Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Partizanu još jedan "večiti derbi"

Hokejaši Partizana uspeli su i drugi put u pet dana da pobede "večitog rivala" Crvenu zvezdu. Crno-beli oklopnici u petak su slavili sa 4:2, a ovog puta bilo je 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)

Zvezda je odlično započela utakmicu, a kao najbolja ilustracija totalne ofanzive crveno-belih mogao bi da posluži podatak da se u prva dva minuta igralo samo u trećini aktuelnog šampiona.

I u nastavku prvog perioda hokejaši u crveno-belim dresovima bili su bolji i agilniji, a kao kruna takve igre stigla su i dva gola. Strelci su bili Raković u 10. i Jovica Rus u 20. minutu.

Crveno-beli su u istom ritmu, napadački, krenuli i u nastavku, ali je nakon nekoliko neiskorišćenih šansi usledio neverovatan pad u njihovoj igri i sve što su do tada gradili za nekoliko minuta raspalo se u paramparčad.

Partizan je iskoristio igrača više i smanjio na 2:1, a strelac je u 32. minutu bio Branko Mamić. Samo minut kasnije Bojan Janković je poravnao rezultat, da bi, ponovo u situaciji sa hokejašem više, crno-beli preko Rajta (39. minut) došli do vodjstva od 3:2.

Već početkom poslednje trećine Stretović (43. minut) uspešno realizuje "zicer“, koji mu je namestio kapiten Bogdan Janković, a zatim iz još jedne kontre, ovog puta sa igračem manje, Štefik (53. minut) dovodi crno-bele do prednosti od 5:2.

Zvezda je pomalo srećno 60-ak sekundi kasnije smanjila na 5:3. Banović je pucao, pak je po ledu prošao pored statitve, odbio se se od bande visoko i vratio preko gola ka Fedoru. Golman Partizana je nonšalantno želeo štapom odbije pak daleko od svog gola, ali ga je umesto toga "spakovao" u sopstvenu mrežu.

Medjutim, nedugo zatim (55. minut) Sretović je svojim drugim golom na meču "ubio“ bilo kakvu neizvesnost, osiguravši crno-belima petu uzastionu pobedu nad "večitim rivalom" ove sezone, a dve sekunde pre kraja Raković je golom iz penala uspeo samo da ublaži poraz Zvezde.

U drugom meču zaostalog 12. kola prvenstva Srbije novosadska Vojvodina je očekivano lako i ubedljivo kao gost savladala ekipu Beostara sa 7:1 (1:1. 3:0, 3:0)

TABELA: Partizan 23 boda (14 utakmica), Vojvodina 18 (13), Novi Sad 14 (12), Crvena zvezda 7 (12), Beostar 2 (13).

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

HOKEJ: Zvezda na pragu finala plej-ofa!

Iako je branilac titule šampiona Srbije, beogradski Partizan, dominirao tokom cele hokejaške sezone i bio "već vidjen" finalista doigravanja, Crvena zvezda je u petak dobila prvi meč polufinala plej-ofa državnog prvenstva i sada joj nedostaje samo još jedan trijumf za plasman u finale.

Zvezda je pobedila 4:3 (2:1, 2:1 i 0:1) i tako ostvarila prvu pobedu nad "večitim rivalom" u ovoj sezoni.

Crveno-beli su od prvog minuta krenuli žestoko, stavivši protivniku do znanja da se priča iz regularnog dela šampionata, kada su poraženi četiri puta, neće ponoviti.

Zvezda je do prvog gola stigla u osmom minutu, kada je povratnik iz inostranstva Ivan Prokić sjajno proigrao Kapućinskog, a ovaj majstorski poslao pak iza Fedorovih ledja.

Samo četiri minuta kasnije Prokić je "povukao" kontranapad i, iskoristivši smušenost u odbrani crno-belih, duplirao Zvezdino vodjstvo.

Ipak, da se neće tako lako predati hokejaši Partizana pokazali su u 15. minutu, kada je Marko Milovanović nakon kiksa golmana Izija, kom je pak praktićno prošao kroz rukavicu, smanjio na 2:1.

Na početku druge trećine crno-beli su bili bolji rival i konstantno vršili pritisak na odbranu rivala, dok je Zvezda vrebala šanse iz kontranapada.

Upravo je nakon jedne takve brze akcije u 26. minutu Srdjan Ristić pobegao igračima Partizana i bez problema ponovo doneo Zvezdi dva gola viška.

Dva minuta kasnije crno-beli su se ponovo vratili u meč, jer je drugi gol za Partizan, iskorsitivši nesmotrenost u protivničkoj odbrani, postigao Marko Sretović.

U finišu deonice aktuelni šampion je ponovo krenuo na "sve ili ništa" u pokušaju da izjednači, ali se ponovo zatresla Fedorova mreža. Najbolji igrač na meču, Prokić opet je bio asistent, a Kapućinski je svojim drugim pogotkom na meču u 36. minutu doneo Zvezdi vodjstvo od 4:2.

