Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:29:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Heath Ledger ~ Hit Ledzer  (Pročitano 71247 puta)
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
Ledžer je trebalo da se pojavi ove godine u ulozi Džokera u filmu "Crni vitez", nastavku "Betmen: Početak".

Kako "trebalo"? Pa valjda je to zavrseno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Apple iPhone 3Gs
"Hit Ledžer zaslužuje posthumnog Oskara"



Prve kritike poslednje uloge tragično preminulog australijskog glumca ocenjuju njegovog Džokera kao briljantnog.

Ledžer, koji je u januaru umro od prevelike doze lekova u 28. godini, igra maskiranog negativca u filmu "Mračni vitez".

"Za Džokera imam samo pohvale, samo superlative. Ledžer je lud, nezaboravan, vatreno genijalan. Tipično za njegovu potpunu posvećenost, koja je bila primetna u ostvarenjima 'Planina Broukbek' i 'Nisam tu', ovaj film uradio je ne kako bi se nekome dopao, već da bi predstavio neverovatnog lika", piše kritičar časopisa "Roling stoun" Piter Travers.

"Lik kojeg je pokojni glumac stvorio nema mlake momente, već potpuni divljački identitet. Buđava šminka, krvavo crvene usne i žuti osmeh dostojan psa iz pakla krase Ledžerovog Džokera".

Travers je ocenio da bi glumac trebalo da uđe u konkurenciju za priznanje Američke filmske akademije.

"Ukoliko postoji šansa da Ledžeru, prvom glumcu još od Pitera Finča 1976. godine, bude dodeljen posthumni Oskar, imate moj glas", zaključio je on.

Australijski glumac bio je nominovan za Oskara za glavnu mušku ulogu u filmu "Planina Broukbek" 2006. godine.

Ledžer će, zajedno sa tehničarem specijalnih efekata Konvejom Viklifom, biti počasno pomenut na završnoj špici "Mračnog viteza".

Zvezda filma Kristijan Bejl (Betmen) izjavio je da je rad sa Ledžerom bio nagrada za sebe.

"Bio je potpuno zarazna ličnost, jedinstvenog karaktera. Bio je dobar čovek, i drago mi je što sam bio blagosloven da provedem neko vreme sa njim", rekao je on časopisu "Parade".

"Mračni vitez" biće premijerno prikazan 18. jula u bioskopima u SAD.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Tragedija..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 113
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja ne mogu da se oporavim od ovoga. Njegova gluma u Broukbek planini je fascinantna, i za nju je trebalo da mu dodele Oskara!  Smile
« Poslednja izmena: 03. Avg 2008, 23:04:20 od markobgd001 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2260
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Veceras sam bas gledao Betmena u bioskopu i tolko me je odusevila uloga Jokera da sam onda uzeo da malo pogledam po netu o tragicno preminulom glumcu. Bas mi ga je zao  Smile. Fenomenalno je oglumeo ludaka Jokera!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Prvi film koji sam gledao u kome on igra je "Prica o vitezu".Nije losh film.Batman-a sam odgledao 2 puta i odglumio je dzokera za oskara.Nijedan glumac,po mom misljenju,nije tako odglumio nekog negativca u filmu kao sto je to uradio Heath.Shteta sto je preminuo.Ako ne bude dobio oskara za ovu ulogu onda oni sa "Akademije" stvarno nemaju pojma.Zasluzio je oskara za ulogu a ne zato sto je preminuo pa treba da mu se da,kao sto mnogi tako misle. RIP Heath
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
glumac koji me je odusevio njegovom, nazalost, zadnjom ulogom u Mracnom vitezu
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Izgubljen među kvadrilionima nebitnih informacija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1330
Zastava Negde iza sedam brda,sedam gora,sedam mora...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips 
RIP Smile Smile Smile
Jedan od najboljih glumaca sadašnjice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Danas je godišnjica smrti Hita Ledžera

Brojni obožavatelji, prijatelji i kolege glumci, reditelji i filmofili, danas se sa tugom prisećaju slavnog glumca Hita Ledžera, koji je pre tačno četiri godine, u 28 - oj godini života, preminuo od predoziranja.

