Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hemofarm pobijedio u Beogradu  (Pročitano 1959 puta)
03. Jun 2004, 10:15:41
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
Hemofarm opet pobedio u Beogradu
 
MN Press

 
Košarkaši Hemofarma savladali su u Beogradu Crvenu zvezdu sa 88:86 (25:23, 32:22, 14:22, 17:19) u prvom meču polufinalne serije plej ofa Efes Superlige. Hemofarm je vodio tokom celog meča, ali je do pobede došao tek zahvaljujući trojci Vasiljevića četiri sekunde pre kraja.

Najbolji na meču bio je Petar Popović sa 31.poenom i 8 skokova, dok je Milutin Aleksić dao 20 za Hemofarm. U ekipi Crvene zvezde Igor Rakočević je postigao 23 poena, a Vuk Radivojević 16. Drugi meč serije igra se u petak u Vršcu, a eventualna treća utakmica na programu je u nedelju, u Beogradu.

Pred više od 4000 navijača u Pioniru, Zvezda je počela meč odlično i u napadu i u odbrani i vodila 6:1 posle dva i po minuta, ali su tada gosti odbacili početnu smušenost i sudbinu stavili u ruke Petra Popovića. Mladi centar je briljirao u prvom poluvremenu (21 poen), a do 15. minuta ubacio je čak 17 poena.

Od kada su preuzeli vođstvo sredinom prve četvrtine, Vrščani će u vođstvu biti do poslednjeg minuta utakmice. Popović je imao sjajnu podršku u Aleksiću, koji je lagano kupio poene i držao Zvezdu na distanci. Na prvi odmor Hemofarm je odneo prednost 25:23.

U drugoj četvrtini na terenu su bili praktično samo gosti. Iako je Zvezda, predvođena Radivojevićem, u jednom trenutku naizgled uhvatila priključak, Hemofarm je sjajno odigrao finiš i na poluvreme otišao sa ogromnih 12 poena razlike – 57:45.

Broj primljenih koševa jasno ukazuje na to gde je bio ključni problem Sagadinove ekipe, ali na to treba dodati i neobično loše šutersko veče. Očajan šut za tri poena na kraju će koštati Zvezdu poraza u ovom meču – 2/22 tokom celog meča, nijedan pogodak u drugom poluvremenu.

 
MN Press

 
Hemofarm je u prvom poluvremenu igrao strpljivo i pametno, uz veliki broj laganih poena – Zvezdina odbrana bi udvajala igrače na spoljnim pozicijama, a košarkaši iz Vršca utrčavali pod koš i lagano pogađali. Zanimljivo je da je u prvom poluvremenu veoma malo igrao najbolji igrač lige Igor Rakočević.

U trećoj četvrtini Zvezda je u nekoliko navrata pokušavala da uhvati priključak, a u tome je uspela u samom finišu, kada je razlika svedena na manje od pet poena. Čvršćom odbranom Hemofarm je sveden na 31 poen za poluvreme, ali u napadu domaći tim nije funkcionisao – promašeni su brojni otvoreni šutevi, lopta je izlazila iz koša prilikom laganih ulaza.

Poslednja četvrtina donela je novu igru u talasima. Na terenu je opet bio sjajni Popović, koji je održavao svoj tim u prednosti. Hemofarm ulazi u finiš sa sasvim pristojnom prednošću (osam poena na pola četvrtine, a zatim pet plus posed lopte u poslednja dva minuta). Ipak, usledila je veoma neizvesna završnica.

Uprkos sjajnoj igri Popovića i Aleksića, lošem Zvezdinom šutu za tri poena i činjenici da su gosti sve vreme bili u prednosti, “crveno-beli” su imali nekoliko prilika za preokret. U ključnim trenucima po jedan penal su promašili Đurić i Rakočević, a tek iz trećeg pokušaja (napadi na -2) Zvezda stiže do izjednačenja, samo 26 sekundi pre kraja.

U poslednji napad Hemofarm kreće lagano, a 4 sekunde pre kraja loptu upućuje Vasiljević iz teške pozicije – sa krila i preko Jeretinove ruke. Iako je do tada šut za tri gostujućeg tima bio samo 3/10, a igrač koji je šutirao poklonio Zvezdi prethodni napad za izjednačenje, ovoga puta je Vasiljević pogodio i postao heroj pobede.

