Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Herman Raušning: Moji poverljivi razgovori sa Hitlerom  (Pročitano 11659 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ljude od poverenja
na ključna mesta
Hitler se nije ustručavao da se nazove "Makijavelijevim učenikom"

Uostalom, ja neću čekati, nastavio je Hitler, dok se ta gospoda preorijentišu. Ja ću stvoriti svoju vlastitu diplomatsku službu. To će stajati mnogo novaca, ali zato ću dobiti u vremenu. Ja sam sastavio jedan upitan spisak u pogledu osoba u inostranstvu, koje me interesuju. Ja ću dati da se izradi svestrana kartoteka o svim uticajnim ličnostima u drugim zemljama. U tim registrima će biti sve zabeleženo.

Da li je taj ili onaj političar pohlepan za novcem? Da li se može kupiti na koji drugi način? Kakve žene voli? Da li je homoseksualac? Ovaj poslednjoj kategoriji ljudi treba posvetiti osobitu pažnju, jer se ovakvi ljudi mogu vezati nerazrešivim vezama. Da li ima nešto u njegovoj prošlosti što on želi zatajiti? Da li se može uceniti? Kakvim se poslovima bavi? Da li ima neke naročite sklonosti? Da li rado putuje? I tako dalje. Tako ja vodim pravu politiku i osvajam ljude za svoju stvar, prisiljujem ih, da rade za mene i utičem na ličnosti u stranim zemljama.

- Ali tako ogroman posao zahteva ogromne napore i sredstva?
- A zar smo mi ikada ustuknuli pred poteškoćama? Propaganda bez dovoljnih sredstava nema opšte smisla. Ona izaziva kontrapropagandu, kojoj se onda ne možemo opreti. Ljudi pod propagandom zamišljaju nešto sasvim pogrešno. Javna propaganda je samo jedna strana akcije i to njena bezazlena strana. Propaganda među masama služi doduše pripremanju terena. Ali glavna borba se vodi oko zadobijanja ličnosti ili čitavih stranaka. Čini mi se da to nije teško shvatiti. Ja stvaram u bilo kojoj zemlji jednu uticajnu zonu. To je sve, ali je i dosta. Politički uspesi postižu se jedino sistematskim korumpiranjem vladajućih i imućnih slojeva. Novčane koristi, ljubavne naslade i slavoljubivost, to je žudnja za vlašću, eto to su tri glavna registra na klaviru naše propagande. Plodove mojeg rada požećemo tek u budućem ratu. Jer ni jedan od mojih protivnika neće moći suprotstaviti nešto, što bi bilo i približno slično. Francuzi koji su nekada imali Tajerana i Fušea, postali su danas mali bojažljivi purgeri i suhe činovničke dušice. Oni ne reskiraju više veliku igru. Oni igraju samo za malu paru.

Ove reči su mi izgledale suviše fanfaronske, pa sam primetio da se ne sme preceniti snaga ove mračne politike.
Hitler je ljutito odgovorio da se ove mogućnosti nikada ne mogu suviše preceniti. "Ako ta jučerašnja gospoda misle da se politika može voditi kao što pošteni trgovac vodi svoj posao prema tradiciji i dobrim običajima, neka to čine. Ali ja se borim za vlast, a to znači da se služim svim korisnim sredstvima bez ikakvog obzira na pojmove o poštenju.

I kada mi ovaj Hugenberg i njegova banda prebacuju da ja kršiom reč, da se ne držim ugovora, da se pretvaram i varam, onda ja odgovaram: Molim! Izvolite i vi to radite! Niko vas u tome ne sprečava. Gospoda će morati shvatiti da ja ne volim politiku u stilu građanskih demokratija i monarhija devetnaestog stoleća, koje se držale praznih pravila i tradicija. Moramo biti s time na čisto da revolucionarni režimi razbijaju sve okove tradicije.

