Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 19:29:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haradinaj putuje u Hag  (Pročitano 1401 puta)
08. Mar 2005, 19:11:01
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Priština -- Haški tribunal podigao je optužnicu protiv Ramuša Haradinaja, koji u sredu putuje u Hag. Haradinaj kaže da nije kriv.


Detalji optužnice protiv Haradinaja su za sada nepoznati, a očekuje se da bude otpečaćena pošto Haradinaj stigne u Hag. Pre polaska u Hag, Ramuš Haradinaj podneo je ostavku na mesto premijera i rekao novinarima da je na optužnici jedno od imena njegovo. Prema saznanjima B92 optužnica je zajednička i odnosi se na troje optuženih, čija imena su poznata samo šefu UNMIK-a Sorenu Jesenu-Petersenu.

Kao jedini predstavnik srpske zajednice koji je prisustvovao sednici Vlade Kosova ministar za povratak Slaviša Petković preneo je za B92 kako je sve to izgledalo: "Haradinaj je potpisao i primio optužnicu, održali smo sednicu Vlade, on je na sednici saopštio da daje ostavku i da u sredu redovnim letom sa prištinskog aerodroma putuje u Hag. Pozvao je sve predsednike odbora svoje stranke na Kosovu, apelovao na njih da ne bude incidenata, da se suzdrže. Bilo je tu plakanja, bilo im je žao, počeli su da plaču. Rekao je da se ne oseća krivim po optužnici i da smatra da neće biti osuđen na osnovu onoga kako je optužnica napisana", kaže Petković.

Petković kaže i da će dužnost premijera do daljeg obavljati Haradinajev zamenik Adem Saljiha. "Novi kandidat za premijera će biti Bajram Kosumi, ministar za prostorno planiranje, koji će i preuzeti vođstvo stranke, pošto je zamenik predsednika stranke. Za 15-20 dana novi premijer će postati Bajram Kosumi, tako je napravljen dogovor s Rugovom, većina se neće menjati u Skupštini, Vlada ostaje u istom sastavu", kaže on.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
A ovo su neke od reakcija Albanaca na forumu jedne medijske kuce



Ide Haradinaj u Hag zato sto zna da su mu ruke ciste, i da je ratovao da brani svoj narod od onih koji su ubijali zene i decu. Zna dobro medjunarodna zajednica da General Ramush je taj koji je branio srpske civile dok su napustili Kosovo odmah posle Nato bombardovanja (podrucje Dukagjina) , znaju i za postojanje pisama koje je slao Nemackome generalu koji je sluzio u Prizrenu i o kontaktima sa njime da se srpsko stanovnisto mora braniti po svakoj ceni od napada, i njima dlaka nije falila a jos su otisli sa pljackanim stvarima od albanskih kuca. Mi cemo vam pokazati sto je civilizacija i znajte da je ovo poslednji ispit koji polazemo da dobijemu nasu drzavu.
(Furious, 8. mart 2005 14:37)
Mislim da ovo nije dobro ni za nas Albance pa ni za vas Srbe, Rome, Turci, Bosnjaci itd. Treba da se ujedinimo i da kazemo ovom UN i KFOR da nemaju ovde sta da traze. Umesto mira dok su oni ovde ce da bude svakodnevnih nemira. I to svaki put zrtva ili Albanac ili Srbin.
Dosta je bilo zivota nama.
(fitim, 8. mart 2005 15:05)
Drago mi je da i Albanci posećuju *** sajt i ostavljaju komentare, pa možemo da saznamo mišljenje ljudi koji su "tako blizu, a tako daleko", ali mi je žao što se ispostavlja da su na liniji razmišljanja Srba ekstremista, koji "naše" haške optuženike doživljavaju isključivo kao heroje. Kao da onolike žrtve, za čiji gubitak života i patnje su optuženi, ne postoje.
(No future, 8. mart 2005 15:23)    
Iako sam bio protiv da on bude premijer Kosova, iako sad smo u istoj poziciji kao Srbija (koja je imala ratnog zlocinca kao predsednika). Bravo Ramusu zbog politicke zrelosti, i sto je pokazao svetu da mi Albanci svoju zadatu rec drzimo i da smo narod od karaktera i morala.
(agron, 8. mart 2005 15:27)
Evo junaka, brani ponos zemlje i svog naroda, kao sa pushkom tako i sa medjunarodnim obavezama. Pozdrav svim "junacima" sa srbije, eto kako se brani zemlja. Ramushe svi Albanci gde su po svetu su kraj tebe ovog trenutka, nikad nisam bio vise ponosan nego danas sa nasim premijerom.
(kosovar, 8. mart 2005 15:33)
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Hvala ti za sve. Uz tebe smo generale. Obecavamo ti da nece biti nemira na Kosovu.
(Nik Prela, 8. mart 2005 15:45)

