Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 22:35:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heroin  (Pročitano 26339 puta)
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ono što kod mene stvara šok je da svako ko je ušao na ovu temu ispostavilo se da zna nekog ko je umro od heroin ili da je makar težak ovisnik...


sad sam stigao sa posla Smile

ne znam sta te zanima u vezi dopa

meni su cetiri drugara overila i veruj mi da znam o cemu pricam
nikada nisam probao heroin ,niti mi pada napamet
al znam dobro kako napravi svinju od coveka

ja priznajem vutra je bila moj izbor i nista vise

al i sa tim sam prestao ,ima skoro godinu dana kako nisam popusio vutricu



pretpostavljam da ti je ta osoba zaglibila mnogo dobro cim si ti otvorio temu

pitaj sta hoces,mogu da ti pomognem

--------------------------------------------------------------------------------

@gasterm

nemoj da me shvatis pogresno, ali gotovo neveravatno zvuci da su svi koje znas da su koristili heroin umrli od toga ili su se ubili. ja znam par likova: jedan se skidao ali se opet vratio na heroin, drugi je sada poceo lecenje, a treci se kao skida mesec dana pa opet uzme. stvar je u tome da znam mnoge koji su pili ili koji su pusili marihuanu, ali ljudi ipak mogu bez problema da to ne rade bar nedelju dana, sa heroinom je drugacije jer su apstinencijalne krize izgleda žestoke







mislis da neverovatno zvuci Smile

nisam rekao da sve koje znam

mislio sam na ljude koji se drogiraju
« Poslednja izmena: 05. Dec 2008, 21:17:33 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Alcatel 258
познајем једног дечка што је био на хероину, тј познајем их много ал његову причу знам.
Он се навукао после узимања спида и кокаина у ненормалним количинама, каже да после пар дана неспавања и дрогирања једноставно психички одеш у 3пм, параноја, шизофренија и да доп користиш да би се "спустио" унормалио могао да одспаваш и слично...
И он је узео 3 пута за пола године да се "спусти" и онда један викенд удари се на нос 3-4 пута хорсом и навуче се.. и сад био је навучен и кева и ћале за ручицу код чика доктора и блокатор му уграде и дају неке таблете, и сад фора тих блокатора је ако би случајно узео дозу допа крв би му "прокључала" и оно скапао би у најгорим мукама и сад сваки дан ујутро са кафом пије таблете и то пред неким од родитеља...
пошто га нисам дуго видео а и лично не волим такве људе, јер их сматрам кукавицама ал сам чуо да је опет почео.
Ал ми је рекао нешто што се тиче лечења да су батине најјачи лек, његовог друга који је био заглибио је екипа из краја уватила везала у подрум и најебала му се маме и ноге и руке и ребра све му поломили.. да је 30 дана лежао у болници кад је изашао захвалио се свима и никад ништа није узео поново... а варијанта добра је лечење по манастирима, ал тамо је само рад+молитва+батине ако заслужиш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
napisao sam ja na pocetku teme nesto slicno samo sam obrisao necu da procita neko ko ne bi trebalo Smile

ali definitivno batine sa najbolji lek jebo ti sve Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
рад+молитва+батине ако заслужиш.
U principu, i ja ovo podržavam (može umesto molitve i nešto drugo, al' da ne cepidlačimo) ali mi pravila struke zabranjuju da to javno podržavam.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Citat
pitaj sta hoces,mogu da ti pomognem

napisi recimo da li znas da se neko sigurno izlecio i kako

a ne bi bilo lose da neko opise kako izgleda lecenje u manastiru ili kako izgleda mera lecenja u presudi, mislim da bi tu bilo zanimljivih i korisnih prica

Citat
блокатора је ако би случајно узео дозу допа крв би му "прокључала"

nije da ne znam sta su blokatori ali ako mozes malo detaljnije o njima
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Blokatori su tablete... terapija tabletama koje i u slucaju da se narkotik uzme sprecavaju dejstva...
Ono o cemu se prica je implant...

Anyway... jedan tekst koji sam nasao medju mailovima od pre 4-5 godina:

Terapija Subutex/Suboxon iz autolimarskog ugla
iliti: Skidanje Subutexom (za neupućene)


Postoji jedna dobra izjava Marka Tvena: "Zaista je lako ostaviti cigarete. Ja sam to uradio bar hiljadu puta." Svakako, to nije rekao na srpskom, ali nemojte i vi da ga tupite toliko.
U tom istom duhu su sve naše zavisnosti. A ima ih puno. Od pušenja cigareta preko preterane potrebe za hranom, pa "ne mogu da živim bez te i te osobe", slušanja glasne muzike (narkotizacija zvukom), kladjenje i sportske kladionice do, napokon, korišćenja alkohola i raznih psihoaktivnih supstanci.
Verujem da smo svi svedoci da neka debeljuca ekstremno smrša, ali se ubrzo ponovo pretvori u "aseksualnu" lopticu. Ovde vas necu gnjaviti o zajedničkim psihološkim karakteristikama tih ljudi ni o razlozima vraćanja na staro ponašanje. Ovde će biti objašnjeno kako da se bez ikakvih problema skinete sa opijata (heroina, metadona, trodona) i biće objašnjeno zašto je ostavljanje cigareta daleko teže i neizvesnije od ostavljanja heroina.

