Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:37:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hotel sa nula zvezdica  (Pročitano 1542 puta)
19. Feb 2009, 16:42:08
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Turisti u Švajcarskoj će uskoro moći da prenoće u prvom hotelu sa nula zvezdica na svetu - bivšem nuklearnom bunkeru koji se nalazi nekoliko metara ispod zemlje.

"Zero Star Hotel" u Sevelenu je niskobudžetni hostel u kome gosti spavaju u sobama koje su uređene kao u kasarnama. Betonski zidovi su ukrašeni ventilacionim cevima i filterima koji se spuštaju sa plafona.

Hotel nema prozora, a ni grejanja - plastične boce sa toplom vodom su jedino sredstvo koje gosti mogu koristiti da se ogreju. Kreveti su vojnički,  ali ima i bračnih, preuzetih iz obližnjeg hotela koji je nedavno zatvoren. Gosti su prinuđeni da čekaju u redu na kupatilo koje je, naravno, zajedničko. Od standardnih hotelskih pogodnosti, ovaj hotel nudi papuče kao zaštitu od ledeno hladnog betonskog poda i čepove za uši kao zaštitu od jake buke ventilacionog sistema. U hotelu nema televizora, ali zato postoji veliki monitor sa kamerom koja je usmerena napolje i to je najbliža zamena za pogled.

Nekoliko umetničkih dela koja krase ovaj spartanski hotel su dela blizanaca Franka i Patrika Riklin, koji su osmislili ideju hotela bez zvezdica kao protivtežu luksuznim hotelima sa sedam zvezdica u Dubaiju. Prema švajcarskom zakonu, hotel mora,  za potrebe vojske, da se preinači u bunker u roku od 24 časa.

U vreme kad se kaiš steže sve više i više, turisti imaju sve manje prohteva, naročito ako dobiju tako jedinstveno iskustvo koje posle mogu dugo da prepričavaju. Kad sam ja bio u bunkeru....

Izvor: gDestinacija
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Znas me,Znam te !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 793
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson K610i
Svaka cast uskoro ce i -1 da postoji Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2560
Zastava DE-Munchen...SRB-Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N 73
 Smile Smile njima treba  Smile .. a ne hotel sa 0 ..,  Smile
IP sačuvana
social share
Der Mann muss sehr geduldig und beharrlich sein, wenn er etwas erreichen will
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Life begins at the end of your comfort zone."

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 304
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Note 3
Citat
naročito ako dobiju tako jedinstveno iskustvo koje posle mogu dugo da prepričavaju. Kad sam ja bio u bunkeru

Mi bismo mogli da pokupimo foru, koliko propalih bunkera imamo, mogli bismo i da se pohvalimo popularnim 0* hotelima za "avanturiste".  Smile
« Poslednja izmena: 03. Mar 2009, 22:50:21 od Reformator »
IP sačuvana
social share

     
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Evo mogu kod mene kuci da dodju  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung S8
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 04:37:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.