Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Holesterin - put do infarkta i do sanduka  (Pročitano 15509 puta)
22. Mar 2004, 00:11:19
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Prepisujuci se sa SF- na privatnim porukicama pade mi na pamet da ovaj dobro poznati recept objavim jos jednom jer je stvarno dobar i pomaze, a sto kaze Milan Gutovic " Ne skodi"

Kao sto nam je svima poznato holesterin i ostale masne i krecnjacke supstance lepe se na krvne sudove i postepeno ih suzavaju. Interesantno je da covek primecuje tegobe tek kada predje 50% od zakrecenja. Pocinje tada Angina pektoris a kada se nedaj boze skroz zapusi dolazi do infarkta, pa ako je to na ledjnom delu srca ( RCA ) smrtnost prelazi 50%.

Kada sam bio u Srbiji na televiziji bio jedan nas lekar koji je ujedno i travar, izvinjavam se jer mu zaboravih ime, te dade recept:
Potrebno je tri limunova i trideset cesnjeva belog luka. Ocistiti beli luk a limun oprati i iseci na kolutove sa sve korom. U kori limuna nalaze se etericna ulja koja razlazu nagomilani holesterin na krvnim sudovima.
Stavite da jedan litar vode provri i onda mu dodajte beli luk i limunove, vratite na sporet ali nekuvajte ponovo nego samo onako da voda prostruji. Sklonite sa sporeta i ostavite preko noci da ostoji. Ujutro procedite i moze odmah da se upotrebljava. Pije se nastimo po jedan decilitar dnevno, ali nista nesmeta da se pije vise, ja licno pijem po jednu vodenu casu od 0,2 l.

Mnogo dobra stvar garantujem Vam a sto je najvaznije niti se posle oseca covek na beli luk, niti kod znojenja dolazi do neugodnih mirisa, ali kada je glava u pitanju nije ni vazno, ko me voli volece me onakvog kakav jesam.
Moj drugar Mile iz Nisa doziveo tezak infarkt na RCA, jedva preziveo, poceo da pije ovaj caj i lekari na srcanom kateteru se iznenadili kako su se procistili krvni sudovi tako da nije morao da mu se stavlja stend ili jos gore bajpas. Pobegao im sa noza.
Ja sam licno prosle godine dobio tri stenda na srcu tj LAD. LC i na RCA i kada sam posle sest meseci bio na kontroli lekari su rekli da su stendovi bez novih naslaga i da izgledaju kao da su ih juce stavili.
Zelim jos da kazem da su kapsule belog luka jako dobra stvar, ali da kod skidanja naslaga sa krvnih sudova nazalost nepomazu. Tajna je ovde kao sto rekoh u etericnim uljima iz kore limuna i ostali supstanci koje se stvaraju mesanjem ova dva prirodna produkta.

Drage buredzije, zelim da Vama nikad nezatreba ovaj narodni lek, jer ste u proseku duplo mladji od mene, ali ako znate da je nekom potreban lek za krvne sudove preporucite ovaj recept, jer stvarno je dobar.
PS: Sada mi je zena na poslu, kada dodje pitacu je za ime tog Lekara.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
e bas cu to da probam Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Moj otac to koristi jako dugo, kapsule mislim, a recept... pocecemo da primenjujemo
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Jos bih dosao da, u preventivnom smislu, treba klasicno "rafinisano" ulje zitarica zameniti maslinovim uljem. Ultra je zdravo i nema holesterol.
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Maslinovo ulje dokazano smanjuje losi holsterin. Isto je dokazano za orahe, bademe i lesnike. Ljudi koji su ovim ugrozeni pored izbegavanja masti zivotinjskog porekla i jaja, moraju najmanje jedan sat dnevno onako polako penzionerski da prosetaju.
@ SF   Razgovarao sam sa ljudima iz DHZ-a ( Nemacki centar za Srcane bolesti ) i ovaj napitak naseg travara Dr. Todora Jovanovica je dosta poznat u evropi i oni su za njega culi od jednog Madjara. Kapsule sa ekstraktom belog luka su super stvar, ali kao sto napisah gore, za naslage u krvnim sudovima nema boljeg od ovoga.
Kinezi nesto rade slicno ali sa prevelikom dozom alkohola, te se pije po jedna supena kasika dnevno.

Neznam da li znate da postoje dve vrste holesterina, tj dobri HDL i losi LDL, i da bi srcani bolesnici trebalo da traze da im se uradi razdvojena analziza kod davanja krvi jer je stvar u tome da se HDL ima sto vise a LDL sto manje. Kao sto rece Radamant maslinovo ulje smanjuje LDL i istovremeno povecava HDL. Ulje od kukuruza je poznato po svojoj neutralnosti i mnogo je bolje od suncokretovog. Dokazano je da i ulje od Uljane repice smanjuje holesterin. Ukratko tecna ulja biljnog porekla su OK, ali margarina i biljnih masti treba da se cuvamo.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Evo ovde dve slike na kojima moze da se vidi naslaganje na krvnim sudovima i lepo se vidi na prvoj slici gde dolazi do prekida u LAD krvnom sudu tj snimak je napravljen u trenutcima infarkta, drugi snimak je posle stavljanja stenda. Ako nekog jos nesto interesuje po ovom pitanju neka postavi pitanje. Razgovaracu sa najboljim strucnjacima DHZ-a te ce btit i odgovora.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
danas kuvam carobni napitak Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 304
Eh da onima kojima preti infarkt čitao sam da u momentu nastupanja infarkta, a to se dati prepoznati po nesnosnom bolu i grču u grudima, valja na silu kašljati, ko se seti toga naravno, jer se sa tim potezom zapušeni krvni sud malo protera.
Nažalost ovo je samo odlaganje neminovnosti za drugi put ako se ne preduzimaju druge mere lečenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Video sam krvne sudove osoba posle operacije i bypass-ova... bukvalno kao stalaktiti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
@ GoranK
Ti simptomi koje opisujes su mahom kod zacepljenja LAD-a koje prati izuzetan bol u grudima i gusenje. Interesantno je da na primer oticanje na vratu, i bolovi mogu da se osete i nekoliko dana unapred, ali nas narod to zanemaruje, ja isto neobracah paznju, te mislis da si se prehladio, te prepusio te tako to, interesantno je da nekad su simptomi kao kod stomacnog gripa. Ali svi ti sipmtomi se osete nepoosredno pred infarkt, zato preventiva je na prvom mestu. Kao sto vec napisah zajebano je na ledjnom delu srca gde se nalazi RCA, tu pada covek u sekundi, smrtnost preko 50%, ali i tu moze da se primeti jer dolazi do promene pulsa te nekad pici i preko 140.
@Gringo
Od caja nemoze da ti skodi, moze samo da koristi.
Ponosno kazem da sam mesec dana posle infarkta imao Koeficijenat rada srca 38%, sa setnjama, cajem i biciklom sam digao na 80% sto je u nekim prosecima i vise nego kod nekih "zdravih" osoba.
Kontrole i redovne posete lekaru osaba koji predju 40 su uslov, mada kazu da zbog ovog ritma granica se pomerila na 30 godina.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.