Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:31:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hi-FI i audio/video tehnika  (Pročitano 4532 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ajd malo reci vise o tim moreblovim membranama - prvi put cujem za njih - 12000E nije mnogo za high-end zvucnike (mislim nije ni malo)  mada je konstrukcija malo cudna moram priznati. Meni ovo lici na hibrid -  elektrostaticki zvucnik sa klasicnim subwooferom ali ne vidim kutiju za sub Smile Da li govorimo o istoj stvari samo je drugacije zovemo? Moguce je da je veoma dugachki ribon tweeter/mid range mada bi to kostalo malo bogatstvo da se napravi.
« Poslednja izmena: 02. Sep 2006, 15:47:42 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
To decky999
Hvala na savetima, mislim i ja da cu uzeti CA Azur 640. Sto se tice zvucnika imam B&W DM2000 (150W),, a pojacalo i pretpojacalo su Heybrook C2 i P2 (1ooW).
Da li imas jos neki savet u vezi ovoga?
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Izuzetno zanimljiva kombinacija - imas zvucnike iz 80tih (veoma dobre bar po ocenama drugih) i pojacala na meksoj strani. Iskren da budem nisam ni znao da je Haybrook pravio pojacala (malo sam isceprkao po netu). Imaju dobre gramofone i zvucnike doduse. Ali to je samo moja neinformisanost. B&W su moji omiljeni zvucnici - mozda najcvrsci bas koji sam ikada cuo u mid range seriji do A$3000. Ne znam da li su u 80tim koristili kevlar u membranama (mislim da je to tek pocelo sa 600 serijom u 90tim - ali su im kutije uvek bile perfektne. Bice zanimljivo sve to ukombinovati sa modernim CD playerom. Novi 24bit DACovi imaju veoma mekan zvuk najvise zbog upsamplinga na 96kHz  - mada ima dosta ljudi koji se ne slazu sa ovime ali to je kao i sve u HiFi. CA ima dosta dobre cene tako da sigurno neces pogresiti.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
To decky999
Potpuno su ti tacne informacije. Haybrook je kasnih '80 tih proizveo ovu seriju pretpojacalo+pojacalo i konstruktor je bio ako se ne varam Paravicini ili tako nekako, tip koji je radio-konstruisao pojacala za Musical Fideliti. Mislim da su kasnih '80-tih B&W poceli sa kevlarom ali ni ja nisam bas siguran. Ja sam imao prilike da poslusam CA kao i NAD i Thule, doduse CA sa Dali zvucnicima i odlican je. NAD sa Monitor audiom-vrlo solidno a Thule sa njihovim pojacalom i Vienna acustic zvucnicima-to zvuci strava-bar za klasiku.
CA je oko 360 E , NAD je 365 E a Thule 490 E. Doduse sve cene su u BG. CA je i pobednik u 2006 godini u What HI FI i HI-FI Choice, pa me je to malo opredelilo vise ka njemu. Na zalost ja imam stari Sony CD iz 1987 tako da ove nove nisam imao prilike da slusam na sistemu. Hvala na informaciji za taj mekan zvuk kod 24bit DAC-ova, mislim da ce to biti idealno za moj sistem. Ja se najvise plasim slabog basa i reskoh visokih tonova, vise preferiram topliji-meksi zvuk. Na zalost na mom sistemu se jasno cuje razlika izmedju CD-ova koje pravi recimo EMI i Philips koji su neprevazidjeni, u odnosu na Deutsche Gramophon koji para usi-nekako je rezak i ne prija. Ne znam da li i ti imas isti utisak ali sam to cuo i od drugih ljubitelja klasike.
Prema tvojim odgovorima zakljucujem da si vrstan poznavalac HI-FI-ja te ce mi to pomoci da resim dilemu.
Hvala jos jednom i ako imas jos neku informaciju , pisi.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Da li je neko imao prilike da se susretne sa pojacalom domace firme Karan Acoustics? Interesuje me pojacalo KA-i1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
@dulevuk9

Nisam ti ja neki veliki expert ali mi je HiFi glavni hoby. Inace sam licno u pravljenju kablova jer mi je dosadilo da me deru za par kablova koji na kraju ispadnu sranje. Sdruge strane nisam preterano u high-end fazonu. Moja sadasnja i davnasnja filozofija je da ono sto mozes da kupis do US$2000 po komponenti je otprilike 95-97% kvaliteta komponenti koje idu i do $10-15K. Ipak sam vise za optimizaciju nego za extravaganciju. Mozda promenim to kad budem bio mateor i budem imao prvise para  Smile

