Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hakeri haraju mrežom  (Pročitano 7144 puta)
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
baš tako! Neuki narod ne vidi ali u CDR fajlu koji se nalazi kod telekomunikacionih operatera da ponovim, sve piše
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
Cekaj bre malo, stani!!! Napominjem da nemam "veze" sa pojmovima i nacinom funkcionisanja mreza mobilne telefonije ali ako sve pise kod operatera kako je onda moguce da sam operater negira ili odbija da prizna(kada mu je vec jasno o cemu se radi) da krivica nije do pretplatnika vec do tih famoznih sajtova koji nude mogucnost manipulacije sa postenim pretplatnicima i samim tim obesteti pretplatnike koji su ovim putem jeli osteceni? Sa druge strane duznost samog Mobtela je da i protiv takvih sajtova preduzme odgovarajuce mere(tuzbe, bla, bla) jer takvi sajtovi unistavaju reputaciju i normalno funkcionisanje same mobilne mreze?!?
Jedan primer koji je takodje vezan za ovu nebulozu koju je ispisao Blic je i tkz. dopuna kredita sms porukom:
Postovani posaljte poruku u formatu: KRE 063xxxxxxx 1000 na broj 9860 i ceka vas veliko iznenadjenje!(ili ceka vas nagradna igra ili zanosna plavusa:-)
Naravno u "potpisu" stoji da je poruka pristigla sa mobtelovog servera tj. u potpisu stoji MOBTEL i +38163100100?!?
Jos cudnije je to sto mobtel negira da je poruka mogla biti poslata sa broja "100100" i td. i td.?!?
Samim tim Mobtel pretplatnike naziva lazovima i bukvalno budalama koji nasedaju na takve obmane, dok o obestecenju ni reci?!?
Dok kod njih u centrali sve lepo pise, samo ih mrzi da reaguju?????? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
pa da, naravno da tje mobtel da demantuje da su oni poslali, kad i nisu to uradili... sad tje da se cimaju jer neko dobije neku zafrkanciju sa neta... smesno... i ne kapiram kakvo obestetjenje ti pominjes... za pretprljeni bol... hehe  Smile
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Ja pouzdano znam da u telekomu barem 2 čoveka dnevno srokaju rute sa oko 50ak sajtova i naravno da ne priznaju da šalju poruke kada ih i ne šalju. Aiz onog fajla koji se zove sms originate... pročitaju odredišnu ip adresu i delete....
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
pa da, naravno da tje mobtel da demantuje da su oni poslali, kad i nisu to uradili... sad tje da se cimaju jer neko dobije neku zafrkanciju sa neta... smesno... i ne kapiram kakvo obestetjenje ti pominjes... za pretprljeni bol... hehe Smile
Pogresno sam objasnio, prvo: "Mobtel tvrdi da je nemoguce da je neko primio poruku u kojoj stoji broj posiljaoca +38163100100, sto nije tacno!
Drugo: postoje naivcine koje vole da isprobavaju gluposti, pak oni koji veruju da je poruka stigla od operatera posto je i broj i ime operaterovo i odgovaraju na te poruke, sto bi cak i bilo normalno u nekoj normalnijoj drzavi u kojoj je sve "po zakonu" i samim tim bivaju kraci za iznos koji je naveden u poruci(gore navedeno 1000din.). Otuda "spomen" obestecenje.
Naime ako neznas, poruka u formatu: "KRE 063xxxxxxx 1000" dopunjava kredit navedenom broju pripejd telefona(u ovom slucaju 063xxxxxxx) sa postpejd telefona koji salje ovakvu poruku na broj 9860.
Ako nemas pojma o cemu se radi onda bolje pitaj umesto da donosis ishitrene i smesne zakljucke!
« Poslednja izmena: 06. Sep 2005, 01:01:55 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
Ma daj, pa samo bi budala poslala kredit na neki broj... takvi i zasluzuju da im se to desi... a meni je iskreno zao sto si ti ostetjen jer kapiram da se ne bi toliko cimao da nije tvoj dzep u pitanju, tvoj ili nekog tvog...  mozda gresim, ako je tako izvini ali smrdi mi na to Smile
moj zakljucak je ok, samo sto ti ne znas da objasnis to je druga stvar...
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
Iskreno da sam ostecen cutao bih "ko zaliven", sa druge strane imam podosta godina i iskustva tako da ce me neko redje prevariti na tako naivan nacin(+koristim pre-paid). No, ovo sam procitao na mobtelevom forumu i jadikovanja tipa koji je naseo na takvu obmanu(vredi pogledati). Sa druge strane "fora" sa slanjem kredita na takav nacin nije poznata velikom broju korisnika recimo 063 mreze i prolazi kod mnogih(nagradna igra, ucestvovanja u izvlacenjima.....). Samim tim bili oni naivci ili ne ipak su to korisnici mreze i operatera o kojem je rec i kao takvi trebaju biti zasticeni od takvih zloupotreba. Cudno je da pri tome niko i ne zna da postoji takav nacin dopune kredita. Ja licno nisam nikada dobio poruku od mobtela i obavestenje o takvoj usluzi a verujem da nisi ni ti. Nije bilo cak ni previse reci u medijima o tome.
Kao covek koji volu pravdu smatram da je ucinjena nepravda i to ne krivicom korisnika vec nedovoljno zasticenom mrezom od same strane operatera i kao takvu podloznu zloupotrebama od strane treceg lica, zato bi operater trebao da snosi posledice i sanira stetu tj. obestecuje korisnike bez obzira bili oni naivci, slepi, bogalji, nepismeni itd. Oni redovno koriste mrezu i placaju svoje dazbine mrezi i samim tim valjda treba da ocekuju i neku sigurnost i zastitu na toj mrezi a da propuste u mrezi i zloupotrebe sanira sam operater umesto sto pokusava na totalno neprofesionalan nacin da korisnike diskredituje nepriznavanjem istine ili bar objasnjenjem o propustu koji ih je zadesio!
To je problem - bahato i neodgovorno ponasanje jedne profesionalne mreze mobilne telefonije koja se btw. jos i hvali kojekavim cinjenicama(najbolji u Evropi i td.)?!?
Pozdrav!
« Poslednja izmena: 06. Sep 2005, 01:43:57 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
Sta da ti kazem... lepo je to sto volis pravdu, svaka cast za to... ali da ti nesto ucinis povodom toga... tesko... mislim da bi to bilo mlatjenje prazne slame... na kraju krajeva ulog je toliko mali da nije vredan zivaca i cimanja... a ako izgubis... trosak ogroman...
ja kapiram da covek koji je na postu(post paid-u) ipak treba da se informise o tome pre nego sto uzme... a stizale su poruke obavestenja od mobtela o mogutjnosti kreditiranja pre paid broja i to vise puta... tako da je po meni ipak vetja krivica korisnika... al' da ne sirimo...  Smile
Pozdrav
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
Jeb'ga nekako mi se ovo nazovimo "dopuna" hakerima koji haraju mrezom uklopilo u post i nije bilo na odmet objaviti jos po koji primer Smile
Cisto radi prosirenja same teme i zdrave rasprave o svim aspektima "hakerisanja" Mobtela! Smile
Pozdrav!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
mob
HTC HD2
Jos jedan primer "supljikavosti mobilnih mreza:
Tema je napisana na Elitesecurity forumu i ima naziv "Ukradena dopuna od mobitela";
Prenosim "pisaniju" jednog clana tog foruma(vrlo zanimljivo) Smile

