Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hleb od klica psenice, hleb bez brasna, tonus hleb?  (Pročitano 33087 puta)
29. Mar 2012, 15:17:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Da se ne lazemo, navukla sam se... ali je problem sto je hleb malo skuplji... 300gr tost varijante je 104 dinara, obicne je oko 90 dinara...
Dobro, to mi potraje par dana, posto hleb bas lepo zasiti i nije potrebno jesti ga u kolicini onog sundjera koji se potura u prodavnicama... plus nema vestackih dodataka, kazu da je procenat proteina veci nego u obicnom i sta ti ja znam sta...

U svakom slucaju... trazila sam recept na netu... i naisla na ovaj.

Jos ga nisam isprobala, ali mi deluje krajnje zanimljivo...

Sta vise, razmisljam da probam varijantu sa razi ili necim slicnim..

C\P

Citat
Ja sam neko ko obožava proklijala zrna u svim kombinacijama, tako da sam isprobala i hleb koji tražiš. Evo pogledaj ovaj recept, ja sam ga po njemu pravila u Mullinex pekaču. Treba dosta vremena da se napravi, malo je drugačijeg ukusa i teksture od hleba na koji smo navikli, ali je izuzetno zdrav.


Sastojci:
Suvi kvasac – 2 kašičice
Proklijala zrna težine - 500 gr.
Soli - 1 kašičica
Šećer ili med- 1 kašičica
Ulje  - 1 kašičica
Voda (dodaje se ispasiranim zrnima) - 30 ml.
Pšenično / ražano  integralno brašno - 5-6 velikih kašika (dodati samo ako se tijesto lijepi )
Panifarin (poboljšivač)- 2 kašičice ( ja ga nisam stavljala jer sadrži  gluten,  E 300- askorbinska kisjelina koja služi za tretiranje brašna i djeluje kao antioksidans koji sprječava oksidisanje masnoće pa tako produžuje trajnost hleba, enzime)
 
Priprema:
Dobro oprati 400 gr zrna pšenice i  ostaviti ih potopljena u vodi 24 časa. Nakon toga pšenicu isprati i samljeti u mlinu za meso. Samljevenu pšenicu u blenderu ispasirati uz dodavanje vode (vodeći računa da se blender ne pregrije).
U pekač staviti  500 gr pasirane mase, kvasac, so, šećer ili med, ulje i brašno ukoliko je potrebno ( ako je tijesto previše gnjecavo i ljepljivo). Odabrati program „hleb od cijelog pšeničnog zrna“ (ukupno vrijeme ciklusa za hleb od 750 gr. Traje 3 sata i 20 minuta).
Ukoliko nemaš pekač peci ga u rerni malo duže nego što bi pekla običan hleb. Nadam se da će ti i ovaj recept poslužiti 


Izvor: Coolinarka

Ovo je varijanta za obican, posto tost sadrzi zrnevlje... tako da mislim da ne bi bilo zgoreg gurnuti koju kasiku golice, kima, susama, lana ili suncokreta da bi se dobila ona tost varijanta..
« Poslednja izmena: 29. Mar 2012, 15:18:27 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.83
Meni se Tonus dopada, mada ja nisam neki hlebojed i nešto preterano ne uživam u hlebu, ali zato druge vrste testa proždirem, ali one nemaju zdravu alternativu kao što je ima hleb. Imam jednu drugaricu koja već godinama sama mesi hleb i peče ga u rerni i bude ukusan, a napravljen od zdravi(ji)h sastojaka. Probaću da nađem recept, negde mi ga je poslala, ali ga nikad nisam sprovela u delo jer sam jako lenja po pitanju eksperimentisanja u kuhinji u poslednje vreme, što mi se baš i ne dopada.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja sam natopila zito... videcemo u subotu... jel' to to...