Ja svoju borbu lišavam svih tradicija. Ja ne znam što bi me moglo sprečiti da vodim tu borbu grubom, nemilosrdnom silom. Ja ni najmanje ne uviđam, kakva je razlika između upotrebe prevare i himne i vojničkih operacija. Tvrdi se da je krvavi rat u izvesnom vremenu civilizacije stvar nužde, ali da je prevara odvratan posao. Zašto? To je sofizam, moral starih baba. Upravo u tome je moja prednost pred demokratijama, što ja nemam nikakvih moralnih ili osećajnih skrupula. Da li bi trebalo velikodušno da napustim ovaj moj povoljni položaj, samo za to, jer moji neprijatelji nisu dospeli tako daleko? Neka se ne indigniraju što ih varam. Neka se ne daju varati!

- Na lukavost se odgovara s lukavstvom. Izgleda mi da je potrebno uzeti u obzir i to da takva politika ima i dobrih i loših strana - ubacio sam u razgovor.

- To je moguće, odvratio je Hitler, ali ja se nalazim barem u povoljnijem položaju. Moja velika šansa je u tome da sam bio prvi koji sam gledao stvari onakve kakve jesu, dok se moji protivnici još uvek podaju iluzijama u pogledu istinskih snaga u istoriji.
- To je doduše renesansa Makijevelijeve nauke - rekao sam.
- Ja se ne ustručavam da se nazovem Makijavelijevim učenikom, potvrdio je Hitler. Ali ja mislim da smo tek mi, kao poznavaoci bioloških osnova politike, kadri da povučemo stvarne konsekvence.

- Vi dakle prmenjujete makijavelistička načela. Ali istorija pokazuje da su sva ta sredstva kao lukavost, prevara, izdaja, himba, laskanje i ubistvo vrlo brzo izgubila svoju efikasnost. Istorija talijanskih gradova dokazuje da takva politika nije dugog veka.

Hitler mi je odgovorio da to i nije potrebno. Njemu je samo do toga da probije politički bedem koji okružuje Nemačku. "Uostalom, moji protivnici treba da mi budu zahvalni što pokušavam postići svoje ciljeve političkim sredstvima, a ne oružjem, kako su to drugi činili. Ne varajmo se. Naši protivnici izgubili su svaku volju za otporom. Svaka njihova reč otkriva želju da se sporazumeju s nama. Svim tim demokratijama bilo bi najmilije da mogu skinuti neugodnu odgovornost s vrata i da mogu dobiti mir koji bismo im mi garantovali. To nisu ljudi koji žude za vlašću i njom se naslađuju. Oni govore samo o dužnosti i odgovornosti. Oni bi hteli negovati cveće, loviti ribe i sedeti u zapećku sa Biblijom u ruci.
Napisao: Herman Raušnig
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Fanatici vlasti
Brigu o moralnoj čistoći prepuštam našim naslednicima - govorio je Hitler

Primetio sam, da u Engleskoj i Francuskoj možda ima ljudi i drugog kalibra. Hitler je postao nestrpljiv:
- Mi, gospodine, rekao je skandirajući svaku reč, mi drhćemo od požude za vlašću i ne ustručavamo se to priznati. Mi drhćemo od nestrpljivosti. Mi smo fanatici vlasti. To nije za nas samo beskrvna teorija, nego je to doslovni smisao i sadržaj našeg života. Mi živimo, da, mi živimo - vikao je on u trijumfu. Pustimo druge da spavaju. Hitler je prasnuo u smeh.

- Ja ne priznajem, nastavio je Hitler razgovor, nikakav moralni zakon u politici. Politika je igra, koja dopušta sve lukavosti i u kojoj se neprestano menjaju pravila prema veštini igrača.

- To nije moja krivica, ako me ljudi smatraju naivnim čovekom, a kasnije moraju ustanoviti, da su oni bili glupani. Oni me žele prikazati kao krvožednog diktatora. Međutim, vlast je u suštini tiranija. Inače ne može nastati . Ako to ne ide u glavu Hugenbergu ili mojim dobrim engleskim prijateljima, onda neka čekaju dok se priviknu na novo stanje stvari. Svaki novi režim je tiranski, jer ruši navike. Vlast i red su nemogući bez pritiska.

Zatim je opet skrenuo razgovor na prigovore, koji mu se stalno čine u pogledu njegovih najboljih saradnika.
- Prebacuje mi se da sam se okružio slavoljubivim i štreberskim elementima. Kakve gluposti! Meni nisu potrebni koji nisu častoljubivi. Ja se mogu osloniti samo na one ljude, koji su svoj vlastiti interes nerazdruživo povezali s mojom stvari. LJudi, čiji je patriotizam glavni motiv njihovog delovanja, su sumnjivi. Uostalom, nije moja stvar da reformišem čovečanstvo, nego da iskoristim njegove slabosti. Ja hoću da imam oko sebe ljude,koji u sili gledaju glavni motor istorije i iz toga povlače konsekvence. Ali, ja naravno ne želim izgledati kao neki osobiti neprijatelj morala. Zašto da pružim protivnicima takav argument u ruke? Meni neće biti teško, da svoju politiku moralno obojim i da demaskiram licemerstvo mojih protivnika. Za masu su moralni principi neophodni i ništa ne bi bilo za jednog političara nezgrapnije, nego da ga smatraju nekim amoralnim zločincem. Čemu ta glupa nagađanja? Ja to prepuštam dobro osiguranim građanskim sinovima, koji svoju degeneraciju žele prikazati kao snagu. Svakako, ja se neću truditi da preokrenem moral u građanskom smislu te reči. Ali ja ću činiti ono, što mi izgled korisnim, bez bojazni za posledice.

Hitler je još govorio o potrebi terora i okrutnosti. "Bez volje za okrutnošću ne može se ništa. Uostalom, ta volja nedostaje našim protivnicima, ne zato što bi bili humani, nego zato što su slabići. U svim vremenimaj vlast se osniva na zločinu. Teror je apsolutno potreban kod osnivanja nove vlasti. Boljševici su radili na ruski način. Oni su sasvim uništili staru vladajuću klasu.To je stari klasički način. Ako dobro pamtim, to je preporučivo i Makijaveli. Ali on preporučuje, da se najpre blagonaklonošću pridobije za sebe drugi sloj, koji neposredno stoji ispod vladajućeg sloja. Ja idem dalje. Ja se služim starim vladajućim slojem držaći ga u zavisnosti i strahu. Uveren sam da neću imati boljih pomoćnika od njih. Ali, ako bi oni slučajno pokušali da se bune, onda mi još uvek preostaje staro klasično sredstvo istrebljenja.

Hitler je na svršetku naglasio da on pre svega nosi pred potomstvom odgovornost za izvršenje svoje misije i, dosledno tome, za očuvanje vlasti. - "Da, naš put je prljav. Ali ja ne poznajem nikoga, ko nije gazio po blatu na putu do slave.Brigu o moralnoj čistoći preputšam našim naslednicima!"

Hitlerov horoskop pokazuje munjeviti uspon i niz pobeda. Zatim se zapliće i dobija neodređen i mračan smisao. Jedno proročanstvo predviđa strahoviti vojnički poraz, kakav ne pamti istorija sveta. Pojavljuje se neka breza u polju, ili neki brezik (Berkenfeld). Postoji jedan Birkenfeld na severu Nemačke, u Vestfaliji. Ali zar ne postoji jedan Birkenfeld i u Sarskom području? Neko staro brandenburško proročanstvo, uvek do sada potvrđeno, objavljuje propast Nemačke.

Nemačka se vraća u tamni srednji vek. Komete i tamna proročanstva astrologa otkrkivaju možda istinu u vreme, kada su druga sredstva ljudskog izražavanja zabranjena ili služe samo političkoj borbi. To je nemir i strah jednog naroda podržavanog u neznanju, koji u ovim znacima želi pročitati vlastitu sudbinu. "Istraživači biblije" zadubljuju se u Nemačkoj u svete knjige i otkrivaju u Danijelovoj knjizi o sudu nad tiranima čudnovate reči. "To je on", šapću oni, "o kome tu piše: "On ne poštuje ni ljubav prema ženama ni Bogu, jer je on ustao protiv svega. On poštuje samo Boga tvrđave". Ovaj pronalazak ispaštali su istraživači biblije koncentracionim logorom ili smrću.