Pazi sad ovo

Ja sam Srbin iz Nisa koji podrzava nezavisno Kosovo. Treba biti realan i pametan, tamo zive ljudi koji ne zele da budu sa nama u istoj drzavi i to treba ispostovati. Dosta smo patili i mi i oni. Haradinaj je u svemu tome nebitan i za mene je on kao i mnogi nasi politicari samo jedan od onih kojima je rat na ovim prostorima doneo vise dobrog nego zla.
Plakanje, kung-fu i sl. me ne zanimaju, zelim da zivim u normalnoj zemlji od svog rada.
(SRBIN, 8. mart 2005 15:55)
 Cestitke Hajredinaj na svoj potez. Zdrav um, zdrav potez!
To pokazuje da Haskom tribunalu ne inetersuje politika (znaci Srbija ili Kosovo). Haski Tribunal pokazao ja da je cist profesionalska organizacija i time nema veze sa Ramusem izjavom kada on se zali da Haski Tribunal tretira isti napadaca i branioca. To je tacno ali to i jeste pravo. Svakom sudu na svetu ne interesuje politika. Sada je Hajredinaj potez da dokazuje da nije kriv. Niko ce njega kriviti za borbu protiv srpskih vojnih i paravojnih snaga. Niko ne mora da krivi njega po komandoj odgovornosti jer to je fundamelasticko pitanje: Sta je bilo Kosovo u to vreme? Bilo je deo Srbije ili ne. Ako je bilo deo Srbije onda automatsko nemamo ovde komandnu odgovornost jer nemamo albansku drzavu... Hajredinaj ce doakziti da nije kriv za zlodela cinjeno direktno od njega! Bas u tome mislim da Milosevic dobice jos jedan odgovor!
Politika je prljava. Znalo se da Haski Tribunal radio na to pitanje. Znajuci to "politika" odredila Ramusaja za Premijera da bi posle "prodala" skupo za Kosovsku Republiku!
(Qazim Muftari, 8. mart 2005 17:13)
   
[i][b]Srpska vlada bi pod hitno morala da trazi smenu Petersena!
(I.B., 8. mart 2005 18:55)
[/i][/b]
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
Uz tebe smo Premijere. Idi tamo i kazi da nisi kriv tako i treba. I nece biti nikakvi nemiri u Kosovu kao sto Srbi cekaju.
Rroft Ramushi
(Patrioti, 8. mart 2005 12:53)

Ako je ova zalosna vest istina, onda mogu reci da neka tako bude, jer pravi Albanac ne plasi se od nikog osim boga velikog. Ovaj dan ce biti ubelezen u historiji, po dobrom ili po zlu to ce uciti nasa deca. Ovaj Albanac se suprostavio onima koji su gadjali na zenu i decu, a isti ovaj je rekao ako budem optuzen otici jer nemam sta da krijem sem ljubavi o mom narodu. A oni sto se kriju po rupama Srbije, oni za sigurno imaju sta da kriju i vidi se koliko su hrabri i patriote! Haradinaj narod je uz tebe.
(Skenderbeu, 8. mart 2005 12:25)

Ko je sta je - svi znamo. Haradinaj je rekao da ce ici ako ga zovu jer se on ne plasi Haga, tako ce i da bude.
Nego sta cete vi sa vasim misevima koji su ostali bez svojih rupa zbog vasih generala.
(Albanac, 8. mart 2005 13:03)
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Selim u Srpski nacionalizam, i nema narocito veze sa ovim forumom
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 01. Maj 2024, 19:29:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.