Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Higijena  (Pročitano 3985 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 79
Citat: Shaolin
Higijena bi trebala da bude urodjeni instinkt,pogotovo sad pored milion novih bolescura koje se lako prenose.Perite ruke,zube Smile .....prozore Wink  
Npr u zapadnim zemljama je obicaj da se ne skida obuca u kuci sto je meni skroz ne-higijenski.Bar smo sa te strane malo bolji


nekima noge tako smrde da je bolje da se ne izuju Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Haaaaaaaaaaaa...kada se gleda sa te strane...... Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Veruj mi ima primeraka kojima ni varikina ne pomaze Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
  varikina Smile  
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Citat: Shaolin
 
Npr u zapadnim zemljama je obicaj da se ne skida obuca u kuci sto je meni skroz ne-higijenski.Bar smo sa te strane malo bolji


Jeste tvrdnja istinita ali mozda i nije... Recimo ovako kao prvo u Minhenu mozes ceo dan da setas trotoarima ili ulicom a da nigde nenadjes malo blata koje bi ti isprljalo cipele, drugo kada idem nekom u goste stizem kolima do njegove kuce tako da mi netreba ponekad ni nekoliko koraka do ulaznih vrata, tako da cipele nemaju sanse da budu prljave... Sa druge strane lakse mi je da operem parhet gde je neko stao sa cipelom, nego da nekoliko sati koliko je neko prisutan moram da trpim smrad opranih nogu od pre dve godine...
Sve to ima svoje plus i minus tako da me potrefi bas u slabu tacku jer ja najvise volim da nosim tenis patke, nege se kuvaju te kada odem kod nekog a on me tera da ih skinem to je samo na njegovu licnu odgovornost...
Sto ljudi sto cudi, ali stvarno ti kazem da i na zapadu ljudi skidaju cipele ako primete da su im prljave, tako da nemoras nista posebno da im kazes...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
ali stvarno ti kazem da i na zapadu ljudi skidaju cipele ako primete da su im prljave, tako da nemoras nista posebno da im kazes...

Osim ako su odavle.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Ne verujem da religija mnogo utiče na higijenu. Više je u pitanju tradicija i podneblje. Ljudi u toplijim krajeviima prosto moraju da imaju više higijenske standarde. Osim toga samo u Bibliji i Tori postoji nešto malo teksta o higijeni. Jevreji pride imaju poglavlje Talmuda o tome, muslimani imaju neke tekstove van Kurana.

Fora je što religija posredno utiče preko tradicije. Npr. kad je Nada postala Senada njoj je hodža rekao kako sad mora da se kupa redovno, pere odeći, brije ispod miške... I njoj je verovatno bilo u početku teško da se navikne, ali na dobro je lakše naviknuti se (npr. na zabranu pijenja alkohola nisu se nikada primili). Već njenoj kćerki Jasminki je sve to bilo nešto uobičajeno, što radi od kada se rodoli, što nije vezano za religiju. Njoj niko nije morao da priča kako je đavo u nečistoći.

Moj ujak je npr. rođen u kući koja nema kupatilo. Kad je napravio novu ali 10 godina nije mogao da iskopa septičku jamu da bi kupatilo proradilo. On jednostavno nije osećao potrebu za time, kao što smo je mi osećali.

A koliko smo mi loši u higijeni. Pre neki dan pomognem majci da odnese veš u vešernicu i vratim suv. Kad dođosmo gore samo naš veš visi. Keva mi objasni da je obično tu samo naš veš, i da pojedinim stanarima veš ne možeš ni videti. Ja sam pomislio da su to seljaci koji suše veš na terasama. I kad sam izašao iz zgrade bacim pogled na terase, kad one prazne, bez veša. Pazi kad je bivši dečko moje sestre rekao joj kako samo za nju zna da se tušira svaki dan!

A kupovina hleba je već stvar koju su snimili skrivnom kamerom i snimkom išli po međunarodnim festivalima. Svi misle da su im ruke savršeno čiste, te ne koriste papir. I ne samo da misle da su im čiste za sebe već i za druge pa čitav red hleba ispipaju ne bili našli "pravi". A posle hleb stave na pult prodavnice gde se sve živo stavlja uključujući i prljave pare. Bljak!

Higijena nije samo lično pitanje, tipa ko ga jebe sebi šteti. Nečija nehigijena šteti svima. Ogroman broj bolesti je povezan sa njom. U firmi moga ujaka su zbog nehigijene kuvara svi dobili žuticu sa trajnim oštećenjem jetre. Čak je i firma morala na prinudni godišni odmor. Čitam da svaki 100. čovek kod nas ima neki od hepatitisa. U Izraelu praktično ne postoji rak grlića materice, a kod nas je to 2. kancer u žena. On je čist proizvod nehigijene njihovih partnera.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.