Kako da se oslobodimo ove more i kako da uklonimo ovog čoveka, a da pri tome ne survamo nemački narod u potoke krvi i ruševine građanskog rata? To je pitanje, koje već od godine 1934. zadaje brigu svim razumnim ljudima u Nemačkoj. Njihov broj se od tog vremena nije smanjio. Njih nalazimo i u redovima same stranke.

Hitler je uvek govorio da će prirediti strahovito krvoproliće, ako bi neko pokušao da ga sruši silom. Kod svakog plana, koji je predviđao oslobođenje Nemačke, moralo se računati s ovom pretnjom. Da li je moguć rascep stranke? Bio je moguć godine 1932. a i godine 1934., ali posle to više nije bilo moguće. Mase su postale statične i zaslepljene, a članovi stranke bili su svakom žilicom svoga bića zainteresovani na održavanju režima. Hitler bi mogao biti srušen samo onda, kada bi se narod pobunio, i kada bi članovi stranke osetili da su njihovi položaji ugroženi pretećim porazom i kad bi se usled toga odrekli stranke, koja ih vodi u propast. Porazi ili barem očevidni neuspesi Hitlerovi, sumnja u njegovu natrprirodu veličinu i misiju, prvi je preduslov njegovog pada. Samo onda, kada bi Hitler očevidno vodio Nemačku u propast, mogao bi biti sproveden državni udar bez prolivanja krvi.
Napisao: Herman Raušnig
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Hitlerov testament
Jer, ovaj čovek ostvaruje sve svoje uspehe zahvaljujući svojoj veri u samoga sebe. Razoriti samopouzdanje znači srušiti ga

Drugi je preduslov stvaranje jednog opozicionog centra, koji bi mogao preduzeti borbu protiv stranke. Bez takve falange odlučnih ljudi, kadre su ugušiti svaki ustanak oružane strankine organizacije. Vremena narodnih ustanaka i borba na barikadama pripadaju prošlosti. Jedino bi vojska mogla biti jezgro ovog opozicionog centra.

Drugo je pitanje, da li možda ne bi bilo moguće ubrzati razorni proces Hitlerovog režima, t. j. uskoriti njegovu autodestrukciju: Ekonomski momenat nije dovoljan, jer ovaj režim može još dugo vegetirati. Ali zar ne bi bilo moguće Hitlera saterati u spoljno-politički ćor-sokak? Zar ne bi onda on počinio pogrešku za pogreškom i konačno u nesigurnosti sasvim izgubio glavu? Jer ovaj čovek ostvaruje sve svoje uspehe zahvaljujući svojoj nepokolebljivoj veri u samoga sebe. Razoriti to samopouzdanje, znači srušiti ga. Lišen svojeg nimbusa, on bi izgubio ugled i uticaj u stranci i masama. Onda bi se čitav režim srušio kao kuća od karata.

Podzemna borba jedino moguća

Bilo je u Nemačkoj smelih i poštenih opozicionara, al ti su bili brzo likvidirani. Otvoreno se izložiti nije mudro. Protiv Hitlera bila je moguća jedino podzemna borba. Bilo bi nepravedno zaboraviti, da su podmukle metode Hitlerove prisilile njegove protivnike da se služe istim sredstvima. Bilo je protivnika, koji su se izdavali za najvatrenije pristalice Hitlerovih ekstremnih ideja.

Među njima ima dva nacionalsocijalista, koji stoje Hitleru osobito blizu. Oni su uvereni - a s njima i mnogi od najboljih partijskih drugova na srednjim položajima - da se Hitler treba žrtvovati, da bi se spasla Nemačka. Bilo je rafiniranih planova, da se Hitler dovede u položaj, u kojem bi se nepopravivo kompromitovao. Ali ovi pokušaji, da mu se podmetnu klipovi, nisu uspeli, i to iz dva razloga.

Prvi je razlog, što su Hitleru pošli za rukom čak i najsmeliji poduhvati, koji su mu pribavili najveće uspehe. Drugi je razlog u tome, što mnogi od njegovih protivnika misle da se Hitleru ne može naškoditi, a da se ne dovede i Nemačka u opasnost. U redovima konzervativne opozicije raspoloženje je često popuštalo. Govorilo se, kao što je Gete rekao o Napoleonu:"Taj čovek je odviše velik". Dakle, nije preostalo ništa drugo, nego da se Hitleru, i isključivo njemu, prepusti čitava odgovornost za dolazeće katastrofe: rat, poraz i raspad Rajha.

