IN < - HerbaLife preparati - iskustva - >LO
(1/78) > >> :: Odgovori!
Autor: Dr M :
  Na tržištu postoji veliki broj različitih preparata za mršavljenje, gojenje, lečenje svega i svačega. Neki od njih  su kratkog daha, neki traju samo jednu sezonu ili dve, a neki traju mnogo duže.

  Pratim iskustva korisnika većine tih preparata, kao i raznovrsnih dijeta i tehnika koje potpomažu gubljenje kilograma, ali nisam skoro pročitao ništa o
  HERBALIFE preparatima.

  Ja sam sa njima imao fantastične rezultate. Sada je već skoro godinu dana kako sam počeo da ih koristim u   jednom ili drugom obliku, tako da mogu da vam pričam sa određene distance.

  U principu sam jako skeptičan prema svim vrstama čudotvornih preparata, verovatno i kao posledica profesije kojom se bavim, ali pošto su mi
  HERBALIFE preparati preporučeni od kolege, potrudio sam se da probam i ispoštujem. Svidelo mi se što mi niko nije obećavao čuda i skidanje 10 kilograma preko noći, već "samo" 3-5 kg mesečno, bez gladovanja i odricanja !

  Za prvih mesec dana sam skinuo oko 3 kg, ali sam skinuo 10 cm u struku što je meni bilo extra, za sledećih 4 meseca još oko 12 kg, tako da sam sada 15 kg lakši . Ali, osim toga, shvatio sam da njihovom primenom sam naterao moj organizam da unosi obroke 3 puta dnevno, uz lake užine i dosta vode. Neprimetno sam izgubio potrebu za grickalicama, koka kolom i sličnim đakonijama, a primetno mi je skočio nivo energije tako da sam ubrzo po početku uzimanja preparata, krenuo da se bavim i plivanjem.

  Kada sam malo bolje proučio kompaniju koja stoji iza cele priče, shvatio sam da je to jedna od top pet nutricionističkih kompanija u svetu i da imaju mnogo proizvoda, sve na biljnoj osnovi, koje koriste i zdravi i sportisti i ljudi koji žele da sačuvaju zdravlje. Tako da sada koristim prirodne preparate za poboljšanje imuniteta, za bolju izdržljivost, povećanje energije i sl, i mogu vam reći, imaju i oni efekta. Za sada nisam primetio nikakve neželjene efekte, a kilogrami koji su otišli, još se nisu vratili ...

  Voleo bih da čujem Vaša iskustva, pozitivna i negativna...
Autor: Dr M :
Da li da shvatim da niko nije probao ove preparate ili 
Autor: Anea :
klasicna redukciona dijeta daje iste, cak i bolje rezultate, a jedino sto se izbacuje su slatikisi, gazirani sokovi i preterano masna hrana...
Autor: sofijaa :
mene interesuje sta je u osnovi ovih preparata, to jest, sastojci..., mislim samo iime kaze da su prirodni, ali mene interesuje sta je to u njima.?
Autor: Dr M :
Slazem se da redukciona dijeta dovodi do slicnih rezultata, ali cini mi se da postoji problem oko definisanja te klasicne redukcione dijete, tj, svako to razlicito tumaci i primenjuje. Drugi problem redukcione dijete je sto covek tokom te dijete ima osecaj da sebi nesto uskracuje i da gladuje, samim tim, cim prestane dijeta, refleksno se vraca na staro, tj na unos grickalica, slatkisa i sl. Ja sa ovom kombinacijom nikad nisam osecao glad, a izgubio sam realno potrebu za grickalicama, to ne znaci da ih ne unosim s vremena na vreme, ali su kolicine mnogo mnogo manje, o gaziranim ili vestackim negaziranim sokovima i da ne govorim.
Sto se tice sastava, to zavisi od preparata do preparata. U ovom nekom osnovnom programu se koriste shejkovi koji se zasnivaju na proteinima mleka i soje, koji su jedini kompletni , tj obezbedjuju prakticno sve amino kiseline neophodne nasem telu, uz dodatak vitamina, minerala, drugih oligoelemenata, ono sto je vazno sadrze malo masti, malu kalorijsku vrednost, a zbog proteina daju osecaj sitosti. Naravno to nisu sintetski proteini i nisu to kolicine koje mogu da ostete bubrege, kao na primer neke proteinske mesavine za nabijanje misicne mase. Ovo su materije iz prirode, u odgovarajucim odnosima, u formuli koja se malo menjala za zadnjih 20 ak godina. Osim shajkova, ja sam koristio i komprimovana biljna vlakna, koja se piju pre obroka sa dosta vode. Ona su prakticno 100% dobijena od biljaka koja potpomazu varenje samo zbog celuloze koju sadrze, jer stimulisu rad creva i ciscenje organizma, ali ne izazivaju ceste ili neprekidne stolice, kao neki preparati. Ova vlakna samo ociste creva od stetnih materija koja se nagomilavaju od loseg varenja i nezdrave hrane. Tako da kada popijete shejk ili pojedete nesto, apsorpcija hranljivih materija je mnogo bolja.
Pozdrav
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana