Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hipnoterapija - upotreba hipnoze u medicini ?  (Pročitano 3873 puta)
26. Avg 2005, 01:03:33
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Hipnoterapija - upotreba hipnoze u medicini ?

Profesor Predrag Nikolic iz Pirota, naš jedini clan Evropske akademije za medicinsku hipnozu, pomagao i slavnima, Talju, Parlovu, Ronaldu, Zdravku Colicu, Stefanu Milenkovicu...


...Radim po jednoj specificnoj metodi, koja je nastala kao rezultat brojnih saznanja i iskustava sa eminentnih fakulteta i instituta širom sveta. Prema zvanicnoj nomenklaturi Evropske akademije za medicinsku hipnozu (EAMH) ovom terapijom se uspešno deluje na 118 bolesti. Znacajno je napomenuti da su postignuti rezultati i u remisiji kancera. Ovom metodom, bezbolno, bez lekova, uspešno otklanjamo nocno mokrenje kod dece (80 odsto slucajeva), govorne probleme - mucanje, kratkovidost i dalekovidost, poboljšavamo pamcenje i koncentraciju, stimulišemo kreativnost i talenat u muzici, baletu, sportu, tu je lecenje depresije, psiholoških problema, patologije karaktera, loših navika i još mnogo toga, da ih sve ne nabrajam. Dakle, da napomenem, ovo je posebna metoda "verbalno geneticki inženjering". To je sofisticirani oblik hipnoterapije koji bazira na holografskoj indukciji DNK putem transmitera, koji uticu direktno na sve moždane centre kao i na centralni nervni sistem i genetske komponente, inicirajuci željene promene u psihosomatskim funkcijama pacijenta, kao i promene u biloškom "kompjuteru" osobe. Tako je tradicionalni pojam "sugestija" razjašnjen kao verbalni transfer sa DNK, što predstavlja revoluciju u nauci. U filozofskom smislu, to je pomirenje religije i nauke - kaže profesor Nikolic.

Govoreci o prakticnoj primeni hipnoterapije naš sagovornik istice da je bilo dosta pomoci kod otklanjanja ratnih trauma, depresije, uzbudenosti, a da je i u Pirotu imao nekoliko uspešno izlecenih slucajeva mucanja kod dece. Kaže da je, nedavno, uspeo da jednom pacijentu poremecaj ocnog vida od "minus jedanaest" svede na - nulu.

- Dijapazon terapije je širok, pa sam skoro radio sa košarkašicama reprezentacije Srbije na poboljšanju koncentracije, radio sam sa poznatim svetskim violinistom Stefanom Milenkovicem, dok je bio mladi i to je bio rad "na usavršavanju talenta". Rezultati su poznati. U poslednje vreme se dosta bavim sprecavnajem narkomanije i mogu da se pohvalim da sam do sada uspeo da "ozdravim" 19 pacijenata i vratim ih u normalne životne tokove. Najivše ih je bilo iz Beograda, nekoliko iz Niša - kaže Nikolic.

Koreni sofisticirane hipnoterapije imaju ogroman uspeh i velike prednosti nad Frojdovom psihoterapijom i psihoanalizom. Ova vrsta terapije je ugodna, bezopasna, bezbolna i nema nikakve štetne efekte na zdravlje. Putem delovanja na podsvest, prakticno se vrši reprogramiranje bolesti u zdravlje a pacijent nije svestan šta se sa njim dogada, ali je svestan preobražaja koje primecuje na sebi.

Pre pocetka terapije obavezan je test i posle toga, ako je uspešan, pacijent se prima na terapiju. Vreme trajanja tretmana ovom metodom je strogo individualno i ne daju se nikakve prognoze, ali se po odluci EAMH ne primenjuje na decu predškolskog uzrasta, osim na izriciti zahtev roditelja. Evropski centar je Evropska akademija za medicinsku hipnozu u nemackom gradu Dahn, a uz njega je i Državni institut za verbalno-geneticki inženjering u Moskvi. Na prostorima bivše Jugoslavije samo su clanovi EAMH dr Miloš Remic iz Ljubljane i profesor Predrag Nikolic, naš Pirocanac koji sada živi i radi u Nišu.

- Mnogo je ljudi prošlo kroz ordinaciju sa raznim vrstama terapije ali su pomoc potražile i poznate svetske licnosti kao što su Mihail Talj, Mate Parlov, Ronaldo, Adriano Celentano, Zdravko Colic, vec pomenuti Stefan Milenkovic i mnogi drugi. I da ponovim, moja metoda se bazira na hipnozi a covek ima raport sa terapeutom, ali ja imam raport sa mašinom, takozvani "generator alfa talasa" koji se implicira u mozak, izaziva san kod coveka i u tom "alfa" stanju covek je podložan sugestijama i na tome se bazira strategija pomoci i lecenja. I na osnovu takozvane anamneze radimo terapiju i to uspešno - objašnjava profesor Nikolic.

Zanimljive su i moje poslednje aktivnosti sa manekenkama oko skidanja kilaže a ovih dana sam uspeo da spasem brak, kada je baš ovde u Pirotu, došlo do razmirica. Došla je gospoda sa traumama, drama u porodici sa mužem, ali sam uspeo da ih dovedem zajedno na terapiju i sve se okoncalo pomirenjem. Eto, kada završimo ovaj razgovor pozvan sam kod njih u goste. Ova terapija koju radim je lagana i bez posledica ali je pacijent svestan promena koje se dešavaju u njemu. Cesto mi se dešava da me pitaju: Kada cemo da pocnemo? Oni su u polusnu, nisu u stanju da kontrolišu sebe i kada im kažem da je gotovo, cudno me gledaju - kaže Nikolic.

Milan Paunović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.