Hitler je pokušao, da skine sa sebe tu odgovornost. On je hteo da je prebaci na čitavu stranku. On je hteo da je podeli sa svojim savetnicima, a iznad svega sa vojničkim poglavarima. Međutim, videlo se, da ni jedan od vojničkih šefova osim nekih od njegovih večitih "kadeta" koji nisu nikada ništa naučili nije imao drugi odgovor osim ovog:

"Pardon, gospodine Hitleru! To su vaši poslovi! Vi ste onaj, koji nas je gurnuo u sos. Sad gledajte sami kako ćete se iz njega izvući". To su barem nagađanja nekih od njegovih vojničkih šefova. Ali, da li će ovi ljudi poput Halmara Šahta gledati u Hitlerovom porazu neizbežnu katastrofu Nemačke i radi toga Hitlerovu stvar učiniti zajedničkom nemačkom stvari? Stranka misli manje komplikovano.

Stara garda imala je uvek naročite ideje o Hitleru. Ona ga nikad nije ozbiljino uzimala. Volela je da govori o nastranostima "ahi", ja (Adolf Hitler). Kad bi on počeo tremolirati sa glasom i plačljivim izlevanjima zaklinjati one stare bitange od SA, svi bi mu se smejali.

Jedna veoma važna partijska ličnost, koja je zauzimala visok položaj u jednoj pokrajini blizu Danciga, rekla mi je jednog dana: - Firer mora žrtvovati svoj život za svoju stranku kao Hristos za spas sveta. Tek onda će ga svet upoznati. Može uskoro da dođe čas kada će on morati nestati, ili se povući u samoću. Niko neće smeti znati gde se nalazi. Oko njega se mora stvoriti tajna, on mora postati legendom. Kroz masu će prostrujati šapat o neverovatnim stvarima, koje će doći. Napetost će postati nesnošljiva. I tada se Hitler mora opet pojaviti, transformisan, u celom svojem sjaju. Međutim, on neće više voditi politiku, jer će za to biti prevelik.

Besomučne laži i fantazije

On nam mora doneti poput novog Mojsija nove zakonske ploče sa Svetog brda kao veliki zakonodavac i prorok. I onda, kada raspodeli te darove, on će iščeznuti, i to zauvek. NJegov leš neće niko pronaći. U očima mase vernika on će živeti kao večna tajna.

Tako je fantazirao ovaj čovek. Međutim, on nije bio sam. Drugi su se primitivnije izražavali, ali u istom smislu: Hitler mora jednog dana odstupiti. On se mora žrtvovati. Najveća usluga, koju će učiniti pokretu, biće njegova mučenička smrt. Izvesni stranački krugovi su podupirali i iskorišćavali ovo raspoloženje.
Napisao: Herman Raušnig
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Izgubio svaki smisao za stvarnost
Već sama pomisao na dnevne poslove zadaje mu fizičke bolove. On ne može više videti ljude koji ga okružuju

Čak i verni Rudolf Hes govorio bi, da se nova država ne sme isključivo prepustiti izvanrednim snagama Firera, jer bi inače ona mogla zajedno s njime nestati, kao što se dogodilo s tvorevinama Fridriha Velikog i Bizmarka. Novi ljudi koji su pozvani da ubuduće vode Nemačku, ne mogu se razviti u seni diktatora. Zato će diktator izvršiti najveće delo svog života: on će napustiti vlast i povući se u pozadinu kao verni Ekhard.

To je sumnjivo proročanstvo. Ali ko će odlučiti o tom, da se Hitler ima povući kao verni Ekhard? Da li se Hitler može na to nagovoriti? Međutim, vele župske i državni vođe, da je u nemačkom viteškom redu bilo slučajeva, da su Visoki Majstori bili svrgnuti, pa zašto se onda to ne bi dogodilo i s Velikim Majstorom nemačke imperije? Zar nije jedan od tih majstora bio svrgnut, jer je hteo započeti rat s Poljskom u nepovoljnom času?