Početkom poslednje deonice, u 44. minutu Partizanovi oklopnici su imali i šansu da iz penala postignu treći gol, ali je pak završio pored Izijeve mreže.

Nadu crno-belih da mogu da stignu do produžetka probudio je Stefanek, koji je u 49. minutu smanjio na 4:3 i tada je počela totalna ofanziva domaćina.

Zvezdin golman Izi sjajno je branio u finišu, skinuo nekoliko zicera, a uspeo je da sačuva mrežu i u poslednja dva minuta, kada je Partizan imao igrača više, ali ne i dovoljno koncentracije da odvede meč u produžetke.

Derbiju u hali "Pionir" prisustvovalo je oko 300 gledalaca, ali je ponovo izostala podrška najvatrenijih navijača oba kluba, osim legendarnog Miše Tumbasa koji je konstantno uveseljavao publiku.

Sledeća utakmica "večitih rivala" igra se narednog petka, a za plasman u finale neophodne su dve pobede.

U drugom polufinalu Vojvodina je u prvom meču bila bolja od Novog Sada 4:1.

Revanš susreti zakazani su za 16. februar, a termin za eventualne majstorice je 23. februar.

Nokia n73
Јао сад ћу да почнем да пратим хокеј! Јак спорт!

Poznata licnost

Samo za tebe,uvek uz tebe A NJIH KO JEBE!!!

Nokia 6710
Ovi zapadnjacki sportovi su glupi do bola..Hokej,Ragbi,Kriket Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Browser
hokej je zanimljiv pogotovu kad se gleda uživo...samo ovaj naš hokej nema veze sa životom  Smile

SonyEricsson k700i
hokej je zanimljiv pogotovu kad se gleda uživo...samo ovaj naš hokej nema veze sa životom Smile

HOKEJ: Partizan izborio majstoricu

Hokejaši Partizana i Crvene zvezde u majstorici će odlučiti o finalisti pej-ofa prvenstva Srbije.

Crno-beli su, pred dobro popunjenim tribinama ledene hale "Pionir", pobedili večitog rivala sa 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) i tako poravnali na 1:1 rezultat u polufinalnoj seriji. U prvom meču, prošlog petka, crveno-beli su bili bolji od aktuelnog šampiona 4:3.

Već na startu utakmice bilo je evidentno da su crno-beli, željni osvete, mnogo spremniji ušli u duel nego što je to bio slučaj prošle nedelje.

Iako su u većem delu prve trećine hokejaši Partizana imali inicijativu i konstantno promašivali šanse, Zvezdina mreža nije se zatresla, a jedan od najzaslužnijih za to bio je golman Metju Izi.

Sa druge strane, u poslednja dva minuta prve deonice crveno-beli su imali sjajnu priliku da povedu, budući da su imali dva igrača više na ledu, ali je čuvar mreže Partizana Ivan Fedor bio briljantan.

Tek što je počela druga trećina, aktuelni šampion Srbije došao je do vodjstva. Stefanek je sjajno uposlio Štefika po desnoj strani, ovaj je vukao pak nekoliko metara i preciznim udarcem poslao ga u same rašlje Izijevog gola. Tog momenta eksplodirao je deo tribine gde se nalazilo tridesetak Grobara, koji od tog momenta pa do kraja susreta nisu prestajali sa navijanjem.

Nakon primljenog pogotka Zvezda se malo "razdrmala", krenula da igra agresivnije u napadu, ali je Fedor osujetio svaki pokušaj crveno-belih.

Hokejaši Partizana do drugog gola došli su u 31. minutu - nakon gužve koja se stvorila pred Zvezdinim golom, najsnalažljivije je bio Miloš Babić, koji je ugurao pak u Izijevu mrežu i nagovestio slavlje crno-belih.

Partizanovi "oklopnici" pobedu su overili praktično već u poslednjem minutu drugog perioda. Ponovo je Miroslav Stefanek bio asistent, a na pravom mestu našao se Boris Gabrić koji je povisio na 3:0.

U poslednjoj trećini Partizan je svoje šanse vrebao iz kontranapada, dok je Zvezda na sve načine pokušala da ublaži poraz.

Tri minuta pre kraja moglo je da dodje do velike tuče, kada je iznervirani Marko Milovanović udario palicom po ramenu Zvezdinog povratnika Ivana Prokića, ali je arbitar iz Madjarske sprečio veči incident.

Kada su svi očekivali da će se meč završiti rezultatom 3:0, Zvezda je u 59. minutu konačno postigla utešni pogodak, a strelac je bio Jovica Rus.

Pobednik "večitog derbija" u finalu će igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Vojvodina i Novi Sad.