Prvi deo:
"prijatelj je upoznao jednu osobu na mircu kojoj je dao svoj broj mobitela.nakon kratkog vremena ta osoba mu je rekla na mircu da ce mu skinuti kredit sa mobitela..skinuo mu je oko 49 pf prvi put ,zatim 1 km i onda je skinuo sve i ostalo mu je oko 30 pf n racunu..takoder mu je poslao sms poruku u kojoj pise da mu posalje dopunu ili nikad nece moci dopuniti svoj mobitel..sto je interesantno ta poruka je poslana sa broja mobitela od prijatelja!!!!"

drugi deo:
"On(njegov prijatelj) je osobi na mircu dao samo svoj broj mobitela i nista vise...nakon par minuta je dobio cudnu poruku da sutra u odredeno vrijeme bude na mircu sa istim nickom kao to vece i da pripremi dopunu od 10 km koju ce dati njemu ili nikad vise nece moci nadopuniti svoj kredit...da ne bi bilo da se sali poceo mu je skidati kredit sa racuna...eto tako je to bilo
...dva dana su trajali razgovori sa telekomom preko besplatnog broj, i oni su mu govorili da je to nemoguce, i na kraju su mu rekli da je promijenjena sifra od njegovog broja i da su oni stavili drugu.cak su mu rekli i koja je.....sada nema vise problema i sve je ok.
da nisam bio tu kad se ovo desavalo mislio bi da je to samo jedna prica za malu djecu..taj tip to moze uraditi svakom cijeg se broja docepa..zabrinjavajuce!
pozdrav!"

Ako neko ima jos neki zanimljiv slucaj - pravo mesto za postovati  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.