Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:38:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hipnoza!?  (Pročitano 27312 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
Care  ja na takvog coveka kao sto si ti cekam  godinama  i niko ni da bekne o tome...

sto se tice moralnog koriscenja hipnoze potpuno si u pravu....!!!

pozdravljam  temu   i nadam se da ce  zaziveti

ipak te molim  ako ti nije tesko da mi pustis knjigu na mail  da bih je imao odjednom   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


You're the closest to heaven that I'll ever be...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
.....anyway...da li biste pristali da was neko hipnotise? Smile
IP sačuvana
social share
Prepustene sebi, stvari imaju sklonost da se krecu od zla na gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Upravo je poenta da u problematiku polako ulazis.

Evo ja cekam da cujem kakvi su utisci povodom opustanja i kakvi ce rezultati ostati posle vizualizacije nekog (uglavnom zeljenog)dogadjaja.
Videcete da su rezultati nesvakidasnji i neocekivani.

Posle pravilno sprovedenog opustanja to ce da bude vase, verujem prvo misticno iskustvo, onako kako su ga opisali mnogi ezotericari i drugi...
Donekle sve ove discipline poticu iz vremena pre nego sto je covek "pao" u materijalni svet a, po meni su se ta znanja najvise ocuvala u sistemu joge.
Jogiji primenjuju tzv. metodu vizualizacije kada izvode vezbe tako da sva ova znanja poticu iz jedinstvenog sistema koji bi u najkracem glasio: duh stvara materiju...

Ali da ne pricam vise.

Sto se tice odgovora na pitanje: Dali bi recimo ja ili neko drugi pristao da bude hipnotisan?
Pravi odgovor bi glasio SVAKAKO!

Recimo seanse hipnoze nisu nimalo jeftine i verujem da im je cana tipa 50e.
Poenta je da kada se umirimo, padnemo u hipnoticki trans, pa to sve produbimo da dobijemo recimo neke naloge/sugestije koje nas najvise "zuljaju", recimo ako smo u skoli da savladamo gradivo ispite i sl... i potom da u toku hipnoze dobijemo kjucnu rec za ulazak u hipnozu i da sve to sto se desilo zapisemo sa diktafonom i onda po potrebi da sami sebe hipnotisemo, zarad zdravlja, napretka i slicnog.

Moja ideja je i bila u tome da se ljudi polako upoznaju sa ovakvim stvarima, i sto je najvaznije da sve bude "open source" i "free", sto ce reci da se stvar razvija i da i mi polako napredujemo.
Manje je poznato da ne samo sto hipnotisani moze da napreduje usled hipnoze, da se ista stvar desava i sa hipnotizerom.
Sto ce reci i njegova licnost skokovito napreduje.

Samo nista ne ide preko noci. Ja se sa dobrim prekidima bavim ovom i slicnim temama dve godine i sporo napredujem ali zaista ne marim za to.
I Kao sto rekoh dovoljnoo je da covek razvije i autosugestiju  pa je vec O-HO-HO uznapredovao.

Medjutim hipnoza moze i da sluzi za puko zadovoljenje radoznalosti.
NEW AGE-ovci ce se rado hipnotisati da vide ko su bili u proslom zivotu, sto ih posle hipnoze i datih saznanja obicno usmeri u ono sta treba da postignu u ovom zivotu, iako im to nije prvobitna namera, ljudi posle toga uznapreduju.

Knjigu saljem na mail posto je "debagujem" sto nece biti trenutnoi zbog raznorodnih obaveza, ali ce sigurno biti i onda ti je saljem na mail i objavljujem na forumu.

Medjutim ako vas zanima imate na engleskm koliko hocete. Treba malo guglovati i naci ce se vec nesto prihvatljivo.

Zaista mi imponuje kada mi neko kaze care pa... medjutim ovde nismo da bi nam narastao ego Smile Smile

Ovde treba da jedne druge podizemo i da kolektivno napredujemo.
Sam osecaj da se ovo svede na ucenje tipa jedan glavni (primecujete slicnost sa recju guru) i ostali je po meni smesan i krajnje neprirodan, svi smo univerzalni kao licnosti i takve sisteme u osnovi prezirem i zalazem se za njihovo ukidanje.

Recimo jedna od recenica u prvom poglavlju "Protokola Sionskih Mudraca" opisuje narod kao rulju kojoj je potreban vladar i da
navodno samo tiranija pomaze ocuvanju reda tj. da su ljudi jednostavno takvi i da se nikada nece promeniti!
To vazi tamo gde je ljudska svest na niskom nivou, niko i ne pomislja da drustvo moze i treba da bude liseno tiranije i da u svakom pojedincu kezi genije.
U tom slucaju tiranija i epresija nije potrebna ali avaj uvek postoji kriticna masa ludaka koja i one pametne povuce na dno.

Ja sam kroz primer zloupotrebe hipnoze, preneseci to na sire drustvene manifestacije pokusao da objasnim kako ce od jednog normalnog ljudskog bica postati hipnozom zombirani konzument i jedinka u matriksu.
Poenta je izaci iz matrikasa a da bi to bili u stanju moramo imati odredjena iskustva.
Hipnoza je odlicna stvar i ko je samo malo ncne videce u stvari kolike su covekove stvarne sposobnosti.
Mi koristimo samo oko 6% svoga mozga.
Poenta je da uzmemo malo vise za sebe nego sto nam je to namenila "elita" koja se usudjuje da upravlja ovim svetom.
Ako u tome uspemo uradili smo pravu stvar!!!