Sećanje na prošlost

Tome ima već nekoliko stoleća, ali ono što je bilo može se ponoviti. Hitler bi se mogao setiti onog velikog majstora Hajnriha iz Plauena, koji je bio spreman da napusti svoj red, da u zajednici s građanskim elementima i s plemstvom provede novu reformu u Pruskoj.

I Hitler bi isto tako mogao napustiti stranku, da Nemačku spase iz opasne situacije. Bilo je vrlo uticajnih Nemaca, koji su izbacili krilaticu: "Sa Hitlerom, ali bez stranke". Međutim, najviša je stranačka klika govorila, da je stranka važnija od Hitlerovog života. "Adolfa možemo nadoknaditi", mrmljali su SA i SS. Može se dogoditi, da Hitler postane neugodan za Nemačku. Zar se može trpeti, da na čelu države stoji jedan Firer slabe volje, neodlučan i apatičan? Ili neki egzaltirani čovek, koji je izgubio svaki smisao za stvarnost? Ako stvar tako stoji, onda ovde vredi gvozdeni zakon: "Stranka mora živeti, a Hitler može nestati".

Nije zaboravio

Hitler je već odavno osećao, što se događa oko njega. On je bio okružen mrtvačkim senima. On nije zaboravio ono, što mu je stari Hugenberg jednog dana kazao u lice: "Vi ćete poginuti jedino od kuršuma vlastitih ljudi". Jedni žele da Hitler ispije pehar odgovornosti za sudbinu Nemačke sve do poslednje kapi. Drugi bi hteli spasti njegovu legendarnost na taj način, da ga maknu s puta i da drugi ponesu odgovornost za neizbežne katastrofe.

Hitler nije nikad puštao ljude u sumnji da do rata mora doći. "Velika kušnja ne može da se izbegne", rekao mi je jednog dana za vreme kongresa. "Potrebno je, da se spremimo za borbu, najtežu borbu, koju je ikada narod vodio. Samo u ratu možemo položiti ispit sposobnosti za izvršenje zadataka, koji nas čekaju. Ja ću taj rat voditi bez obzira na gubitke. Svaki od nas zna, što znači totalni rat. Ja neću ustuknuti pred nikakvom destrukcijom. Mi ćemo se morati odreći mnogih stvari, koje su nam drage i koje smatramo nenadoknadivim. Gradovi u Nemačkoj će biti srušeni u prah i pepeo, a veličanstveno će ovaj put biti pošteđeno. Ali ja se toga ne bojim. Mi ćemo stisnuti zube, boriti se i pobediti. Iz ovih ruševina uskrsnuće velika i veličanstvena Nemačka".
Napisao: Herman Raušnig
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Uvek posvećen svojim
velikim planovima
Ljudi mu postaju mrski, ne može više da gleda ista glupa lica

Tri puta po sedam godina, kombinacija dvaju svetih znakova, eto mističkog broja, koji označuje krivulju i vrhunac njegove karijere.
Ali, dok on misli na svoje borbe i buduće trijumfe, njegove ruke počinju drhtati. Već sama pomisao na dnevne poslove zadaje mu fizičke bolove. On ne može više videti ljude, koji ga okružuju. Ta uvek ista glupa lica! On postaje sve više osetljiv.

Njegovi živci reagiraju na najmanju sitnicu. Svaki miris mu smeta, uzrujava ga neshvatanje njegovih saradnika, njihova oholost, sićušnost. Oni ne čuvaju distancu i dozvoljavaju familijaran ton, što on ne trpi. Hitler ne bi smeo nikada izaći iz kristalnog dvorca, jer samo odavde iz samoće može on zapovedati kao neki Bog u visinama. Odavde ga niko ne smeta, u njegovoj kristalnoj kući na pećini, u njegovom orlovom gnezdu. Što ga se tiču detalji? Neka se time drugi bave.

