Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:17:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Vas izbor himne:

Glasanje završeno: 24. Sep 2003, 19:20:56

Ukupno glasova: 10
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Himna  (Pročitano 7072 puta)
24. Sep 2003, 19:20:56
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 273
Pre oko 2 godine Skupstina Srbije je trebalo da usvoji himnu Srbije, ali nijedan od predloga nije prosao.

Koja pesma po vama zasluzuje da bude himna?? Smile:
IP sačuvana
social share
Sve, sve, ali ZLATO!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Iako je nema na spisku, Ave Serbia
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ave Serbia- Jovan Ducic.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Boze pravde! Iako je to vec srpska himna! Himna Republike Srpske!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Meni je malo bezveze spominjati Boga u himnama, zar ne?! Pogotovo jer kod nas ima dosta ateista
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1610
Zastava Na žalost, u BG...
Od ponudjenih AVE SERBIA baš patriotski "zvuči", iako sam kliknuo na "napisati novu".
Kakav smo mi to narod kad ne možemo godinama da se složimo oko tako važne stvari? Katastrofa!
Smile
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 273
Samo da napomenem da nisam stavio u izbor "Ave Serbia" jer ne znam da postoji melodija koja je po tekstu napisana. Tekst sam procitao nedavno na Bureku i mislim da moze da posluzi u tu svrhu, samo treba napisati pravu melodiju.
IP sačuvana
social share
Sve, sve, ali ZLATO!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 273
Citat: SAnja
Meni je malo bezveze spominjati Boga u himnama, zar ne?! Pogotovo jer kod nas ima dosta ateista


Srbi su pravoslavci i verujuci. Odmah po osnivanju drzave Srpska pravoslavna crkva je dobila siroku autonomiju, a kasnije i nezavisnost. Dvoglavi orao, grb Srbije, predstavlja dve glave koje vladaju narodom: kralja, odnosno predsednika, i patrijarha. Rec je zapravo o jedinstvu i vaznosti duhovne i svetovne vlasti. Upravo zato u vreme komunizma nije postojao dvoglavi orao kao simbol Srbije.

Ako je Srbija drzava Srba, onda je normalno da se Bog pominje u himni, kao simbolu drzave.
IP sačuvana
social share
Sve, sve, ali ZLATO!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Smatram sebe srpkinjom, ali nisam vernik i ne verujem! Ima dosta ljudi koji se osecaju isto kao i ja i mislim da bi himnom kao sto je Boze pravde bilo naturano neko misljenje, tj vera. Grozim se danasnjih 'vernika' onih koji idu u crkvu iz pomodarstva i onih koji ni ne znaju sta znaci biti vernik a opet prave tulume od tri dana za slavu, krste se sa tri prsta iako ne znaju sta to znaci, slave Bozic i Uskrs iako nemaju pojma zasto postoje ti crkveni prazniki i koja je uopste njihova simbolika.

Moji otac je krsten, majka mi je ateista, ali ipak prihvatila je ocevu veru i njihovu kucnu slavu, tradiciju,slave slavu od kad ja znam za sebe, postuju Bozic i Uskrs.
Vera je po meni stvar izbora a ne nesto sto se namece. Ako vec nisam mogla da biram gde cu se roditi mogu li onda makar izabrati da verujem ili ne a ne da mi se namece ono u sta moram da verujem i ono sta sam
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat: alhemicar
Samo da napomenem da nisam stavio u izbor "Ave Serbia" jer ne znam da postoji melodija koja je po tekstu napisana. Tekst sam procitao nedavno na Bureku i mislim da moze da posluzi u tu svrhu, samo treba napisati pravu melodiju.
\
Postoji muzika, kornelije kovac je svojevremeno pisao.
Ja prvi sam ateista i ne mislim da je pesma u kojoj se pominju kralj i bog pesma koja treba da reprezentuje moju drzavu. Sve je to lepo, pesma je super, ali po meni to nije to.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:17:51
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 21 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.