"Četiri su godine prošle otkako smo izgubili jednog od najvećih svih vremena". R.I.P", "Nikad ga nećemo zaboraviti" i "Zauvek ćeš biti u našim srcima", najčešće su poruke koje na četvrtu godišnjicu Ledžerove smrti, obožavatelji ostavljaju na svojim Tviter profilima.

Ledžera se uoči četvrte godišnjice njegove smrti u intervjuu za "GQ" prisetila i njegova bivša devojka, glumica Mišel Vilijams. Par ima i šestogodišnju kćerku Matildu Rooz.

- Stvarno sam želela da Matilda dobije brata ili sestru i da među njima ne bude velika razlika u godinama. Sad to više nije moguće. Koliko god je meni bilo teško zbog nekih stvari, još mi je bilo zbog nje. Ima mnogo stvari koje joj ne mogu dati - uspomene koje imam, stvari koje me podsećaju, priče...", rekla je glumica.

Pogledajte Ledžera u filmu "I cant take my eyes off you":



U svom bogatom opusu, Hit Ledžer zabeležio je zanimljive uloge među kojima mu je najveću popularnost donela uloga kauboja homoseksualca u filmu "Planini Brokeback" 2005. godine. Snimanje ovog filma za Ledžera je bilo značajno, jer je pored ostvarene kontroverzne uloge, na setovima upoznao i Mišel Vilijams sa kojom je započeo romansu.

Ledžer kao Džoker u filmu "Vitez tame":



Uloga po kojoj će najviše ostati upamćen jeste ona u filmu "Vitez tame", gde je sjajno odglumio Džokera, za koju je dobio Oskara. Drugi nastavak sage o "Betmenu" bio je ujedno i poslednji film u kojem je Hit Ledžer glumio.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Majica u znak sećanja na Hita Ledžera

Od smrti slavnog glumca je prošlo pet godina, a porodica i prijatelji okupili su se kako bi mu odali poštu i predstavili majicu na kojoj je prikazan kao opušteni skejtborder, a sav prihod od prodaje će ići u humanitarne svrhe.

Na majici, koju su dizajnirala njegova sestra Elana Rosa i njegova bivša devojka, glumica Naomi Vots, je Ledžera fotografija na kojoj pozira sa skejtom uz poluosmeh snimljena 2004. kada je snimao "Planinu Broukbek".

"Hit je voleo skejt i želeo je da ga uslikam dok radi nešto što voli. Bio je to lep dan koga ćemo se definitivno sećati zauvek. On je čak imao svoju kolekciju majica i uveren sam da bi bio oduševljen ovom", izjavio je brat glumice Naomi Vots, fotogaf Ben Vots.

Prihodi od prodaje majice koja se u Australiji prodaje za 105 dolara biće uplaćeni u Ledžerove omiljene humanitarne organizacije kao i njegov fond za školarine.

Hit Ledžer je preminuo u januaru 2008. od predoziranja, kada je imao 28. godina, a nedugo posle smrti je posthumno dobio Oskara za ulogu Džokera u filmu "Mračni vitez".

Ledžer je odrastao u Pertu u Australiji. Počeo je da glumi u amaterskom pozorištu sa 10 godina, a šest godina kasnije se preselio u Sidnej, ubrzo počevši da se pojavljuje u TV filmovima i spotovima.

Nakon nekoliko nezavisnih filmova i glavne uloge u ne baš uspešnoj seriji Fox televizije "Urlik", Ledžer se preselio u Los Anđeles, gde je prvu ulogu imao u tinejdžerskoj komediji "10 stvari kod tebe koje mrzim, adaptaciji Šekspirove komedije "Ukroćena goropad".

Zatim su počele su da pristižu ponude za druge tinejdžerske sapunice, ali ih je Ledžer odbio, birajući da ostane bez posla umesto da potpisuje projekte koji mu se nisu sviđali. Svetsku slavu je stekao ulogom gej kauboja u filmu Anga Lija "Planina Broukbek", za koju je bio nominovan za Oskara.



Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v283270p0.jpg
(57.91 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:29:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.