovo sve sto sam rekao..
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
ynaci treba shvatiti da ce na zemlji za nekih 4-5 milijardi godina jedna nacija mbiti jedan covjek. kasnije na 6-7 milijardi godina jedan kontinent ce biuti covjek itd.  ynaci taj covjek je sveti duh. prije nego se rodis biras koji ces sveti duh biti, tj ciji obris prirodne ljepote ces biti. ja sam bogar...

ako covjek kao pravi hriscaanin izabere cirkon u zivotu svhvata da ce morati proci kroz neka zrtvovanja, kao i hrist. znaci da se covjek moze pokajati sto je bila ideja hrista koja nije urodila plodom. pitate se yasto? koliko je hrist ranije grijesio? morate shvatiti da se covjek mora pokajati za sve ljude koji predstavljaju njihovog svetog duha.. skoro nemoguca misija
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
ček ovako ... spominješ hrišćanstvo pa ubacuješ reči tipa bogar. vidim da je to neki indus. postoji priča da je isus proveo nekoliko godina u indiji, ali ne trebaju ti hindu niti bilo kakve ne hrišćanske reči u našem jeziku. nije nam zabeleženo u dnk kodu ili kolektivno ne svesnom.

ne opterećuj se sada ni šta će biti za 50, a kamoli za par hiljada godina. sada i ovde treba da uskladiš misli i dela na ne činjenje loših dela i misli. jeste teško pogotovo kad si nadrndan a neko te zakači u prolazu. eto iskušenja, ostani miran u mislima i na taj način testiraj snagu svog duha.

ne treba ti da se žrtvuješ za druge, treba da gledaš sebe i da radiš za svoje dobro ne čineći drugome štetu. na taj način doprinosiš širenju dobra među ljudima. naravno što si više sve je teže, sve su češća pitanja čemu i zašto ovo. sam sebi si predak i potomak. stvaraj bolji svet za nekog budućeg sebe.
ne možeš ti da otkupiš tuđe grehe, patnju, bol, ... svako ima svoj put i treba da stekne svoja iskustva jer skup iskustava je mudrost.

Čašu meda jošt niko ne popi što je čašom žuči ne zagrči,
čaša žuči ište čašu meda, smiješane najlakše se piju.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
donekle si u pravu. ne treba se toliko yrtvovati za druge. treba covjek da radi za sebe i bude altruista, nekako kasnije ispada da je radio za ljude. ne mozes me shvatiti ako nisi pokusavao nista na duhovnom planu. posebno od ovoga sto sam iznio. niko nece da me pita za pojaanjenje. jako mali br ljudi studiozno prati moje postove.


spominjem reci bogar ,mahavaatar itd. jer sam slobodouman sa svim religijama ovog svijeta. prihvacam ih kao svoje. pravim sintezu religija, da bih pojasnio na svjetskom nivou nesto, ti me vjerovatno ne mozes pratiti. praihvatam tvoje milsjenje jer nista konkretno nisi ni iznio.  Smile


ja sam radio da se unaprijedi priroda, recimo nismo mogli raditi te psihicke probleme u svemiru jer se oni mogu raditi samo u atmosferi. ja sam ucinio da se mogu u cijelom svemiru raditi, tj daleko daleko od zemlje. ne znam zasto je to bilo bitno. sigurno ima zivota i van zemlje, zato se trebamo upoznavati sa tim sustinskim znanjem o covjeku i prirodi.

sve ovisi o nama, Bog nece nista da radi. ne znamo ni da li postoji ista znamo samo da kad istrazujemo u proslost osjecamo se lose. i gledamo naprijed. treba zamijeniti kamenoresce nekim savremenim kisindzerom ,agentima itd. koji su dobri ljudi, nema se vremena za neke porodicne zadruge.. tj. treba vidjeti neke pozitivne stvari kod njih i prihvatiti ih u buducnosti.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jul 2017, 13:58:49 od bannnnjac33 »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
bavio sam se duhovnim stvarima i sa negativne i sa pozitivne strane. mislim da sam duže u tom svetu od tebe.
ne možeš da kombinuješ religije jer ispada papazjanija. ne možeš na linuxu da igraš vidovz igrice.
kome na svetskom nivou hoćeš da dokažeš nešto i zašto ?
kako si pravio psihičke probleme u svemiru ? kakve su reakcije i posledice ?
eto to pojasni.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
odg cu na pp
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
ne možeš na linuxu da igraš vidovz igrice.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:25:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.