Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:10:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hibridni "Pakao"  (Pročitano 5513 puta)
24. Apr 2008, 20:33:11
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hibridni "Pakao"



Sintagma „zeleni pakao“ sada dobija sasvim novo značenje, a nosilac „promena“ je Gumpert, nemački proizvođač superautomobila koji je najavio da će se sa svojim modelom Apollo u hibridnoj verziji takmičiti na legendarnoj Nuerburgring Nordschleife stazi, u trci izdržljivosti.

   

Kao dodatak Audijevom V8 twin-turbu od 630 KS se tu našao i elektromotor od 100kW koji se puni energijom „uhvaćenom“ iz kočenja. Sistem je sličan KERS mehanizmu koji se razvija za Formulu 1, a bivši vozač iz „najbržeg cirkusa na svetu“ Heinz-Harald Frentzen će se naći za upravljačem „zelenog“ Apoloa sa veteranom Dirkom Muellerom.

Izvor: http://www.vrelegume.co.yu/dnevnevesti.php?dv=1586



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
Elektromotor od 100 kw,koji se puni energijom iz kočenja.Toliko. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Apr 2008, 21:13:22 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Elektromotor od 100 kw,koji se puni energijom iz kočenja.Toliko. Smile Smile Smile
Al' tu nema niceg' spektakularnog. Elektromotor sa samo upola manje snage, odnosno 50 kw i indenticnu tehnologiju si mogao naci
u "glupavom" Priusu jos 1997 godine kada je pocela da se prodaje u Japanu...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
Elektromotor od 100 kw,koji se puni energijom iz kočenja.Toliko. Smile Smile Smile
Al' tu nema niceg' spektakularnog. Elektromotor sa samo upola manje snage, odnosno 50 kw i indenticnu tehnologiju si mogao naci
u "glupavom" Priusu jos 1997 godine kada je pocela da se prodaje u Japanu...  Smile
Da,ali od tada nisu izbacli ništa novo,a da ne govorim o nekoj upotrebi na auto trkama.Japanci izbacuju svakave proizvode,ali su uglavnom poluupotrebljivi,kao što se može videti i iz onog posta što si stavio sa onim obaveštenjima o krađi,koji je izbacila honda.

Takođe,i onaj današnji post o parkiranju,Toyota ima isti sistem,ali,ne može svuda da se parkira,samo u jednom položaju,i koliko je onda taj parking asistent upotrebljiv pri realnom parkiranju.E,sad vw izbacuje sistem koji parkira bilo gde,i,ko je onda napravio pravi parking asistent. Smile

« Poslednja izmena: 25. Apr 2008, 00:41:36 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
poenta je da ce u narednih par strana Bocko u plavom (metalik sa zlatnim felnama) uglu da brani boje Japanaca, a Diletant u (biraj boju, ne znam koje je Golf) uglu brani NJemce...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
poenta je da ce u narednih par strana Bocko u plavom (metalik sa zlatnim felnama) uglu da brani boje Japanaca, a Diletant u (biraj boju, ne znam koje je Golf) uglu brani NJemce...  Smile
Ma jok,samo iznosim svoje zapažanje o Japanskim proizvodima.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC desire s
Sta reci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (2007)
Citat
Ma jok,samo iznosim svoje zapažanje o Japanskim proizvodima.

Ma da sranja sve...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
Citat
Ma jok,samo iznosim svoje zapažanje o Japanskim proizvodima.

Ma da sranja sve...
Alo,čitaj šta sam napisao,ako si slučajno gledao test tog Japanskog proizvoda,ne može svuda da se uparkira,samo u jednoj situaciji može da se parkira,i ne seri više bez potrebe,pogledaj kako radi taj Toyotin sistem pa ćeš i sam da zakljkučiš da nije toliko primenljiv. Smile Smile

Malo nešto pogledaj i pročitaj,nemoj samo da kenjaš bez potrebe.



« Poslednja izmena: 25. Apr 2008, 16:52:51 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Elektromotor od 100 kw,koji se puni energijom iz kočenja.Toliko. Smile Smile Smile
Al' tu nema niceg' spektakularnog. Elektromotor sa samo upola manje snage, odnosno 50 kw i indenticnu tehnologiju si mogao naci
u "glupavom" Priusu jos 1997 godine kada je pocela da se prodaje u Japanu... Smile
Da,ali od tada nisu izbacli ništa novo,a da ne govorim o nekoj upotrebi na auto trkama.
To nije tacno! Smile Cista Nemacka ne informisanost! Smile Smile
Ima otprilike godinu dana kako je Tojota sa starom Suprom na hibridni pogon pobedila i to na trci izdrzljivosti 24h Tokachi...

Toyota Team SARD's specially-prepared Supra HV-R hybrid GT racer has won the Tokachi 24-hour endurance race in Japan...  After starting from the pole position, the Supra completed 616 laps in the ensuing 24 hours -- 19 more than the second-place finisher. The victory marks the first of its type for a hybrid-powered vehicle. The Supra HV-R began life as a retired 480-horsepower Super GT racing car, which then had regenerative braking technology and a trio of hybrid motors added to it for this event...

Izvor: http://www.Auto-Blog.com///2007/07/16/hybrid-toyota-supra-wins-tokachi-24-hrs/
Tema na Bureku: http://forum.burek.com/index.php/topic,305425.0.html


« Poslednja izmena: 26. Jan 2009, 17:18:03 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 21:10:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.