 
MN Press

 
Zvezda je imala 3,9 sekundi za pokušaj trojke. Rakočević je fauliran sekund i po pre kraja, pogodio je prvo bacanje, drugo je namerno promašio, ali Đurić nije došao do lopte, koja je odskakutala u aut, dok je vreme isteklo. Treći put u tri susreta Hemofarma i Zvezde ove sezone pobedio je gostujući tim.

Za dva dana u Vršcu ulog će biti najveći – šansa za opstanak Zvezde, ili prvo finale u istoriji Hemofarma. Sigurno je da niko u ovom trenutku ne može znati kako će reagovati igrači i treneri dva tima u toj situaciji.

Trener Hemofarma Aco Petrović zadovoljan je pobedom, ali smatra da njegovi igrači moraju što pre da zaborave ovaj trijumf:

"Utakmica je protekla u našoj dominaciji, ali kada je Zvezda povećala agresivnost nismo se snašli, međutim, imali smo više snage, nerava i sportske sreće u završnici. Upravo ono što nismo imali u prvenstvu vratilo nam se u plej-ofu. Ovaj trijumf moramo što pre da zaboravimo, jer smo i u prvenstvu gubili kod kuće. Večeras smo dominirali tokom čitave utakmice i uspeli smo da se snađemo i kada su ‘crveno-beli’ pojačali odbranu. Na kraju, imali smo i sreće".

Trener domaćeg tima Zmago Sagadin nezadovoljan je nastupom svojih igrača u prvom poluvremenu.

"Odigrali smo katastrofalno prvo poluvreme i dozvolili protivniku da napravi razliku, koju nismo uspeli da stignemo, iako smo dobro odigrali drugi deo.Odigrali smo brzopleto u napadu i izdao nas je šut za tri poena, koji nas je do sada uvek služio. U završnici smo odigrali nespretno, nismo pogodili penale, ali to je bila posledica nedostatka snage. U Vršcu nemamo šta da izgubimo".


Bolje vam je da sad ispadnete neko da se brukate protiv nas posle...

(02. May 2007, 21:46:11)
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vidis navijac, mi kad pobedimo mi ne pljujemo, igra se na 2 pobede, nikad nije kasno, a zapamti, ako uzmemo i ovde titulu imacemo u svim grupnim sportovima duple krune ove godine. Ja bih da sam na tvom mestu i ako ispadnemo cutao i pokrio se usima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
e pa nisi na mom mjestu...
Smile  Smile  Smile
u zadnjih 10 godina osvojili ste kup radivoja koraca i ovaj kup i mislim nista vise...
ove godine ste osvojili u fudbalu sto jes jes ali u zadnjih godina sve u svemu mnogo smo uspjesniji od vas...
i da te posjetim da su odbojka i vaterpolo grupni sportovi i da tu niste osvojili duplu krunu tako da ne mozes reci da ste osvojili u svim nego u fudbalu i rukometu...
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mislis... osvojili smo titulu, a ni vi niste uzeli mnogo vise i ako se ne secas, imali ste 2 titule a onda je dosla buducnost i uzela 3-4 komada... I ako ste svake sezone imali najjaci tim.
Istorijski imamo duplo vise titula od vas, pa pricao ne pricao to ti je tako.
Ne poricem da ste u sustini bolji od nas u kosarci... ali i kad je kup bio bili ste najjaci...
Nije nista gotovo Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
Vi pored Rakocevica nemate igraca da valja mislim da necete proci Hemofarm a  i da prodjete ne bih imao nista protiv da igramo sa vama...
Mi ako sacuvamo ovaj tim mozemo mnogo u Evroligi sledece sezone mozda cak i do Final4..ako osvojimo titulu ...
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
1. Necete sacuvati tim a i ja mislim da je jak
2. Imamo rakoca, dozeta i jeretina uz sasvim solidne radivojevica, djurica, bogdanovica koji je izuzetan , koprivicu koji je odlican u odbrani
3. Vi imate krstica, avdalovica koji je ove sezone jako lose igrao, djuru volinu, scepu i crnce... ko kad bi ja rekao da vi samo imate camuge jer je haus davao najvise cele sezone.
4. Ovo je danas bilo jako bolno gledati... kakva su stoka ova murija jbt.. videcemo sta ce biti.. a tekma je tako obecavala, fenomenalno prvo poluvreme. Mnogo lepe kosarke, mnogo neizvesnih situacija.. greota.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.