Sa CD-om ces biti vise nego iznenadjen. Ja sam skoro sklopio setup za kompjuter koji mislim da je malo chudo sobzirom kolko sam malo para dao za njega. Uvek sam smatrao da je kompjuter mnogo zgodna sprava za muziku. Sdruge strane imas sve razloge protiv - prljavo napajanje, parazitske struje, bucni hard diskovi itd. Kada sam nasao pogodan hard disk izvukao sam digitalni signal optickim kablom u externi DAC sa specijalnim odvojenim napajanjem. DAC je 24bit sa 96/192kHz upsamplingom - Firestone - Spitfire (http://www.firestone-audio.com/), tajvanci specijalizovani za pojacala za slusalice, vakumska pojacala, i DACove. Iz njega vucem signal svojim srebrnim kablovima u DENON PMA-650R pojacalo a ono je povezano opet mojim srebrom na PSB alpha zvucnike (kanadjani - low end bookshelfs). Sve u svemu sve me je izaslo oko A$1000, nesto sa ebay-a nesto novo. Zvuk je neverovatan kada pomislis da je izvor mp3, mada sad cesce prebacujem CDove u FLAC lossless tako da je kvalitet prakticno kao CD. Kvalitet zvuka je uglavnom zbog DACa koji radi ko bombona. Veoma blagi visoki sa cvrstim bassom, ali cujes svaku nepravilnost u mp3 tako da sam postao picajzla sto se tice konvertovanja. Ipak sa dobrim software-om sve je super. Cambridge audio imaju u Azur seriji music server koji u AU kosta oko $2000 sa prakticno istim (slicnim) DACom kao sto je moj.

Eto ti moje iskustvo sa novim DAC chipovima - kada budes poredio Sony is 87 koji mislim da je tad jos uvek radio sa 8x oversamplingom i 12bit ili 16bit tehnologijom chuces ogromni razliku. Stos e CDova tice potpuno si upravu - kvalitet medija i produkcija ti nose 60-70% zvuka. Dosta ljudi to ne moze da shvati i nikad ne uzimaju tu varijaciju u obzir kada testiraju novu opremu. Isto mozes da zaboravis na jitter jer je on prakticno potpuno eliminisan u novim CD playerima mada opet dosta zavisi od izvora.

I nemoj da zaboravis - uzivaj u muzici!  Smile

« Poslednja izmena: 03. Sep 2006, 03:26:23 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
To decky999
Potpuno si u pravu sto se tice DAC-. Ja trenutno slusam CD-ove ili DVD preko DVD playera na PC-u koji je kablom povezan sa HI-FI sistemom. Ipak nije to kao kad se slusa sa HI-FI CD playera. Ovaj program FLAC nisam koristio ali cu pokusati da ga nadjem i isprobam. Mi koristimo Easy CD-DA konvertor za prebacivanje CD-ova u MP3 pa posle standardno...
Kombinacija sa posebnim DAC je sjajna pa cu je predloziti mom drugu koji se razume u PC da potrazi i kod nas Firestone.
Inace koje srebrne kablove ti koristis, ima li ih na internetu? PSB zvucnike sam nasao na netu samo tamo ima nekoliko modela...
Jos jednom hvala za savete i cujemo se.
Pozdrav

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Kablove neces naci na internetu jer ih sam pravim od zice od cistog srebra. Svremena na vreme stavim par kablova na Ebay na prodaju, ali uglavnom pravim za sebe i za ljude koji me znaju ili su ranije od mene kupovali.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung S7
Citat
Ajd malo reci vise o tim moreblovim membranama - prvi put cujem za njih
Koliko sam ja shvatio(a nisam strucnjak) moreblov je vrsta materijala koga cine sinteza bakra,plastike i zlata. Smile Sinteticko jezgro sa po dva kristala na sredini inace koju su prvi uveli "BlackBorn" zvucnici iz davne 1939 godine su se pokazali kao najbolji filteri sumova.Zato i postoji ona izreka "Kristalno dobar zvuk".
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Uf i dalje spansko selo. Nema veze - ako naletis na neki link ili sliku zakaci bas bi voleo da se malo edukujem
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:31:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.