BTW. Moja licna iskustva su isla kroz raznorazne skole od zvanicnog obrazovanja, fakultetskog obrazovanja, vojnih kurseva i kurseva borilackih vestina do kurseva joge.
Nijedna me skola nije ispunila i nigde nisam mogao da se zadrzim upravo iz gore navedenog problema gde svaka organizacija tretira coveka (pa bio to i kurs joge koji se zvanicno bori za povecanje svesnosti) sa jasnim i unapred definisanim zaduzenjima u kome improvizacija i licni duh nisu pozeljni.

Da sada jedini koncept koji me moze zadrzati to je multidisciplinarno znanje i orjentacija prema drugim bicima koja su spremna da napreduju.
Inace u proslosti, recimo u renesansi je bilo uobicajeno da covek ima znanja iz raznih oblasti po principu "sve na ovom svetu je isto".
Pa ako je strucnjak u necemu to odmah povlaci dobra znanja i iz ostalih oblasti.
To je danas toliko sputano i ogoljeno da danas samo misljenje specijaliste za neku oblast se smatra relevantnim, dok covekova intuicija i zdrav razum se odbacuju kao nepozeljnim.

Najbolji primer je umetnost, gde neka odvratna i smrdljiva Zvrljotina, tipa Pabla Pikasa, koja uzgred prikazuje uzas, se dozivljava kao vrhunac nekakvog njima znanog, djavolskog slikarstva.
Dok sa druge strane lekar koji je u sistemu farmako-mafija, lekar-specijalista ubijaju coveka a ako ga odmah ne ubiju onda ga tako izlece da ubrzo posle toga oboli na "drugom mestu" ne znajuci da je covek celina kao i sto je znanje i nauka celina.

Ako se neko i izleci to je vise rezultat placebo efekta tj. hipnoze (vere da ces biti izlecen uzimanjem lekova) ili cuvena recenica "lekar ce da te izleci" jeste isto jedna vrsta hipnoze i malo ce ljudi da skapira da oni ni sebe nisu sposobni da izlece a kamoli drugog, i da bi najbolje bilo da covek sam sebe hipnotise pa tako da zaobidje lekare bolnice i sl...

Uostalom ljudi ako "crackuju" matrix videce da ja to manje ili vise u celosti takvo, a ja se nadam i verujem da buducnost pripada takvim ljudima i takvim vremenima.

Zato hipnoza nije neka fantasticna prica vec po meni najefikasniji nacin da onih 93% mozga stavimo u pogon i tako izadjemo iz matriksa, sto po meni predstavlja cilj ovozemaljskog bivstvovanja.

Ako se javi jos zainteresovanih da ucimo hipnozu imacemo materijale da sami sebe hipnotisemi i to ako treba preko ovog foruma i racunara..
U stvari vi ste vec zapali u jednu laganu vrstu hipnoze i osecaj opustenosti vas potpuno obuzima, u takvom stanju cete ponoviti u sebi sugestiju da cete dobro i uspesno savladati hipnozu i da cete je koristiti za dobrobit ljudi.

Poonavljam u potpunosti cete savladati hipnozu i njena tehnika ce biti fantasticno oruzje za licni napredak i napredak vase okoline.

Sa duboko urezanom dansnjom sugestijom cete zavrsiti citanje ovoga posta. Smile Smile

Posle ovoga ako osecate potrebu da se opustite tako cete i da uradite u udobnom sedecm ili bolje lezecem polozaju.

I time zavrsavamo sa danasnjim postiranjem!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
Opustanje i vizualizacoju(posebno) vezbam jos od ranije  tao da tacno znam o cemu govoris  i kakvo blagostanje pokusavas da objasnis.
Opustanje mi je svakodnevno   a da ne spominjem  vizualizaciju...pa ja ljudi  ostanem li sam 10 sec. ja sam vec u nekom svom filmu koji je do najsitnijih detalja, gestova i osecaja...  neverovatno  ali sto to covek vise i cesce radi sve mu je lakse i sve je  bolji u tome  tako da mu to postane svakodnevica

Nisam 100% siguran da li je to zbog toga   ali ljudi primecuju moju vedrost veselost dobrotu i toplinu  i jasno mi to kazuju i pokazuju      kao  u cemu je tajna...

nema tajne   jednostavno  pozitivno razmisljanje..  naravno  nikako bezanje od problema

jedno vreme  sam se osecao  kao da mi ni jedan problem na ovom svetu nije dorastao jer sam mogao mentalno da se izborim s njim....

naravno  da bi sve ovo funkcionisalo ovako besprekorno (bar kod mene) zasluzna je velika podrska koju dobijam sa svih strana  posebno od roditelja i brata i devojke...  mislim da je bez podrske  mnogo mnogo teze...

Ne znam kakva su iskustva drugih ali  meni je jako pomoglo  zato rado dajem podrsku drugima jer je to ponekad od presudnog znacaja...

u sustini  vizualizacija je jaka stvar  mnoooogo  jaka!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
sto se tice toga da li bih dozvolio da me neko hipnotise   odgovor je da  ako ga dobro znam!

inace   Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
ajde daj nastavak knjige....    Smile  Smile  Smile    Smile    Smile    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 275
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
@vi2411   

na tebi je da li ces postaviti knjigu ovde   mada vidim da se malo ko interesuje za nju

pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia Lumia 1020
Ja ovo čitam, ali nemam šta da komentarišem, da ne ispadne da je tema mrtva...
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Neko se interesovao za celu knjigu...
sada je ima na downloadu:
http://rapidshare.de/files/16592415/Hipnoza-Jean_Leclerc.zip.html
posto je "debagovana".

Ako neko hoce dalje da razvija temu...zna sta treba da radi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46868
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
hipnoza je upadanje u podsvijest covjeka i to je opasno kako za onog ko hipnotise, tako i za onog koga hipnotise,
ja licno ne bi dozvolio da me niko hipnotise, a kad bi to pokusali lose bi se proveli jer sam savladao tehniku      Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:38:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.