Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 62 63 65 66 67
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hocu da zapocnem forum / sajt / portal - Sta mi preporucujete?  (Pročitano 333846 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Ko je pazljivije pratio ovu temu, može da vidi pregršt dobrih ideja, saveta, što stručnih što manje stručnih. Možda nisma dobro pročitao, ali čini mi se da se dosta forisra to soliranje, kako da uraidm ovo, kako da uradim ono. Nikako. Ne možete smai napraviti ekstra proizvod i ekstra pozicioniran sajt. Danas je to, mislim pre svega na konkurentne oblasti, preteško. Niste Tesla, ni Ajnštajn, a u ovom poslu sve više treba resursa i to jako sturčnih.

Dakle, preporuka za sve koji pitaju kako, pa lako. Malo više timskog rada. Bar je pov podneblje poznato po timskim uspesima. Naučite da se pamteno udružite i rezlutati će doći.


ja baš hoću da se udružim sa nekim povodom razvoja sajta.Dakle, ja jesam za udruživanje po tom pitanju, jer meni fali iskustvo nečije u razvoju sajta.Nemoguće je da ja kao fizičko lice finansiram sajt dok dogura do 10000 ili 20000  pregleda.Imam sajt, dobra je ideja, fnkcioniše ekstra kad se plati čak i mala reklama na fbu, potreban mi je neko ko zna kako sada...Kako se dolazi do sponzora.Kako se uglavnom ti poslovi zaključuju.Šta se može u kom periodu očekivati.Dakle, meni treba pomoć te vrste i ja je sada tražim....Ima li neko ko bi me sada konkretnije uputio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Ja sam ti odgovorio, a to što ti nećeš da čuješ da sve zavisi od tebe, to je drugo. Ne postoji univerzalan recept i niko ne može da ti kaže uradi to i to i oglašivači će se utrkivati za tebe.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Ja sam ti odgovorio, a to što ti nećeš da čuješ da sve zavisi od tebe, to je drugo. Ne postoji univerzalan recept i niko ne može da ti kaže uradi to i to i oglašivači će se utrkivati za tebe.



Ma ne kapiraš.Ne očekujem da se utrkuju za mene, nego pitam ko  je taj ko je stručnjak i ko zna put otprilike kako ide razvoj sajta.I taj neko naravno da postoji.Ljudi se time bave kao bilo kojom klasičnom profesijom.Baš kao i što sam pomenula Dragana V.Ali ne  mogu dobiti njega.Ne znam kako se do njega stiže.

Naravno da zavisi i od samog sajta i da je individualno, ali neke stvari su univerzalne.Pa to je jedna čitava nauka.Naravno da postoji predvidivost i naravno da mi neko svojim iskustvom može pomoći, ja pitam ko i kako doći do jnega.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 27.0
U principu, sve se svodi na tvoje sposobnosti prodaje. Smile

Postoji više modela naplate, od kojih su tri najpopularnija:

1) CPC (cost per click) - plaćena si po kliku, i najčešće po ovom principu rade oglasne mreže tipa Adsense, Etarget i druge. Kod prodaje banera obično (gotovo uvek) ide se na sledeća dva modela.
2) CPM (cost pre mile) - plaćena si za 1000 prikaza banera. Odrediš cenu za 1000 prikaza, i to je to. Recimo da si prodala 100 000 prikaza, a da si kao CPM odredila 2 evra. Prostom matematikom dolazimo do zarade od 200 evra.
3) Fiksna cena - najprostije, npr. mesec dana X evra.

Određivanje cene zavisi ponajviše od toga čime se sajt bavi, kakva mu je publika, na kom je jeziku itd.

Možeš napisti čime se sajt bavi, koliko ima poseta mesečno itd. pa da vidimo to malo konkretnije. Naravno, uvek se vraćamo na prvu rečenicu - teško da će neko tebe da juri da se kod tebe reklamira. Na tebi je da prodaš oglasni prostor koji imaš, ili angažuješ čoveka koji će se baviti prodajom.

Pozdrav!

nije prodaja u pitanju.Rado bih ti odg, ali ne bih ovako javno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
Skontao sam da nije prodaja na sajtu, nego sam mislio na tvoju sposobnost da prodaš oglasni prostor. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 28.0
mob
LG Nexus 4
Možeš ti doći do Varagića, ali njegovo vreme košta, kao i svačije konsultacije. Zašto bi se on bavio tvojim biznisom kad može svojim, volja svih nas ovde je da pišemo niko nas ne tera, niti plaća za to.
Ali međusobno se pomažemo i svi smo ovde puno naučili, na ovaj ili onaj način. Neki savet se dobije besplatno, neki plati, neki se plati satima rada...

Jedno je pitati uopšteno, učiti, a drugo tražiti od nekog (ne znam šta si mu pisala) da ti daje instant rešenje ili konrektan savet. To je ok i mislila si najbolje, ali samo zamisli koliko je do njega lako doći u srbiji i koliko je ljudi pomislilo isto. Zamisli da odgovara na svaki mail... Nisi ti u pitanju, pa da zbog toga baš nema odgovora.
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Genije

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3556
Zastava Podgorica
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Kako da nađem neki tutorijal na netu ima li neki cms ili šta već da napravim blog servis, tj. blog hosting Smiley Kako to da napravim? Ima li neki gotovi CMS za to?
IP sačuvana
social share
Jedite govna. Nemoguće je da se milioni muva varaju.
Prva noć na vješalima je najgora
* * * * * * *
Ulazi Perica u kuću...
• Gde si, deda... šta to srmdi, je li deda... deda... deda... deeeedaaaaa, deeedaaaa bre...
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Nokia 6120
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Genije

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3556
Zastava Podgorica
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Šta reći a ne spamovati, koju napiroku popisati..

A ozbiljno, znam da nije lako, i vjerovatno da ima tako nešto u ponudi neđe, pa makar se naplaćivalo Smiley Mora neko znati
IP sačuvana
social share
Jedite govna. Nemoguće je da se milioni muva varaju.
Prva noć na vješalima je najgora
* * * * * * *
Ulazi Perica u kuću...
• Gde si, deda... šta to srmdi, je li deda... deda... deda... deeeedaaaaa, deeedaaaa bre...
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
LG Nexus 4
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 62 63 65 66 67
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.