Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:11:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hriscanski post  (Pročitano 18871 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemam pojma - ako je to tako kao sto tvrdis ( da post ne treba da se veze za escajg ( a to je bas tako)) zasto se onda ne moli a da se mrsi? I sam kazes da post nije cilj nego sredstvo. Onda bi molitva trebala da bude na prvom mjestu a post opcionalan. Mozda i jeste zaboravljena svrha posta, mozda najveci gresnici poste da bi tako iskupili svoje grjehe a glavna misao samog posta je davno zaboravljena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije lako postiti u burekdzinici  Smile [smilie=jesus.gif]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Iskreno, ne mogu da ukapiram dal se ovde neko shali ili zaista ne razumete smisao posta....licno ja postim, ceo post. Naravno na zaprepastenje mojih prijatelja pa i nekih clanova porodice(sire) i ne pada mi uopste tesko, cak me ojaca, ocvrsne u mojoj veri a upravo tu i vidim smisao....da duh nadvlada telo !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Hoces da kazes da je smisao posta jacanje volje?
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
vere prijatelju!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nemam pojma - ako je to tako kao sto tvrdis ( da post ne treba da se veze za escajg ( a to je bas tako)) zasto se onda ne moli a da se mrsi? I sam kazes da post nije cilj nego sredstvo. Onda bi molitva trebala da bude na prvom mjestu a post opcionalan. Mozda i jeste zaboravljena svrha posta, mozda najveci gresnici poste da bi tako iskupili svoje grjehe a glavna misao samog posta je davno zaboravljena.
Kada su u 5 veku monasi iz Jerusalima došli u goste kod monaha u manastri sv. Katarine na Sinaju, ovi su ih dočekali sa mrsnom hranom iako su bili posni dani. Na njihovo čuđenje, zašto krše post, ovi odgovoriše: "Kada nam vi dođoste kao da nam je sam Gospod došao u goste (a On je domaćin sveta) i ne priliči da mi, kao Hristova mlada, postimo dok je Mladoženja među nama. Kada vi odete - nastavićemo mi."

Molitva Bogu jeste na prvom mestu i Bog jeste na prvom mestu. Jer, i kada se jede mrsna hrana - molitva Bogu ostaje. Pa i molitva Bogu nije cilj nego sredstvo. Ne mogu ti reći u tvom ličnom primeru koji Bog ima cilj za tebe, ali Otac Naš je tvoj lični Bog, pa ti sa Njim vidi. Jedini cilj molitve Bogu jeste da bude više molitve Bogu.

Sv. Apostol Hristov Pavle za sebe kaže (parafraziram, ne znam napamet): "Gospod dođe da spase grešnike od kojih sam prvi ja"). Ti lepo kažeš da najveci gresnici poste da bi tako iskupili svoje grjehe a nismo li ti i ja baš ti ljudi? Ne poredimo se sa Mengelom već sa Hristom - pa ćemo doći na svoje mesto.
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
Ako Hrišćanskom postu ne 
prethodi molitva Bogu,
ne prati ga molitva Bogu
niti se molitva Bogu nastvalja i po prestanku posta,
onda to nije post nego dijeta.

Post nije cilj, nego sredstvo.

Post ne treba vezivati za tanjir i escajg.
e sa ovim ne mogu a da se ne slozim..mnogi post vezuju samo za hranu greh ne ulazi na usta vec iz njih izlazi..neka shvati ko kako hoce, ali tako je
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@pinkie
Upravo.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Рекао сам себи: Маре, царе...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 127
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola v980
Nije lako postiti u burekdzinici Smile [smilie=jesus.gif]
Ово је delux бурекџиница па има и посни бурек са печуркама(на маргарину и има добар укус). Smile

Сам пост (неконзумирање хране животињског порекла) смирује и омогућава ти да се сагледаш- ја пробо, функционише.
IP sačuvana
social share
Песник покушава да излечи код других оно од чега сам умире...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nemam pojma
Citat
Sv. Apostol Hristov Pavle za sebe kaže (parafraziram, ne znam napamet): "Gospod dođe da spase grešnike od kojih sam prvi ja"). Ti lepo kažeš da najveci gresnici poste da bi tako iskupili svoje grjehe a nismo li ti i ja baš ti ljudi? Ne poredimo se sa Mengelom već sa Hristom - pa ćemo doći na svoje mesto.

Svi smo mi gresnici, neko manje neko vise ali smo svi gresni zbog necega (po Bibliji). Pa cak i sam proces "zatrudnjivanja" , poroda i zivota (dok se ne krstis) je gresan, a tek poslje sta ljudi rade, bolje da ne pricamo o tome. Sto se tice posta, ja priznajem da meni ni jedan dan u zivotu nije bio postan (osim u ratu, kad se nije moglo bolje). Nisam shvatanja da post iskupljuje grjehe. Ako hoces da ojacas svoj organizam, ne vidim kako to moze da se postigne mrkvom,krompirom i zelenom salatom. Ako hoces da ojacas svoju "volju" - za to postoje drugi nacini. Zdrav nacin ishrane je jedno, vjerovanje da si postom blize Bogu je drugo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:11:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.