Njegovo Visočanstvo Subutex dosao je na svet davne 1970 god kao Temgesic, i bio je registrovan kao lek protiv bolova. Današnji oblik, tableta koja se rastvara pod jezikom i oblik koji se koristi za skidanje sa opijata, dobija tek 1990, a registrovan prvi put u Francuskoj 1995 god.

Najbitnije za nas je KAKO SE KORISTI. Ovo sada zaista shvatite ozbiljno jer nepravilna upotreba vas može uvesti u užasnu krizu i, što je gore, napraviće vam nepotreban otpor za dalje korišćenje Subutexa.

Za skidanje će vam biti potrebno 4 kutije Subutexa od 2 mg (ima 7 tableta u kutiji), i u dopunskoj terapiji (nije po svaku cenu OBAVEZNA, ali će pomoći) su još tablete Catapresan (clonidine), inače je lek za povišen krvni pritisak, kao i Stilnox (zolpidem), tablete za spavanje.

Kutija Subutexa u Hrvatskoj košta oko 5 Eura, kutija Catapresana u BG je oko 200 dinara i kutija Stilnoxa oko 400 dinara.



DAN PRVI
Ako ste na heroinu (nebitno da li uzimate na nos ili na venu), savetujem da ujutru uzmete poslednju dozu heroina i potrudite se da ga nemate u rezervi. Uzmite i pola tablete Catapresana. Trebalo bi da uzimate po pola tablete Catapresana tri puta dnevno. Slobodno pustite da vas hvata kriza. Što veću krizu sačekate, bolje će vam delovati Subutex. Uveče bi već trebalo da ste u krizetini, pa slobodno stavite jednu i po tablete Subutexa pod jezik i pustite da se polako otope. Dok se tope, bicete u čudu kako kompletna kriza polako nestaje. Znam da je Subutex odvratnog ukusa, ali priznajte da desetak minuta i nije neka velika žrtva. Sada vas ne boli ništa, a i ona celodnevna ludačka potreba za dopom je nestala. Čestitam. Ako te noći imate problema sa spavanjem, uzmite tabletu Stilnoxa (nemojte više od dve tablete Stilnoxa). To će vas uspavati, a odmor vam je i te kako potreban. Ipak ste danas malo krizirali pre Subutexa. Dan prvi je završen, a jako bitne stvari su:

1. MORATE SAČEKATI KRIZETINU PRE SUBUTEXA
2. PRVOG DANA NIKAKO VIŠE OD DVE TABLETE SUBUTEXA (SAVETUJEM JEDNU I PO)


DAN DRUGI
Probudili ste se a više ne postoji ritualno uzimanje heroina ili šta god. Subutex vam, najverovatnije, nece biti odmah potreban, a ako jeste, slobodno uzmite tabletu pod jezik. Biće vam istog trenutka bolje. Od danas niste više ograničeni na samo dve tablete Subutexa i SAMO VI možete da znate koja količina Suba vam poništava krizu. Ništa nije čudno da vam samo jedna tableta odradi posao. Meni je tog dana trebalo tri i po tablete, ali ponavljam, svako koristi Subutex po potrebi dok kriza ne nestane. Svakako, i danas koristite Catapresan tablete 3 puta po pola. Catapresan koristite ukupno desetak dana. Čuda velikoga, nista od krize, a heroin vam i ne pada na pamet.
Svi spavaju a vi ne možete?
Stilnox.
Laku noć.


DAN TREĆI
Slično kao i dan drugi, ali od sutra razmišljajte već o smanjenju količine subutexa. Trebaće vam sve manje i manje doze da pokrijete krizu. Nakon 2-3 nedelje slobodno prekinite sa subutexom. Neće vam biti nista. Do tada ćete već uveliko imati jaku sposobnost rasuđivanja, znoj vam neće više mirisati na heroin, a vratiće se i potreba za tuširanjem. Znači, konačno ste uspeli da se izborite sa heroinom. Bravo. To je ogroman uspeh i pored toga što je bio bez nekog specijalnog truda i mučenja.


AKO STE NA METADONU
Prelazak na Subutex zavisi od količine metadona. Ako koristite 6 ili manje tableta na dan onda imate startnu prednost jer samo morate sačekati početak krize (kod metadona je 24 do 48 sati) i kada udjete u dobru krizu samo nastavite po već opisanom protokolu skidanja za heroin.
Ako koristite vise od 6 tableta metadona dnevno (30 mg metadona), morate prvo smanjiti količinu na 6 tableta pa tek onda koristite isti protokol.

AKO STE NA TRODONU
Bez obzira na količinu, sačekajte krizu i možete početi sa opisanim protokolom.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 22:35:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.