Geringa za naslednika

On se mora posvetiti samo svojim velikim planovima. Zašto on mora voditi rat? Umornost ga obuzima. On misli na smrt. Na testament. U tom testamentu sadržano je sve. Taj će ga ovekovečiti. Vizija testamenta ga umiruje. U njemu se nalazi sve ono, što treba još izvršiti. To će učiniti njegove mlade pristalice, jer će za njih biti to svetinja. Taj testament sadrži plan za izgradnju novog reda, definitivne forme nacionalsocijalističke hijerarhije.

Testament određuje njegovog naslednika. Hitler mrzi Geringa, ali ga ne može mimoići. Međutim, to neće dugo trajati. Gering neće dugo živeti. U testamentu je sadržan plan o uređenju Rajha, te monumentalne strukture nove velike imperije, ustav i nova građanska prava. Ovaj ustav će biti objavljen u Versaju nakon pobedničkog rata. Zatim se govori o propisima unutrašnjeg poretka, socijalnoj konstituciji i novom gospodarskom uređenju.

Konačno, na zadnjim stranicama testamenta, reč je o najvažnijoj stvari: o objavljivanju nove relicije i fragmentima iz nove Svete Knjige, kojom će obdariti svet, ako ostane na životu. Ali on neće ostati na životu. On to oseća. On nosi žig smrti. Drugi će morati nastaviti njegovo delo. Firera obuzima strah. Prijatno raspoloženje, koje ga je uzdizalo, nestaje. On oseća da ga slede, uhađaju. Čuje šapat, koji prestaje, čim se približi. Primećuje čudnovate poglede svoje okoline. Oni govore o njemu. Ali što oni govore o njemu? Oni se njemu ne sviđaju. Njihova su lica mračna; oni nešto snuju i kriju pred njim...

Što će oni učiniti s njegovim testamentom? Oni su kadri, da nešto drugo podmetnu. Ovi bednici će izvrnuti njegovo delo. I njegovu besmrtnost. Ovaj Gering će opet uspostaviti monarhiju. Hoencolerni će doći na njegovo mesto. Gering i onako govori, da je došao čas monarhije. Zar je on zato radio, da bi se uspostavili Hoencolerni? Stari Hindenburg je isto hteo. On se morao Starom zakleti, da će i on raditi na uspostavljanju Hoencolerna, ali je tu zakletvu pogazio.

U jedan mah sve se okreće protiv njega. Više se ne može nikome verovati. Ni Hesu. Zapravo taj Hes ima infarno lice s malim udubljenim očima i ružnim izbočenim kostima. Hes je takođe lukav. Svi ga uhađaju. Svi podržavaju njegovu tehniku, lukavost i prepredenost. Nema više iskrenosti i poštenja među partijskim drugovima. Svako gleda u drugome svojeg smrtnog neprijatelja. To je bilo dobro na početku, kad je trebalo jednog izigrati protiv drugog. Ali, sada on nema nikoga, na kojeg bi se mogao osloniti, nikoga, koji ne bi u prvom redu mislio samo na sebe i svoju budućnost. Svi su egoisti i izdajice.

Strah od smrti

A mase, a njegovi stari protivnici? Zar nisu brojniji nego što su ikada bili? Zar ne dižu bezobrazno glavu? Ti oficiri i junkeri, pred kojima se on uvek neugodno osećao, ti naduveni industrijalci! Mase mu izmiču iz ruku. On to vidi. Njegova nepogrešiva intuicija ga ne vara.

Zadaci se gomilaju i izmiču njegovoj volji. Nekada je on bio taj, koji je gonio. A sada je bujica njega povukla. Samo se s mukom održava na površini. Događaji se nižu u ludačkom ritmu. On ne vlada više njima. Oni vladaju njime.

Nije li sve to san? Njemu se vrti u glavi. Njegov je život bio halucinacija. Nazivaće ga Velikim Zločincem. Govoriće se, da nije ništa učinio, da je samo razarao.

Sumnja i strah guše ga u grlu. On je opet promukao. On je bolestan. On se hvata za puls. Boji se. "Ja neću da umrem". Znoj ga obliva. On drhće. Proročanstvo, zadnji horoskop! On nije poslušao opomene...
Napisao: Herman Raušni
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.