Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Telefon od milion dolara  (Pročitano 843 puta)
14. Jan 2007, 19:32:38
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
Telefon od milion dolara
Utorak, 9. januar 2007. 16:31

Ima li najskuplji telefon na svetu i svoju „vrlo bitnu” sociološko-filozofsku ulogu u ovom modernom svetu?

Zaboravite na Nokiju 8800 i njene još skuplje varijacije, lukavo se podsmehnite modelu Samsung Serene, pa čak i uvredljivo odmahnite na pomen ekskluzivnih Vertu aparata – Diamond Crypto Smartphone daje sasvim novi prizvuk sintagmi „luksuzni mobilni telefon”. Svetski priznati austrijski juvelir Peter Aloisson i kompanija JSC Ancort, inače poznata po rešenjima za zaštitu kompjuterskih podataka i glasovne komunikacije, započeli su „projekat” kreacije uredjaja čija cena iznosi neverovatnih 1.300.000 (slovima: milion i tri stotine hiljada) dolara!


Red dijamanata, red zaštite

Gotovo svi delovi ovog „telefona”, uključujući tastaturu, izradjeni su od čiste platine, a logo „proizvodjača” i navigacioni taster od 18-karatnog ružičastog zlata! Sa leve i desne strane prednjeg panela nalaze se dva reda od po 25 čistih dijamanata od pola karata. Od tih 50 dijamanata, čak 10 su (basnoslovno skupi) plavi dijamanti! Da to ne bude sve, dodatnih 25 dijamanata nalazi se u okviru pomenutog navigacionog tastera, a u njegovom središtu (na samom tasteru „OK”) ponosno se šepuri još jedan plavi dijamant. Oznake svih tastera inače su ručno gravirane, a zatim i ručno obojene; treba li da pomenemo da je bojenje materijala poput platine veoma skup proces. Bokovi telefona i zadnji panel napravljeni su od drveta, i to naravno najskupljeg – abonosovine. Po želji kupca, u drvene delove mogu se ugravirati inicijali kupca ili ime kompanije. I kutija u kojoj se isporučuje ovo bogatstvo ručno je napravljena od abonosovine, a kada je otvorite pušta muziku, i to melodiju koju sami odaberete! U kutiji se naravno nalazi i futrola od najkvelitetnije kože, protkana platinastim ukrasima.

Možda je bitno znati i nešto o performansama. Radi se o pametnom telefonu sa Windows CE operativnim sistemom, koji poseduje kvalitetan ekran QVGA rezolucije, Motorolin procesor na 266 MHz, moćan imenik sa memorijom za 4.000 brojeva, i koji podržava sve uobičajene mobilne tehnologije. Medjutim, kao što se i iz imena ovog „telefonskog blaga” odnosno delatnosti kompanije JNC Ancort može naslutiti, posebna pažnja posvećena je kriptografskim tehnologijama – ukratko, Diamond Crypto Smartphone svom vlasniku omogućuje da koristeći najsavremenije kriptografske algoritme ostvaruje zaštićene pozive i razmenjuje zaštićene SMS poruke i e-mailove! Nema, dakle, prisluškivanja, zadiranja u privatnost, niti kradje poverljivih informacija i finansijskih malverzacija prilikom elektronskih transakcija. Zarad brzog uključivanja „neophodne” zaštite, na tastaturi čak postoji zaseban taster sa asocijativnom sličicom ključića.


Filozofska pozadina

E sad, svi vrlo dobro znamo da svaka roba ima svoga kupca, naročito ako pričamo o čuvenim ruskim bogatašima. I verovatno bi smogli snage da se uzdržimo daljih komentara da nismo pronašli inspirativno saopštenje o svojevrsnoj „filozofskoj pozadini” ovog „telefonskog projekta”. Naime, izgleda da ovaj telefon ima istorijski zadatak da, citiramo, „privuče pažnju svetske javnosti na problem očuvanja individualnosti čoveka u ovom savremenom svetu”! Sigurni smo da nemate važnijih problema u životu...

Posmatrano iz ugla običnog pojedinca, treba li zaista da verujemo da to što jeftina moderna tehnologija svakome omogućuje da prisluškuje razgovore, odnosno modifikuje sopstveni glas i manipuliše svojim sagovornikom, može da ima „katastrofalne posledice po čovečanstvo”?! Pa pitamo vas, kako vama zvuči to što Diamond Crypto Smartphone putem kriptografskih tehnologija navodno obezbedjuje „očuvanje individualnosti duše”, a da istovremeno svojim bahatim luksuzom omogućuje pojedincu da „razmišlja drugačije”, što je „ključni faktor u razvoju naše civilizacije”?! Ma, molim vas! Nije li suština u dobroj zaradi sa jedne i kupovini socijalnog statusa i (izopačenog) duševnog mira sa druge strane?


Izvor: MTS-Mondo

(01. May 2007, 10:36:38)
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 145
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia 1112
Idealna prilika za nase tajkune  Smile Smile Smile
cool ,da li da cekam da se spusti cena
ipak je to smartphone Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1046
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia N70
Uff...pa malo je milion dolara za to cudo... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
* Every puzzle has its pieces
* Every piece has a puzzle
* How much blood would you shed to stay alive?
* Live or die? Make your choice
 

[SIZE="3"]You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...[/SIZE]
"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
http://forum.burek.com/index.php/topic,60775.0.html - Telefon od milion dolara!

Dupla tema!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
HTC desire s
Pa sto nismo onda zakljucali ovu temu Smile

Tema Br. 3: http://forum.burek.com/index.php/topic,153076.0.html - The Million Dollar Smartphone

Lock!
« Poslednja izmena: 15. Jan 2007, 11:31:55 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.