Mada, upravo sam napravila neke integralne projice.. ali... sta ja znam.. videcu kad se ohlade.. samo brasno (2 vrste po solja - po zelji), prasak za pecivo, kasicica soli, secera\meda\maltexa i kisela voda... i 2 ulja... smutiti... dodati povrce, masline ili semenke i peci 20 minuta na 200...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.54.16
mob
I-mate 30 Pro
Ima taj hleb...klopao...samo nisam znao sta je... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ja sam juče kupio jedan, smazao ga i večeras kupio još jedan. Ne znam koliko je zdraviji od običnog hleba, ali je nešto najukusnije što sam probao u poslednje vreme, valjda zbog blago kiselkastog ukusa.

Sumnjam da ima samo 187 kcal/100g, ali nema ni puno više.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.83
mob
Apple iPhone SE 2020
Jel da da je dobar? Jel da? Smiley

Iskreno da ti kazem, meni su 2-3 parceta sasvim dovoljna.. a ja volim.. obozavam testeninu... ali ovaj bas fino zasiti i ima taj pun ukus, posebno ako je sa zrnevljem..

I ko ce da saceka jos 24h :|
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Jel da da je dobar? Jel da? Smiley

Iskreno da ti kazem, meni su 2-3 parceta sasvim dovoljna.. a ja volim.. obozavam testeninu... ali ovaj bas fino zasiti i ima taj pun ukus, posebno ako je sa zrnevljem..

I ko ce da saceka jos 24h :|

Ne da je dobar, nego razbija. Kupio sam ga jer kao piše koliko kalorija ima i iz radoznalosti, a sad sam se izgleda navukao. Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 652
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.152
Odlican je. Smiley Zasiti za razliku od slame koja se prodaje na veliko..
81 din (tempo Smile) u komadu - 300gr.
Znam da ima 186 kalorija na 100 gr (bar mislim da je tol'ko), al' je l' zna neko koliko ima proteina i ugljenih hidrata (na 100gr)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Inace, lebac je prosao dobro.. bio je malo tvrdji, ali posto sam ja uglavnom kupovala tost varijantu, nisam znala da je to normalno stanje  Smile
I stavila sam malo vise vode... no.. nebitno...

A posto sam ja frik, odlucila sam da eksperimentisem dalje... posto u prodavnicama mogu da se kupe smese za "kasu" Nutri vita...
E, pa... Nutrivita nije nista drugo nego samlevena zitarica... Smile
Plus... isti proizvodjac ima drugu liniju Orgon, a cena je za nekih 20 dinara manja od Nutrivite...

Pa sam tako uzela Speltinu kasu (stara zitarica, koja se vise ne koristi) i sprovescu eksperiment... umesto mlevene psenice, stavicu ovu mutljavinu...  Smile
I da... mislim da cu sledeci put da ostavim psenicu da klija malo duze... bar 2 dana...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Ovo je domaca varijanta razanog hleba. Za pravi ukus kakav imaju hlebovi recimo u Roggenart pekarama, morate koristiti pravi kvasac, a ne kesice, praskove i sl, i mora dugo da se ostavi da testo fermentira, najbolje preko noci, jer se onda dobije taj kiselkast bogat ukus.

Sastojci

     100 g ražanog brašna
     200 g integralnog brašna
     100 g razanih mlevenih ljuspica
     100 g mekog, belog, brašna
     3 šake golice
     10-ak suvih šljiva
     30 ml ulja
     pola kockice kvasca, razmucenog u casi u malo mlake vode sa secerom, koristiti posto naraste u casi
     ravna kašičica soli
     po potrebi toplog mleka

Priprema

    1
    U činiju za mešanje staviti sve vrste brašna, so, razmuceni kvasac, golicu, seckane suve šljive… dobro izmešati.
    2
    Dodati ulje i mleka koliko treba da se dobije srednje tvrdo testo. ostaviti da nadodje, najbolje prvih pola sata napolju a onda se ostavi preko noci u frizideru da fermentira. Na taj nacin nece previse da narasta, fermentirace lepo, i bice mekano i vazdusasto testo.
    3
    Premesiti pa malo posuti brašnom a onda staviti u kalup za hleb. Ostaviti da nadodje.
    4
    Peći na 180 stepeni oko sat vremena s tim da se u drugoj polovini pečenja prekrije papirom za pečenje da suviše ne pregori.
    5
    Kada je gotov uviti u krpu i na rešetki ostaviti da se ohladi.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.